Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Töltésszabályozó
 
Témaindító: zoly15, idő: Okt 1, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) zoly15 hozzászólása Okt 1, 2007 /
 
Sziasztok!
abban szeretném segítségeteket kérni hogy van nekem 4 db eggyenként 1.2V/ 225mAh-s aksim ezeket szeretném tölteni vagy olyat hogy eggyenként 1.2V/1200mAh
ezt úgy szeretném megoldani hogy olyan legyen mint pl a csavarbehajtó töltője tehát kapcsoljon ki magától a töltés
van 1 töltésszabályozó ic-m: LM2925T
evvel megoldható lenne?
és még azt szeretném kérdezni hogy a mi a csavarbehajtó aksiján van a 3.-ág ott van valamilyen alkatrész ami az aksi negatívjára van rátéve mi lehet az?
esetleg valami dióda?

előre is köszönöm!
UI.: jah és előreláthatólag max 3V-os aksicsomagokat kellene töltenem
(#) Medve válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 1, 2007 / 4
 
Hello, az akku harmadik lábán valószínűleg egy termisztor lesz, amivel a töltő figyelni tudja a cella hőmérsékletét. Valahol 40 fok fölött lekapcsol, vagy csökkenti a töltőáramot.
(#) zoly15 válasza Medve hozzászólására (») Okt 1, 2007 /
 
Szia!
Akkor ezekszerint, ha az aksi majdnem fel van töltve, akkor elkezd melegedni?
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2013
(#) Medve válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 1, 2007 /
 
Ám az LM2925T nem töltésszabályzó hanem feszültségstabilizátor!! Bár egy töltőben azért még lehet helye, csak alaposan ki kell még egészíteni. Igen széles lehetőségek vannak, az áramgenerátortól a kontrolleresig. Pontosítanunk kellene, hogy milyenre gondolsz.


Igen, a cellák hőmérséklete meredekebben emelkedik, amikor a töltődés vége felé jár. Vannak olyan töltők amelyek csak ezt figyelik, de ez általában nem elég, inkább csak egy védelmi funkció ez.
(#) zoly15 válasza Medve hozzászólására (») Okt 1, 2007 /
 
Idézet:
„Pontosítanunk kellene, hogy milyenre gondolsz.”

nekem csak annyira lenne szügségem hogy:
-kikapcsoljon magától
-legyen rajta ez a hővédelmi cucc ha nem bonyolult
-lehetőleg állítható legyen a kimenő fesz
(#) Medve válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 1, 2007 /
 
Szép dolog a "home made", amit csak lehet én is magam készítek. De ezt a dolgot én nagyobb szakikra bíznám, mint amilyen én vagyok. Azt a tényt nézve, hogy nem tudnám ellenőrizni a munkámat. Vajon túltölti? Vagy férne még bele? Én vettem egyet! 3000 körül lehet már kapni töltőket, kisütési funkcióval (bár a NiMH-nál már nem divat). Cellánkénti töltést említettél, én most ilyen töltőre vadászok, az a legkorrektebb. Nézegettem a cél IC-ket, de valami bizonytalanságot éreztem a cellaszám körül, ezért inkább nem ajánlok semmit. De hogy mondjak is valamit amit én készítettem eddig, az egy állítható áramgenerátor (C/10 ugye) ami 14
óra múlva kikapcsol. Csak kisütött cellára! Tovább nem érdemes bonyolítani, inkább legyen cél-IC-vel, de a gyári töltőmben azonosíthatatlan vezérlő volt...szal itt feladtam egyelőre!

Ui: Kimenő fesz alatt cellaszámot értesz?
(#) zoly15 válasza Medve hozzászólására (») Okt 1, 2007 /
 
igen cellaszámot
de ha ez ennyire bonyolult akkor hagyjuk az egészet......
akkor marad a régi égős megoldás
(#) szabi83 válasza Medve hozzászólására (») Okt 1, 2007 /
 
Lm317 áramgenya + egy kisütés ezt megspékelve egy astabillal sztem ez bőven kijön 3 ezer alatt

Alapnak jó az Urbán -os "Impulzusüzemű töltő zselés ólomakkumlátorhoz".(ezt akarom majd én is bővíteni valamikor.. )

Használom cerka aksikhoz, 6V-os zseléshez, mp3 lejátszó aksihoz(45perc).

kapacitás(mAh)/áramgenya(mA)=idő(h)

ui: Én cellákat sorban nem töltenék..

Üdv
(#) Medve válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 1, 2007 /
 
Igy valahogy Szabi, a 14 órát egy számláló rendszerű időzítővel mérhetünk. PL CD4060. Én egy Bolti digitális kapcsolóórát használtam erre a célra. De jó a szinkronmotoros is. Vagy ami van. De kell valami, mert elég egyszer rajtafelejteni. A mellékleten egy áramgenerátort láthatsz, LM117=LM317, Vref=1,2V
(#) ferci válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
Egy-két apró panel nem jelent túlbonyolítást és meg lehet csinálni egymás után is.. sztem rakj össze egy áramgenerátort ( ebből már láttál sokat ), akármilyen időzítőt és logikailag illessz be egy max. feszre lekapcsoló relés áramkört; indítás ki-be szisztémával. Így viszonylag minden ellen védve leszel...
A még normális melegedést is ki lehet kicsit védeni: PC-venti az akku mellé. Én használom.
Ezekre ne sajnáld az időt.
(#) zoly15 válasza ferci hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
Szia!
Az áramgenerátort azt meg tudnám csinálni, de a többit rajz hiányában nem.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2013
(#) Reggie válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Milyen akksi? NiCD? NiMH? Ezekkel az akkumulator tipusokkal csak ovatosan, mert konnyu oket tonkretenni. Javaslom nezd at az alabbi oldalt, itt le vannak irva az akkuk tulajdonsagai, toltesi gorbek stb: Bővebben: Link
(#) joco81 hozzászólása Okt 12, 2007 /
 
Ezeket ismeri v.ki?

MAX712, MAX713
NiCd/NiMH Battery Fast-Charge Controllers

Charges 1-16 Series Cells at Rates Up to 4C

MAX712, MAX713

A MAXIM-tól ingyen (bemutató darabként) lehet rendelni.
(#) Krisz03 válasza joco81 hozzászólására (») Okt 12, 2007 /
 
Hali!
Igen ismerős, de itt több szó esik róla.
712-vel csináltam egyet, azzal töltöm a zseblámpákba épített telefon akksikat. Az egyetlen hátránya az, hogy csak 4 órás lehet a max töltési idő.
(#) huhuu hozzászólása Okt 29, 2008 /
 
Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni egy töltésszabályozó
építésében.
Van egy hajómotorom, amin eddig nem volt indítómotor, de most sikerült hozzá szereznem. Viszont így akkut is telepítek az indításhoz, amit jó lenne tölteni menet közben. A motorban gyárilag van töltő tekercs a töltéshez.
Szereztem a motorhoz gyári szervizkönyvet, amiben benne volt a gép kapcsolási rajza. Ezt painttel lerajzoltam és mellékeltem.
A rajzon van egy Voltage regulator, de ennek sajnos nincs meg a pontos rajza. Ezt szeretném megépíteni, sajnos nem értem pontosan, hogy hogyan is működik, valaki ossza meg velem, mert nagyon kíváncsi vagyok rá. A greatz híd nincs beépítve gyárilag, azt is be kell építenem.
Akár más jellegű megoldás, bekötés sem lenne rossz, csak a lényeg, hogy működjön.

A segítségeteket előre is köszönöm!!!
(#) mex válasza huhuu hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Ez igy nagyon kevés infó. Mekkora akkut gondolsz használni? Milyen teljesitményű a töltőtekercs? Valamennyire le kellene terhelni mondjuk egy közepes fordulatszámon,rákötni egy 24V-os (nem kisebb feszültségű) 55W-os izzót és mérni a rájutó feszültséget. Ezután már lehetne tanácsot adni.
A kapcsolási rajzot jobb lenne beszkennelni,vagy fényképezni,ha van rá módod.
(#) huhuu válasza mex hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Köszönöm a válaszod!


Igazad van, tényleg nagyon kevés infót adtam meg.
Beszkenneltem a rajzot.
Az alsó rajz, ahogy jelenleg most a motorom van, indítómotor nélkül. Ott látszik, hogy a tekercsre 12 volt 80 wattos izzót ir a rajz.
A felső rajzon pedíg az indítómotoros rajz van, ezt szeretném megvalósítani.
Látszik, hogy 35 amperórás akkut ír, mondjuk én egy 45 amperórás kocsi akkuról szeretném majd használni.
A tekercsről konkrét adat nincs, hogy max hány ampert bír. De szerintem 80watt/12 volt = 6,6 amper lehet kábé
(#) mex válasza huhuu hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Segiteni szeretnék,de sajna sok mindent nem jól látok a képen. Esetleg ha nagyobb felbontással szkennelnéd,vagy ne engedd átméretezni a képet.
(#) huhuu válasza mex hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Bocsánat!

jaj ez a technika, pedig még le is töltöttem a képet és ki is nagyítottam magamnak. A progival amivel szkenneltem ki tudtam utána is nagyítani.
Itt van a két kép mellékelten
(#) mex válasza huhuu hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Igen,ahogy gondoltam,ide söntszabályzó való a rajz szerint. Csak az a böki,hogy komoly áramok folynak,ennek megfelelően izmos alkatrészeket kellene használni megfelelően méretezett hűtőfelülettel. A napokban kértek tőlem egy ilyen rajzot,ha beválik,és visszajelzést kapok,akkor megosztom veled,addig türelmedet kérem.
(#) samubá hozzászólása Feb 21, 2013 /
 
Üdv. Segítséget kérek.A gondom a következő. Ha 5 voltfeszültség lecsökken 4 volt alá kapcsoljon rá a töltésre(,kb 1,5 A )Valami egyszerű,biztonságos megoldást keresek. Fáradozást elöre is köszönöm.
(#) proli007 válasza samubá hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Hello!
- Mit kapcsoljon rá és mire? Amit rákapcsol, mekkora feszültségű?
- Korlátozza az áramot valami,vagy a kapcsolás?
- Mi legyen ha rákapcsolta? Vagy hol kapcsoljon ki?
üdv!
(#) efraim válasza samubá hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Pl. valami relés megoldásra gondolsz? 5V-nál be van húzva a relé és 4V-nál elengedve átkapcsol egy töltő áramkörére?
(#) samubá válasza efraim hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Igen.ha e feszültség 4 voltra esik kapcsoljon be egy figyelmeztető ledet .
(#) samubá hozzászólása Feb 22, 2013 /
 
Lehet relé vagy tranzisztor is
(#) efraim válasza samubá hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Ha elég csak a figyelmeztető led, akkor javasolom az LM3914-es IC alkalmazását, ezen a blogon olvashatsz róla és megtalálható a beállító ellenállások számítása is. Az egyetlen probléma, hogy tenni kell elé pluszban egy feszültségkétszerező kapcsolást, mert a tápellátása 6,8 és 18 V között kell, hogy legyen.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2013
(#) proli007 válasza samubá hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Hello!
Tessék! A TL431-nek köszönhetően, a "kapcsolási" érték, lehet elég precíz. Led-nek legcélszerűbb fehéret választani, mert a TL söntöli a Led áramát, de 2..2,2V alá nem tud lejönni. Tehát ott már nem világíthat a Led. (egy piros, kb. 1,5V-nál már világíthat) Valamint kis áramot célszerű tartani, és erre megfelelő fényerőt. A Fet áramgenerátorként viselkedik, így a Led 3,1..3,2V könyökfeszültségéig a fényerő közel állandó. Kikapcsolt Led mellet sem nő rohamosan a fogyasztás az "áramgenerátor" miatt. Ha nem tetszik a színe, legfeljebb befested, mint valamelyik kolléga a karácsonyfáján az SMD Led-eket.
üdv!
(#) samubá hozzászólása Feb 22, 2013 /
 
Visszagondolva a dolgot a relés megoldás jobb lenne mert a töltő rákapcsolódhatna. A töltés végén úgy is lekapcsol.
(#) proli007 válasza samubá hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Hello!
"Visszagondolva.." Ez a helyes irány, mert még mindig logikai hiányosság van abban amit kérsz. Írtam, hogy vannak kérdések, de nem válaszoltál rá. Mi van, ha a töltés végén lekapcsol a töltő? Ki fogja legközelebb bekapcsolni. Akkor már nem a töltőt kellet volna olyanra kialakítani, hogy 4V-nál kapcsoljon be, töltés végén meg ki?
üdv!
(#) samubá hozzászólása Feb 23, 2013 /
 
A kapcsolás egy aksis pákához szeretném használni.Az eredeti elektronika meghalt most külső töltővel használom ami ha feltöltött lekapcsol csak ez indítást szeretném megoldani. Tehát 5V lecsökken 4V alá kapcsolja rá a töltőt.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem