Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » OBD (autós) készülék
Lapozás: OK   58 / 58
(#) Attila86 válasza Elektro.on hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /

Szia!
Sajnos nem. A nem támogatott PID-ekre mindre "7F 01 12"-et küld az autó. Érdekes módon ezt csak az én Octaviám csinálja, mert azóta kipróbáltam egy Saab-on, egy Honda Civic-en, egy Accordon és egy Suzuki SX4-en és ezek "NO DATA" választ küldtek a nem támogatott PID-ekre. Gondolom ez a "7F 01 12" ugyan azt jelenti mint a "NO DATA".
(#) Elektro.on válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /

Valószínű. Közven töröltem a korábbi válasuom, mert rájöttem hogy elnéztem. a 0140 nél rövidebb a válaszod mint a 0120 -nál.
Ezt vagy úgy kell értelmezni, hogy "00"kerül a végére, vagy úgy ahogy te írtad. "Nodata" ként kell értelmezni.
(#) Elektro.on válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /

Itt találtam még ezt azt erről az értékről.
Bővebben: Link
(#) AZoli válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /

Ha ráakasztod a logikai analizátorodat a K vonalra, rögtön kiderül hogy mire mit válaszol az ECU. Én is így kerestem ki néhány dolgot. Az is lehet hogy a Androidos Torque nem ISO 14230-4 -t használ.
(#) Attila86 válasza AZoli hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /

Na de azt hogy milyen protokollon lehet beszélni az OBD-n keresztül, az nem a programtól függ. Az adott autó tud egy fajta protokollt, amit a program (az OBD transzlátor IC) úgy derít ki hogy végigpróbálja az összeset és amelyiken kap választ, az lesz. Tehát szerintem olyan nem lehet, hogy a Torque más protokollt használ mint az én transzlátorom...
(#) AZoli válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /

Amikor VAG-COM -ot vagy gyári műszert kötsz rá, az sem az OBD protokollt használja. (Persze a physical layer az lehet ugyan úgy ISO 14230, csak mondjuk KWP2000 -nek hívják)
Attól függ a diagnosztikai műszer milyen sorrendben próbálkozik. Legalább 2 protokollt tud az ECU, a gyárit, (amin keresztül sokkal több minden elérhető, pl.: a tanítások is) és valamelyik OBD-t, abból meg csak annyi amennyit muszáj.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
(#) Attila86 válasza AZoli hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /

Végigpróbáltam manuálisan az összes protokollt, csak az "ISO 14230-4 KWP (5 baud init, 10.4 kbaud)"-ra volt hajlandó válaszolni. Itt van hogy melyik számú próbálkozás melyik protokollnak felel meg: Bővebben: Link

Octavia.jpg

(#) AZoli válasza Attila86 hozzászólására (») Sze, 8:13 /

Értem én, de csak két lehetőség maradt, vagy kiszámolja azokból, amit OBD-n keresztül elér, vagy valamilyen gyári protokoll használ. Én még mindig azt mondom, less bele logikai analizátorral. Az ISO 14230 simán olvasható UART beállításokkal.
(#) Attila86 hozzászólása Csü, 18:05 /

Megpróbáltam egy végtelen ciklusban lekérdezgetni néhány dolgot:
Annyit csinál a PIC hogy egymás után végigkérdez hat adatot: 010c, 0104, 0111, 010d, 0105, 010f.
(fordulatszám, motorterhelés, gázpedál-állás, sebesség, hűtővíz hőmérséklete, beszívott levegő hőmérséklete)
Ezek lekérdezése egy while(1) ciklusban van benne. A választ az UART-on a PIC a ">" karakterig várja, utána lekérdezi a következő PID-et a hatból. Ha az utolsót is lekérdezte és megjött a ">" szimbólum, akkor kezdi az egészet elölről.
Nos ennek az eredménye látható a mellékelt fájlban. A dolog tök jól működik a logfájl 257. soráig, ahol is a motorterhelés értékének elküldése után küld még egy "STOPPED"-et. Na onnantól valamiért a kiküldött négy hexa karakterből a legelsőt levágja (be van kapcsolva az echo) és onnantól az egész kommunikáció meghal. A PIC teljesen biztos hogy kiküldi mind a négy hexa karaktert! A fájl legvége felé aztán valahogy helyre rántódik a dolog. Ja meg közben "SEARCHING..." üzenetek garmadáját is küldi.
Ilyennel találkozott már valaki?
(#) atus1981 válasza Attila86 hozzászólására (») Csü, 20:30 /

Nekem akkor dobja el a kapcsolatot is, amikor a fordulatszám 1800 felett van.
(#) Attila86 válasza atus1981 hozzászólására (») Csü, 21:25 /

És neked is "STOPPED"-et küld?

Érdekes egyébként hogy egy bizonyos fordulatszám felett szétesik a kapcsolat...
(#) atus1981 válasza Attila86 hozzászólására (») Csü, 21:49 /

Nem tudom mit küld, mert nem írtam bele, hogy kiírja a nyers adatokat.
Egyszerűen szétkapcsol. De csak akkor, ha a műszerfalhoz kapcsolódok, és nem a vezérlőhöz.
Nekem ez az alap progi, ezt csiszolgattam.
Következő: »»   58 / 58
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Ápr, 25. Kedd
14:20:02
Jelenleg 394 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu