Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió építés a kezdetektől a világvevőig
Lapozás: OK   151 / 151
(#) tnl válasza tnl hozzászólására (») Hé, 9:38 / 1

Közben megnéztem szimulátorban és valóban jó magas frekvencia ellen,
mert egy ilyen tranzisztoros fokozat fázist fordít.
(#) sdrlab válasza tnl hozzászólására (») Hé, 9:45 / 1

Az elve az ennek, hogy a kollektoron a fázisa az erősített jelnek 180fokos(tehát ellenkező előjelű) a bázishoz képest, így negatív visszacsatolást ad nagyobb frekvenciákon. Ha jól van megválasztva az értéke, nagyobb frekvencián 1-hez tart az erősítés, míg a hangfrekvenciákon gyakorlatilag megmarad az eredeti erősítési szint.
Alapvetően ott mindig van egy képzeletbeli kondenzátor, amit a CB parazita kapacitás ad, és ami alapvetően bekorlátozza egy tranzisztor nagyfrekvenciás tulajdonságait. Itt csak ennek az értékét növeled meg mesterségesen a sokszorosára a cél érdekében.
(#) sdrlab válasza tnl hozzászólására (») Hé, 9:48 / 1

Úgy érted EB közé kötött kondenzátorok szerepe mi? Nagyjából ugyanaz, mint az előbb leírtaké, csak nem negatív visszacsatoláson keresztül hat, hanem söntölve a bázisra jutó nagyfrekvenciás összetevőket!
(#) tnl válasza sdrlab hozzászólására (») Hé, 9:48 /

Köszönöm, most már értem, akkor úgy van ahogy sejtettem
(#) hobbyjani válasza sdrlab hozzászólására (») Hé, 10:36 /

Ez olyasmi,mint a szupereknél a neutrodinálás,mikor a KF-nál 2,3 erősitő fokozat van,kis értékű kondikkal hidegitik a gerjedést,egy féle negativ visszacsattolás.
(#) sdrlab válasza hobbyjani hozzászólására (») Hé, 10:52 /

Visszacsatolás csak kétféle lehet, negatív vagy pozitív ) Ha pozitív, és fedezi a csillapodás értékét, begerjed! Ha negatív akkor ellenkezőleg hat.
De itt szó nincs visszacsatolásról, hol látod te azt ott?! Ahogy írtam, söntöl...
(#) hobbyjani válasza sdrlab hozzászólására (») Hé, 17:41 /

Ha az emiter egyenesen földelt akkor söntölés,ha sorban van kötve egy ellenállással akkor visszacsattolás
(#) sdrlab válasza hobbyjani hozzászólására (») Hé, 18:43 /

Érdekes elképzeléseid vannak! ))
(#) fecameca válasza tnl hozzászólására (») Hé, 21:04 /

Pontosítsam: B és E között vannak a 10 nF - ok. Egyértelműen alul áteresztő szűrő. Csak azt ne értem, miért van minden fokozatban, miért nem csak az elsőben. Tippelek, hogy gerjedés mentesítés céljából van az összes fokozatban. Egyébként, ha a C és B közé tennék azt a kondenzátort, azt Miller integrátornak hívnák, és akkor sokkal kisebb értékű kondikkal érhetnék el ugyanazt az eredményt.

540x405.png

(#) hobbyjani válasza fecameca hozzászólására (») Hé, 22:28 /

Midegy,az összes megoldás egyet csinál,a kondi értének megfelelően visszaszorit egy frekvencia tartományt és igy valahogy megakadályozza a gerjegést.
A hozzászólás módosítva: Hé, 22:29
(#) sdrlab válasza fecameca hozzászólására (») Kedd, 8:14 /

Egyszerű: a nagyobb fokszám elérése( = hatékonyabb szűrés )
(#) sany hozzászólása Kedd, 22:18 /

Ez a kapcsolás megfelelő lenne esetleg bemeneti szűrőnek?
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») 9:52 /

Milyen célra ?Milyen sávra ?

Ez a DG- FET rövidhullámon "majdnem végtelen" (persze van ott a Cgs) bemeneti terhelő impedanciája miatt jól illeszti az antenna után lévő párhuzamos LC rezgőkört.
A drairől pedig szélessávú trafós kicsatolással kis/közepes impedancián hajtja meg a következő fokozatot.Ezen kívűl +5-15 dB erősítése is lesz.
Szelektívebbé teheted ha a drain körbe is hasonló rezgőkört teszel és együtt hangolod a bemenettel.Együtt futást nehéz megoldani (elektronikusan(varicap)/mechanikusan(kettős forgó) a különböző terhelő impedancia viszonyok miatt.
Így inkább csak egy sávközépre hangolt rezgőkört kellene tenni a drain-táp közé.
A következő fokozat bemeneti impedanciájától függően illesztetten csatolni a jelet.
Következő: »»   151 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu