Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tekercs induktivitás kiszámítása

Témaindító: Dzót, idő: Dec 10, 2005
Lapozás: OK   14 / 14
(#) 7DU válasza Picipityu hozzászólására (») Dec 5, 2017 /

Az átváltás hivatalosan 0,6-a,de gyakorlatban 0,7-e lehet a rézhuzal az alumiumnak.
Jelen esetben 0,670mm vagy0,710mm lehet a huzalátmérő.Teljesítmény nem nől,mert a
vas ugyanaz marad.Kényelmesen befér a tekercs a helyére.
(#) Orbán József válasza erbe hozzászólására (») Dec 5, 2017 /

Köszönöm a segítést! Mindjárt behozom a fehér műtőbe a mérőt és megnézem, milyen jellel méricskél.
Megtörtént és van gyanúm: A trafó már össze van kötva, a + és A-A2 van kihozva csak és valószínű ezért nem tudok induktivitást mérni, mert a két tekercsrendszer ellentétes tekercselési iránnyal van tekerve, bekötve! Ha mind a 4 kivezetés szabadon lenne, akkor sorba tudnám kötni, de így csak a fél tekercselést tudom megmérni, ami nem egyenlő az össz induktivitás felének. Jól gondolom?
A mérőfeszültség színuszos, megnéztem.
(#) erbe válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 5, 2017 / 1

Csöves ellenütemű kimenőnél a két tekercs szabályosan sorbakapcsolódik. Nem párhuzamosan tekerik. Azaz az egészen is tudnod kell mérni az induktivitást. Bele kellene férnie a méréshatárba.
De akkor is, ha azonos irányba tekerted.
(#) pucuka válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 6, 2017 / 1

A két induktivitás soros kapcsolásánál csak akkor érvényes az összeadás, ha a tekercsek nincsenek egymással csatolásban. De nálad vannak.
Ha párhuzamosan tekerted a két tekercset, akkor bizony előfordul, hogy azonos tekercselési iránnyal ugyan de szembe kötötted a két tekercset. Hogy jó legyen, ahhoz "keresztbe" kellett volna kötni. A közös kivezetésben kezdet - végnek kellett volna találkozni.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2017
(#) Orbán József válasza pucuka hozzászólására (») Dec 6, 2017 /

Nem tudom, biztosan nektek van igazatok és a műszereim nem igazán alkalmasak.
Az egyik egy kínai teszter, ami mindent mér - a trafón kapacitást mutat, nem is keveset, induktivitást csak a fél anódon tud mutatni R és L értéket, utóbbi gyanúsan kevés, duplája se lehet igaz - az LCR mérő pedig monoton csökkenő értéket mutat, tegnap az első csatlakozásnál kb. 140H-ről lement 110H-re, ott már nagyon lassan csökkenő értéket mutatott.
Megvallom, régi sablon alapján tekerem a kimenőt, Rózsa Sándor mérnök úr közölte a kapcsolási sémát, az szerint kötöztem és a szekunderre 7.5V AC-t kötve tökéletesen egyforma feszültségeket adott A1 és A2 és utóbbi kettő közt mérve az összeget.

Ui: Most jöttem rá, valamit nem jól csináltam, atyaég.
Nem a mérést...
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2017

Sablon.JPG

(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 6, 2017 /

Megnyugodtam, jó a kötés.
Menetek aránya sz75, pr1424
Szekunderre 7.5V, primeren142...V
Akkor csak az induktivitás mérésnél kaptam defektet.
Következő: »»   14 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu