Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   54 / 114
(#) Chipmunk1960 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Szia, Az csak a bekapcsolási konditöltési lágy-indítást csinálja, a letapadás, és áramkorlátozó, az áramkör belsejében van, ha van... Ez csak azért van, hogy ne verje le a kismegszakítót.
(#) Temela hozzászólása Márc 12, 2017 /
 
Üdvözletem.

Próbálok megjavítani egy nebula gépet. A segéd tápfesz nem megy. A rajza szinte megegyezik az itt hivatkozott TIG200-al. Már minden alkatrészt megmértem, teszterrel ellenőriztem és mégsem indul el. Eredetileg az 543K/3w ellenállás szakadt volt, azon kívül semmilyen hibás alkatrészt nem találtam. A 8,2v-os zéneren 2,6-t mérek, csere után sem változott a helyzet, az optocsatolót is cseréltem újra. Most tanácstalan vagyok, persze ki lehetne iktatni, de szeretném megjavítani. A vastag lakkozás miatt, meg a sok kiforrasztás miatt lassan a panel ezen a részen a szétbarmolás határán van. Szívesen fogadnék segítséget.
Köszi.
(#) 13_Balu50 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Szia! Oké, akkor megnyugtattál, csak ezzel a panellal van gond, a többi része azt hiszem működik, eddig próbaként kb 10 másodperces hegesztést mertem vele bevállalni.
(#) Chipmunk1960 válasza Temela hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Szia, A lakkréteg tényleg kellemetlen lehet, én Na-Oh, Ka-Oh, vagy egyszerű lefolyótisztító lúgos oldatával szoktam lemaratni, egy műanyag tálban. Az, hogy Ohm-ikusan rendben látszik egy félvezető, nem biztos, hogy azon a frekvencián is dolgozni fog. Q101, D107, 109, Q102, C103 -at cserélném. Szakadt volt csak, vagy el is égett? Nincsen zárlat valahol a VC1, 12V -os körben?
(#) otvenkilenc válasza Temela hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
A 03.jpg-t eltudnád küldeni az emailomra, mert nem tudom lementeni csak html formátumban hajlandó és kicsi a kép, ikon formában tölti le.
(#) Temela válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Olvass/lapozz vissza pár oldalt, onnan szedtem le.
(#) otvenkilenc válasza Temela hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Köszi! Ha olyan egyszerű lenne akkor nem írtam volna a problémát. Szóval ha jobb egérgomb és mentésmásként akkor hiába a kép van megnyitva az oldalt tölti le az egész weblapot. S ha visszalapozok párodalt akkor is azt fogja csinálni.
(#) Temela válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Ok, estére küldöm.
(#) otvenkilenc válasza Temela hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Köszönöm
(#) Temela válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Azért egy email címet kérek.
(#) Chipmunk1960 válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Szia, Ha a 03.jpg-re kattintasz előjön új ablakban teljes méretben, onnan le tudod menteni olvasható felbontásban.
(#) Chipmunk1960 válasza Temela hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Szia, Egyébként ugyanez a panel van az enyémben is, ha kell, tudok egyes pontokról pontos fesz, vagy oszcilloszkóp jelalakot mérni, feltenni.
(#) Temela válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Szia!
Phile80 fórumtárs javaslatára, annak megfelelően már a gyanú a trafóra terelődött. Egyik kivezetése 0 ohm induktivitás nélkül- teszter műszerrel ellenőrizne. A többit az 1 db 543K/3w-on kívül nem találtam hibásnak. Most itt tartok
(#) Chipmunk1960 válasza Temela hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Szia, Este talán lesz időm, szétkapom, de csak kis imp. trafókkal találkoztam ilyennel. Próbáld kiműteni, s megnézni, hogy tekercs kivezetés rendesen van e a lábhoz forrasztva, esetleg ne égett-e el. De ha ennyi a baja, kell belerakni egy + segédtápot, ami olyan 15-a8V körüli, Kynában pár € egy note-táp, de van kisebben is. Arról ugyanúgy meg tudja csinálni a +12-őt a vezérlésnek. Volt, hogy kivágtam az egész imp trafós részt a panelről, mert leégett a pici imp trafó, körbe ott volt a vasmag rajza a panelon, de belerakták a 3/4-ét, a többit műanyaggal pótolták ki, hogy a lábak passzoljanak! 2A helyett tudott 600mA-t, nem is csoda, ha sorra megadta magát....
(#) jimmi12 válasza zolo79 hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Végre volt egy kis időm a "modding-al" foglalkozni, a csatolt képeken az én megoldásom.
A lágyindítót kissé faragni kellett a 16A-es réle miatt, de sikerült. A fojtó 2db U57-es vasmagra készült, 10mm2-es sodrott rézkábel, duplán betekerve "gázos" teflon szalaggal, 17 menet ment rá.
Amit tapasztaltam: a lágyindítóban a 2A-es biztosíték kicsi, legalább 10A ú kell oda (ilyen volt itthon), de inkább 16A. 2db 2,5-es pálcát hegesztettem vele, a kijelző alapján 85A-en, szépen vitte. A fojtó beépítése után ami észrevehető, hogy nem "fröcsköl" hegesztés közben.
(#) zolo79 válasza jimmi12 hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
A lágyindítóban első elektróda érintésre elszállt a biztosíték nekem is. Ki is vettem az egészet belőle, mert a gép kellett, de nagyobb biztim meg nem volt itthon. Azóta nem foglalkoztam vele. A fojtó nekem is U57-re lett tekerve, de csak 12 menet ment rá bandázsolva. Tegnap meg is mértem és csak 20uH az induktivitása. Lehet, hogy kevés, de ez nem biztos. Kevésbé fröcsköl tőle meg a hangja is teljesen más.
Nincs esetleg valami rajzod a gépedről, mert látom, hogy szinte teljesen olyan mint az enyém? Csak mert alig van odatekerve neki és nem tetszik ahogy hegeszt. Nem tökéletes még, olyan mintha nem szabályozna rendesen. Lehet el van benne szállva valami vagy cserélni kellene benne alkatrészt esetleg? Fogalmam nincs róla sajnos.
(#) Chipmunk1960 válasza jimmi12 hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Szia, 2,5-es pálca 85 a-rel nagyon szép! Látod, hogy mennyire kell az a fojtó bele. Most a lerohadt kipufogómat építem újra, nem egyszerű a rozsdás csövet hegeszteni, de még mindíg könnyebb, mint CO-val gáz nélkül Cored wire-al. Azért lassan próbálgasd vastagabb pálcával, anyaggal, nem melegszik-e valami. Ügyes a fojtód, de jó lesz az, a víz biztosan nem fog belőle csepegni!
(#) szabados hozzászólása Márc 21, 2017 /
 
Sziasztok! Került hozzám egy riga mma 240b si típusú hegesztő segéd tápban szétégett egy ellenállás amit már más kicserélt esetleg valaki találkozott már ilyen géppel? Hol keressem a hibát mi lehet a gond?
Üdv: Szabados
(#) Chipmunk1960 válasza szabados hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Szia, Amint a googliban rákerestem adott egy képet oldalról a belsejéről. Ismerős, az oroszok is csak másolták valakiről... Tegyél fel pár képet a kérdéses részről.
(#) Pásztor István válasza szabados hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Szia! Mastroweld MMA-160 B
Erről másolták. Éppen van nálam egy javításon.
(#) szabados hozzászólása Márc 22, 2017 /
 
Fetet is buzerálták én is ki vettem meg a be rakott ellenállást is ki szedtem de látszik hogy hol égett meg
(#) szabados hozzászólása Márc 22, 2017 /
 
Még kép jó lenne tudni az ellenállás pontos értékét is.
(#) szabados hozzászólása Márc 22, 2017 /
 
Így néz ki kintről. uc2845bn táp feszültségét mértem 8Volt és a négyszögjel elég silány szkopon nézve de ha kívülről meg hajtom 12voltal akkor gyönyörű négyszögjelet produkál. Nem kevés az a 8 volt?
(#) Chipmunk1960 válasza szabados hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Szia, De az kevés, ha jól emlékszem, 15,16 -ból csinál 12-őt a stab tok. A segédtápot is meg kellene nézni. Az R25 -re gondolsz? A D1 jó, vagy csak a képen csillan be, mintha meg lenne égve? ZD7 ok?
Az U2-nek mi a típusa, nem látom elolvasni?
(#) otvenkilenc válasza Temela hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Az adat lapomon ott van az email cím.
(#) otvenkilenc válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Nekem nem kínálja fel a mentés másként opciót csak a html-t akar menteni.
(#) Chipmunk1960 válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Szia, Nem tudom mennyire látszik, ha a 03.jpg-feliratra kattintasz, megnyílik a kép egy új ablakban, jobb gomb a felső a "Save image as..." . Milyen böngészőt használsz?
(#) Chipmunk1960 válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Az lehet, de innen nézve nem látszik! Lehet nem publikus?
(#) otvenkilenc válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Megoldódott frissittem a böngészőm.
(#) szabados válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Ez a rész lenne maga a segéd táp. az ic egyenesen a egyenirányított hálózatról kapja meg a táp feszültséget ellenálláson keresztül de csak 8 voltot. gondoltam rá hogy az ellenásások meg nyúltak esetleg azért csak annyi de nem.
Következő: »»   54 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem