Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alkatrész ajánlás, avagy: Milyen alkatrész lenne jó ehhez?
Lapozás: OK   9 / 17
(#) erbe válasza steelbird hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
BC635...640 tranzisztorok adott feladatra nem biztos, hogy megfelelnek. 24 V-os páka, 35-50 W, vagy még több, ~ 2 A áramfelvétel. Ez már BD -BDX darlington vagy más komolyabb áramfelvételre készült eszköz. TO92-ben triac vagy FET. Inkább triac.
(#) steelbird válasza erbe hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Az eredeti kérdés ez volt.
BJT tranzisztor.
(#) granpa válasza steelbird hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Idézd fel a második mondatomat. Mindhárom mondatot elolvasva, értelmezd a h.sz.-emet.
(#) ROBIN666 hozzászólása Feb 11, 2016 /
 
A nagyobb áramú rész triac-kal van vezérelve,ezek valószínűleg valami jelerősítésre vannak.
(#) dB_Thunder hozzászólása Márc 15, 2016 /
 
Hellósztok!

Tulajdonképp miben nyilvánul meg a különbség a TL062, TL072 és a TL082 közt??
(#) gordonfreemN válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
kapcsolási sebesség, zaj, belső frekvencia kompenzáció, meg még elég sok minden az adatlap alapján. Felhasználás függő.
(#) dB_Thunder válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Audió célokra kellene, tehát alacsony zaj, és torzítás lenne a mérvadó.
(#) proba válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Arra inkáb az NE5532.De jó kiindulási alap Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2016
(#) dB_Thunder válasza proba hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Hogy teljes legyen a kép.
Egy öreg de aránylag minőségi autós erőben kell kicserélnem egy, ill 2db-ot, hogy egyforma legyen, NJM2068-at. A TME-től akarok berendelni most alkatrészt, de suta a keresője, nehéz normálisan rákeresni a min +-18Vos tápra, meg ami még kell...

Köszönöm az eddigi válaszokat!
(#) mindenes válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Szia! BA4560 opa-t nyugodt szívvel tudom ajánlani, elég jó paraméterekkel rendelkezik, és az NE5532 kenterbe veri, ez mint szubjektív tapasztalat mondom, létezik SIP tokban is.
(#) dB_Thunder válasza mindenes hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Megnézem!
Csavar a dologba hogy az én NJM2068-am nem SIP tokos hanem smd!!Abból is a DMP8-as...ritka mint a fehér holló!
Legrosszabb esetben belegyűrök egy ssop8-as tokos cuccot
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2016
(#) nzozz hozzászólása Márc 18, 2016 /
 
Sziasztok!
Honnan lehet légréses fazékvasmagot vagy légréses E vasmagot szerezni? Al 70-400 között, keresztmetszet 0,31 cm2 vagy nagyobb. ATX tápból vagy hasonlóból lehet ilyesmit bontani?

Köszönöm
(#) ferci válasza nzozz hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
A készenléti trafója valszín megfelel neked, de tehetsz légrést a főtrafóba is és beállítod az AL-t.
(#) mindenes válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
Létezik smd változatban is BA4560F típusszámmal keresd!
(#) foto_dioda hozzászólása Márc 31, 2016 /
 
Szép estét!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Milyen ic/pic-el tudok 7 gombot és 1 potmétert a géphez csatlakoztatni USB-n keresztül?

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Bakman válasza foto_dioda hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Pl. PIC18F4550 (40 lábú) vagy PIC18F2550 (28 lábú). Ezek kb. a legáltalánosabban használatosak, persze van még bőven, amiben van USB.
(#) foto_dioda válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
És akkor ezek valamelyikébe bele kell égetni egy programot ami USB kommunikációt tesz lehetővé a bemenetekkel, valamint egy PC oldali program kellene ami tudja a jelet fogadni és értelmezni. Jól tudom?
(#) magitor hozzászólása Máj 7, 2016 /
 
Üdv Hölgyek, Urak!
Az alábbi problémám lenne: Adott egy tekercsvezérlő elektronika, meg törpeáramú (100-200mA) szimmetrikus és aszimmetrikus (0V-10V és -10V - +10V) jelet fogad. Ez egy X-Y pozíciót ad meg a vezérelt gépen belül. Az egyszerűség kedvéért hívjuk ezt meghajtónak, ami jelenleg egy mikróvezérlő által beolvasott adathalmazt alakít át a saját DAC-jával, melyet egy műveleti erősítőkből álló erősítő és kivonó áramkör alakítja át 0-2.7V ból a kívánt 0-10V és +-10V ra (12 bites felbontásban). A kérdésem az lenne, hogy van-e esetleg olyan cél IC ami esetleg ebben a feszültség és áramtartományban dolgozik, vagy valamilyen más opciót, mert a sok műveleti erősítőt ki szeretném váltani. SPI, I2C-n kommunikáció megoldott jelen esetben. Köszönöm!
(#) proli007 válasza magitor hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Hello! Csak segíteni próbálok..
Gyanúm az, hogy azért nem érkezett válasz, mert igazából nem lehet tudni mid van és mit is szeretnél. Mert a leírásod alapján, vagy egy nagy kimenti áramú OPA a keresésé célja, vagy egy I2c bemenetű motorvezérlő. Az utóbbi gyanítom egy IC tokban nincs, de modulként kapható ilyesmi. (Egyébként szükségtelen volt új topikot nyitni, ha csak IC-t vagy áramkört keresel. Más meg nem derül ki a dologból, legalább is számomra.)
(#) dB_Thunder válasza magitor hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Nekem se jött át mi a manót szeretnél !
(#) nedudgi válasza magitor hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Négyszer futottam neki a kérdésednek, de (lehet, nehéz a felfogásom) még mindig nem tiszta a cél.
Olyan digitál-analóg átalakító IC-t keresel, ami 0-10V, vagy +/-10V feszültséget állít elő 100-200mA terhelésen?
(#) dB_Thunder válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Nem hinném hogy veled van a gond, többen futottunk zátonyra.
Igazából nincs is kérdés, hiszen egyetlen kérdőjelet nem találtam a hozzászólásban
(#) magitor hozzászólása Máj 8, 2016 /
 
Zanzásítva, keresek olyan DAC-t ami szabvány kommunikációs csatornán ami lehet SPI vagy I2C, stabilan tud 0-10V és +-10V / 100-200mA közötti jelet produkálni legalább 4096 felbontásban.
(#) AZoli hozzászólása Júl 3, 2016 /
 
Sziasztok!

Létezik az ULN20xx családhoz hasonló tranzisztor mező PNP tranzisztorokkal? Vagy LED mátrix felső oldali meghajtásához merre keresgéljek?
Kösz!
(#) nedudgi válasza AZoli hozzászólására (») Júl 3, 2016 / 1
 
ULN2981-84.
(#) Bakman hozzászólása Dec 8, 2016 /
 
Estét!

Ismerősöm benzinüzemű motorokat javít és időnként a porlasztó és a henger közé beiktat egy vákuummérő órát. A baj az, hogy az óra pontatlan, lassú. Létezik viszonylag gyors, lehetőleg analóg kimenettel rendelkező vákuumérő (már ha így hívják ezeket)? A pontosabb diagnosztika miatt hajlandó lenne egy oszcilloszkópra is áldozni de azt nem mondom, hogy pénz, posztó, paripa nem számít.

Azt, hogy pontosan mire jó egy ilyen mérés, nem tudom, az esetleges szakmaiatlanságért elnézést kérek. A legnagyob baj az, hogy hirtelen azt sem tudom, merre induljak el a keresésben.
(#) Hp41C válasza Bakman hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
(#) Bakman válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Úgy tűnik, ismét túlbonyolítottam magamban a dolgot... Köszi!
(#) AZoli válasza Bakman hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Vagy így keresd:
MAP szenzor
(#) AZoli hozzászólása Máj 12, 2017 /
 
Sziasztok!

Adott egy áramköröm L298 (PowerSO20) hídmeghajtóval. Jelenleg jól működik, de szeretném ha kicsit kevesebbet fűtene. Nagyobb hűtőfelületet nem tudok neki hagyni. Azon gondolkodom, -és nézegetem az adatlapokat- hogy kicserélném L6205 -re, de nem teljesen értem az adatlapokban, hogy mit is kéne mivel összehasonlítanom? (MaximumThermal Resistance Junction?)
Ugye az L298 darlington tranziszotos, az L6205 pedig DMOS, RDS(ON): 0.3Ohm.
A kérdésem az, hogy nyerek-e a cserével, tehát ugyan olyan terhelésnél kevesebb lesz-e az eldiszzipált teljesítmény? Mert át kell hozzá terveznem a nyák-ot.

L298 adatlap
L6205 adatlap

Ha van jobb helye a hsz.-nak, kérem áthelyezni.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2017
Következő: »»   9 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem