Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egy kis robogó elektronika
Lapozás: OK   28 / 28
(#) zolika60 válasza Hidi hozzászólására (») Dec 16, 2017 /

Csökkenteni kell a hézagot.
(#) Hidi válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 16, 2017 /

Az a baj hogy már úgy is próbáltam hogy egy csavarhúzót hozzá érintettem a jeladóhoz majd hirtelen elvettem.
(#) zolika60 válasza Hidi hozzászólására (») Dec 16, 2017 /

Tized mm-ről beszélünk. Egy vékonyabb papírlap például.
(#) Hidi válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 16, 2017 /

Igen tudom. De ha már olyan közel rakom hogy hozzá is ér akkor sincs szikra.
(#) Hidi hozzászólása Dec 19, 2017 /

Sziasztok! Most sbban szeretnék segítséget kérni hogy egy robogó vízhőfok mérő óráját hogy kell bekötni?
(#) Sonik hozzászólása Dec 23, 2017 /

sziasztok olyan gondom van hogy van egy elektromos robogom polymobil pb030 uj akkumlátoral is gyorsan merűl mi lehet a gond?
(#) Andreaska91 hozzászólása Feb 8, 2018 /

Sziasztok .
Peugeot speedfight 2-ről lenne szó.
A gyári világítás nagyon gyatra , beújítottam egy led szettet , nagyon baba lenne de nem egyen áram , és nem fix 12v jön a gyári csatlakozóból.
Szeretném akksira kötni úgy hogy működjön a tompított / reflektor kapcsoló is .
Nem lehetne csak valahol elvágni egy kábelt és aksira kötni ?
Minden segítséget elfogadnék csak lássak sötétben a motoron
(#) Petyaa válasza Andreaska91 hozzászólására (») Feb 8, 2018 /

Akár befűzhetsz az akkuról egy plusz vezetéket a kapcsolóhoz. Természetes valamilyen gégecsőben, és minden vezeték egyesítést forrasztva + zsugorcső.
A rendszer 100% hogy elbírja, pláne hogy ledes, így max 5-10w lehet a teljesítménye egy ilyen ledes robogó izzónak.

Jogilag minden gyáritól eltérő izzó használata tiltott / büntetés járhat érte.
(#) erbe válasza Andreaska91 hozzászólására (») Feb 8, 2018 /

Arra készülj fel, ha a gyári fényszóróégő helyett sokkal kisebb fogyasztásút teszel, kiéghet az összes többi. Vagy hamarabb tönkremegy az elektronikus szabályzód. Aminek az a szerepe, hogy ne emelkedhessen a váltakozó feszültséged korlátlan mértékben.
(#) Andreaska91 válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 8, 2018 /

Természetesen én is szakszerű szigeteléssel nem kókány módon csinálnàm , de érdekelne hogy nincs e egy pl. Sárga kábel amit elvágok oda teszek 12v-ot és kész
(#) Tonybacsi válasza Andreaska91 hozzászólására (») Feb 12, 2018 /

Idézet:
„Nem lehetne csak valahol elvágni egy kábelt és aksira kötni ?”

Ezek a robogók, kétféle feszültséggel. és árammal dolgoznak:

A világítás nagyáramú (akár 8...10A), váltófeszültséget ad (nincs egyen irányítva), de a végfeszültség határolt.

A töltés kis áramú (max. 1A) egyenfeszültséget ad (egyenirányított).

Az ezekért felelős elektronika bele van integrálva a feszültség szabályzóba.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2018
(#) Petyaa válasza Andreaska91 hozzászólására (») Feb 15, 2018 /

Az akkura nyugodtan rákötheted a kb 10watt teljesítményű ledes izzódat. Ha az 50wattos!! erősítőt elbírta ( természetesen a motor járása nélkül ) ráadásul 4 óra múlva még lazán indult az önindítóval, nem lesz ott semmi baj azzal a plusz max 1 Amperrel. Szerencsére van egy jó kis pufferünk is, aminek akkumulátor a neve Ez egy MBK Booster 50 2T robiban volt. Annyi hogy max egy külön kapcsolót beszerelsz.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2018
(#) xolipi hozzászólása Márc 15, 2018 /

Sziasztok. Egy Japán sportmotoromon ki van cserélve a müszerfal egy új típusra. Viszont abban a benzin visszajelzése izzós volt ebben meg ledes. Amikor vettem a motort már így volt. A tankban egy termisztor kapcsol. Ha a termisztor után letestelem az elmenő vezetéket a led jelez. Próbáltam az ülés alá berakni egy 3w-os izzót. Az izzó kis idő után jelez is, viszont a led nem. Ha leszedem az izzót a led pár másodpercre kivillan. Tudnátok megoldást,h a led világítson. Gondoltam,h relével kapcsolom a testet a ledre,de a relé tekercse sem fogja a termisztort terhelni,h kapcsoljon
(#) xolipi hozzászólása Márc 15, 2018 /

Ez volt a próbálkozás. Rosszabb esetben izzós visszajelzés lesz a műszerfal mellett,de jobban szeretném,ha a led jelezne.
(#) barna1987 hozzászólása Márc 16, 2018 /

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy malaguti f12 robogó cdi 4 kivezetésest, valhogy kilehet mérni?
Mert a gyújtótrafóm is megadta magát de nemtudom hogy a cdi sérült-e mert ahonnan vettem a mocit kontár módon rákötötték a trafóra az önindító vezetékét ami a reléből jön.Én vettem bele akksit és próbáltam indítani de csak füst a trafóm már biztos halott de a cdi nemtudom
(#) barna1987 hozzászólása Márc 16, 2018 /

Valaki esetleg villamossági rajzot tud küldeni malaguti f12, mert a kábelezése nagyon kontár módon van megcsinálva és átnézném köszönöm
(#) Ricsi89 válasza barna1987 hozzászólására (») Márc 17, 2018 /

F12-nél nincs külön trafó és cdi. Egyben van. Ha nem ilyen van benne, akkor valaki átkötötte, belekókányolt. Vegyél egy belevalót. Ilyen való bele.
(#) barna1987 hozzászólása Márc 21, 2018 /

Ez a furcsa nekem is.De a trafónak a helye és felfogatása meg gyárinak tűnik.
Ahogy nézem aerox trafó lehet és valami régi honda rk-22 vezérlő,de malaguti 100ccm hez is írják.
a csatlakozók is ehez vannak kialakítva.
Meg indult a motor rúgásra, meg ment is szépen csak önindító nem volt rákötve.
vettem új trafót már csak az a kérdésem ahol kijön a cdi ből a trafóra a vezeték ott gyújtáskor mennyi voltot kell mérnem. köszönöm
(#) Ricsi89 válasza barna1987 hozzászólására (») Márc 22, 2018 /

Ott akkor amikor gyújtani kell van egy pár 100V-os impulzus és annyi. Trafó ritkán szokott tönkre menni, inkább a cdi az, ami meghibásodik. Bár még mindig furcsa, hogy ilyen rendszer van benne.
(#) barna1987 hozzászólása Márc 26, 2018 /

Sikerült a gyújtást megcsinálni!Trafó illetve cdi kellett bele.A régi trafóm szétfojt!
De sajnos az index rakoncátlankodik.
3lábú indexrelé van benne de semmi.
Az index és a visszajelző is csak világít folyamatosan ha rakok bele relét ha nem.
Valami elektromosság nem stimmol.
3 vezeték van.
-gyújtáskapcsolóból 1szál(test ha ráadom a gyújtást megszakad nincs test)
-indexkapcsolóból 1szál (12V)jobbra
-indexkapcsolóból 1szál (12v)ballra
Ennyi jön a relére akár, hogy kötöm nem csinál semmit, ha leveszem a relét akkor is csak világít
Következő: »»   28 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu