Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fúrógép
Lapozás: OK   6 / 6
(#) VIM válasza Bakman hozzászólására (») Jan 28, 2018 /

Szia! Szerintem ez a bekötési elrendezés van a kézi szerszámok többségében. A fekete vezetékek a szénkefékről, a szürkék pedig az állórész szabadon lévő kivezetései ahol az áramirányt lehet váltani a szénkeféken (forgórészen). Talán az egyik irány a ferritgyűrűkön átvezetett fekete-szürke párosítás, a másik pedig "keresztbe" kötve ugyanez. Szerintem.
(#) orly válasza Bakman hozzászólására (») Jan 28, 2018 /

Köszönöm! Próbálkozom.
(#) orly válasza orly hozzászólására (») Jan 28, 2018 /

A képen megtévesztő lehet, hogy az egyik kábelpárost már összekötöttem egy "fél csokival". Csak aztán nem mentem tovább a dologban. De mindkét bekarikázott területen egy-egy fekete és szürke kábel van. (Csak egyik párost már összehoztam.

Igazából két verzió van gondolom:
1) fekete-szürke és fekete-szürke
2) fekete-fekete és szürke-szürke

Jól sejtem-e, hogy ennek csak a forgásirányban lesz szerepe? A szétesett kapcsolónak is a két oldalán ment be egy szürke, egy fekete, a másik oldalon szintúgy. A kapcsolóban egy rugós valami mozgatott vékony lemezkéket, amelyek ahogy fordultak, úgy változott melyik vezeték, melyikkel érintkezett össze.

Az tapasztaltam még egyébként, hogy így - félig összekötve - a másik két szabadon álló kábelnél
is jelzett a fáziscerka. (Ha nem volt összekötve egyik sem, hanem mind a négy vezeték szabadon volt, akkor csak a szürke vezetékeknél jelzett a fázisceruza.)
(#) Bakman válasza orly hozzászólására (») Jan 28, 2018 /

A fázisceruza korlátozottan használható "műszer", ne bízz benne. A forgásirányváltáshoz mind a négy vezetéket kell használni. Valószínűleg:

szürke + szürke és fekete + fekete -> egyik irány
szürke + fekete és szürke + fekete -> másik irány

Viszont, hogy melyik szürkét melyik feketével kell összekötni, azt nem tudom. Ott vannak a rajzok, próbálj meg azok alapján elindulni.
(#) VIM válasza Bakman hozzászólására (») Jan 28, 2018 /

A feketék a szénkefékre csatlakoznak, tisztán látszik ... párban vannak kihozva az oldalhelyes állórész kivezetésekkel a szürkékkel.
(#) erbe válasza Bakman hozzászólására (») Jan 28, 2018 /

Azonos színűeket nem szabad összekötni.
Szürke-fekete - Szürke-fekete egyik irány
Szürke-fekete - Szürke-fekete másik irány
Közben, mint a fáziscserénél, bármelyik két azonos színű vezetéket kell felcserélni.
(#) villanyipi hozzászólása Szept 19, 2018 /

Üdv
Volna egy régi nem magyar fúrógép amiben a szélkerék és az álló rész között számomra érdekes kapcsolás található, mellesleg bedugva egyből lecsaphat a biztit, na most ez mire szolgál? 2 kondi sorba meg egy tekercs ha kiveszem működik vagy kell ez oda?
Visszarajzoltam talán helyesen kicsit sok a korom a környékén
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2018
(#) zolika60 válasza villanyipi hozzászólására (») Szept 19, 2018 /

Zavarszűrő. Kihagyhatod, legfeljebb fúrás közben a szomszédok nem néznek tévét és zúgást hallanak a rádióban. Persze veled együtt.
(#) villanyipi válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 19, 2018 /

Manapság már felénk nem hallgatnak rádiót nincs vétel
Lehetséges hogy ez meg a tápkábelen lévő X2-es kondi zárlata csapkodja le az automatát?
(#) zolika60 válasza villanyipi hozzászólására (») Szept 19, 2018 /

Előfordulhat. Ha kipróbálod nélküle mindjárt kiderül.
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu