Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma

Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   268 / 268
(#) asprey hozzászólása Máj 5, 2017 /

Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Boldog tulajdonosa lettem egy Samsung-V27F390 monitor/tv-nek. Sajnos szükség volt a tv részre mert most 2 funkciót lát el.
Monitorként (Hdmi-n keresztül) többet van használva de nagyon unom, hogy a ki és bekapcsoláshoz nyomkodni kell a távirányítót vagy bogarászni a menüben. Nem kapcsol se ki se be ha a pc- indítom, le állítom.
HDMI-Anynet (CEC) be van kapcsolva de sajnos mint olvasom különböző vga fórumokon a nVidia videokártya nem támogatja a CEC-t. (Mint kiderült a cpu-ban találhat intel HD sem).
Azért nem értem mert régebbi lcd monitorom (LG) szintén hdmi-n keresztül volt a számítógéphez kötve és minden gond nélkül ugyan az a pc kapcsolta ki-be. Csak újabb, drágább nagyobb monitort vettem és most meg nem megy!
Lehet kapni egy ilyen eszközt külföldön:
https://www.pulse-eight.com/p/104/usb-hdmi-cec-adapter
Nagyon drágának tartom.
Lehetne valamit kezdeni házilag?
Mindenkinek nagyon köszönöm előre is!
(#) Laurox válasza didyman hozzászólására (») Máj 5, 2017 /

Nem vagyok itt annyira újonc, inkább csak ironizáltam egy picit. Tehát: A DELL 2007 WFP nem ad életjelet, (széria hiba, mindegyik így döglik be, nekem ebből 2 db is van már jelenleg) a 450V-os puffer kondi eldurrant benne, stb. A táp panelen lehet a probléma, mégpedig a 2SK3548-as mosfet lehet a bűnös, legalábbis a "kutatásaim" során erre a következtetésre jutottam. De azt nem tudom, hogyan kell kimérni multiméterrel. Nem vagyok műszerész.
A képen a kék nyíllal jelölt alkatrészeket kicseréltem. jelenleg nincsenek is benne, mert félbehagytam a projektet, és a másik tápba pakoltam, ami most benne van a másik monitorban, és azt nincs kedvem most szétszedni.
100 szónak is egy a vége: Szerintetek is a 2SK3548-as mosfet lehet a bibi? Nem ad életjelet a monitor..
A HQ-ban, a Hestore-ban, és máshol sem lehet ilyet beszerezni, csak az ebay-en!

Kb. ennyi.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2017
(#) david10 válasza Laurox hozzászólására (») Máj 5, 2017 /

Szia,
Amielőtt nem volt komponens teszterem, azelőtt én így mértem ki a mosfeteket:Bővebben: Link
A mosfetet ki kell forrasztani mérés előtt!
Komponens tesztert 10-15 dollárért lehet kapni, ha akarod, akkor átküldöm az eBay-es linkjét annak, ami nekem van.
(#) didyman válasza Laurox hozzászólására (») Máj 6, 2017 /

Bármi jó helyette, ami tud kezelni 8-900 V-os feszültséget 8-10 A áramerősséggel, például ez: https://hqelektronika.hu/termekek/fqp9n90c-n-mos-900v-8a32ap-205w-1-12r2-8a
De valószínűleg nem csak ennyi a baja. A FET-et vedd ki, mérj zárlatot a G és D lábak között. A D és S valószínűleg zárlatban lesz. A kérdés az, hogy elégett-e a source ellenállás. Azt jelölted kék nyíllal, ha szakadt, és a G felé zárlat van bármelyik láb felől, akkor a meghajtása és a PWM vezérlő is szinte biztosan kuka. A meghajtásban 1-2 20-30 Ohmos ellenállás, és egy dióda, esetleg Z-dióda is van még, azokat érdemes cserélni. A S-ról a PWM vezérlő felé, az áramkorlát visszacsatolásában is lehet még egy elégett ellenállás (maximum 1 kohm körül szokott lenni)-ezeket az alkatrészeket remélhetőleg le tudod olvasni még, a dióda 1n4148. A PWM vezérló úgy rémlik, Delta saját számozású, ahelyett az NCP1200A lesz jó neked, a 60 kHz-es típust vedd a HQ-ban. A graetz hidat is mérd meg, ha zárlat van bármely lába között, az is csere. 600 V, 4 A.
(#) Laurox válasza didyman hozzászólására (») Máj 6, 2017 /

Köszönöm a korrekt segítséget! Igen, a source ellenállást is cserélni kellett. Neki fogok állni a javításnak hamarosan, hátha sikerül. Üdv.
(#) Laurox válasza david10 hozzászólására (») Máj 6, 2017 /

Rendben, köszönöm neked is! Igen, érdekelne a link. Üdv.
(#) xxxyyy válasza xxxyyy hozzászólására (») Máj 8, 2017 /

Végeredmény: 3 db 940N-es tápból kettőnél csak a biztosítékot kellett cserélnem a kondikon kívül, az inverternél nem volt zárlat. Működnek. A biztosíték a schottky dióda mellett volt eldugva a szilikongumi alatt.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek a segítséget
(#) zsoltee0001 válasza xxxyyy hozzászólására (») Máj 8, 2017 /

Szuper, mondjuk az fura, hogy akkor miért volt levágva a biztosíték?
Nekem egyébként sima üvegbiztosíték eddig bevállt, nem tudom mennyiért vettél, de egyszer majdnem benyeltem egy 1000 ft körüli smd biztosítékot, mondtam is az eladónak, hogy az egész panel nem ér annyit és inkább dróttal összekötöm, azóta is megy egy régi laptop inverterébe Persze ezt nem követendő példaként mondom
(#) xxxyyy válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 9, 2017 /

Szia

200Ft volt darabja, a helyszűke miatt más méretű nem jöhetett szóba.
Talán a zajos tápfesz megbolondította az inverter vezérlését és szerencsémre a biztosíték volt a gyorsabb. A 3. táp is elindult, de pár másodperc után megint elfüstölt az inverter biztosítéka. (Természetesen élesztés előtt ellenőriztem a FET-eket és a trafókat zárlatra.)
(#) csabee hozzászólása Máj 15, 2017 /

Üdv! Van egy W9ZA vagy H19-1W fujitsu siemens LCD monitorom és nem tudom pozicionálni a képét! Mi lehet a gond? A gyerek megnyomta az autoprocessing gombot és azóta ilyen...
(#) csabee hozzászólása Máj 15, 2017 /

ilyen a képe... 60 és 75 Hz is
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2017
(#) zsoltee0001 válasza csabee hozzászólására (») Máj 15, 2017 /

Normálisan reagál a nyomógombokra?
Üdv
(#) csabee válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 15, 2017 /

Igen. Mindenre reagál rendesen. Most 1280x720-on van az 1440x900 helyett. Nem lehet valahogy reszetelni?
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2017
(#) bbalazs_ válasza csabee hozzászólására (») Máj 15, 2017 /

Tegyel ra egy masik jelforrast ideiglenesen.
(#) csabee válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 16, 2017 /

Üdv! Tettem rá egy másik gépet de akkor se áll helyre...
(#) bbalazs_ válasza csabee hozzászólására (») Máj 16, 2017 /

Masik gep, masik felbontas es szinten megnyomni azt a gombot...
(#) Kovidivi válasza csabee hozzászólására (») Sze, 6:20 /

Nyiss meg egy teljes képernyős fehér képet valami képnéző programmal, ne lehessen a monitoron semmi mást látni, csak a fehéret. Ha ekkor megnyomod az Auto gombot, be fogja tudni magát állítani. Jelenleg nem találja, hogy hol a kép széle.
(#) csabee válasza Kovidivi hozzászólására (») Sze, 10:34 /

Köszi! Sajnos nem jött be...
A hozzászólás módosítva: Sze, 10:37
(#) csabee hozzászólása Sze, 11:49 /

HEURÉKA!!! Kábelt cseréltem és helyre állt... Köszönet mindenkinek...
Következő: »»   268 / 268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Máj, 23. Kedd
5:11:00
Jelenleg 61 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu