Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villogó, LED-ekből (RC) autóra (FBI style)
Lapozás: OK   1 / 25
(#) DiveZ hozzászólása Nov 5, 2007 /
 
Páran írtátok, hogy ez meg érne egy új témát, ezért szeretném a segítségeteket kérni!

Ledkből szeretnék összerakni egy legalább hat csatornás villogót amelyik rendszertelenül váltogatja mind azt, hogy ép melyik kimeneten villan(nak) és azt is, hogy milyen gyakorisággal...
Valami hasonlóra gondolok mint ami a nagy FBI-os autókba van beszerelve...
Ráadásul ezt két variációban is meg szeretném építeni.
Az egyiket egy modell autóba a másikat egy felvezető autóba kell beszerelni...

Előre is köszi a segítséget...

Ja, és egy kicsit sürge kellene!
Ha van rá lehetőség, ugyanis unokaöcsém (a kis drága) szét eszi az életem, hogy mikor fog már villogni a modellautója...
Sejthetitek....

Előre is köszi!
(#) DiveZ válasza DiveZ hozzászólására (») Nov 5, 2007 /
 
Valamit elfelejtettem:
Ha találok egy videót felteszem, hogy tudjátok, mire is gondolok pontosan...
(#) Georgee válasza DiveZ hozzászólására (») Nov 5, 2007 /
 
555 két led vagy.... klikk
klikk2
klikk3 remélem

deez az amit keresel:klikkelj :d
(#) uli válasza Georgee hozzászólására (») Nov 5, 2007 /
 
nekemis pont ez az elvileg össze viszsa vollogó juttot az eszembe de valki megelőzött
(#) Georgee válasza Georgee hozzászólására (») Nov 5, 2007 /
 
(#) DiveZ válasza Georgee hozzászólására (») Nov 5, 2007 /
 
Gyorsak vagytok mint a villám...
Sajna az a helyzet, hogy ez nem az amire vágyom.
Azt a hat ledes cuccot egyszer már (boldogult lány koromban) megépítettem...
Mondok jobbat: (amíg meg nem találom a videót)
Biztosan láttátok már a F1-en a felvezető Mercit. Ha jobban megnézitek a lámpái (fényszórók) látszólag rendszertelenül villognak össze is meg vissza is.
Na án pont arra gondolok...

Persze 5letes módon sok okos felhasználási módja van még ennek...
(#) Georgee válasza DiveZ hozzászólására (») Nov 5, 2007 /
 
az stroboszkóp. AZ az IC-s áramkör meg nem nagy cucccsak ne sorba pakold a ledeket hanem össze vissza. max 30 perc alatt kész
(#) DiveZ válasza Georgee hozzászólására (») Nov 5, 2007 /
 
Azért arra a 30 percre ne fogadj.
Sokat tudok szöszögni. Arról nem is beszélve, hogy jelenleg nincs is mivel megcsináljam. De ez más kérdés.

Másrészről az egyik változatnak igen kis helyen el kell férnie és 9V-ról kellene üzemeljen.

Tudsz kapcsolási rajzot feltenni?
(#) Excalibur válasza DiveZ hozzászólására (») Nov 6, 2007 /
 
Szia DiveZ!

A véletlenszerű villogásra megoldás lehet, ha építesz egy futófényt csak nem sorban, hanem össze-vissza helyezed el a ledeket.
Vagy akár 2 futófényt is lehet belerakni(különböző órajelekkel) és akkor pl. tíz ledből egyszerre két led is világíthat látszólag rendszertelenül.
Az egyszerre világító ledek számát meg lehet növelni pár led egymással párhuzamosan kötésével.
Remélem érthető voltam...
(#) huhuu válasza DiveZ hozzászólására (») Nov 6, 2007 /
 
No én is bezsáloka topikba!

SZERINTEM az FBI-os kocsiknál akkorát villannak azok a cuccok, hogy biztos, hogy villanócső van benne.

Ha jól emlékszem kétszer gyorsan egymás után, aztán hosszabb szünet. Szerintetek is így van?
(#) huhuu válasza Excalibur hozzászólására (») Nov 6, 2007 /
 
Szerintem ő nem pont ilyenre gondolt, mert igaz, hogy hol itt hol ott villanak a ledek rendszertelenül, de egységes időközönként rendszerben villannak fel egymás után.
(#) DiveZ válasza huhuu hozzászólására (») Nov 6, 2007 /
 
Ebben teljesen igazad van!
Már abban a részében, hogy villanó csővel dolgoznak.
Csupán 35.000 - 50.000 ft-os alapáron lehet is kapni ilyesmit (meg drágábban is) az autós boltok nagy részében.
A villogás rendszere majdnem úgy van ahogy írod.
Nem mindíg villan kettőt. Van amikor csak egyet villan... Ha jól emlékszem...

(#) DiveZ válasza Excalibur hozzászólására (») Nov 6, 2007 /
 
Hi!

Az 5let nem rossz!
De nem igazán erre a megoldásra vágyom.
Már csak azért sem, mert unokaöcsém (a kis drága) a maga 5 és 1/2 évével nagyon kritikus és simán kiszúrja ha át akarom verni...
(#) DiveZ válasza huhuu hozzászólására (») Nov 7, 2007 /
 
Kollégának igaza van!

Idézet:
„Szerintem ő nem pont ilyenre gondolt...”


Lőttem néhány filmet, hogy kb mire gondolok:

-1-Bővebben: Link
Bővebben: Link_
Bővebben: Link__
Bővebben: Link___
Bővebben: Link____
http://www.youtube.com/watch?v=sE6JZ9fPVqE
Bővebben: Link_____
Bővebben: Link_BEMUTAT[quote]
(#) szdavid válasza DiveZ hozzászólására (») Nov 7, 2007 /
 
Én láttam valahol egy olyan megoldást, hogy három astabil kimenetét különbözőképpen összekapuzták (ha jól emlékszem és NAND kapukkal), és így érték el, hogy a kimeneten véletlenszerűek legyenek a felvillanások.
A legjobb hatás eléréséhez be kell "szabályozni" az astabilok frekvenciáját (elég közel, de nem azonosak).
(#) még1MbR hozzászólása Nov 7, 2007 /
 
Sziasztok!

vanzerr mestertől kaptam egy frankó ledes strobi kapcsolást, nem rég építettem meg.
Bővebben: Link

Teljesen be lehet lőni ilyesmire:
Bővebben: Link
Bővebben: Link

Amúgy ezek a strobis, ledes, stb. villogók a tv-n keresztül azért tűnnek véletlenszerűen villogóknak, mivel összeveszik a villogás frekije a kamera képfelvevő sebességével (kép/sec).
(#) vlacexx válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 7, 2007 /
 
hello, tudnal kicsit bovebb leirast adni a kapcsolasrol, en is meg szeretnem epiteni, kb hany ledet kepes meghajtani es honnan lehet frekit allitani , hja es hianyzik par adat a rajzrol, johet sch/brd formatumban is ,koszi
(#) még1MbR válasza vlacexx hozzászólására (») Nov 7, 2007 /
 
A freki állítására a 2db helikális potméter szolgál. Csatoltam az eagle fájlokat, ez már részletesebb.

a BD442 tranzisztor helyett lehet még nagyobbat is, ki kell nézni a datasheetekből, mekkora tranyó kell az általad megkívánt áramhoz. Az meg ugye a ledek típusától, darabszámától függ. A 442 4A-t bír, csak elég lesz már!
(#) DiveZ válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 7, 2007 /
 
jobb napot...

kérdezném, hogy milyen prg-al tudom megtekinteni amit feltettél?
Mert hát ugye engem is érdekelne a cucc...

köszi!
(#) még1MbR válasza DiveZ hozzászólására (») Nov 7, 2007 /
 
Szia!
Eagle 4.16-al készült.
(#) DiveZ válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 7, 2007 /
 
lelőhely?
és mire jó?
nem nagyon ismerem... ...mondhatnám azt is, hogy nagyon nem...
(#) vlacexx válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 7, 2007 /
 
kosz szepen es remelem nem haragszol folteszem jpg formatumban is ha valakinek nincs eagle-je, tessek
(#) DiveZ válasza vlacexx hozzászólására (») Nov 7, 2007 /
 
Köszi!
Hol tudom letölteni ezt a progit?
Van ugyan ExpressSCH-m és ExpressPCB-m de az nem nyitja...
Szükségem lenne egy egyszerűen kezelhető szerkesztőre. (meg némi tanítási segédletre is hozzá)
Tudsz benne segíteni?
(#) még1MbR hozzászólása Nov 8, 2007 /
 
Sziasztok!
Van itt a topikok között eagle 4.16 kérdések és válaszok topik, itt le van írva minden.
Már ha eagle-ben akarjátok intézni az áramkört.
Nem túl bonyolult, a képek alapján bármilyen áramkörszerkesztőbe be lehet vinni elég gyorsan.
Ki mit szeret.
(#) vgoreny válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
Hali

még új vagyok itt meg az elektronikában is
Igen a hivatalos strobi lámpák tudtommal is szabályosan villognak, van bennük ált. 2-3 villogó program.
Sztenderdek:
egyik oldal gyorsan villog 3-at majd a másik odal,
mint elöbb, de utána 1-1 villanás, majd elölröl,
lehet még egyszer/kétszer az 1-1 villanás mielött elölről kezdi.
Én is ilyet akarok csinálni csak meglévő dolgokból egyszerüen.
Ehhez vettem autósboltaban 12V-os 12db ledes lámpát párban (nagy fényerejű sima fehér színű ledek vannak benne, kis foncsorokban).(3db-onként sorba kötve 1db 75Ohm-os elötét ellenállással és ez a 4egység párhuzamosan)
megcsináltam ezt az alap kapcsolást
Bővebben: Link
a tranzisztorokat kicserlétem 2N3035 ill. amit adtak helyette, adatlapja szerint megfelelő, csak most nemtom a típusszámát.
megy is a kapcsolás. (gondolván a nagyobb áram átengedésre későbbiekben.) R2 és R3 10K, C1 és C2 47, 12v-os akksira kötve müködtetve:
Ha ki szedem a ledeket a kapcsolásból és bekötöm helyére a két lámpát megy frankón, de csak 8-9 volt megy a lámpákra.
Gondoltam az R1 és R4 azok elötét ellenállások, nosza azokat is ki, mivel nem kell a lámpáknak, talán 0,5 voltal nagyobb jut a lámpáknak, de nem villognak, ill. marha gyorsan kicsi vibrálás érzékelhető. Így R1 és R4 heylére beraktam potmétert 0-200Ohm-ost, kb. 90 Ohm alatt nem villog utána szabályozza a villogás ütemét.
A leírásban R2 és R3 meg a kondikkal lehet szabályozni a villogás ütemét nem ezekkel, kicsrelétem a kondikat 100-as ra, de uygan az a jelenség csak persze lassab alapban poti 200ohm-nél a villogás üteme, ami természetes.
Na most ez jó hosszú lett
A kérdésem, hogyan juttathatok több feszültséget a lámpáknak?
(#) vgoreny válasza DiveZ hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
Szia

Én ehhez hasonlót, egyik oldal gyorsan villog 3 majd másik oldal villog 3-at, vagy mint elöbb majd utána egyik- másik oldal 1-1 villan és kezdi elölről. Ennyit tudhat szerintem ez a kapcsolás átlakaitva.
Bővebben: Link
az IC kimenetek végére tranzisztort(2N3053) kéne rakni és azzal kapcsolni a nagyobb áramú kört ahova többledes lámpát tennék.(autósbolt) , mivel nem értek hozzá, nemtudom , de remélem hozzá szolnak kell-e az IC kimenet és a kapcsoló tranzisztor közé ellenállás.
Na most az első három villogás lábai hajtanák a bal oldalt, mind a három kimenet egy tranzisztorra lehet ide a párhuzamos kötésre kellenek diódák, majd a köv három láb a jobb oldalt, köv. láb nem csinál semmit(üres), köv láb jobb oldal, köv. láb üres, köv. láb bal oldal. és kezdődik elölről a program.
remélem érthető és hozzá értő ember is hozzá szól
Ha nem majd amikor ezt csinálom és nem megy úgy is kérdezek.
És ezt vegyétek nyugodtan fenyegetésnek
(#) vlacexx válasza DiveZ hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
mondj egy hasznalhato email/messenger cimet es elkuldom az eagle-t es segitek is ... (hja es vagany erdely ugye )
(#) DiveZ válasza vlacexx hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
Hali!

divez1@vipmail.hu
_______ vagy
segesdizsolt@csiki-bege.hu

Ezt a két emil címet hasznlom a legtöbbet...

Előre is köszönöm!


Ezek szerint megnézted a web lapom?
Igen, nagyon tetszett...
(#) PHARO válasza vgoreny hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
hali!

Ha sorba kötöd, akkor nagyobb tápot kell adni a kapcsolásra,mint a ledeken eső feszültség összege.
Próbáld meg áramgenerátoros megoldással meghajtani a ledeket.Már léteznek alacsony áramú ledekhez ic-k. Ha más ötleted nincs,és egyszerűt szeretnél,akkor maradt az lm317. Ha csak 12V áll rendelkezésre,akkor is lehet trükközni a párhuzamos és a soros kapcsolásokkal.

üdv
(#) PHARO válasza DiveZ hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
Hali!

Találtam a kapcsolásaim között egy neked valót.Igaz még nem építettem meg,de valszeg a 7végén összerakom.

Bővebben: Link
Következő: »»   1 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem