Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2764 / 3550
(#) nagym6 válasza bencikusz hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Ehhez hosszú vastag tipli kell holtbiztos rögzítéssel, a felső két tiplit kifelé is húzza az eredő erő, ez a probléma.
(#) bencikusz hozzászólása Júl 13, 2017 /
 
Akkor lehet hogy nem ezeket a beton csavarokat kellene használni, hanem műanyag tiplit, esetleg begipszelve ?
(#) zolika60 válasza bencikusz hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Semmiképp nem gipszelve. Ha gyenge a beton akkor ragasztott tipli, ahogy már ajánlották fentebb.
(#) nagym6 válasza bencikusz hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
És kizárólag fém tipli. Ide műanyag nem jöhet szóba. Amikor műanyagot írtam, nem tudtam, hogy ekkora terhelés lesz. Műanyag csak falba, ahol lefelé ható erő van. Itt kitépné a műanyagból a menetet, azaz a belsejét, amibe a csavar fog.
Amit képen mutattál, az gyengécske. Olyan kellene, ami csőszerű anyag, hosszában több vonalban felhasítva. Ennél meghúzáskor hosszan "vastagodik" a fémhenger. És még ragasztó is jó lenne, amit visszább írtak.
(#) elektroncso válasza pjg hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Édesapáméknak is van a cégnél, de nem használják túl sűrűn. Valahol dolgoztak, ahol előírta a megrendelő a használatát. Amúgy igen, fegyverengedély kell rá, mert elég komoly tűzereje van.
(#) Bakman válasza bencikusz hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Én csak 10 mm-es (vagy vastagabb) saválló menetesszárat és ragasztót használnék. Mobiltelefon bázisállomásokon dolgozom, bőkezűen mérik a dolgokat, csak működjön. Ott sokkal fontosabb az üzembiztonság, mint az ár. Szerkezeti elemek rögzítését falba, aljzatba csak és kizárólag ragasztással fogadnak el, valószínűsítem, hogy nem véletlenül.

szerk.: A lehető legmélyebb furattal, ha átmenő nem jöhet szóba.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2017
(#) jdani hozzászólása Júl 13, 2017 /
 
Üdv. Android 6oson tudja valaki, hogy tudnám elérni a gyökérkönyvtárt root nélkül?
Tcmd megnyitja a gyökérkönyvtárt, de azon belül a mappákat már nem..
(#) jani1987 válasza jdani hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Mit keresel ott?
(#) Gafly hozzászólása Júl 14, 2017 /
 
Erre azért kíváncsi vagyok, mire megyünk egymással, én és a szolgáltató

Felhívtam a 1272 számot.
- Probléma. Szeretném, de nem tudom becsukni az ablakot.
- ???
- Hirtelen áthúzódott egy kábel a nyitott tetőtéri ablakom alatt.
- ???
- Maga az előfizetőnk?
- Én nem. Talán a szomszéd.
- Akkor miben segíthetek?
- Mondtam, szabálytalanul építettek ki Önök egy kábelt, és nem tudom tőle becsukni az ablakot.
- Cím egyeztetés megvolt.
- Akkor most levághatom, hogy be tudjam csukni?
- ŐŐŐ, azt inkább ne tegye. Majd megy egy kolléga.
(#) enree válasza Gafly hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Na, erre kíváncsi leszek!
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Idézet:
„- ŐŐŐ, azt inkább ne tegye. Majd megy egy kolléga.”
A "majd" szócska a megoldás a szolgáltatónak. Ez határozatlan idő.
(#) elektroncso válasza Gafly hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Hasonló volt felénk is, csak ott a mozdonyvezető nem telefonált a szolgáltatónak, hogy nem tud elmenni a szerelvénnyel, mert az optikai kábel belóg az űrszelvénybe. Egyszerűen elszakította.
(#) pjg válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Célszalagnak tekintette.
(#) Gafly válasza enree hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Idézet:
„Na, erre kíváncsi leszek!”

Minőségbiztosítási szempontból rögzítésre került nálam is.
Majd feltolom, ha nagyon viccessé válik.
(#) kameleon2 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Bejelentettem én is egy hibát. A megoldás szolgáltató részéről (direkt nem nevezem meg):
1. Ki volt ez a ... aki így oldotta ezt meg? (be van csövezve a ház, emiatt minden kábel rejtett és áthúzható)
2. Ez teljesen szabálytalan bekötés! (IPTV nem a wifi routerbe volt dugva, hanem egy teljesen szabványos HP gigabites switchbe, amin mindig is ment gond nélkül)
3. A megoldás: kihúztak ruhaszárítókötél szerűen egy darab CAT5e kábelt, amit ráadásul Nem B kötés szerint csináltak, hanem a tükörképe szerint (gondolom valamelyik youtube video alapján)
4. A tényleges hiba, amit utólag találtam meg, mert volt rá végre 5 percem: Az általuk hozott Settop box gyári kábele tőben kicsúszott a préselésből - félig.
5. Konklúzió a szolgáltató részéről: Ha még egyszer ilyenekkel zavarom őket, kénytelenek lesznek kiszámlázni!
Kár, hogy én nem tudom kiszámlázni a pofátlanságot, az arroganciát és a kontár munka okozta károkat, illetve azt, hogy hónapok óta nem képesek normálisan szolgáltatni, mert hol szoftverhiba van, hol hardver.
Nem mellesleg: A tényleges hibát, miután megtaláltam én hárítottam el, megszüntettem a ruhaszárítókötelet, mert állandóan elestek benne a gyerekek - és jelentem ugyanúgy megy tovább a szolgáltatás a szabálytalan switchen keresztül gördülékenyen, már ha éppen nem fekszik ki a settop box a melegedéstől. Nekem ez távközlő műszerészként, informatikusként és erősáramú környezetben 27 éve dolgozóként ez megoldható volt. De belegondolni is szörnyű, hogyan merik ezt szolgáltatásként eladni egy egész országban.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) kowi hozzászólása Júl 15, 2017 /
 
Ha már ez a téma Az oszloptól a házig úgy belógatták a kábelt hogy egy kamionnak sikerült leszaggatnia... feltekertem az útról bejelentem kb fél nap ki is ért 1 emberke. Mondja nekem hogy hát neki nem mondták hogy ide kábel is kell meg egyedül meg se tudja oldani. Este felvonultak és megoldották nagy nehezen. Vicc kategória ez a szolgáltató(nem írom ki melyik).
(#) Remci válasza kowi hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Régebben egy ismerős szólt nekem, hogy telefon vonaluk mellé kértek internet elérést is egy in-el kezdődő és vitel-el végződő szolgáltatónál. A lényeg hogy akkor a házban lévő vezetékezést kicsit át kellett volna alakítani. Jött a szerelő, de mikor ezt megtudta, akkor azt mondta a tulajnak, hogy ő létrára, padlásra nem mászik, meg egy késen kívül semmije sincs, szóljanak valakinek aki megcsinálja a hálózatot és majd vissza jön rá akasztani a kütyüjét. Így én csináltam meg a vezetékelést hogy ő be tudja kötni a netet. De biztos megsértődött hogy a kés mellé szalonnát nem kapott . Igaz pár éve történt, de tuti hogy annak idején minket nem dícsértek volna meg egy ilyen húzásért.
(#) kowi válasza Remci hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Ahova költözni fogok most csinálom a felújítást, kíváncsi vagyok mit szólnak hozzá hogy be kell húzniuk csőbe a vezetéket
(#) Remci válasza kowi hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Bízni kell, azóta szerintem már fejlődtek
(#) sany válasza Remci hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Pedig kb 25 évvel ezelőtt a telefont olyan örömmel szerelték be. De amikor villámcsapás miatt elromlott a telefon, akkor már nem voltak olyan kedvesek.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) nagym6 válasza kowi hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Nálunk egy utcában végigment egy normál méretű kamion, sok háznál letépte a drótokat. Nem tudom a szolgáltatónál van-e magassági követelmény kábelezésnél.
(#) Remci válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Út középtől 5,5 m. Legalábbis régen ennyi volt.
(#) elektroncso hozzászólása Júl 15, 2017 /
 
Sziasztok.
Egy fura jelenséget tapasztaltam, van nekem egy Kingston USB kulcsom. A mellékelt képen mutatom, hogy mit. Van egy mappa, ebben az esetben a "könyvek, újságok" nevű, amiben megjelent egy azonos nevű mappa. A létrehozás és a módosítás dátuma is érdekes. A mappát megnyitni, nem tudom, duplakatt után nem történik semmi. Törölni sem lehet, "Hozzáférés letiltva." És nem erről az egy mappáról van szó. Minden általam létrehozott mappában van egy másik azonos nevű "mappa".
Sőt most vettem észre, hogy két másik kulcsomon megjelent egy New Folder mappa, ugyan ilyen tulajdonságokkal mint a képen, illetve a három kulcsból kettőn egy WINFILE nevű alkalmazás típusú "mappa". A megoldásig a gépen szakítom az internetkapcsolatot.

fura.JPG
    
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Azóta kikapcsoltam a számítógépet is. Próbáltam a CTRL+ALT+DEL-el belépni a feladatkezelőbe, de azt írta ki a gép, hogy "A feladatkezelőt a rendszergazda letiltotta." miközben fél órája még működött és ÉN vagyok a "rendszergazda". Valaki, vagy valami garázdálkodik a gépen.
(#) sany válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Szerintem valamilyen vírus.
(#) dokidoki válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Minden bizonnyal vírus, ha látnád a New Folder kiterjesztését, akkor kiderülne, hogy egy mappa ikonnal álcázott .exe ami vírus. Elég jól tönkre vágja a gépet, de nem lehetetlen leirtani még manuálisan sem. De az is kiderül, hogy nincs vírusirtó telepítve...

Látod meglehet ezt így is fogalmazni.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2017
(#) Ge Lee válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Víruskeresőd van a gépen? Csak azért kérdezem, mert anélkül nagy felelőtlenség a hálózatra csatlakozni. Egyszer voltam kénytelen ilyet csinálni egy friss telepítéssel, mert nem volt nálam a saját pendrive-om. Kb. 15 perc küzdelem után format C lett az új telepítésből, mert már a driverek keresése közben vírusos lett a gép.
(#) elektroncso válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Igen, egy .exe fájl, ezt már kiderítettem. Este nekiállok az adatmentésnek. Szerencsére szinte minden fontos adatról van biztonsági mentés, csak pár újkeletű fájlról nincs. Este nekiesek a gépnek HBCD-vel és lementem a fontosabb adatokat.
Víruskeresőnek csak a win sajátja és a mozilla beépítettje volt használva, mert más komolyabb program teljesen lefogta a gépet, használhatatlanná tette. Ez egy kis teljesítményű gép, de én nekem arra amire használom bőven elég.
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
A Pandának (Pandasoftware) van online víruskeresője. Próbáld azzal is.
(#) ktamas66 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Én az ESET-ét szoktam használni, ha nem nyílik meg, már fölöttébb gyanús.
Következő: »»   2764 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem