Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fúrógép
Lapozás: OK   4 / 8
(#) pokerfiu hozzászólása Máj 31, 2014 /
 
ÜDV!
230 V ütvefúrós kb.600-800 W fordulatszabályzós fúrógépem megadta magát. Lecsökkent a fordulatszám, a forgórész a keféknél forgás közben ívet húz és az erő is eltűnt.
Véleményt kérek, jól gondolom -e ,hogy a forgórész megadta magát. a kollektor szeletek között kitisztítottam de az sajnos nem segített! Mennyibe fájhat egy forgórész javítás?
(#) VIM válasza pokerfiu hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Szia!Ha rám hallgatsz akkor teljesen értelmetlen a forgórész javítására tett minden kísérlet, mert nem kifizetődő és a kommutátor szeletek zászlóihoz való vezetékvégek berögzítése is kihívásokkal van teli. Próbálkozni azért lehet de nem éri meg, sem időben sem anyagilag nem térül meg a rá fordított energia és a csalódás mindig a vallatásnál derül ki. Talán ha kedvelt típusról van szó akkor szóba jöhet egy ugyan ilyen beszerzése és a hibásat fel lehet használni alkatrésznek.
(#) kismukk hozzászólása Szept 14, 2014 /
 
Ez a strapabíró orosz fúró most hol bekapcsol, hol meg nem, a kapcsolónál lehet a probléma. Lefényképeztem, úgy látszik szétcsavarozható, de vajon össze tudom-e majd rakni (a rugó!)? Vagy kicserélni, lehet-e valahol ilyen kapcsolót szerezni még?
(#) VIM válasza kismukk hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Szia! Ne szedd szét, inkább juttass be a kapcsolóba egy is kenőanyagot (wd40) és járasd meg egy kicsit. Hallani fogod, hogy erőteljesebben fognak átállni az érintkezők ott belül.
(#) kismukk válasza VIM hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Hát a probléma éppen az, hogyan lehetne bejuttatni abba a kis zárt fekete dobozkába...
Kis töprengés után nagy levegőt vettem és a furó2 képen a fényes csavarok közti mélyedésben rejtőző két kis csavart kicsavartam, erre a piros tolót tartó tető levált. Szerencsére semmi nem ugrott szét, alatta volt egy kis rugó kis golyóval. A dobozka mélyedésében van egy műanyag hajószerű billenő, két oldalán lamellák, amelyek a kapcsolást végzik, ezeket kissé összébb nyomtam (kár, hogy erről nem készítettem fotót). Ekkor befújtam a wd-vel. Mindent visszacsavaroztam, most kitűnően működik! Köszi az ötletet!
(#) zaza99 hozzászólása Szept 28, 2014 /
 
Sziasztok!
Bosch Pbh 2000 fúrógépben tönkrement a kondenzátor ami 3 vezetékes volt fázisra nullára
valamint az álló tekercs házára volt kötve. Ez csak zavarszűrésre volt vagy van valami más szerepe is? Esetleg kihagyhatom?

Köszönöm.
(#) zolika60 válasza zaza99 hozzászólására (») Szept 28, 2014 / 1
 
Kihagyhatod. Csak zavarszűrő. Bár aki TV-t néz nem örül majd.
(#) holex hozzászólása Okt 13, 2014 /
 
Van egy kis kézi "fúrógépem". 10000-től 28000-ig lehetett állítani a fordulatszámát a potméterrel. Egyszer csak nem indult be. Szétszedtem, van benne egy LM358P, az füstölt. Kicseréltem egy újra, azóta nem füstöl semmi, csak simán se kép, se hang. Mi lehet a baja?
(#) dB_Thunder válasza holex hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Hehe, ilyen van az enyémben is!
Cseréld a tranyót is és ellenőrizd a diódát is!
Az enyémben a tranyó költözött a túlvilágra...
(#) holex válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Köszi, megnézem!
(#) zaza99 hozzászólása Jan 22, 2016 /
 
Sziasztok!

Celma prcb13 fúrógépemnek az állórészét szeretném kiszedni, de a bakelitház amibe az állórész van nem jön ki.
Tudnátok segíteni?
/a kép a netről való/

untitled.png
    
(#) VIM válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Szia! Nincs véletlenül egy nagy zégergyűrű a perem szélénél? Már régen szedtem szét egy ilyen fémházas kettős szigetelésű gépet. Egyáltalán egyben kellene kijönnie ennek a kefetartós résznek? Nem csak a kefetartós rész nem jön ki a kefék miatt amit előbb ki kellene venni és a hátsó csapágyrögzítés portárcsáját oldani a csavarokkal?
(#) zaza99 válasza VIM hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Nem látok benne zégergyűrűt.
(#) VIM válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Azok a kis bemélyedések amik a perem körül vannak a bakelitben azok nem egy célszerszámhoz valók? Például csavaráshoz egy kulcshoz. Ha a pozicionáló bemélyedésébe (a szögletes negatív horony) helyezett keményfa, vagy műanyagot ütögetve az óramutató járásával ellentétesen nem lazítható vagy mozdítható a tok?
(#) zaza99 válasza VIM hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Hiába ütöttem meg se mozdult.
(#) Bakman válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
A bekarikázott rész micsoda? Ez nem lehet a test közepe felé elmozdítani?

Furogep.jpg
    
(#) VIM válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
A másik oldalról hogy néz ki?
(#) zaza99 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Hiába ütöttem meg se mozdult /jobb menetnek megfelelően/. A kefetartón ott van a helye is.
Úgy néz ki, hogy ez egy bakelit pohár amiben az állórész van.
Az állórész minimálisan tud le-föl mozogni csak a perem miatt nem jön ki. Valahogy az egész bakelit pohárnak kellene kijönni a fém házból.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2016
(#) zaza99 válasza VIM hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
A két lukon csavartam be csavarokat, de a bakelit ház és a tekercs között elmegy és megszorul.
(#) VIM válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Nyisd szét a satudat annyira, hogy a fúrógép állórészének a kommutátor felőli peremén lévő csavarok furatai közepéig és így ütögesd lefelé az egész testet. A vezetékeket szigszalagozd oda a tengelyhez amíg ezt csinálod és tegyél ruhaanyagot az orsó fölé és a satupofákra. A perem szélénél nézd meg, hogy ne legyen szennyeződés a fémház és a bakelit tok között. Előtte rajztűvel jelöld össze a házat és a szigetelést.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2016
(#) erbe válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Miért akarod kiszedni az állórészt? Az alu házba bele szokták sajtolni. Nem szívesen jön ki.
(#) zaza99 válasza erbe hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
A forgórészen lévő ventilátor önállósította magát azt akarom visszaragasztani.
Felmelegítéssel esetleg szétszedhető?
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2016
(#) erbe válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
A forgórész mindig kiszedhető. Az állórész nem mindig (olyan egyszerűen).
A bakelit fedél biztosan kiszedhető, hogy a forgórész kijöjjön.
(#) zaza99 válasza erbe hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
A képek alapján a ventilátor átmérője nagyobb a forgórésznél, ráfed az állárészre ezért kellene kiszedni az állót.
Mit próbáljak a bakelit fedél kiszedéséhez?
(#) erbe válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
"a ventilátor átmérője" -majdnem mindig- "nagyobb a forgórésznél"
Nem tudom.
De ha elkezded kiverni - kisajtolni az állórészt, biztosan elnyomorítod a ventillátort.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2016
(#) cet hozzászólása Ápr 23, 2016 /
 
Üdvözlet!
Segítségetekre lenne szükségem.Kaptam egy bosch pbh 160r hammer típusú gépet aminek hiányzik a váltó alkatrésze ami az ütve fúrás és a sima fúrás váltást végzi. Az ebay találtam három félét csak nem tudom melyik való bele. Ha esetleg valakinek van ilyen gépe megtenné hogy küld róla valamilyen infót vagy fényképet.

Előre is köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2016
(#) VIM válasza cet hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Szia! ez a darab, valami utánzatféle lehet, mert a "szegecs" az piros tömítéseket alkalmaz és tele tölti kenőanyaggal a gépeit. A váltó gombnál belül, lennie kellene egy stiftnek, ami a közvetítő tengelyen hátra tolja az ütvefúráshoz a racsnis művet. Azt ne kérdezd, hogy ez milyen méretű. Ellenben alul látszik egy stift ami nem valószínű, hogy illesztésre szolgálna de akkor az mi célt szolgál?
(#) cet hozzászólása Ápr 24, 2016 /
 
Üdv!
Rosszul írtam a gép típusát nem bosch pbh 160r hanem bosch bh 2000 plus! Amugy eredetinek tűnik a gép,csináltam róla még pár gépet. Amit kérdeztél alsó stiftet ,megjelöltem a képen az ellendarabon a helyét, talán így jobban látható. Azt már próbáltam hogy a váltólombhoz betettem egy stiftet de akkor nem lehet átfordítani a másik irányba teljesen.
(#) VIM válasza cet hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Az összeállítási rajz-ból megítélve nem hiányzik semmi a gépedből, legfeljebb el lehet kopva a váltó gombja vagy ez a része rosszul lett összerakva. A kopás az inkább fennállhat ha ilyen kenetlen állapotában volt használva.
(#) cet hozzászólása Ápr 24, 2016 /
 
Üdv!
Azért kenetlen mert a kihajtás csapágy cserélve lett és ki lett pucolva amennyire lehetett és így jobban áttekinthető. amúgy a tekerő gombon nem látszik semmilyen kopás csak a furat látható ami esetleg arra utal hogy kell bele valami.
Következő: »»   4 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem