Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverter javítás
 
Témaindító: alex80, idő: Nov 23, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 13
(#) csonti54 válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
A pótlás "postán" azaz úton van. Leckét elolvastam, gondolom tranzisztorokat ki kell szedni. Esetleg ha cserélni kell a tranzisztorokat nem gond van egy marékkal bontott pc tápokból. (a képet nem találom )
(#) cupika97 válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Az inverter van alulméretezve sajnos. :/
(#) latyakosa válasza csonti54 hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Ha kérhetem ne szedd ki a tranzisztorokat. Az ellenőrzésüket a videó
és a leírás alapján próbáljuk meg kérlek elvégezni.
(#) csonti54 válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Sikerűlt a tranzisztorokat mérni.A bemeneti fetek mellett lévő 6-os kupac 2db A 733, 2db K543, 2 db 548-at tartalmaz. A 2 a733-as minden irányba vezet (PNP). A többi egy irányba vezet másik irányba nem. A 2 IC közötti 4-es kupac 3db K543 1db A733 szintén egy irányba vezet megcserélve mérőtűt nem vezet. A k-ás tranzisztorokról nem találtam semmit a neten.
(#) latyakosa válasza csonti54 hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Nagyszerű! Emeljük ki a 2db 2SA733-ket és nézzük meg ebben az esetben is zárlatos-e. Javaslom használj a kiforrasztásnál ón folyató szert - esetleg gyantát - ezzel megelőzve, hogy a kiforrasztásnál megsérüljön a nyák vezetékezése. Segíthet ha van ónszippantód vagy ónszívó harisnyád.
Ha továbbra is zárlatosak akkor a pótlásukat vagy inneninnen vagy BC640-nel javaslom. A BC640 lábkiosztás szempontjából azonos a 2SA733-val ezért ugyanúgy kell beépíteni mint a kivett alkatrészeket.
Ha hibás alkatrészek pótlásával megvagyunk akkor a frekvenciamérős tesztet meg kellene ismételnünk..
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2016
(#) csonti54 válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Vettem egy szippantót és egy digis mérőt. Mind a két A73 jónak ítélte ezért önállóan kiműtöttem a K-s NPN tranzisztorokat is mind jó, a két életben maradt IRF (C-E-Mos) jó a négy ellenállás 100 Ohm jó az IRF-ek G-jére megy. van még két dióda szintén jó. Pedig érzem közel járunk a megoldáshoz.
(#) latyakosa válasza csonti54 hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Hm.. Ez esetben vissza téve az alkatrészeket a helyükre illetve pótolva a örök vadászmezőkre költözött mosfet-ket is, akkor egy próba indítást lehet eszközölni a 21w izzót sorba kötve ismét.
Ha mégis akad zárlat az áramkörben ezek után az izzó jelentős fényerővel fog világítani.
(#) csonti54 válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Az összerakás előtt leszedtem a szürke szigetelést a házról, hogy bekenjem pasztával és ezt láttam. Biztass, hogy csak ez volt a baj. Most kicsit szünetel a javítás, szereznem kell ilyen szigetelést.

SAM_2555.JPG
    
(#) latyakosa válasza csonti54 hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Nekem ez inkább következménynek tűnik.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2016
(#) Polly hozzászólása Aug 21, 2016 /
 
Sziasztok !
Lenne egy fontos kérdésem ,hátha tud valaki segíteni ! Pár éve vásároltam egy SW 300 típusú 12 V - os invertert ami kifogástalanul működik ,áramszünet esetén működteti a keringető szivattyút.
Most szeretném a kapunyitót is rákötni de a kapunyitó bekötésén úgy van,hogy " L " és " N " (fázis és nulla ) a bekötés. A keringető szivattyúnál nem volt lényeges a bekötés mert annak teljesen mindegy ! . Szeretném megkérdezni,hogy tudom kimérni az inverter dugaszoló aljzatán, hogyan kössem be mert a védőérintkezőhöz mérve mind a két érinkezőjén kb 127 V-ot mérek a két érintkezőn pedig minden rendben van 220 V-ot ! Melyik a fázis és a nulla ilyen esetben ? Valamit még be kell kötni ? , Amúgy az akkumulátor és az inverter közötti félméteres kábel 50 mm2 - es .
Üdvözlettel : Nagy József
(#) erbe válasza Polly hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Idézet:
„mert annak teljesen mindegy !”

Ennek is.
(#) Polly válasza erbe hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Mármint úgy értve,hogy a kapunyítónak mindegy,hogy melyik a nulla melyik a fázis ? Akkor miért van a sorkapcsán ráírva ,hogy "L" "N" a bekötésre! Mindenesetre megpróbálom bekötni talán nem teszi tönkre a kapunyító elektronikát mert az nekem nagy gond lenne !
(#) erbe válasza Polly hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
"a kapunyítónak mindegy, hogy melyik a nulla melyik a fázis " Igen.
Sok eszközre ráírják a bekötési sorrendet. Eddig egy dologgal találkoztam, ahol ez számított is. Gázkazán. Típusra már nem emlékszek, de nem szép dolog, mert ha számít, azt jelenti, hogy áram folyhat a földelés felé, az meg nem fog tetszeni a FI relének. A gyújtószikra trafójának számított.
(#) Polly válasza erbe hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Köszi ,megpróbálom !
(#) zaza99 hozzászólása Feb 20, 2017 /
 
Sziasztok!
AP-24-300GP inverterrel van olyan gondom, hogy ha kapcsolóüzemű tápot pl: laptop töltőt kapcsolok rá akkor sípolni kezd az inverter és a töltő is valamint nem lehet terhelni a töltőt. 100W izzóval terhelve viszont semmi gondja nem sípol. Arra is rájöttem hogy elég egy 0.47uf 275V x2 kondit kötni az inverterre és máris produkálja a problémát.

Tudnátok segíteni?
(#) latyakosa válasza zaza99 hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Hello, a scope képek üresjáratban vagy terhelten készült, milyen terheléssel ? A nagyfeszültségű kondenzátor (utolsó képen bal felül) mekkora feszültség mérhető a laptop táppal való terhelés esetén ?
(#) szebo25 hozzászólása Feb 25, 2017 /
 
Sziasztok!
Volna egy power inverterem 24Volt, 1500W és sajnos az akkumlátor biztositékát mindig kilövi.
ha valaki tudna segiteni azt megköszöném.
(#) zaza99 válasza szebo25 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Szia!
A bemeneten a diódákat meg a feteket kimérted? A fetek gate lábain van 47-100 ohm ellenállás azt is nézd meg.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2017
(#) zaza99 válasza latyakosa hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Szia! Az első kép egy 100w izzóval való terhelés alatt készült. Terhelés nélkül csak pár voltot emelkedik a vpp és a vrms. A többiek javaslatára /egy másik topikban/ már abbahagytam a hiba keresgélését, de érdekelne, hogy Te mire gondoltál hátha megint rászánom magam.
(#) latyakosa válasza zaza99 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Hello,
A laptop táp elméletben nagyobb áram csúcsokat hozhat létre mint egy 100W-s izzó. Azt feltételeztem ez vagy a túláram közeli helyzetet okoz vagy elégtelen táp szűrés miatt visszahat a primer oldali vezérlésre ezért sípol.
(#) Dzsino3 hozzászólása Ápr 16, 2017 /
 
Ergus 201 Cdi inverterem, először csak a gázszelep vezérlés, nem működött rajta, belenyúltak, és sajnos egy máréshiba következtében, elment a vezérlése is, így már ívvel, sem tudok heggeszteni vele. Kérem ha valamelyikőtök tudna ajánlani Szeged vagyí környékén, esetleg távolabb, egy megbízható, korrekt, profi mestert aki meg tudná javítani nézni írja meg.
(#) latyakosa válasza Dzsino3 hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Szerintem ebben a topikban próbálkozz:hegesztő inverter.
Ha nem a mikroprocesszoros része ment tönkre akkor még lehet hogy gazdaságosan javítható lesz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2017
(#) Mazsola35 hozzászólása Máj 28, 2017 /
 
Sziasztok! Egy invertert javítanák. Milyen értékű dioda lehet az 1-s képen? A 2-s képen a DO8 helyre való. 10ohm-s ellenállásal párhuzamosan van és innen az (IGBT) G-t lábra csatlakozik. A G-t és az E-r láb között RO8 helyen 5,1kohm ellenállás van. A 3-s képen milyen értékű dioda lehet? Vannak az 1-s képen lévő diodáim is csak a típusát nem tudom megállapítani.
(#) ferci válasza Mazsola35 hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Szia!
Elképzelhető, hogy 1N4148 vagy hasonló lehet a dióda, ha a gate lábra megy..
Formára lehetetlen megállapítani a tiédet és főleg messziről.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2017
(#) mpisti válasza Mazsola35 hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Valószínűleg LL4148 lesz . Vigyázat, a paraméterei némileg különböznek az 1N4148-tól, tehát a kiváltása sima 1N4148-al nem biztos hogy jó ötlet. Ezzel a tok kialakítással eléggé sok SMD dióda készül, mindenképpen célszerű lenne a tokon megkeresni az SMD kódját,aminek alapján biztosan beazonosítható.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2017
(#) Ge Lee válasza Mazsola35 hozzászólására (») Máj 29, 2017 / 1
 
Gondolom a dióda anódja van a gate-en, katódja a meghajtás felé néz, és ezzel van párhuzamosan a 10ohm. Teljesen mindegy milyen diódát teszel oda, csak kellően gyors legyen (a 4148 az), és bírja el a gate kisütő áramot. Olcsó kínai inverterekben is 4148 van ilyen helyen, én korrektebbnek tartanék helyette egy ES2J-t vagy hasonlót ha már SMD, az kisebb eséllyel lesz visszáramos.
(#) Mazsola35 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Köszi a válaszokat. Igen ebbe a helyzetbe van benne. Ez is kinai cucc közbe találtam sematikus ábrát IS2110s meghajtó ic-k vannak benne abba is 4148 van. Ugyan ez az áramkör. Már csak diodát kell találnom.
(#) tombox00 hozzászólása Jún 16, 2017 /
 
Üdv mindenkinek.
Van egy Tronic kh3906 12V to AC 150 W os kis inverter. Na most bekapcsoláskor a led világit, de viszont nem ad le 230 V-ot. A trafo utá van egy egyenirányito híd ott már nincs fesz meg a nagyfeszkondin sincs egyértelmüen. A 13 V-ot /kocsi akkumulátor/ megkapja . Van a trafo elött 2 db IRFZ44V Mosfet annak a középsö lába megy a trafora ott 13 V van. Meg volt 1 db kis smd ellenallás amire ez van irva : 4R7 ez ha jol tudom 4,7 Ohm. na most ezt kiszedtem es ugy megmérve 150 Ohm-ot mutatott. ezt viszont cseréltem. de még igy sincs semmi .Kapcsolási rajzot nem találtam még sajnos. de majd tölök fel fényképet a panelröl. De ha addig valaki tudna segiteni h mi lehet azt megköszönném.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2017
(#) latyakosa válasza tombox00 hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Kicsit ellentmondásos a helyzet. Ha az IRFZ fet tönkre megy akkor az viszi magával az akkumlátori kör biztosítékját is. A 4R7 jelzésű ellenállás általában a gate lábra csatlakozik, megnyúlása akkor jellemző ha a fet tönkre megy. Mit lehet tudni, hogy hibásodott meg, mi lett cserélve előzetesen?
jó minőségű fotó vagy kapcsolási rajz nélkül csak tippelgetni tudunk.
(#) tombox00 válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Először a biztosiékot cserélték benne. / 20 A / de persze utánna már nem müködött csak a led világitott. De akkor lehet h az a 2 db Fet rossz benne? ja meg biztositék csere után nem olvadt ki ujra(.)
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2017
Következő: »»   9 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem