Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   71 / 93
(#) at22 válasza at22 hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Már működik az volt a baja A zene váltásnál igen nagy a koppanás és erősen elkezd világítani az izzó. Akkor jön helyre ha lekötöm a hangszórót és ha vissza teszem megy megint a zene.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2017
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Most már működik mind a 2 oldal. Mehet most már élesbe is?
A zene váltásnál igen nagy a koppanás és erősen elkezd világítani az izzó. Akkor jön helyre ha lekötöm a hangszórót és ha vissza teszem megy megint a zene.
A nyugalmi mv dc-t akkor állítsam be ha már levettem az izzót?
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
A nyugalmi áramot még izzóval állítsd be! A normál táplálásnál pedig egy ellenőrzés szükséges.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Izzo alat álítottam. Az egyik oldalt le vittem 12mv ra de kb 3perc után elég éreszhetõen melegszik a borda. A másik oldalt nem tudom 40-41mv nál alább tekerni. Ahogy tekerem lassan vinné lefele de vissza ugrik.
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
A mérést testre zárt bemenettel és hangszóró nélkül végzed?
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
A bemeneten még nincs kivezetékelve, és igen hangszóró nélkül mértem.
(#) Zosi válasza at22 hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
És az 5 wattos ellenállás két oldalán mérted a nyugalmit?
(#) Alkotó válasza at22 hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Az nem elég ha "nincs kivezetékelve". Konkrétan rövidre kell zárni a bemenetet, mert így garantálod a csak egyenáramú viselkedést.
(#) at22 válasza Zosi hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Most mind a 2 modulnál 38mv-ra tudtam beállítani. Az ellenállásnál az egyik modulon 1.3mv. a másikon semmi.
(#) at22 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Akkor kivezetékeljem és tegyek rá jelet? Úgy mérjem a nyugalmit?
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2017
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Amelyiken nem lehet a nyugalmi áramot állítani szólni szól de gyengébben és recsegve.
(#) Alkotó válasza at22 hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Bizonytalan vagyok most már, hogy szándékosan érted félre a legvilágosabb ajánlást is, vagy tényleg nem értesz a szóból.
1. A bemenetet rövidre kell zárni. Ez azt jelenti, hogy a két bemeneti pontot összekötöd egymással. Mielőtt megkérdeznéd, nem a két végfok bemeneteit kell egymáshoz kötni, hanem külön-külön a két végfokot bemeneteit kell rövidre zárni. Tehát ehhez a beállításhoz nem kell semmilyen "kivezetékelés".
2. Mit tudtál 38 mV-ra beállítani, ha az ellenálláson 1,3 mV illetve semmi mérhető? A nyugalmi áram ellenőrzése pl. úgy történik, hogy az emitteren lévő 5W-os ellenállások 2 lábán mérsz, és ott próbálsz mondjuk 5 mV-ot beállítani.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2017
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
A végerősítő bemenetét azért kell a közvetlen mellette található testponthoz kötni nyugalmi-áram beállítás alkalmával, hogy ne szűrődhessen be semmilyen zaj az erősítőbe, mert az zavarná a mérésünket. Az sem árt, ha mind a négy 0R33 értékű ellenállás lábai között megméred a feszültséget, egyik se lógjon ki a 4-6mV-os tartományból.
Amelyiken nem tudsz nyugalmi áramot állítani, mérd meg a a középen lévő BD139 emitter és kollektor feszültségét testhez képest. Ha az eredmény -1,1V illetve +1,1V közelében van akkor a nyugalmi állító valamelyik alkatrésze pontatlan, ha egészen más értéket észlelsz, akkor annak az okát ki fogjuk vizsgálni.
(#) at22 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
A bemeneteket össze kötöttem, utána az emitteren és az 5w ellenálláson mértem. Az egyiket modult sikerült 5mv-ra állítani. A másikat nem tudom hiába tekergettem a trimmert nem csinál semmit. És bocsánat csak már bele kavarodtam Amatőr szinten szeretném megépíteni
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
A bd139 emitter és a test közt mérve 1.11v. A kollektor és a test közt 1.80v.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Nem tudom jelent-e valamit hogy a rossz modulon jóval melegebb bd241c mint a jó modulon.
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Várom ezt a méréseredményt!
A BD242-nél szintén kéne a bázis és az emitter feszültsége, ott a pozitív táphoz képest.
A BD139 kollektorán mért feszültség arra enged következtetni, hogy a BD243 helytelenül működik. Nézd át a forrasztását és a bekötést a jó oldallal vesd össze!
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Rendben. Majd megmérem és küldöm az eredményt. A jó oldal az már a nyugalmi áramot beállítottam az emitter meg az ellenálláson ahogy alkotó írta. Az elvileg már most jó lesz? Telefonról adtam jelet és ha adom a hangot akkor elnémul és az izzó rendesen ég. Ha leveszem a hangszórót, és lejeb veszem a jelet vissza kötöm a hangszórót megint jó. Akkor csinálja ha nagy jelet adok neki. Ez normális? A jó oldal csinálja.
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Az égő viselkedése teljesen természetes.
Egy kis összefoglaló az élesztés menetéről: Bővebben: Link.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Meg lett a hiba a bd243c 1-es és a 3 -láb fel van cserélve. Majd ha haza jöttem felcserélem.
(#) Alkotó válasza at22 hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Az egyik csatornán jó, a másikon meg átfordult a tranzisztor? Ez szokatlan.
(#) pinyó39 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Biztosan "kidrótozta" a panelről.
(#) Alkotó válasza pinyó39 hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Igen, ez valóban okozhat ilyen keveredést. Nem gondoltam erre.
(#) at22 hozzászólása Jún 21, 2017 /
 
Felcseréltem a lábat. Most már engedi állítani beállítottam az 5mv-ott de nem mindenütt egy az érték.
Mellékeltem képet, ahol a 16,3mv van ott pontatlan fel le ugrál.
(#) at22 válasza at22 hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Megnéztem tettem rá jelet meg hangszórót nem gerjed szépen szól de gyengébb mint a másik panel.
Zene váltásnál pukkan.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2017
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
A bd241c bázis és a negatív táp közt mért feszültség 1.23v.
bd242c bázis és a pozitív közt mért feszültség 0.9v ,emitter és a pozitív közt 0.34v
A bd 243-nak az 1-es lába fel volt cserélve a 3 -as al. Most mértem a bd139 az emitter és a test közt most 1.16v, a kollektor és a test közt 1.13v.
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Írod ezt a zeneváltásnál észlelt pukkanást, ennek semmi köze a végerősítőhöz, a jelforrásnál keletkezik. Ha telefont használsz forrásnak, akkor az erősítő bementi pontjára kéne egy 330Ω körüli ellenállást kötnöd.
A BD241 melegedése ha továbbra is fennáll, elfogadhatónak tekintheted, a mért értékek helyes működést mutatnak.
Annál a 0R33 ellenállásnál ahol a 16mV-ot mérted, ellenőrizd a végtranzisztor beforrasztását!
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Átforrasztottam jónak tűnik így már. 5.5mv-ott mérek rajta.
Amit fel tettem képet most utoljára így helyes a nyugalmi beállítás hogy ott mérttem nem a kimeneten? Még annyi lenne hogy, gyengébben szól de miért?
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
számítógépen adok jelet neki már. Ami rossz volt az az oldal ha ráadom jobban a hangot a gépen bírja de jóval gyengébb mint a másik. A másik ami elsőre jó volt arra ha ráadom a hangot akkor elnémul és kivilágít az izzó. Valami bibi lehet még?
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Belinkeltem az élesztés menetét, aszerint haladj tovább!
Következő: »»   71 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem