Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   108 / 178
(#) mraulajos válasza erbe hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Hali!
Bocs hogy bele szólok, én is cseréltem már sok kondit ezekben.
Mit értessz ez alatt.
Idézet:
„Jobb kondival túlél téged.”
(#) gerleimarci válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Itt pl. ebben a kapcsolásban a C1 fóliakondira utal, ami "öngyógyuló", tehát nem zárlatba megy át, hanem inkább kiég a fólia és veszt a kapacitásából.
(#) V8engines hozzászólása Nov 26, 2017 /
 
Nagyon köszönöm az értékes infókat! Akkor csak jól sejtettem.

Igazából, épp ma le is tettem az érzékelősről. Marad csak simán kézzel kapcsolós megoldással.
(#) uniman válasza V8engines hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Ezek jók, tartósak, és ráadásul még "kézzel" is kapcsolhatók a rákötött lámpák...na persze nem olcsó.
Sajnos csak beltéri használatra valók...
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2017
(#) Petyaa válasza V8engines hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Udvarra a 10w-os valóban kevés kb 800-1000 lument tudnak. Meg udvaron máshogy is kell számolni, nincs általában túl sok fényvisszaverődés, kivéve ha a füved fehér

Átlagos udvarra garázs beálló elé, meg ha mellette még van pár 10nm inkább 50w semleges fényűt tennék, vagy két db 30wattosat. Olyan oldalakat kell keresni, ahol igazoltan lemérik hogy tudja a ráírt adatokat.
(#) V8engines válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
2db 20-as lesz az udvarra, már épp ma rendeltem meg. Sok fény oda nem kell ahová tervezem a kettőt.
De legfeljebb majd tanulópénz lesz ez is.
Ja, nincs fehér füvem (az majd télen esetleg) , már csak azért is inkább az egyel nagyobb.
(#) Petyaa válasza V8engines hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Majd számolj be hogy milyen lett az elért fényerő Végülis az kb két db 150w-os halogénnak felel meg, szerintem jó lesz
(#) Pali79 válasza uniman hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Megvolt a csere! Valóban a power LED volt a hibás és kapott egy 100W-osat, most szépen működik. Viszont meglepő volt a lámpa belseje: nem volt benne semmi szinte. Egy gyári dobozolt driver meg a közepén a LED 'oszt kész. Azt hittem valami komolyabb elektronika van benne.
(#) Pali79 hozzászólása Dec 4, 2017 /
 
Van valakinek tapasztalata azokkal a LED-ekkel aminél a chipre rá van integrálva a driver is és csak a 230V-ot adni neki? Mennyire tartósak ezek?
(#) Bakman válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Olyanra gondolsz, ami általában fehér, alumínium hordozón van? Több kissebb LED, a hordozóra épített driver (minden alkatrész SMD), direkt 230 V mehet rá.

Én kettőt teszteltem, még hűtést is készítettem alájuk. Az egyik kb. 20 perc a másik 10 perc után kezdett el vibrálni.
(#) wbt válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
A 12W-os majdnem hogy magában is elmegy, a 20W-os már igényel hűtést a 30W-os már eléggé melegszik. Nekem mentek pár órát, de holnap kihajthatom ezeket, aztán meglátjuk. Nekem az a furcsa, hogy az alkalmazott áramgenerátor IC-nek az adatlapjában 200V volt írva, mint maximális feszültség. (igaz, többfélével is vannak szerelve) A kisebbeken 1db, a nagyobbakon 3-6db van beültetve, külső ellenállással tudod állítani az áramot.
(#) Bakman válasza wbt hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Ha feszültség nagy része a LED-eken esik, elméletileg nincs nagy gond, már ha soros kapcsolású az áramgenerátor és nem kapja meg direktben a 230 (310) V-ot.
(#) wbt válasza Bakman hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Végül is igen... Más: V-TAC 6W-os gyertya megadta magát, blokkot nem találtam, nincs gar. Szétszed, 10db LED-ből egy szétfolyt. Nehezen kiolvasztottam a maradékot, közben méregetni kezdtem a többit. 15V-nál nyitottak. No, ilyet még nem is láttam, kb. 1210 méretű SMD LED-ek. Ilyet honnan lehet beszerezni? Persze a tápegység a szokásos kondenzátor-graetz-kondenzátor-ellenállás felépítésű
(#) gerleimarci válasza Bakman hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Idézet:
„Az egyik kb. 20 perc a másik 10 perc után kezdett el vibrálni.”

Annak már egyből kellett volna, ha a 100Hz-es villogásra gondolsz.
(#) Bakman válasza gerleimarci hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Nekem teljesen mindegy, hogy mit kellett volna csinálnia, mentek az elektronikai hulladékok közé.

Arra sem vettem a fáradtságot, hogy mérjek rajta valamit. Hidd el, pár percig tökéletes volt mindkettő fénye, szemmel. Lehet, hogy az áramgenerátor enyhe melegedése miatt jött elő a vibrálás, Különösképpen nem érdekelt, elkönyveltem magaban azt, hogy ez ilyen.
(#) Pali79 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
(#) nedudgi válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Próbálj meg kissebb teljesítményadagokkal dolgozni. Az egy helyen koncentrált több tíz Watt teljesítmény vastagabb "hátlapot" kíván a kellő hőelvezetéshez. Több kissebb teljesítményű világítótest hatásfoka is jobb.
Egy ilyen kiöntött izé javítása is macerásabb. Jobban szeretem a tagolt felépítést: áramgenerátor + LED(ek). Azzal már tudok kezdeni valamit, míg ezeknél fejvakarással indul a dolog.
(#) Bakman válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Hasonlókat próbáltam én is. Hűtöttem rendesen, de hiába.

nedudgi felvetésével egyetértek. LED-ek, majd azoknak teljesítményben fölé méretezett, beállítható áramgenerátor. 80 %-kal használva a LED-eket örök élet és egy nap, ha nem tudják megfőzni magukat.
(#) gerleimarci válasza Bakman hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
60-70%-nál pedig még hatékony is lenne, mert fölötte már inkább csak fűt, minthogy növekedne a fényerő.
(#) Bakman válasza gerleimarci hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
LED-je válogatja. Annyira nem laposodnak el azok a görbék, hogy 60 %-ig érdemes lenne lemenni, ott már erősen érezhető a fényerőcsökkenés.
(#) Primary hozzászólása Dec 6, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy kisteherautóba szeretnék extra csomagtér világítást beépíteni. A LED szalagtól tartok, hogy a nagy melegben le fog esni, valami csavarozható megoldás sokkal jobban tetszene.
Ti mit tennétek fel? Nem ártana, ha elviselné az autóakkumulátor feszültségét.
Gondolkodtam, hogy valami LED-es munkalámpát kellene, de azok amiket itthon lehet kapni, azok drágák és/vagy kis szögben világítanak. Csak itthoni legális beszerzési forrás jöhet szóba most.
(#) RoliNyh válasza Primary hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Mondanám, hogy a csomagtér közepén a "menyezetre" szerelj fel hosszában egy aluprofilt,
és csavarozz rá néhány 3-5 db (vagy ahány szükséges) 10W -os LED -et hozzá tartozó áramgenerátorral, de ez nem épp "konyhakész" hanem inkább amolyan csináld magad barkácsmegoldás.

Ha az esztétika is fontos, akkor tegyél fel MR16 foglalatú LED fényforrásokat, az mehet direktben a
12V -ról, még áramgenerátor sem kell neki. Persze ebből gyanítom több kellessz mondjuk 5-10db...
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2017
(#) Bakman válasza Primary hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Én annó csináltam ilyet. 30 x 5 cm-es lapra ragasztottam LED szalag darabokat majd közvetlen a szalagok mellett készítettem 3 mm-es furatokat és azon keresztül vékony kötegelővel is rögzítettem azokat. Három évig semmi baj nem volt vele (azután lecserélték az autót).

Jobb, ha a LED szalagok vízállóak. Egyrészt a kötegelőknek van mit szorítaniuk, másrészt az ilyen szalagok jobban bírják a rázkódást és az esetleges párát.

Egy gyenge vázlat a mellékletben.

000061.jpg
    
(#) Macsek71 válasza Primary hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
1, LED szalag ráragasztva selejt mérőszalagra, ez beletolva DIP-tokos IC szállítócsövébe*
2, 12 V-os lakásvilágító fényforrás felszerelése (cimborám buszában ilyesmi megoldás vílágítja az utasteret)

( ne feledd a sorbakötött 2 db diódát ami lejjebb ejti a feszültséget )

* Valami ehhez hasonló
(#) gerleimarci válasza Primary hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Én ILYET tennék fel többet is a már említett soros diódákkal.
(#) Primary válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Jó ötlet a soros dióda, meg lehet spórolni a drága dc-dc konvertert.
(#) RoliNyh válasza Primary hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Azzal nem lehet megspórolni, nem azért írta...
(#) Bakman válasza Primary hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Három évig mentek a LED szalagok, mindenféle feszültségcsökkentés nélkül.
(#) nedudgi válasza Primary hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Felesleges. Járó motornál szerintem keveset lesz használva, annyi többletfeszültséget pedig el kell bírnia.
(#) ballazs58 hozzászólása Dec 8, 2017 /
 
Üdv Fórumozók!
Előzmény: gépész vagyok, az elektronika tetszik, de absz. hobbi szinten és részletes ismeretek nélkül bátorkodom néha erre a területre.
Kimaradt egy 7x3as LED szalag darab. Arra gondoltam, az asztal lap alatt kihúzható tálcában lévő pc klaviatúrám megvilágítására használom. Pc-ből az egyik (nem használt) flopi táp csatlakozójáról tápláltam meg 150 ohm-os ellenállással sorba kötve. Szépen világítottak a LED-ek, használtam a pc-t a megvilágított klavival. Kb 20 ~ 25 perc után elmúlt az öröm: elsötétedett a LED szalag. Elővettem egy lapos zslámpa elemet (jó, nem lemerült 4,75 V) és ugyan csak az ellenállással sorba kötve próbáltam. Nem világítanak. Az más kérdés, hogy a pc-ből sem jön már azon a csatlakozón táp, de szerencsémre a pc működik. Biztos valami nem jó, de ne harapjátok le a fejem.
Következő: »»   108 / 178
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem