Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma

Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   272 / 272
(#) uniman válasza mineral hozzászólására (») Okt 11, 2017 /

Hello! Ezt a képet nézd meg...vagy ilyen "csöved" sincs kéznél?
(#) Laurox válasza mineral hozzászólására (») Okt 11, 2017 /

Szinte biztos, hogy az egyik felső csőnek a vékony vezetéke forrasztási hibás, kicsit meg is szokott pörkölődni a drót vége. Újra kell forrasztani, de baromi macerás. Erre a típusra ez nagyon jellemző!
(#) Laurox válasza Laurox hozzászólására (») Okt 11, 2017 /

Egy kép a netről, de ez van az LG-vel is.

csö.jpg

(#) mineral hozzászólása Okt 11, 2017 /

Köszönöm mindenkinek a segítséget,válaszokat, tippeket. Holnap meg is nézem majd.
(#) molnarp hozzászólása Okt 15, 2017 /

Sziasztok!
Acer AL1916W kb 20 perc után serceg, majd az inverter letilt.
Az inverter egyik nagyfesz csatlakozója meg volt égve, azt javítottam, de a hiba ugyanaz.
A sercegés forrását még nem tudtam 100%-ra meghatározni, de gyanús, hogy a trafó csinálja.
Burkolat nélkül mire bemelegszik 1 óra is eltelik, addig jó minden. Egyik kondi se púpos.
Ha hajszárítóval kicsit ráfújuk a trafó környékére, akkor hamar előjön.
A fénycsőre menő csatlakozót még nem néztem.
Szerintetek?
(#) emmzolee válasza molnarp hozzászólására (») Okt 18, 2017 /

Szerintem valami túlterheli a rendszert. Lehet oka a trafó menetzárlata. Lehet a fénycső zárlatos, vagy csak nincs meg a megfelelő frekvencia. Vannak monitorok amiben ez rezonáns. Teháh ha a cső nem jó, akkor a frekis sincs meg. Ha nincs meg akkor többet eszik, mert telítődik a trafó magja.
Mivel csináltad a hőkamerás képet? nagyon tetszik. Ha a mobilra van valami okosság kérlek írd meg mert vennék egyet. Kössz.
(#) elektroncso válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 18, 2017 / 1

Bár nem engem kérdeztél, ott a képen a megoldás. FLIR Nekem is tetszik, bár kipróbálni nem tudod.
(#) uniman válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 19, 2017 / 1

Ez egy százezres "okosság"..vagy nem?
(#) molnarp válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 19, 2017 / 1

Köszi. Már rendeltem egy trafót, majd meglátjuk.
Flir One-al készítettem. Valóban újonnan 100, de használtan feléből is megvan.
Van egy másik a seek thermal, ami olcsóbb, de ezt a minősége is tükrözi.
(#) emmzolee hozzászólása Okt 19, 2017 /

Kössz mindenkinek.
(#) emmzolee válasza molnarp hozzászólására (») Okt 19, 2017 /

Melyik trafó? A fénycsőé vagy a tápé? Előtte jó lett volna mérni, hogy mennyi a mágnesezési induktivitás, mert lehet a trafónak semmi baja. A fénycső trafóról ha lehúzod a csöveket, akkor beindul? Mert ha ugyanaz a jelenség mint csővel, akkor valószínűleg menetzárlatos a trafó.
(#) molnarp válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 20, 2017 /

A cső nagyfesz trafója. Bármelyik lehúzott fénycsővel nem indul a monitor. A trafót célzattan, kismértékben melegítve elkezd ciceregni, majd leáll az inverter. Ha cicergés közben visszahűtöm akkor abbamarad.
Így hiába méregetem ha csak olyankor húz át.
(#) emmzolee válasza molnarp hozzászólására (») Okt 20, 2017 /

Ott a pont.
(#) tomii hozzászólása Okt 22, 2017 /

Sziasztok.
Adott egy Samsung Syncmaster 931BG monitor.
Bekapcsol, de csak 20-30 perc után.
Hallani sípoló hangot, hogy állna felfelé a rendszer.
Egyre hosszabbak a sípolások, egyszer elindul utána.
Mi lehet a gond? Konik, inverter?
Tud valaki hozzá doksit? Az sokat segítene.
Köszönöm előre is.
(#) Lacaboy válasza tomii hozzászólására (») Okt 22, 2017 /

Szia!
Nekem LG 24" IPS csinál hasonlót.
Sipol bevillan a kép és elmegy a tgáp majd előlről.
A táp ic melletti kondi púpos volt azt cseréltem azóta jó.
(#) tomii válasza Lacaboy hozzászólására (») Okt 22, 2017 /

Valaki szerintem már mókolta, nyákon 1 kondi forrasztás látszik, gondolom csere volt.
Azert keresek doksit, mert lehet nem megfelelo a kapacitas.
pupos kondi nem lathato.
otlet?
(#) zoli0078 hozzászólása Okt 23, 2017 /

Sziasztok,

A következő problémám adódott Samsung 204B típusú LCD monitorral.
A probléma a következő, amikor csatlakoztatom a hálózathoz a készülék ki-be kapcsolható de ha ~30 másodpercig be van kapcsolva akkor már nem reagál semmire.
Amikor bekapcsolom és hagyom menni akkor a kijelzőn fentről lefelé ~ 1cm-es csíkokban a sötétszürkétől indul és egészen a fehérig szép átmenetet képző képet ad majd átvált tiszta fehér képre. Ezt a két képet váltogatja folyamatosan és közben nem reagál semmire.
Mi lehet a probléma? esetleg kuka a scaler panel vagy valamelyik tápfesz volna a ludas vagy valahol esetleg forrasztási hibás?
Segítségeteket előre is köszi.
(#) Massawa hozzászólása Okt 23, 2017 /

Van egy 7" szines LCD monitor kamerak képéhez ill azok rögzitésére. Az elsö kb 2 évet birt ki amikor a kép elkezdett villogni ( éjjel nappal megy). Azt még gariban kicserélték. Az uj monitor majdnem pontosan 3 évet birt ki és ennek is elkezdett villogni a képe. A felvételek rendben vannak ebböl az következik, hogy csak a display megy mindig tönkre. Még nem szedtem szét - megprobálom egy ujra cserélni, de nem biztos, hogy ezt most is vállalni tudják. Ugy néz ki mintha a display rész tápellátása dölne össze. ( kb 2 másodpercenként sötétül el a display, majd ujra elindul, és a kép jo rajta.).
Esetleg van valakinek ilyen tapasztalata?
(#) bbalazs_ válasza Massawa hozzászólására (») Okt 24, 2017 /

A hattervili megy el csak vagy az egesz kep?
Meg kellene nezni belul, hogy a hattervilagitas, illetve a panel tapellatasa es engedelyezo vonala hogyan all az elsotetedeskor vagy mukodeskor.
Maga a tapegyseg ilyenkor jo? (szkoppal nezve) egyaltalan - kulon tapja van?
(#) Tom-Tom19 hozzászólása Okt 25, 2017 /

Sziasztok!

Van egy Benq G700 -as monitorom, aminek a csatolt képen látható baja van. Mivel lehet a probléma és hol kéne keresni a hibát?

Köszi előre

100_6742.JPG

(#) Tarbur hozzászólása Okt 30, 2017 /

Üdvözlet!
Adott egy LG flatron w1934s monitor amiben egy 450V 1µF kondenzátor csúnyán kipúposodott. A hibajelenség az, hogy a képernyő világítása ki-be kapcsolgat (szerk.: nem egyértelműen csak a világítás, talán a kép is). Képet most nem tudok csinálni, ha esetleg valaki ismeri a típust nem tudná megmondani, hogy helyettesíthető-e ez a kondi egy 450V 2,2µF-al? Egy ismerősöm szerint ha tápot szűr akkor mehet bele a nagyobb, annál is inkább mert a környéken beszerezhetetlen ez a kondi, 2,2-es meg van elfekvőben neki.
Kaptam egy 400V 1µF-osat, mit gondoltok ezzel próbálkozhatok, vagy instant eldurrantja?
Igen tudom, hogy a gyári értékeket kellene használni, de sajnos jelenleg ebből lehet építkezni.
Köszi előre is!
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2017
(#) elektroncso válasza Tarbur hozzászólására (») Okt 30, 2017 /

A 400V-osnak is elégnek kéne lennie. Az a kondenzátor az egyenirányított hálózati feszültség csúcsértékére töltődik fel, ami 230V esetén 324V környékén van (230*1,41).
(#) Tarbur válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 30, 2017 /

Köszönöm szépen! Délután be is forrasztom.
Következő: »»   272 / 272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Nov, 22. Sze
15:38:47
Jelenleg 318 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu