Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   113 / 208
(#) gyeneratus94 hozzászólása Márc 24, 2017 /
 
Üdv mindenkinek ! Az lenne a kérdésem, hogy ilyet meg lehet-e javítani vagy ez kuka?
(#) gyeneratus94 hozzászólása Márc 24, 2017 /
 
Jó napot megint! Adott egy lg tv! Az a baj vele, hogy becsikózódik meg ugrál meg vibrál a kép bekapcsolás után, kb 20 percel. De!!!! Csak akkor , ha rajta van a hátulja. Valakinek lenne ötlete?
(#) zolika60 válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Valami melegszik.
(#) gyeneratus94 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Hát igen, de mi lehet az?
(#) zolika60 válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Te tudod megtalálni. Amikor lent van a háta tapogasd körbe. Persze ha van egy lézeres hőmérőd azzal biztonságosabb.
(#) kadarist válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Vagy csak érintkezési hiba (forrasztás), ami megszűnik, ha van egy kis panelfeszítés.
(#) gyeneratus94 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Jó reggelt! Azt véltem felfedezni, hogy az inverterből jövő kábel ahol csatlakozik a tápba ott van a nyáklap alján égésfolt, és már alkatrész csere is volt rajta. Az ujj alkatrészeket átforrasztottam, de a hiba megmaradt.
(#) palko33 hozzászólása Márc 27, 2017 /
 
Sziasztok! Van egy Grundig Vision LXW 82-9620 as tv, ami hosszas villogás után bekapcsolna de nem teszi, valamiért meg gondolja magát, és mielőtt bejönne a kép, kikapcsol. Olvasgattam pár bejegyzést, inverter trafók, vagy azok melletti FET-ek, esetleg csövek lehetnek a ludasok...
Valamennyit konyítok a témához, LCD-t már cseréltem ebben a TV-ben is régebben, gondoltam hátha ezt a hibát is megoldom, szétszedtem és sanszos, hogy meg is találtam hibát, amiről csatoltam is pár képet, ha van más ötletetek, szívesen meghallgatom!
(#) kovacspista válasza palko33 hozzászólására (») Márc 27, 2017 / 1
 
Ki kell cserélni a hibásnak vélt alkatrészeket, de előtte megnézni a környezetüket, van e hibás alkatrész , ami esetleg okozhatta az égést, de szerintem a trafó okozta az egész gondot.
(#) palko33 válasza kovacspista hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Köszönöm, körül is nézek trafó és fet ügyben
(#) Lali24 hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!
Valakinek nincs meg Vestel 17mb90-2 alaplapnak a DUMP-ja?
Köszönöm!
(#) kzozo hozzászólása Ápr 4, 2017 /
 
Sziasztok. Nem hibával kapcsolatban írok, csak kérdésem lenne: azokon a mai LCD TV-ken, amiken csak digitális hangkimenet van, az analóg forrásból (AV1, AV2...) érkező hang is elérhető ott, vagy csak a digitális forrásból érkező? Köszi, Zoli.
(#) david10 válasza kzozo hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Szia,
A digitális hangkimenet alatt az optikai hangkimenetet érted? Ha igen, akkor azon biztos, hogy az a hang fog kijönni, mint ami a TV hangszoróján jönne ki.
(#) stevepapa hozzászólása Ápr 6, 2017 /
 
Üdv!

A kínlódás tárgya egy LG37LF 2510 LCD (led megvilágítású) tv. Készenlét sincs, a tápok felállnak. A készülék többszöri áram alá helyezés után elindul. Ilyenkor távval ki.be kapcsolható, viszont kép nincs. vízszintes csíkok jelennek meg amiben a képváltások illetve egyéb életjelek tapasztalhatóak. Main hibára gyanakszom, noha a Tconon is eléggé melegszik egy ic. A t.cont lehúzva sem indul. Köszönöm a figyelmet.
(#) kerisanyi válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Szia! Megtörtént az ellenőrzés, bár csak most értem rá foglalkozni vele. Hibás kondit nem találtam, de most már az AV fekete háttere is egyenletes vörös lett, és a moáré hangyái is vörösek.
(#) kzozo válasza david10 hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Köszi. Igen, az optikai hangkimenetre gondoltam.
(#) Mircsof hozzászólása Ápr 6, 2017 /
 
Sziasztok!
Grundig Cinaro 32LXW82-6612 Tv készülék hozzám került olyan hibával, hogy felvillant a világítás, majd sötét lett.
Ez egy törött cső miatt volt. Ezt cseréltem, egy nem odavaló ideiglenes típusra, és így már nem kapcsol le induláskor.
A probléma az, hogy hang van kép nincs. A kijelző nem törött, elméletben minden vezeték a helyén van.
Mainboard hiba lenne egyáltalán van esély a javításra, vagy valamelyik panelt komplett cserélni kell?
Nem nagyon volt dolgom ilyen készülékekkel, ezt is csak kaptam mondván bontsam ki belőle ami kell a többit meg gyűrjem a kukába....
Bővebben: Link
(#) kovacspista válasza Mircsof hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Megy a háttérvilágítás? Nincs ott a kép csak háttér nincs? T-con modul, kap tápot , jó e egyáltalán? Kap a mainbordról vezérlést? Esetleg cof kábel hiba? Teljesen sötét a kép?
(#) Mircsof válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Szia!
Idézet:
„Megy a háttérvilágítás? Nincs ott a kép csak háttér nincs?”

Igen a háttérvilágítás megy. Képen nem látni semmit se menü se semmi.

Idézet:
„T-con modul, kap tápot , jó e egyáltalán?”

Nem mértembe le nem is tudom hol kellene mérni az az igásság, és főleg hogy mit. Az meg hogy jó- végképp kérdéses...

Idézet:
„Kap a mainbordról vezérlést? Esetleg cof kábel hiba? Teljesen sötét a kép?”

Teljesen sötét semmi nincs csak a háttérvilágítás. a Többire nem tudok választ adni.
Ma annyit kiderítettem, hogy a gyilkos eszköz egy labda volt a kijelzőhöz pattant neki. A kijelzőn törés stb nem látszik... Lehet hogy ennek ellenére elhunyt?
(#) kovacspista válasza Mircsof hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Könnyen lehet!!
(#) Mircsof válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Hát akkor nincs jobb ötletem, csak az íves javítás..... Elég kockázatos lenne egy kijelzőt venni hozzá. Még a végén kiderülne, hogy nem is a kijelző hanem a main vagy esetleg a tcon a ludas...
(#) kerisanyi válasza kerisanyi hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Megvan a hiba, egy vga processzor okozta a probémát. Hőlégfuvóval megoldottam. Köszönöm a segítséget!
(#) Mircsof hozzászólása Ápr 8, 2017 /
 
Sziasztok ismét!
Vettem egy ilyet: Bővebben: Link
Nem is igazán olvastam el a leírást, de utólag a trafó ellenállására utaló rész elég furának tűnik.
Infó4: 970-1330R
Na most a nálam levő inverterem is ilyen trafó van (szerintem) 4009A viszont ennek az ellenállása csak 950R. Őszesen 8 trafó van az inverteren mind a nyolc ugyan csak 950R értéket mutat.
Mind egy kicseréltem a hibás trafót, de a Tv továbbra is azt produkálja hogy világítás fel hangyaháború, majd világítás ki.
Egy ismerős azt mondta, hogy ha eltér a trafó ellenállása sokszor csak minimális értékkel akkor a vezérlés már előszeretettel kikapcsolja az invertert.
Az újonnan vásárolt trafó primerje megegyezik a régivel. Létezik, hogy a szekunder eltérése miatt kapcsolja le a világítást?
Kép az inverter panelról.
(#) kovacspista válasza Mircsof hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Nekem volt egy ilyen gondom, nem tudtam lényeges különbséget a tápban kimutatni, ugyan annyi volt a fesz ha ment az inverter, meg ha nem! Tekergettem a tápon a 24 V - ot és arra jöttem rá, hogy egy feszültség "rántás" elég, hogy megálljon. Ezért raktam rá egy nagy puffert, és bevált! Egyébként vadi új invertereket rendeltem az Ali expresszen. Ami nálunk 17 e Ft, ott 3 - 4 e!! Egyetlen hátrány, hogy soká jön meg! Ingyen postával !!
(#) Mircsof válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
A tápegységben is volt 1-2 púpos kondi ez tény.
De nem az inverterhez tartozó részen (24V), hanem a mainbordhoz menő 12V ágon.
Egy próbát megér lehet holnap beletaposok 1-2 extra kondit.
A rendelt trafón nem volt semmi jelölés, hogy melyik az 1-es lába. Másik oldalon azt tanácsolták próbáljam meg megfordítani, mert tapasztalatból írta az ember, hogy nála is 1300R volt a trafó ellenállása, de azzal működött simán.
(#) Mircsof válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Itt 24,4V van az inverterre ez megy. Bekapcsoláskor multival semmi nem látszik, hogy beesne a feszültség. De mindenesetre megpróbáltam amit mondtál raktam a 24V-rs és a 15V ra is kondit, de nem változott semmi.

Megmértem a régi trafó induktivitását 632mH az újnak 710...
Kikéne vágni az egész invertert a francba, és ledeket rakni, csak az a gáz, hogy a tulaj megvette hozzá a trafót, mert az tuti rossz volt erre még mindég nem indul be.
(#) zoli0078 hozzászólása Ápr 10, 2017 /
 
Sziasztok,

Tudom ez nem laptopos topik de a kijelzővel van problémám.
Adott egy ACER Travelmate 7520-as laptop aminek a képe nem valami szép és az volna a kérdés, hogy a kijelző a rossz vagy a kijelzőhöz menő kábel. Képeket csatolok a mi a hibajelenség. Külső monitoron a kép tökéletes.

Segítségeteket előre is köszi
(#) djseed1 válasza zoli0078 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Üdv!

Nem kijelző hiba, a videokártyád döglik megfelé. Nemsokára képed se lessz!
Slejfkábel ritkán csinál ilyen hibát, kis szinkronhiba gyanus.
Acer-nél találkoztam ilyen képhibával, videochip volt a ludas!
Főleg ha AMD-s cucc.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2017
(#) djseed1 válasza palko33 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Szia!
Nálam nemrég volt egy Tevion tv ugyanezzel az inverterrel szerelt, és nagyjából ezzel a hibával. Nálam annyi különbséggel, hogy egy pillanatra megvillant a kép.
Gondoltam, hogy inverter lessz de nem tudtam melyik. Kikaptam az lcd-t, lebontottam teljesen a csövekig, majd megnéztem melyik nem villan fel. Nálam föntről a második cső, majd megkerestem melyik trafóhoz megy. Trafó kiforraszt és mérés, az egyik oldala szakadt volt. Nálad is ez lehet, vagy menetzárlatos. Minden trafót figyelőelektronika ellenőriz, áramfelvétel stb, ha valamelyikkel gond van, azonnal le fog kapcsolni.
Mérj, nem e zárltos vagy szakadt a trafó amelyiket a kicsit megégett fet hajtott. Nálam a működő trafók tekercsein 730-740ohmot mértem. A hibás egyik részén abszolut semmit, a másikon 900-at. (kis viszonyitási alap)
(#) zoli0078 válasza djseed1 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Szia,

Igen AMD-s notiról van szó, én is gondoltam esetleg VGA chip hibára de külső monitoron viszont a kép hibátlan. Úgy gondoltam egy VGA chip felel mindkét kijelző meghajtásáért de ki tudja.

Üdv
Következő: »»   113 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem