Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórók MNC SAL
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   43 / 43
(#) uniman válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Pedig a gyári hangváltókban gyakran használnak ilyen bipoláris (elektrolit) kondenzátorokat..
(#) hzoli2 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Köszi a bőséges infót a cuccról. Gondolom ezek a kötések úgy vannak, hogy a végfokból jővő vez. + ágában sorba van a 3,3R majd a kondi , és hangszoróra párhúzamosan a 6,8R. Van mindegyikből otthon 5W ellenállások és kondik is.
(#) P_Laszlo válasza uniman hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
A megnevezés hibás. Ez nem bipoláris, hanem nempolarizált elkó.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2020
(#) P_Laszlo válasza hzoli2 hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Én pont fordítva írtam, először a kondenzátor, aztán az ellenállás, vagyis a feszültségosztó. De igazából soros kapcsolásnál mindegy a sorrend, azonos áram folyik a teljes körben. Akár a - jelölésű kivezetésre is kapcsolhatnád a kondit. Ugyanaz lenne az eredmény.
(#) hzoli2 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Ok, rendben, köszi, ezt a fesz. osztó kört lehet alkalmazni más piezóhoz is ?pl. van egy tölcséres 50w-os piezóm is , ebben nincs semmi tekercs , ez csak a piezó.
(#) P_Laszlo válasza hzoli2 hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Persze, hogy lehet. Elméletileg kell is. Csak így működnek viszonylag normálisan. Amikor kis értékű (<1uF) soros kondenzátorokkal szűrik, az nem korrekt megoldás.

Csak figyelni kell arra, hogy az ellenállásokon elfűtött teljesítmény értelmes keretek között maradjon. Esetleg 8 ohmos hangsugárzónál más értékű feszültségosztó is szóba jöhet, ott megengedhető a magasabb impedanciaérték.

Ez a tekercs azért került ebbe a piezoba is, mert a párhuzamos egyenáramú ellenállás nélkül nem lenne szűrhető normálisan. Nem az induktivitása miatt van benne, csak azért, mert a feltekert rézhuzal olcsóbb, mint az azonos teljesítményű ellenállás (ha elég sokat gyártanak belőle).
(#) pedav hozzászólása Júl 1, 2020 /
 
Üdv mindenkinek!

Beyma hangszórókról valakinek vélemény? Minőségi, felsőkategóriába sorolható már?
(#) uniman válasza pedav hozzászólására (») Júl 1, 2020 /
 
Idézet:
„"Hangszórók MNC SAL"”
(#) Gekko331 hozzászólása Jan 22, 2023 /
 
Sziasztok!Van kettő sal srp3040 hangszoróm.Vennem kellene hangváltót hozzá.A hangfalépitő füzet sv 326-ot ajánlja hozzá.Ami nem olcsó.Főleg,hogy kettő kellene belőlle.Másfajta nem jó hozzá ami olcsóbb ?
(#) Hutty válasza Gekko331 hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Háló!
Van két hangszóród a 6-ból. Mert a hangváltó az 3 utas.
Más adatot nem tudunk, de javasoljunk...
Amúgy nem olyan drága Visaton váltó
Nem tudom mekkorák az igények, de kondenzátor párhuzamosan, oszt jónapot. A magassal meg sorban.
Szóval több adat, elképzelés stb. mert így nincs megfelelő képlet.
(#) Gekko331 válasza Hutty hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Szia!Csak a mélynyomó a lényeg a másik kettő hangszoró (magas ,közép)Nincs meg a szettből az nem mérvadó.Nem hatalmasak az igények!Csak gondoltam jobb ha van rajta hangváltó mintha nem lenne.
(#) Gekko331 válasza Hutty hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
A magasra tudom lehet kondenzatort az ok!Viszont a mélyre is lehet -e szerint?Annyi a lényeg,hogy évek óta a garászba pihen két ilyen hangszoró és gondoltam beleteszem egy dobozba .A somogyis álltal ajánlottba .Csak ennyi .Nem lesz világcsúcs tudom én.De sztem borzasztó sem
(#) Hutty válasza Gekko331 hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Akkor mehet a mélyre minden, a magas meg egy soros kondival párhuzamosan a mélyre.
A természet meg megoldja
Amúgy a SAL hangszórók a még elmegy kategória, úgyhogy nem kell nagy feneket keríteni neki.
(#) Gekko331 hozzászólása Jan 22, 2023 /
 
Akkor ok marad igy direktbe!Évekig így szolt régenl!Nekem nem volt borzasztó volt benne mély rendesen csak gondoltam ha már
másik dobozt csinálok dobna rajat!Köszönöm a segítséged !
Következő: »»   43 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem