Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fúrógép
Lapozás: OK   1 / 8
(#) bancsi15 hozzászólása Nov 25, 2007 /
 
Sziasztok!!

Egy 9,6V-os fúró/csavarozó-gép motorjához szeretnék, egy feszültségátalakítót. Olyat, ami egy 12V-os egyenáramforrás(pl.: autó akksi) feszültségét átalakítaná 9,6V-ra, de ugyanakkor a működéshez szükséges több ampert is átengedné a gép számára. Nem tudom pontosan, de szerintem olyan 2-2,5 A kellhet a motornak , de ez csak tipp .

Előre is köszönöm !

Üdv.
(#) zoly15 válasza bancsi15 hozzászólására (») Nov 25, 2007 / 4
 
szia!
a 78xx helyére teszel 1 7809-et és ott lessz a jól terhelhető 9V-od ha kel a 9.6V-akkor a stab gnd és a negatív közé teszel 1 diódát és a nyitófeszéve megemelkedik a kimenő fesz tehát 9.6V-od meglessz
a tranyót és a stabot hűtőbordára szereld!
ITT
a rajz

üdv!
(#) kobold válasza bancsi15 hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Hali,
nehéz így szabályozni, mert nagyon kicsi az akksi és a kívánt érték közti különbség, ennyi esni szokott a legtöbb szabályzón, és akkor már nem a legjobb.
Az LM350T 3 Amper-t elbír, de az indulási áram ennél valószínűleg nagyobb. Itt egy link arról, hogyan lehet "kiterjeszteni" az áramhatárt, LM317-re van, de 350-re szinte ugyanaz. Viszont 15...18 V jó volna bemenetként.
Nekem is van amúgy egy ilyen csavarozóm, az autó akksijáról simán megy, csak sorba kötöttem vele még egy 1 Ohm 10 W-os ellenállást. Ez volt a leggyorsabb... ment közvetlenül a 12 V-ról is, csak tartottam tőle, hogy hosszabb távon leég.
(#) oldman válasza bancsi15 hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Talán meglepő de az akkus gépeknek (Nem a "gazdaságos" 3000Ft-ért) 10~15A is lehet az üzemi áramfelvételük. Ehhez azért már kapcsoló üzemű táp illik.
Szerintem egyszerűbb és lehet hogy olcsóbb is, egy 12 - 14.4 V-os példányt beszerezni
(#) Macsek71 hozzászólása Nov 25, 2007 /
 
asszem itt is megkérdezem :

Akkus fúró-csavarozóhoz, az akkuk halála miatt "összedobtam" egy trafós tápegységet.

Milyen csatlakozót javasoltok a táp és a furmányozó kábelje közé, ami üzembiztosan bírja az 5-10 A is...

első ötlet: a 24 v konnektor, de sajna környékemen nem találtam.
2 : autó szivargyújtó /állítólag nem szereti a nagyobb áramot/
(#) szabi83 válasza Macsek71 hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
esetleg speakon 20A rms.. (40A rms/1min)

(#) szabi83 válasza bancsi15 hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
sztem 555 -el PWM + telj. fet...

egyszerűen és még a fordulatot is lehet szabályozni

(#) zsoltee0001 válasza Macsek71 hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Hi
én ezt a csatlakozó tipust tudnám ajánlaniBővebben: Link
(#) ferci válasza bancsi15 hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Teljesen felesleges bonyolítani... 3 db soros 5-10 amperes dióda elég.
(#) Macsek71 válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Köszi !
(#) kaszarobert hozzászólása Nov 25, 2007 /
 
A 3 dióda a legjobb ötlet, és a legegyszerűbb!!! Garantált 1,8v feszültségesés!


(Nekem kapcsoló kellene, ami bírja ezt az áramot, a kisfiam akumulátoros autójához. A gyári kb két hétig bírta.)
(#) ferci válasza kaszarobert hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Tegyél be egy fetet... pl. de lehet több is párhuzamosan.

p-fet.JPG
    
(#) Ricsi89 válasza ferci hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Helló
bancsi15 írta, hogy egy autó akksiról akarja táplálni, amihez viszont kevés a három dióda. Mivel az akksiban 14,4volt van, tehát több dióda kell. Ahoz ha jól számoltam akkor 8 kell.
(#) Kovidivi válasza oldman hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
ha kapcs. üzemű táp, min.5A-re, akkor számítógép táp! a visszacsatolással be tudod állítani a 9,6voltot, amit elég stabilan tud is tartani a táp nagy terhelés mellett is!
(#) ferci válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Kicsit rosszul tudod... autón kívül ( tehát nem nagyobb fordulatszámmal járó motornál ) egy 12-es akku kapocsfeszültsége hamar beáll 12,1-12,2 voltra, terhelve... a 3 diódán pedig pár amper esetén már nem 0,6 V/db az esés, hanem egy-két tizeddel több.
Próbáld ki.
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
de nem biztos, hogy a tápnak jól esne a motor meghajtása, mert nem ilyen típusú terhelésre lett tervezve...bár ki kell próbálni!
(#) Petroimro válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Kipróbáltam a csavarhózómat. Az akkuja 3,6V-os. Egy PCtáp 5V-ját rákötöttem és volt, hogy 14A-t vett fel .
Attól lehet baja, hogy 3,6V hejett 5V-ot kap?
(#) Kovidivi válasza Petroimro hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
szerintem motor függő.
(#) dcsabi hozzászólása Nov 26, 2007 /
 
Saját tapasztalatom. Évekig használtam egy 9,6-os akkus gépet 12v-os akksiról. Amin elektronikus fordulatszabályozó is volt. Erre a célra amugy is öreg akksit használunk, 11,5-12v körül van rajta. Ha merül jó darabig használható még így is. Először egy db 20A-es
dióda volt sorbakötve, a kisebbek melegedtek, a végén direktbe ment nem lett semmi baja a furógépnek, máig is megvan. Ha töltő is rajt a van akkor azért ne használjuk,
mert ha feltöltődik az akksi, akkor 14v körül van a fesz ez már kritikus. Ha levesszük természetesen visszaesik 12v
körülire.
(#) ferci válasza Petroimro hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
3,6 helyett ne adj rá 5 voltot, mert a motor leéghet szép lassan.... hacsak nem ez a célod..
2 db 25 amperes soros dióda ebben az esetben... akkor beáll kb. 3,1... volt üzemben.
(#) Sebi válasza bancsi15 hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Ha van beépített ford.szab, nyugodtan használd 12V-ról. Ha nincs, akkor is megteheted, valamivel gyorsabban forog majd, de rövid üzemi periódusokkal (a gyakorlatban) semmi gond nem lehet.
(#) fihu hozzászólása Júl 11, 2008 /
 
Sziasztok!
Előre is bocsi ha offolok, de új topicot nem akartam emiatt nyitni.
Olyan kérdésem lenne, hogy van 1 akkus fúróm aminek 18V -os az akkuja és szerencsére még a töltőt is megtaláltam hozzá ami a gond, hogy van 2 trafóm is aminek jó a csatlakozója a töltőbe... az egyik 12V 500mA es a másik 24V és 400mA es. Igazából nem tudom, hogy melyik trafó tartozik a töltőhöz... A töltőre (amibe csatlakozik a trafó) 3-5 óra van ráírva töltési időnek. Szerintem mind a kettő trafó jó lenne, de igazságszerint jobban szeretném az igazival tölteni. Szóval maga a kérdés, hogy szerintetek melyik lenne a jó?? Bocsánat, hogy ilyen sokat rizsásztam hozzá!
(#) proba válasza fihu hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
A mai szerkezeteket ismerve a 24V os .Szerintem a 12V kevés, csak nagyon sokára töltené fel az akkut (terhellés hatására igencsak leesik a fesz rajta.).Egyébbként próbáld ki először a kisebbel .(szerintem egy nap alatt sem tölti fel....)
(#) fihu válasza proba hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
szia
köszönöm!
(#) tilde hozzászólása Okt 19, 2008 /
 
Hello

Egy új panelfúrót szeretnék venni, az SOS elektronikából TYP0600. De nem tudom meg-e éri nekem, mert van egy hasonló teljesítményű fúró 6 szor olcsóbban AD19. Főleg nyákfúrásra használnám, szerintem másra nem is nagyon kellhet ilyen kis fúró. Eddig mindent meg tudtam oldani sima kézifúróval. Vagy netán megéri egy 100W feletti fúró TYP 0800, ami már keményebb dolgokkla is megbirkózna.
(#) bbatka válasza tilde hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Szerintem ami fontos, hogy a tokmányok milyen tartomány tudnak átfogni. Ha nincs benne 0,7-es fúróhoz akkor az ugye kiesett. Milyen tartozékok vannak egyáltalán hozzá? Az AD19-hez hasonló fúróval úgy jártam hogy 3db. patront kaptam hozzá, csak épp mindegyik 2-es !
(#) tilde válasza bbatka hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Ja, az ilyen egyszerű tokmányoknál a patron mérete változó, és csak bizonyos méretű fúrókat lehet bele tenni? Ezt nem tudtam, régebben már volt dolgom hasonló tokmányal, és akkor mindenféle papírfecniket csavartam a furó köré, hogy egyáltalán be tudjam fogni a tokmányba.

Hát kössz, hogy felvilágosítottál, mert így már mindjárt másképp áll a dolog.
(#) nagy hoho hozzászólása Nov 16, 2008 /
 
Én már 3 fúró gépet javítottam úgy ,hogy szétszedtem az akku tartót / néhány csavar/.Szinte minden tipusú gépben azonos az akku. 1,2 Volt 1200 mA NiCad Ebből annyit raknak a pakkba ahány voltos a gép. Pl 12 voltos 12 db akku.Egyenként le kell kell mérni és amelyik rossz azt egy másik akku pakkból cserélni.Általában csak néhány db rossz a többi a többin meg van az 1.2 volt de mivel sorosan vannak kötve a rossz cellák miatt halott az egész. A mérete azonos a bébi elemmel.Egy kicsit macerás újra össze rakni.Vékony lemezzel vannak ponthegesztéssel össze rakva de nyugodtan forrasztható és a lemezek dróttal helyettesíthetők.Ha nincs honnan pótolni akkor állítólag lehet kapni.
(#) moltam válasza Petroimro hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Én pc tápról hajtom a furómat.Semmi baja megy mindkettő.
(#) pityu_18 hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Helló.Ennél a kapcsolásnál mennyi a kimenő feszültség.Nekem 14V kellene mit kell alakítani rajta.Van egy tápom ami 24 Voltot tud.

http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/b2/b2cb025af00f07b9c4dac...7d.jpg
Következő: »»   1 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem