Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   264 / 312
(#) bbalazs_ válasza remiasa hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Akkor eloszor nezd meg a kikapcsolas alatt, hogy az engedelyezo jel megszunik-e arra az idore. Ha igen, akkor visszafele keresve szokott lenni egy pici tranyo, altalaban az a hibas (ami a meghajtast vegzi a mikroproci es az inverter kozott).
Ha nem, akkor neked is javaslom elsokent pupos kondi(k) kereseset a fo tap szekunder oldalan.
(#) Sanitatum válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Nah szóval, van 2 db "AP4506GEH-HF" tranyó. Jól értelmezem h mind a kettőnek ugyanannyi értékkel kell h rendeklkezzenek? ezek kapcsolják a nagyfesz trafót? mivel a d1/d2 a trafó kivezetésénél van. Gyujtás közben mind a két db duo tranyónál G1/S1 és G2/S2 feszültségei megegyeznek de az egyiknél a d1/d2 8.7v-ra szalad fel ( a jó felén), a másiknak pedig 0.58ra. Okozhatja ez a problémát? Ha igen akkor megpróbálom helyettesiteni ideiglenesen irf640 és 9640-essel, ha lehetséges.
(#) bbalazs_ válasza Sanitatum hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Ha MINDIG olyan alacsony a fesz rajta, akkor bizony igen.
De nezd meg, hogy nem dual-e (tipus alapjan tudod), ha az amper megegyezik vagy nagyobb, a fesz igazabol mindegy, akkor labkiosztas azonossag eseten nyugodtan. Itt nincs akkora freki, hogy a kapcsolasi felfutas lenyeges legyen.
Arra azert vigyazz, hogy ezek gyakran komplementer fetek, tehat push-pull modban rangatjak a tekercset, vagyis amikor az egyiknek magas,a masiknak alacsony a gate-je.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2016
(#) Sanitatum válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Ah. nem az volt. Ugyanigy csinál.. Ez a helyzet vele, azt nem emlitettem h az egyik fele csinál valamit. Kár hogy nem találok sémát hozzá, sokkal egyszerűbb lenne
(#) bbalazs_ válasza Sanitatum hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
De mondtad, hogy a hiba a cso felcserelese utan is maradt.
Szoval ket komplementer fet van benne.

Ha mar kivetted a csoveket, nem akarod inkabb LEDesiteni? Sokkal egyszerubb lenne es orok elet.
120db/m-es, keskeny 12V-os ledsor, nagyjabol 3e Ft, egy FET a vegere, annak a gate-je az engedelyezore es kesz.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2016
(#) zetyere hozzászólása Dec 29, 2016 /
 
Sziasztok!
Lenne egy Neovo 17"-os monitorom.Az inverter panelen a kondik felfújódva egy bizti elszállt és egy fet zárlatos lett.Kondik,biztik cserélve de a fettel bajban vagyok.Nem tudom mivel helyettesíthetem.
STU2040PL A csövek már felvillannak tehát már csak a fet kellene.

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) zetyere hozzászólása Dec 29, 2016 /
 
Azt elfelejtettem hozzátenni hogy a STU2040PL párja a STU9916L.
Párban kellene cserélnem.
(#) zoli0078 hozzászólása Jan 5, 2017 /
 
Sziasztok,

Segítséget kérnék egy LG E2242C BN típusú LED-es LCd monitorral kapcsolatban. Alap probléma, hogy nem akart bekapcsolni. Szétszerelés után látható volt, hogy az APW7070A típusú IC 1-es lába és a lábnál a tok erősen elmelegedett. Sikerült megfejteni, hogy az IC a bemeneti feszültségből állította elő az 5V-ot. Sajnos ilyen IC-t nem találtam de még olyat sem ami a helyére berakható lett volna mert a lábkiosztás teljesen más. Végül sikerült az 5V-ot egy kis kapcsolóüzemű IC-vel előállítani így a készülék bekapcsolt. Viszont a következő probléma lépett fel, a készülék bekapcsolt és pár perc működés után a háttérvilágítás lekapcsolt majd teljesen letiltott a külső táp. Ezt követően a tápban a D478-as fet lett zárlatos amit sikerült kicserélnem de ezt követően igaz bekapcsol a készülék de a háttérvilágítás nem kapcsol fel (teljesen szétszedett kijelzőnél látható, hogy egy picit felvillannak a ledek, másik törött kijelzőből származó ledsorral is hasonló a helyzet).
Valakinek esetleg van ötlete merrefelé érdemes keresgetni a hibát?
Valamint kapcsolási rajzot sajnos nem találtam a nyákhoz esetleg valakinek volna ehhez a típushoz?
Segítségeteket előre is köszi.
(#) dave500 hozzászólása Jan 5, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy Asus VW 197 típusú monitorom, ami már régebb óta azt a hibát produkálta, hogy a monitor képe erősen sárgás volt (egy villám után) de a szerviz menüben utána lehetett állítani, és jó volt a képe.
Most viszont egyik pillanatról a másikra teljesen eltűnt a kék szín a képről, de menüben tökéletesek a színek(és ez előtt is azok voltak)
Tudom, hogy a kis EEPROM-ot kell cserélni, de melyiket? Képet mellékeltem.
Az egyik 24C02 WP A másik 24C16 WP.
Előre is köszönöm!
(#) kirally válasza dave500 hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Szia!
Elvileg a 24C16-ban tárolja a beállításokat, ha raksz helyette egy üreset, feltölti az alapértelmezett beállításokkal.
(#) dave500 válasza kirally hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Szia!
Utána olvastam én is, az lesz a ludas, de SMD-be nem találok sehol..

Amúgy néha magától jó lesz, aztán újra besárgul..
(#) dave500 válasza dave500 hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Bocsi a dupla hsz-ért.
Ha kiszedem az EEPROM-ot, akkor anélkül nem megy? Mert engem nem zavarna, ha nem jegyezné meg a beállításokat, csak ne legyen sárga a kép amíg nem tudok venni/szerezni..
(#) kirally válasza dave500 hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Pl. itt is kapsz.
Nem tartom valószínűnek.
(#) Lajos7404 hozzászólása Jan 7, 2017 /
 
Sziasztok. Van egy fujitsu siemens amilo pa1510 laptop.
A monitor jobb széléhez közel van egy függőleges fényes csík.
Ezt mi okozhatja?

IMG0570A.jpg
    
(#) dave500 hozzászólása Jan 11, 2017 /
 
Sziasztok! Vissza térve a Asus VW 197 monitorra, kicseréltem a 24C16-os EEPROM-ot, de a sárgaság továbbra is megmaradt (szerviz menüben nyomtam "Autocolor-t", így sem jó. Esetleg a 24C02-es EEPROM-ot kellene cserélni?
Előre is köszi!
(#) david10 válasza dave500 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Mennyire sárga?
Amennyire ezeken a képeken látható? Ha igen, akkor van segítség a probléma elhárításához.
(#) dave500 válasza david10 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Annyira sárga, hogy nincs kék szín a monitorban!
De most addig mozgattam a DVI-VGA átalakítót, hogy vissza jött a kék szín is, tehát a kép tökéletes, de nem tudja azonosítani a videokártya a monitort (HD7850).
Rossz lenne az átalakító? Vagy a VGA?
(#) Remci válasza dave500 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Lehet hogy hülye kérdés, de nem lehet hogy a monitor kábel a rossz? Én is jártam már úgy hogy ki lilult a monitorom, mire rájöttem hogy kábelt kell cserélnem és megjavult.
(#) dave500 válasza Remci hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Próbáltam másik kábellel, mindkettővel ugyan azt produkálja, és hiába mozgatom a DVI-VGA átalakító VGA felét, semmi változás, csak akkor ha a videokártyába mozgatom. Már a VGA-n a DVI tüskéket is meghajlítottam picit, mert eléggé szét álltak, de az nem segített semmit szinte, most is "félig" van bedugva, és így jó.
A videokártyán nincs repedt forrasztás , azt megnéztem, nem is poros.
(#) ktamas66 hozzászólása Jan 12, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy Samsung 943N monitor tápjában megpúposodtak a kondik. Kicseréltem, de azt csinálja hogy kb. 2 másodperc múlva kikapcsol. Pontosabban csak a háttérvilágítás megy ki szerintem, ki-be kapcsolva újra mutatja a képet 2 mp-ig. Érdemes ezzel még valamit kezdeni?
(#) bbalazs_ válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Kondicsere elott ment, ha elindult vegre?
Ha igen, akkor szerintem a csere soran rontottal el valamit. Pont ugyanolyanokat kell beletenni, a feszultseg lehet nagyobb, de a kapac nem lehet kisebb.
Ha meg LESR-esek, az kulon jo.
A hofoka 105-os? (ez musoron kivuli kerdes).
(#) ktamas66 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Igen, pont olyanokat raktam be, mint ami benne volt. Előtte nem is próbálgattam, nem az enyém.
(#) Andr3wJ válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Fetek, trafó , csövek, ezek lehetnek rosszak az inverternél .
(#) david10 válasza dave500 hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Ha jól értem, akkor a videókártyádból kijön a DVI és egy DVI-VGA átalakítóval csatlakozik a monitor VGA dugaszába.
Ha nevenincs márkáju DVI-VGA átalakítód van, akkor a képernyő tipusát biztos, hogy nem fogja felismerni, mert az átalakítóban olyan EDID chip van, amit generic monitorként azonosít a videókártya.
Probáld meg a képernyőt bedugni direkt VGA kábellel összekötni egy VGA kimenetü géppel.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2017
(#) bbalazs_ válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Akkor szedd szet es nezd meg, hogy a csovek kozul mindegyik vilagit-e 2mp-ig.
Szerintem legalabb az egyik sotet lesz (4db van, 2-2 parhuzamosan alul-felul).
Mindegyik nagyfesz csocsatlakozo legyen bedugva.
(#) ktamas66 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Az LCD panelt cseréltem csövestől, pont volt ugyan olyan, azzal is ezt csinálta. Mivel elindul gondolom valami védelem aktiválódik benne (melegedés, túlfeszültség). Ha rá van kötve a gépre ki-bekapcsolás után jól mutatja a képet, csak idővel lekapcsol úgy, hogy a kék ledje világít, csak elsötétedik a kép.
(#) bbalazs_ válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Akkor viszont valami olyan baja van, ami nyugosebb (a FET nem lehet, mert akkor nem vilagitana semeddig, trafo lehet vagy megnyult alkatresz), en nem foglalkoznek vele, azonnal ledesitenem.
(#) ktamas66 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Köszi, úgysem gondoltam nagyon belepiszkálni, nem mai gyerek már.
(#) dave500 válasza david10 hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Jól érted, igen. Eddig felismerte a monitort a gép, gyári Sapphire átalakító, a VGA-hoz adták, és tökéletesen működött.
Sajnos nem megoldható közvetlen VGA-ra dugni, és másik átalakítóm sincs, de tegnap óta működik, így ezzel a félig bedugott módszerrel..
(#) Sanitatum válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Hali, újra itt vagyok.. Cseréltem a nagy fesz trafót, mert kocogtatásra változtatta az ellenállást, most ha egyenként vannak rajta a csövek (felül vagy alul) akkor rendesen müködik , de ha mind a kettő egyszerre be van kötve akkor hol az egyiknek hiányzik 2cm a végéből (ami nem világit) hol a másiknak..Több féle variáció volt. Volt hogy az egyik teljesen begyujtott, de a másik pedig részlegesen.. De legalább mostmár mutat valami életjelet.. Ilyennel találkoztál? Hát igen, egyszerübb lett volna ledesre megcsinálni, de a haveromé a monitor és ellenkezett, odakellett volna mókolnom neki egyet
Következő: »»   264 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem