Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiós adó-vevő modulok
Lapozás: OK   44 / 44
(#) Kalo hozzászólása Márc 17, 2017 /

Sziasztok,

A segitségetek kérném, rendeltem két különbözö Rx-Tx zettet az aliexprexröl, de nem jutok düllöre velük.
(Egy Diesel DPF szürö regenerálásra szeretnék vezeték nélküli visszajelzést csinálni - ha összejön)

- Order I.

Ezen a Linken elérhetö képeken és videon élöbe próbáltam tesztelni, de mintha nem kommunikálna az adó-vevö páros?! Mindig (Úgyanezt tapasztaltam a másik szettnél is, habár ott nem ad ki feszt, csak kapcsolnia kéne (Com<>On), de nem kapcsol)

- Order II.

Elvileg ezek tanitva érkeznek, de akkor nem értem ....
Írtam az eladónak is, de remélem innen a fórumról tud valaki segíteni.

Kösz
Kalo
(#) nedudgi válasza Kalo hozzászólására (») Márc 17, 2017 /

Nekem nem tűnt fel, eleve hogy párosítva lennének.
Gondolod, annyira szenilisek vagyunk, hogy mire végigolvassa valaki a hozzászólásodat, elfelejti, milyen név szerepel a fejlécében?
(#) Kalo válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 17, 2017 /

Nem, nem gondolom
Köszi! De ha nincs elöre párosítva, akkor tudnál segíteni, hogy tudnám párosítani?
(#) nedudgi válasza Kalo hozzászólására (») Márc 17, 2017 /

Garancia nélkül, mert soha nem próbáltam ilyet: Én úgy próbálnám, hogy összekötöm a tanulás gombot a vevőn, és bekapcsolnám az adót.
(#) Kalo válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 17, 2017 /

Közben kaptam választ az eladótól, amit próbálok értelmezni..., ha jól értelmezem, betanítva kaptam.

"Dear any pcs before we ship out we have make it in set and test it work with LED and Buzzer in a place 10m with walls beside it" - [b]ha jól értelmezem, betanítva kaptam.
[/b]

[i]"your input power is Button Cell Battery
it can not driver our receiver
our receiver if dc directly stable power is ok DC6V , if you need use Battery please use a Rechargeable lithium battery 7.4V"[/i] - Nálam a 2db Li 2032 gombelem 6,5V , ennek elégnek kéne lenni!? Véglegesen, ha helyére kerül az adó a kocsi akksiról 12-14,4V betápot kap.

"please note the this one receiver working current or standby current is 6-8ma
and your led it can not be input DC6.5V , such kind LED working voltage most are DC2V-3.7V"

"and one set yellow one with mini relay it is 433mhz your this sets is 315MHZ
the yellow one with relay working current must be 20-30ma and the standby current is 7ma"

"so none of them can work on your battery"

"please change all your battery"
(#) ksanci hozzászólása Márc 24, 2017 /

Sziasztok!

Fejlesztés alatt álló projekthez kellene nekem antenna, RFM95W modulokhoz.
A problémám az, hogy ezek gyakorlatilag hordozható eszközök és 4,5dBi-s antennát javasol a gyártó, de én csak 0 dBi-seket találok. Vagy nagyobb nyereségű antennák csak nagyobb, rögzített kivitelben méretben vannak és felejtsem el mobil kivitelben a 4,5 dBi-t?
Az antenna sima sma-val csatlakozik.
Egyébként a hatótávval nem nagyon van gondom, épületek között 3-400 méter, max. 1 méter magasságban lévő eszközökkel, rövid, 5 centis antennákkal, mert az volt kéznél, valószínűleg nem is 868-as antennák.

Közben olvasom Kalo bejegyzését: írták, hogy a 2032-es gombelem nem fogja meghajtani a rádiót és igazuk van. Tegyél rá két cellás Lítium akksit. Én is szívattam már meg magam elégtelen táppal, igaz, gsm modul esetében.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2017
(#) pont válasza ksanci hozzászólására (») Márc 24, 2017 /

7dB Bővebben: Link

11dB Bővebben: Link

Én ezeket használom HopeRf modulokhoz. A csatlakozókra figyelni kell mert lehet kell hozzá átalakító, pl. hollanderesből van apa és anya is.
(#) ksanci válasza pont hozzászólására (») Márc 24, 2017 /

Köszi!

Említettem, hogy hordozható eszközök, tehát az sma-n kívül nincs egyéb rögzítés, ezek ezért nem jöhetnek szóba. A méret miatt sem. Ezért is kérdeztem, hogy az ilyen botantennáknál nem túl esélyes a nagyobb nyereségű antenna?
A másik dolog, hogy én is szinte mindent Kínából rendeltem, de az antennák tegnapra kellenének
(#) fecus hozzászólása Máj 24, 2017 /

Szerintetek jó lenne RFM69-hez egy kidobott GSM 900/1800-as mágneses botantenna? Egy kissé jobbat szeretnék mint a pár menetes spirál rézdrótból. Valami ilyesmi.
(#) pucuka válasza fecus hozzászólására (») Máj 24, 2017 /

Nemigazán. Valamelyest működni fog. A baj az, hogy a sugárzókat hosszabbítani kéne, az meg macerás.
Ha jól látom a második linken vannak direkt erre a frekire antennák. Azzal biztos jó lenne.
(#) Bell válasza fecus hozzászólására (») Máj 24, 2017 /

Nem érdemes ilyesmit vásárolni (szerintem). A pár menetes tekercsnél jobb eredményt kapsz egy kis barkácsolással. Bővebben: Link

gp.jpg

(#) pucuka válasza Bell hozzászólására (») Máj 24, 2017 /

Hát igen. Már ha a "barkácsoláshoz" megvannak a kellő hozzávalóid. Mondjuk jó adag gyakorlat, vagy/és műszer. A legnagyobb probléma, hogy minél rövidebb a hullámhossz, annál inkább számítanak a milliméterek. A rövidülési tényező pedig a méretek viszonyaitól függ, igen nehezen számolható. Még az utánépítés is kritikus tud lenni. Ha pedig reflexió van, az a kis adóteljesítmény se fog kisugárzódni. Ahogy itt a topikban is szenvednek a hatótávolság csökkenésével.
Persze szerencséje mindenkinek lehet.
(#) Bell válasza pucuka hozzászólására (») Máj 24, 2017 /

Ha amatőr célra kell, a negyed hullámhossz kalkulálható, a műszer lehet egy kis gyakorlat, némi ambíció, kísérletező kedv, csípőfogó és csavarhúzó.
Biztosan jobb lesz, mint egy saját készítésű tekercs.
Következő: »»   44 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Szept, 24. Vas
12:33:00
Jelenleg 365 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu