Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikus szulfátoldó (Akku aktivátor)
Lapozás: OK   1 / 83
(#) 925 hozzászólása Szept 7, 2007 /
 
Sziasztok
12V-os Akku aktivátorról szeretnék többet megtudni, valójában hogy működik? valóban hatásos-e? esetleg kapcsolási rajza van-e valakinek róla.
(#) potyo hozzászólása Szept 7, 2007 / 4
 
Valamikor egyszer régen a terminálon volt róla szó. Abból áll, hogy egy feszültségnövelő konverter egy kondenzátort feltölt az akku feszültségénél magasabb feszültségre, majd ezt rásüti egy tirisztorral az akkura. Volt egy led is az áramkörben, ami akkor villant fel, amikor a kondenzátor rásült az akksira, úgy emlékszem, 10-15 másodpercenként. A lényege az lenne, hogy a nagyáramú impulzusok mintegy széttörögetik a lemezekre rakódott szulfátréteget, így az elektrolit eléri ismét a lemezeket.
(#) potyo válasza potyo hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Megtaláltam, itt volt a téma, csak kapcsolási rajz már sajnos nincs: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=25814
(#) LeslieN hozzászólása Szept 7, 2007 /
 
valóban működik de nem érdemes elkészíteni mert kb 5 ezer Ft.
(#) 925 válasza 925 hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Megnéztem az oldalt, a kapcsolási rajz már valóban nincs meg, de azért elég sokat tudtam meg róla. Megépíteni valóban nem igazán érdemes ha 5 ezer Ft-ba kerül mivel 2,5 ezerért lehet kapni. Kiváncsi voltam hogy valóban kinek mi a véleménye erről az eszközről, és a működéséről.
(#) Tomee válasza 925 hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Hali!

Megkérdezhetem, hogy hol lehet kapni ezt az aku regenerálót?
És ez jó az ólom zselés aksikhoz (olyan aksi mint a risztókban van) ?
(#) Dudus válasza Tomee hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
(#) 925 válasza Tomee hozzászólására (») Szept 8, 2007 /
 
Én itt néztem
Bővebben: Link
(#) ventura hozzászólása Szept 17, 2007 /
 
Üdv! Az akkumulátoromat szeretném kicsit rendbehozni egy ilyen kütyüvel. Szeretnék építeni egy ilyet, csak sehol nem találtam róla valami irodalmat vagy kapcsolást. Várom az ötleteiteket.
(#) xzilon hozzászólása Szept 18, 2007 /
 
mar volt egy ilyen forum, keress utana
(#) 925 válasza ventura hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Volt egy ilyen fórum "Akku aktivátor" néven szerintem nézd meg ott megtalálod hol lehet kapni, mivel az ára 2400Ft. Szerintem nem érdemes csinálni ha ennyiért lehet kapni.
(#) schmidtb válasza ventura hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Ezt találtam, sajnos az eredeti honlap már nem elérhető.
(#) Moderátor hozzászólása Szept 19, 2007
 
Idézet:
„Elektronikus szulfátoldó”
téma ide áthelyezve!
(#) huba hozzászólása Jan 23, 2008 / 1
 
Egy 10µF os kondenzátort hány voltra töltsek fel?, amit majd beálított időközönként rásütök egy 12V 7Ah aksira? Minden megvan, már csak a fesznövelőt kéne beállítani.
(#) Krisz03 hozzászólása Jan 24, 2008 /
 
Hali!
Ebben a szulfátoldóban azok a tekercsek vajon PC tápból valóak, tehát található ott ilyen induktivitás, vagy saccoljam meg a menetszámot és az átmérőt, és magam tekerjek?
Fet-nek milyen konkrét típust használhatnék?
Krisz
(#) sebes válasza potyo hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Valószínűleg ezt keresitek...
(#) Master_of_the_web hozzászólása Feb 22, 2008 /
 
helló

Hogy is megy ez a kütyü? Az akksiból meríti a tápfeszt és azt pumpálja vissza rá egy kapcsitáppal?
pl. hogy tom akkor használni ha az adott akksi má egy éve nem volt használva és már scak pár volt van benne?


üdv
(#) kobold válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Sehogy... Azt az akksit viheted a MÉH-telepre, használható darab már nem lesz belőle.
Ennek a kütyünek akkor van értelme, amikor már észlelhető, de még nem végzetes a tárolókapacitás csökkenése. Ha pár V az üresjárási feszültség 6 cellán, azaz egy 12 V-os akksiban, az már végzetes.
(#) Master_of_the_web válasza kobold hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Úgyis már arra a sorsa volt itélve, csak látván a fórumtémát, gondoltam esetleg még ezt meg lehetne próbálni, de hát ez van... megy a MÉH telepre..

amúgy kb 6V van rajt, de má egy éve csak áll a garázsban.

üdv
(#) otto54 hozzászólása Jún 7, 2008 /
 
Hello!

A fórumtémában felmerült kapcsolási rajzok alapján van aki megépítette valamelyik desulfatort?
Ha igen, melyiket és milyen tapasztalatai vannak?
(#) sebes válasza otto54 hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
Én teszteltem jónéhány típust, amit kereskedelmi forgalomban lehet kapni, áruk kb. 2000-6000Ft. Ezek többsége egy dc-dc táp segítségével megnöveli az elkón a feszültséget, majd ezt egy kapcsolóelemen (tirisztor, mosfet) rásüti az akksira. Egy típus azonban ötletesen ezt a nagy áramimpulzust úgy állítja elő, hogy egy kapcsolóelemmel rövidrezárja az akksit.

A teszteket már halálraítélt szünetmentes táp akksijain végeztem (7-7,5Ah). Feltöltöttem az akksikat a gyártó által előírt karakterisztikának megfelelően, majd egy óra alatt kisütöttem. A desulfátor a kisütés és pihentetés alatt volt csak az akksikra kötve.
Volt olyan akksi, amelyik az első töltés kisütés ciklus alatt elszenvedett 120A-es impulzusok után megadta magát, azaz megszakadt. A többség azonban néhány ilyen ciklus után helyrerázódott, és a névleges kapacitását ki tudtam venni belőle. Nemrég a fent leírt ciklust próbáltam ki úgy, hogy szintén már kidobásra ítélt akksikat teszteltem, de desulfátor nélkül. Az eredmény hasonló volt, tehát a kapacitás visszanyerését valószínűleg a kondicionálás okozta, nem a desulfátor!?!?
A tesztelés már több, mint egy éve zajlik komolyabb következtetést még nem sikerült levonni, de egy biztos néhány ezek közül az akksik közül már újból a kollégáim szünetmentesében üzemel megbízhatóan. (némelyik akksi már elmúlt hét éves is!)

Ha valakinek van értékelhető eredménye, akkor azt szívesen veszem, ha közzéteszi.
(#) otto54 válasza sebes hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
Köszi a választ. Remélem néhány héten belül nekem is lesznek tapasztalataim. Az Alastair Couper féle kapcsolási rajz alapján építek egyet,melyet egy ismerősöm fog tesztelni. Az eredményekről majd beszámolok!
(#) xxxzsolt hozzászólása Jún 12, 2008 /
 
Helló ki tugya hogylehet egy laptop aksit ujra feléleszteni hogy mükönyön lehetséges?Elég kisütnöm kicsit.Vagy hogylehet?Nincs nagyon kedvem kiadni 25 ropit uj aksira.
(#) fott.tojas válasza xxxzsolt hozzászólására (») Jún 12, 2008 / 4
 
Hát szerintem legjobb, ha szétszeded, újracellázod(kb 2k/cella az ára).

Ha nem akarsz vele vesződni, akkor van vmi cég, aki ezzel foglalkozik Pesten, hasonló áron amit írtam...

fott.tojas
(#) Frog70 válasza xxxzsolt hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
XIII. Tátra u.12. Global akku
Bővebben: Link
(#) kaszarobert válasza Frog70 hozzászólására (») Jún 13, 2008 /
 
És van még egy nagyon jó, és olcsó kis bolt a Király utca környékén, de sajnos már nincs meg a címe

Sony kamerába vettem ott aksit 9000-ért, amit a márkaboltban 25000-ért adtak!
(#) Vtamas válasza otto54 hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Szia!

Sikerült megépíteni, mik a tapasztalatok? Esetleg a nyák tervet megosztanád.

Tamás
(#) otto54 válasza Vtamas hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Hello!

Torlódtak a munkáim,ezért még nem került sor a megépítésére. A web lapomra feltettem a rajzot,amelyet meg akarok építeni.
Most úgy néz ki,hogy erre két héten belül sor kerül.

Bővebben: a Hobby dolgok között van
(#) Vtamas válasza otto54 hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Köszi, lehet hogy megépítem csak már nyákot kéne tervezni hozzá.

Tamás
(#) attila26 hozzászólása Júl 28, 2008 /
 
Sziasztok.
Nekem pont most halt meg az akkum a kocsiban.

Nálam mindig pont a - kivezetés cellája hal be.
Vagyis ha töltöm akor nem kezd pezsegni.És ha jol emléksze 10 v környékén volt mikor rámértem.

Ez is az elszulfátosodás miatt van?

Ha feltöltöm majd lemeritam gyorsan és ezt ismételem lehet hejre jön?

Mivel ennek az akunak már mindegy szivesen kisérleteznék rajta.

Ha valaki segitene mit is probáljak az sokat segitene.
Következő: »»   1 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem