Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tekercs induktivitás kiszámítása
Lapozás: OK   1 / 15
(#) Dzót hozzászólása Dec 10, 2005 /
 
Azt szeretném kérdezni hogy egy tekercsnek az induktivitását hogyan lehet kiszámítani. Mert hangváltót szeretnék készíteni, és fogggalmam nincs hogy tekercset hogyan csináljak neki
a program csak azt számolja hogy mekkora az induktivitása a tekercsnek de azt már nem hogy milyen huzalból hány menet.
Ezt szeretném megtudni.
(#) szabi83 válasza Dzót hozzászólására (») Dec 10, 2005 /
 
ez engem is érdekel!

bár választ hetek múlva "HA" kapunk.....
sajnos
(#) Dzót válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 10, 2005 /
 
egyáltalán kiszámítani ki lehet ezt?
Vagy program esetleg van hozzá?
(#) zaik válasza Dzót hozzászólására (») Dec 10, 2005 /
 


lehet venni is fix induktivitású tekercset is, de ki is tod számilni, de ahhoz nekem is utána kell néznem. de bocsi, most mennem kell szalagavatóra..
(#) dB_Thunder válasza Dzót hozzászólására (») Dec 10, 2005 / 1
 
szóval:
a tekercs induktivitása(Henry)= "mű"0, szor "mű"relativ, szor menetszám 4zete, szor a menetek által körülzárt felület(4zet méter), osztva a tekercselés hosszával(méter)

"Mű"0=vákuum permeabilitása=1,257*10 a mínusz 6-on
"Mű"revatív=1(ha nem használunk vasat)
remélem érthető volt..
(#) Dzót válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 11, 2005 /
 
Zseniális kb 20x elolvastam.
Már kezdem érteni
(#) szabi83 válasza Dzót hozzászólására (») Dec 11, 2005 /
 
van vhol egy prg hogy: légmatek.. be adod neki az adatokat... yooo :yes:
(#) bbatka válasza Dzót hozzászólására (») Dec 14, 2005 /
 
A hangváltó tekercs több menetes, ezért az egyszerű induktívitás számító képlettel nem lehet kiszámítani. Régebbi rádiótechnikákban direkt ezzel kapcsolatban cikkeztek. Légy türelemmel. Napokba telhet mire megtalálom.
Az induktívitás mérést még így sem kerülheted ki, ha igényes tekercset akarsz.
(#) Dzót válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 14, 2005 /
 
Ezt a programot én nem találtam. Esetleg dc n át tod küldeni
(#) bbatka válasza Dzót hozzászólására (») Dec 15, 2005 /
 
Jelentem, megtaláltam a többsoros tekercs számítás leírást. Mindössze 3db. A4-es oldal teli képletekkel. Szerintem excelbe a legegyszerűbb bepakolni, aztán onnan használni. Dzót ! szóval kellene az email címed. Bónusznak meg még kapsz két induktívitásmérő kapcsolást,leírást. Mindkettőt használom. Sőt a PIC-es verziót én terveztem át egy Orosz szerző művéből.
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Dec 15, 2005 /
 
Módosítok, az induktívitásmérő kapcsolásokat megtaláljátok a társalgó/induktívitásmérő hozzászólások között. Össesen 2db-ban tudom feltenni a tekercs méretezését.
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Dec 15, 2005 /
 
második rész
(#) Báddzsó válasza Dzót hozzászólására (») Ápr 2, 2006 /
 
Találtam egy nagyon jó progit induktivitás számításra. Rengeteg féle tekercs fajtát számol (többrétegű nyégyzet alakútól a "sima" tekercsig) Gondoltam ide rakom hátha valakinek jól jöhet
(forráskód is benne van, ja, és sajna angol, de ez nemhiszem, hogy probléma.)

coil02.zip
    
(#) patexati válasza Dzót hozzászólására (») Ápr 3, 2006 / 1
 
Ez a neked való progi!
(#) Paso hozzászólása Júl 20, 2006 /
 
Sziasztok !

Van egy kapcsolásom és rajta egy ha jól látom
vasmagos tekercs.

Rajz

0.082mH 1R4

A kérdésem az lenne, hogy milyen drótból, milyen vasmagra , mennyit tekerjek ????
Esetleg toroid vasmag kell hozzá ???
(#) MaSTeRFoXX válasza Paso hozzászólására (») Júl 20, 2006 /
 
Hülye ötlet: Miért nem próbálsz venni a boltban kész tekercset? Előfordul hogy kapsz. A lomex keresőben ha jól láttam, találtam is 82 uH-set. A HQ videónál, és RET-nél lehet kapni 68uH-set, ez még lehet hogy jó...
Mondjuk elveszi a tekercselés örömét...
(#) Frankye válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 20, 2006 /
 
Háááát... Akinek az öröm!
(#) szabi83 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 20, 2006 /
 
hangszóró2000 kft-nél is van, sztem az is jó vagy nem??? peddig légmagos tekercs sztem jónak kell lenni-e...
(#) Taki33 hozzászólása Márc 15, 2007 /
 
Sziasztok!

Szeretnék írni egy kis progit a légmagos tekercsek számítására. Keresgéltem a netten de eddig egy normális pontos képletet nem találtam. Tehát olyanra gondoltam, ami tartalmazza a csévetest átmérőt és a vezeték átmérőt a számításokba! Ha valaki tudja, ossza meg velem, hátha sikerül írnom egy jó kis progit mindenki örömére.
(#) szabi83 válasza Taki33 hozzászólására (») Márc 15, 2007 /
 
itt a Légmagos tekercsek számítása.exe ,ennél jobbat szeretnél írni?

(#) Balázs válasza Taki33 hozzászólására (») Márc 15, 2007 /
 
L=(u0*ur*N^2*A)/l

L: induktivitás
u0: vákuum permeabilitása
ur: relatív permeabilitás
N: menetszám
A: csévetest keresztmetszete
l: csévetest hosszúsága

Ha légmagos tekercsről van szó, akkor a ur lehet 1.
(#) Taki33 válasza Balázs hozzászólására (») Márc 15, 2007 /
 
Ez a képlet jó lenne de, vezeték keresztmetszetét nem tartalmazza, olyan képlet kellene, ami tartalmazza a vezeték keresztmetszetét és a menetek távolságát is.
(#) Balázs válasza Taki33 hozzászólására (») Márc 15, 2007 /
 
A vezeték keresztmetszetétől annyiban függ, hogy mekkora áram tud rajta folyni. Meg persze benne van a csévetest hosszúságában is: ha a menetsűrűség kisebb, de a menetszám adott, akkor hosszabb lesz az egész tekercs, ugyanígy, ha a drót vastagabb, akkor a tekercs hosszabb.
(#) Taki33 válasza Balázs hozzászólására (») Márc 15, 2007 /
 
Köszi. Tehát akkor a keresztmetszetnek nincs különösebb befolyása az induktivitásra!
(#) Taki33 hozzászólása Márc 18, 2007 /
 
Mi van olyankor, ha a tekercs számításánál tekercshossznak megadok pl. 20 mm-ert és számítás után kijön 50 menet, de a tekercset 1 mm–es huzalból szeretném elkészíteni? Ilyenkor növelni kell a cséveátmérőt vagy többsorosra kel tekerni a huzalt?
(#) cimopata hozzászólása Márc 18, 2007 /
 
Nekem is van egy progim erre:

induct.exe
    
(#) Bazsi hozzászólása Ápr 13, 2007 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem: hogy lehet kiszámítani az idukcióból a menetszámot?
Nekem van egy képletem, de ebben nem szerepel a drótvastagság, csak mert gondolom attól is függ.
Szóval konkrétan egy 0,6mH -is és egy 2.6mH -is indukcióból kéne kiszámítanom a menetszámot.
Előre is kössz.
(#) miklosch válasza Bazsi hozzászólására (») Ápr 13, 2007 / 1
 
ez attól fögg, hogy szolenoid, vagy toroid
(#) potyo válasza Bazsi hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Ez nem ilyen egyszerű. Függ a vasmag anyagától, méretétől, geometriai kialakítástól, és még akkor sem lesz pontos a számítás.

A drótvastagságtól nem olyan nagyon függ, azért nem szerepel a képletben.
(#) Gab_Bee válasza Bazsi hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Halee!

Először van itt egy link, ami ezzel a témával foglalatoskodik!Itt megtalálod!Továbbá Báddzsó már feltett egy progit, ami sz.tem hasznos neked! ( ezt is megtalálhatod a linkelt oldalban)
De találsz még ott 1 másikat patexati -tól is!


ui:.
Hogyan lehet belinkelni már a HE-n lévő csatolt file-t?Üdv: Gab_bee
Következő: »»   1 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem