Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   280 / 360
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Szia!
És használod mind a 11 zónát? Mert ha nem akkor párhuzamosíthatod a kimeneteket és akkor lesz 3*3+2 zónád amiből az első 3 akár a napi 3xi lehetne, a +2 meg lehetne napi 2x 1 zóna akár..
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Én is valami ilyenre gondolok. Most füvesítek, magnak napi 3 locsolás kell.
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
A magot nem érdekli hányszor locsolod csak mindig nedves legyen a talaj
(#) Firefighter1 válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 14, 2017 / 1
 
Ird PIC re... vagyunk itt páran, segitünk... (már ha tudunk)

Amugy miket használsz szelepnek? mert az érdekelne?
Énis most tervezek igaz én balkon locsolot de automatát!
(#) bubuszoft válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Készen kapható szelepet rakok be, a pic program írására gondoltam én is, az idözítés megírásával nem lenne gond, az eső érzékelő és a menügomb megírásával sincs már problémám, csak az az RTC okoz nagy gondot nekem. Ez már magas, I2C kommunikáció, dátum kiolvasása, óra beállítása stb. Itt a fórumon inkább pic-re írt Flowot találok. Ezért gondoltam azt, hogy fogom a 11 zónás öntözésvezérlő nyákját és egy bele való poc-et tennék bele a saját ízlésemnek megfelelő szoftverrel. de nincs lábhelyes pic.
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Ha az időzítést megírod , minek az rtc ? Egy locsolóvezérlőhöz nem kell atomóra..
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Ha Kvarcot használsz az 20PPS tehát egy hét alatt olyan 10 Perc csúszása lehet. Persze ezek most csak számok, de a puding próbája az evés. Nem véletlen, ha körbe nézel, hogy minden ilyen vezérlő RTC-t használ. Ha csak azt vesszük, hogy az órát megtartja áramszünet esetén, ha van egy 3023 rékötve, akkor már sokat mondtam, de nem beszéltem a heti időzítésről, meg lehet akkor adni neki, hogy hétfőtől péntekig ilyen időbe öntözzön, szombat, vasárnap meg máshogyan. Tehát a lényeg, hogy sokkal sokkal több lehetőség nyílik meg. Persze ehhez szóra kell bírni, ami nekem nem megy.
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Nézd meg az atosz által írt cikket az egyszerű nixi óráról egy kvarccal kb évi 30s a pontatlansága azért merem állítani mert kipróbáltuk már vagy 6-8 példányban működik (egyébként az rtc is csak olyan pontos mint a mellette lévő kvarc )
Idézet:
„Persze ehhez szóra kell bírni, ami nekem nem megy.”

Nézd meg az i2c példákat menni fog ..
Én csak a kiváncsiság kedvéért írtam ezt a programot rtc vel
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Szia

Most vettem át az AVR Asp programozómat, most azt tanulmányozom, hogy milyen programmal lehet Atmega644-et égetni. Mivel én Pic párti voltam mindíg is az Azmega egy kicsit távol áll tőlem. Az MPlab IPE-vel pofon egyszerű a programozás, kiválasztom a pic-et kiválasztom a menübe, hogy auómatikusan állítsa be a feszültséget égetésnél, beolvasom a hex-filét, és már égethetem is. Avr-nél hogy van? Kicsit kínai nekem ez.
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Sajnos fogalmam sincs hogyan kell égetni az avr-t az másik topik témája ...
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Köszönöm
(#) yankoo hozzászólása Júl 16, 2017 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek ESC vezérlésével kapcsolatban.

Feltettem a CNC gépemre egy BLDC motort, amihez adott egy 60A-es ESC. A motort NE555-es sikerült beindítani, de a fordulatot nem tudom vele szépen szabályozni. Arra gondoltam, hogy egyszerű áramkörrel és PIC-el csinálnék hozzá egy szabályzót, de elakadtam a programozásban. Csatoltam egy file-t amin talán látszik, hogy mit szeretnék elérni. Szimulációban működik a dolog, de ez csak egy szimuláció. Mi hiányzik belőle? Valószínű a periódus idő sem megfelelő a vezérlőnek. Ha valaki épített már hasonlót, akkor annak az embernek megköszönném a segítségét

További szép napot!
(#) dokidoki válasza yankoo hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
A programodhoz nem tudok érdemben hozzászólni, csak annyit, hogy a kimenetének szabványos RC-szervójelnek kell lennie. Az ESC-t meg valószínűleg kalibrálni kell, fel kell um. tanítani a vezérlési tartományra. Leírásában szerepelnie kellene, firmware függő is lehet a dolog.
(#) yankoo válasza dokidoki hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
A szabványos RC jel 1-2 ms között van? A feszültség pedig nyilván 0 és 5V. Az ESC típusa: ESC A leírásban a féket és a gyorsulást írja, hogy a vezérlőn lévő gombbal lehet programozni. De nekem ezek nem is fontosak, mert nem autóban lesz, hanem a egy CNC-n. Induljon el mikor bekapcsolom és álljon meg mikor lekapcsolom. A fordulatszám volna fontos, de erre a leírás nem tér ki, hogy lehetne programozni a tartományt.
(#) kaqkk válasza yankoo hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Nem dolgoztam még szervóval de nem hiszem hogy az ördögtől kell ellesni összetoltam egy progit konfigurálás után próbáld ki hátha beletrafálok..
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2017

servo.fcf
    
(#) yankoo válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Próbáltam én is a servo kimenettel, de a te programod is ugyanazt a hibát dobja, mint a képen amit csatoltam.
(#) Bakman válasza yankoo hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
A makróhoz komolyabb kontroller kell, amelyikben van ECCP modul. Ha minden igaz. A PWM kimenetet használja a szervóvezérléshez.
(#) Firefighter1 válasza yankoo hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Na pont azt szeretnéd amire azt mondod hogy nemfontos!
A jelhossz határozza meg a szervokitérést!
Jelen esetben a fordulatszámot!
Jelen esetben az 1 ms hosszu jela 0 százalék a 2 ms pedig a 100 százalek a fordulatszámra levetitve!
Celszerű 10-15ms os csomagokba küldeni neki a jelet!... mondjuk mehet telibe is, de van olyan vezérlő amelyik nem szereti!
De a masik... hogy amig nem tanitod meg a vezérlőnek a tartományt addig ő nem fogja neked rendesen szabájozni a fordulatot!

Ez a vezérlők 99 százalékánál ugy néz ki hogy gázkar , azaz jelhossz maxra tolva, áramalá helyezni a vezérlőt, utánna pittyenéseknél le minimum.... fel maximum.... le minimum.... fel maximum!

Utánna minimumra huz és a vezérlő megtanulta a müködési tartományt
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Tehát a feladat, egy sima szervovezérlő, ez lehet makrós, vagy sajat "PWM"
Lényeg hogy a variállt jelhossz 1 és 2 ms között változzon!

Amikor ez megvan akkor rákapcsolni a vezérlőre! megtanittatni....
és onnantól kezdve tökéletesen fogod tudni a sebességet allitani!
A jel nem 0és 5v hanem "szigoruan 5v"
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Még egy gondolat és utanna befejezem a topik szét OFF-olását ha nem akarsz vesződni vele, akkor rendelj e-bay- ről egy " Servo Tester" -t .... Tökéletesen ellátja a feladatot!

Mégegyszer elnézést a Modiktol és a kedves kollégáktol, csak nem akartam privatba, mert igy másnak is hasznos lehet....
(#) yankoo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Ezek az értékek a pwm-nél hogy kellene kinézzenek? (servo testert azért nem veszek mert 2 hét amíg megjön, és gravírozni szeretnék) Nem tűnik egy bonyolult dolognak, csak nem értem a periódust és a kitöltést.
(#) kokozo válasza yankoo hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
(#) kaqkk válasza yankoo hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
18f252 picre konfigurálva hiba nélkül fordul a program ,nézd meg milyen piced van és próbáld ki..
(#) yankoo válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
628A van csak itthon. Hát a fentiek alapján a periódus idő 10ms a kitöltés pedig 10-20%ig megy, így 1-2ms között változik. Jól értelmeztem?
(#) kaqkk válasza yankoo hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Idézet:
„Lényeg hogy a variállt jelhossz 1 és 2 ms között változzon!
(#) bubuszoft hozzászólása Júl 18, 2017 /
 
Sziasztok.

Nézegetek óra kapcsolásokat, a kvarcos kiépítésnél megakadt valamin a szemem. 4Mhz a kvarc de van olyan rajz ahol 25pF a kondi valahol 30pF (Vincsis oldalán pl) de láttam 35pF is. Most akkor mennyit kell rárakni? Mennyire pontosak kvarcal megoldva az órák? Igaz az, hogy minnél magasabb a kvarc rezonanciája annál pontosabb órát kapunk (persze ez függ tudom a trm2 beállításánál, hogy egész számra jöjjön ki)?
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Minden óra annyira pontos mint a kvarc amit mellé teszel (ez az általános vélemény) és valameddig igaz is ! De ha a TMR2 ben jól írod meg a megszakítást akkor még beégetés után is pontosítható évi 10-30s környékére kihozható a pontosság.
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Szia!
Használj 3.2768 MHz-eset akkor könnyű egész számot kihozni Mellesleg a szoftveres korrigálást bele lehet írni a programba, vagy hardveresen a fix 33pF kondik helyett trimmer kondit tenni, azzal is lehet minimálisan elhúzni a frekit.
(#) bubuszoft hozzászólása Júl 18, 2017 /
 
Köszönöm
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 18, 2017 / 1
 
A kondenzátorokkal lehet valamennyire hangolni a frekvenciát. A kvarc pontosságát ppm-ben szokás megadni (Parts Per Million). Az átlag kvarc 20 ppm pontossággal rendelkezik.

Az viszont mindegy, hogy milyen rezgésszámú kvarcot használsz. Az eltérés pl. egy 20 MHz-es és egy 4 MHz-es kristálynál (azonos ppm mellett) egyező lesz. Nagyobb frekvencián az eltérés nagyobb, kissebb frekvencián kissebb, de tulajdonképpen te ezt is, azt is leosztod 1 Hz-re, így az elméleti 1 Hz csak annyira pontos, mint a forrásfrekvencia.

Pl.:
10 MHz kvarc, 20 ppm -> 200 Hz eltérés (max.)
20 MHz kvarc, 20 ppm -> 400 Hz eltérés (max.)

Ahhoz, hogy 1 Hz-et kapj, mindkettőt osztani kell (HW és/vagy SW alapon, mindegy).

10 MHz / 1*10^6 = 1 Hz, 200 / 1*10^6 = 20*10^-6
20 MHz / 2*10^6 = 1 Hz, 400 / 2*10^6 = 20*10^-6
Következő: »»   280 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem