Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   337 / 360
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Nem azt írtam hogy ne RFID-t használj hanem azt, hogy legyen egy Joker megoldásod szervíz és hiba esetére.
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Miért probléma ha az osztó nem jön ki egészre? Ez nem óra, nem gond ha 59 vagy 61 másodpercig számolsz el.
(#) bubuszoft hozzászólása Nov 22, 2020 /
 
Meg tudnátok nézni miért csinálja ezt, valamikor 6 szor kell lehúzni, hogy a led kigyulladjon, valamikor 8 szor mi a hiba? nem értem. Pedig megvárom, míg a gombot elengedi, és utána megy tovább
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2020

imo.fcf
    
(#) mnyugger válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Modify the unlock time:# 123456 # 5 ×× #
Itt nem lehet bármi más időt programozni?
(#) bubuszoft válasza mnyugger hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
egy, vagy öt másodpercet. állandó behúzást nem tud
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Az Aliexpress linken lévő RFID modul a képek szerint egy kimenettel rendelkezik de a Flowcode panelen két nyomógomb van. Mi lesz a "Szervíz" gomb sorsa?
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2020
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Én valami ilyesmire gondoltam , ha egy szer húzod le akkor a táp elvétele után várja a következő kártyát , ha 3* akkor a táp elvétele és újra ráadása után azonnal húzza a relét . De ha szerviz módban van akkor egy lehúzással újra visszatér alapállásba . Ha a pic vagy az Rfid hibájára is gondolunk akkor lehet egy rejtett kapcsoló is a relé érintkezőivel párhuzamosan kötve .
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2020

Flowcode1.fcf
    
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Arra gondoltam, hogy szervíz gombot megnyomva a rellé állandó lesz. Te jobban megoldottad
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Nagyon király, köszönöm. Ilyenre gondoltam igen. 30 másodpercem van, hogy lehúzzam legalább egyszer a kártyát. Kiválló
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Innen már úgy alakítod ahogy neked tetszik .
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Nagyon király vagy, jövök egyel neked. A progiban a feltételes elágban van egy olyan, hogy szamol = 4 ez a tulfutás miatt adtad bele?
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2020
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Nem az azért van hogy vissza tudj térni a szervizmódból , ott kiolvassa az eepromból az értéket ami 3 és ha még egyszer lehúzod akkor lesz 4 ezután nullázza a számlálót és az eepromot is . Egy pici hiba van benne , ha a szervizmódbol kilépsz (lehúzod a kártyát ) és indítani akarsz mégegyszer le kell húznod mert kilépéskor nulláz minden értéket .
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2020
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Kikommenteltem és kivettem belőle egy felesleges elágazást (az azért került bele hogy kártyával tudd nullázni ,de úgy is a kulccsal fogod leállítani )
nézd át próbáld ki , és meglátjuk hogy muzsikál
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2020

Flowcode1.fcf
    
(#) Bakman hozzászólása Dec 1, 2020 / 1
 
Flowcode 9: YouTube.
(#) niedziela válasza Bakman hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
Sajnos belevesztek a fejlesztők a designesbe meg a csilli színekbe, a lényeg meg elveszett kicsit.
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
Nagyon jó de már a 6-ost is sokan köpködték, így én bőven elvagyok az 5-el ha megfelelően frissítem .
Amúgy lehet hogy tesztként majd megpróbálom, mert van benne csomó olyan funkció ami számomra érdekes lehet.
(#) Bakman válasza niedziela hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
Nekem az jutott eszembe végignézve a videót, hogy amennyi tudást bele akarnak erőszakolni egy kontrollerbe, ahhoz már inkább Raspberry (vagy hasonló kaliberű számítógép) kell.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
A raspberry is ott van az általa programozható cuccok közt .
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
Annak viszont nagyon gyenge.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
Mindig van valami probléma. Nálad mindig félig üres a pohár ? Nem lehet a jó oldalát nézni ? Szaporodnak azok a cuccok amit programozhatsz vele , majd feltuningolják felerősítik ha kiélték magukat a csillivilli dolgokban Még két év
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2020
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
Alapvető gond, hogy tömik mindenféle fícsörökkel ahelyett hogy egy jól használható, mikrokontroller programozói platformra koncentrálnának. A megvásárolható komponensek között van pl. DS1307 (RTC), 24C16 (EEPROM) is. Ez milyen már? Kell a 177 ingyenes programozói platform mellé még egy fizetős Raspberry-re?

Az "i" betűkre kattintva látható, hogy melyik opció mit tartalmaz: Bővebben: Link. Csomag: 8 bites PIC az összes kiegészítővel perpillanat 420 GBP. A kijelzős csomag érdekes lehet, annó emiatt vettem meg a 6-ost, hivatalosan. A legnagyobb leúzásnak érzem azóta is. A kijelzők megjelenítési sebessége az állapotos anyatetűvel mérhető össze, kontrollerbeli memóriaigényük pedig egy elefánttal. Ezekért tele a pohár.

Természetesen senkit nem akarok lebeszélni róla. Van ingyenes kipróbálási lehetőség, érdemes tesztelni mielőtt az ember pénzt ad érte. Én ezt nem tettem meg annó. Okos ember más kárán tanul, legyetek okosabbak, mint annó én voltam.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
A türelem rózsát terem ! Pár év és nem csak szép, jó is lesz
(#) mnyugger hozzászólása Dec 4, 2020 /
 
Hallottatok már erről?
Visual programming with XOD
Pl. Arduinót lehet vele programozni grafikusan.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2020

xod.png
    
(#) kaqkk válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
Én próbáltam de nem tetszik a blokkdiagrammos összevissza kötözgetős átláthatatlan felület . Amellett lehet hogy jó .
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Dec 12, 2020 /
 
Sziasztok. Szeretném megkérdezni,hogyan lehet megcsinálni azt hogy egy változó Pl.15 akkor a feltételes mód NEM ágába menjen, ha csökken vagy növekszik akkor az igen ágba.Ha Pl.14 akkor újból a NEM ágba menjen .Ha változik csak akkor menjen az igen ágba.Köszönöm előre is a segítséget.
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
Az x=15 helyett x<>15 kell.

A második esetben ha x értéke 15, akkor a NEM ágba megy, minden más esetben az IGEN ágba.

Egyszerűbb és átláthatóbb az első eset, ilyenkor a két ág utasításit egyszerűen meg kell cserélni.
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
Köszönöm a gyors segítséget, de én igazából azt szeretném megoldani , hogy egy ADC érték változás esetén menjen csak az igen ágba.Ha az ADC 11 akkor NEM , ha 12, 14 vagy 10, 7, 2 akkor igen . Csak a változásokat szeretném figyeltetni. Ha nő vagy csökken akkor menjen az igen ágba,de csak egyszer , ha marad a 15 Akkor Nem , Ha 14 akkor igen , ha marad a 14 akkor nem,csak akkor szeretném az igen ágat ha változik X .
(#) Lamprologus válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
Letárolod a változó értéket majd a következő körben megnézed hogy az előzőleg kiolvasott érték és az új érték azonos e! Ha nem azonos akkor letárolod az új értéket, meg végrehajtod amit kell ...
(#) Horváth P Tamás válasza Lamprologus hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
Köszi szépen.
(#) kokozo válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
kb ennyi, ez már led visszajelzést is ad

adc.JPG
    
Következő: »»   337 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem