Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2790 / 2790
(#) horváth lajos hozzászólása Kedd, 9:35 / 2

Sziasztok ilyet látatok már jó kis kínai égő szó szerint durrant . és érdekessége hogy izzó szál egybe maradt
(#) Stewe válasza horváth lajos hozzászólására (») Kedd, 14:45 /

Ez inkább fúvási hibának látszik, a gyártás során a tesztet még kibírta, de idefelé jövet a hajón elrepedt.
(#) Udvari Zsombor válasza mohinger hozzászólására (») Sze, 15:35 /

Privátba reagáltam.
(#) elektroncso hozzászólása Sze, 22:16 /

Sziasztok.
Apró PC szoftverbeli kérdésem volna. A számítógépem nagyon lassan indul el (2-3 de akár 4 perc). Miután elindult azután gyors, nincs gondom vele. A problémát az automatikusan bekapcsoláskor induló programok okozzák, hiába töltött be az op. rendszer, a sok automatikusan induló program teljesen lefogja a HDD felé a kommunikációt. CCleanerrrel megnéztem, hogy milyen programok indulnak el automatikusan, egy már feleslegeset töröltem, sokkal jobb lett, de még nem tökéletes. Lenne még pár program aminek az automatikus indulását letiltanám, de előtte megkérdezlek titeket, nehogy hülyeséget csináljak.
1. Paperport virtuális képnyomtató - ritkán kell, de olyankor nagyon. Nem látom értelmét az automatikus indításnak. Letilthatom?
2. Control center 3 - ez a régi BROTHER multifunkciós nyomdánk programja, a gépet nyomtatásra nem használom, csak ha szkennelni kell akkor van elindítva. Ez biztos, hogy fogja a gépet, mert amíg a logója bekapcsolás után nem jelenik meg addig semmit nem lehet a géppel csinálni. Gondolom ez sem létfontosságú a winXP-nek az induláshoz. Letilthatom?
3. BRMFCWND.EXE - Elvileg szintén a BROTHER-hez tartozik, itt azt írják, hogy le lehet szintén tiltani.
4. PPort11reminder - Itt a ScanSoft OmniPage Pro 12 regisztrációs emlékeztetőjének írják, szintén ajánlják a letiltását.
5. IndexSearch.exe - Elméletileg szintén a Paper Porthoz tartozik, szerintetek letilthatom?
6. SSBkgdupdate.exe - Szintén a Paper Porthoz tartozik, tilthatom?
7. Adobearm .exe - Elvileg az Adobe Reader tartozéka. PDF olvasásra használom csak az Adobet, fontos ennek bekapcsoláskor indulni?
8. GrooveMonitor.exe - Elvileg a MS office-hoz tartozik. Kell az a win-nek induláskor?
9. Nero Filter Check - Elvileg a Nero lemezíróhoz tartozik. Egy évben kétszer ha elindítom a Nero-t, többször nem. Kell ennek automatikusan indulni?

Ezeket találtam amik szerintem feleslegesen indulnak el automatikusan. Ha jól gondolom akkor ha letiltom az automatikus elindulást akkor csak akkor indulnak el, ha én elindítom a programot manuálisan. Pl. ha megnyitok egy PDF-et Adobe-vel akkor automatikusan elindul minden ami kell.
Előre is köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Sze, 22:18
(#) nagym6 válasza elektroncso hozzászólására (») Sze, 22:26 /

Annyit tudok, hogy nálam csak az Avast vírusirtó, és a Java update van a Ccleaner-nél autoindulásnál, más nincs. Ettől még rendben megy a Win7. Sokat kitöröltem, egyéb progik ne figyeljenek, ha ritkán kellenek.
(#) Bakman válasza elektroncso hozzászólására (») Sze, 22:26 /

Nem válasz a kérdésre mert nem ismerem a Windows, de egy SSD fényéveket gyorsít a gépen a HDD helyett.
(#) elektroncso válasza Bakman hozzászólására (») Sze, 22:32 /

Tudom, de ebbe az öregecske gépecskébe nem szeretnék pénzt beleölni (PENTIUM 4, 2Gb RAM, winXP SP3), meg nincs is gondom a sebességével. Csak az idegesítő, hogy az op. rendszer már felállt, de még semmit nem tudok csinálni, mert az automatikusan induló programok lefoglalják a HDD-t.
Amire szükségem van arra tökéletesen megfelel, így egyenlőre nem is gondolkodom a cserén.
(#) elektroncso válasza nagym6 hozzászólására (») Sze, 22:33 /

Köszönöm. Megvárok még másokat is, utána letiltom a felesleget.
(#) gernerakos válasza elektroncso hozzászólására (») Sze, 22:37 /

Szerintem ezeket nyugodtan letilthatod, nem fog gondot okozni.
(#) elektroncso válasza gernerakos hozzászólására (») Sze, 22:49 / 1

Köszönöm.
Letiltottam a jelzett dolgokat, kikapcsoltam a gépet, majd visszakapcsoltam. Az asztal megjelenése után szinte azonnal munkára kész a gép. Ez eddig nagyon nem így volt, képes volt akár 5 percet is szöszmötölni. Az abszolút maximum kb. 10 perc volt! Olyan lett mint egy új telepítés. Nekem tökéletes.
(#) pjg válasza elektroncso hozzászólására (») Sze, 23:26 /

Mind letilthatod!
(#) gernerakos válasza elektroncso hozzászólására (») Sze, 23:30 /

Nekem Win10-en volt hasonló problémám, én ott "durvább" programokat is tiltottam, például Videokártya driver frissítő, egy halom program frissítéskeresője, meg ilyenek. Csak párat tiltottam, de nálam is szembetűnő volt a javulás.
(#) kameleon2 válasza elektroncso hozzászólására (») Csü, 7:28 /

Minden ilyen előugrót le lehet tiltani, főleg ha te , mint felhasználó indítottad el. Persze nem árt az óvatosság, biztonsági mentés és az egyesével való gyomlálás. Nálam az AVG fogja iszonyat erővel a gépet, de amiatt, hogy virtuális gépben futtatja a vírusokat - emiatt kevés az erőforrás. Most teljesen leszedtem, megtáltosodott a gép. Ismét feltelepítettem nulláról, így végre a karantént is leürítette és szintén felgyorsult, pedig újfent működik az AVG-m. Ez csak azért volt macerásabb, mert beépül a rendszerbe is és system fájlokat is futtat, amit nem lehet kilőni csak úgy.
(#) forma3 hozzászólása Csü, 13:47 /

Sziasztok!
Valamiért mindig úgy jelzi már napok óta az oldal, hogy új üzenetem érkezett, pedig nincs olvasatlan. Más is van így?
(#) Gafly válasza forma3 hozzászólására (») Csü, 13:59 /

Igen, nekem is van jó régóta 3 fantom új üzenetem.
De nem gond, mert csak akkor nézek be az üzenetek közé, ha háromnál többet mutat
(#) forma3 válasza Gafly hozzászólására (») Csü, 15:06 /

Következő: »»   2790 / 2790
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Máj, 26. Pé
0:07:03
Jelenleg 192 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu