Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   223 / 244
(#) golem válasza uniman hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Nem jót linkeltem lámpa
(#) szpeter92 válasza golem hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Sajnos ezt se tudod a keverődhöz használni.
Vagy egy kottalámpát vagy usb-s lámpát tudok ajánlani. Mi az utóbbit használjuk ha olyan keverőn dolgozunk amin nincs lámpakimenet. Például: https://www.aqua.hu/logilink-ua0187-usb-s-lampa-7-feher-led-del-280291.html
(#) steelbird válasza xxxyyy hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Szia.
Az átalakítás nem bonyolult, jelenlegi állapotában valószínűleg mindössze egy műveleti erősítő hajtja meg a fejhallgató kimenetet a diákpultokban. Két tranzisztorral, plusz néhány alkatrésszel megtoldva terhelhetőbb lesz a végfok. Ez megépíthető egy pici segédpanelen és csak azt kell beleforrasztani. Ott van pl. Az ESP kimenete mintának.
A problémát viszont ezzel nem oldod meg. A kisimpedanciás fejhallgatók nagyobb összáram-igényét -ha pl. mind üzemel egyszerre- valószínűleg nem fogja bírni a tápegység.
Marad a kimenő trafó, csak védni kell a műveleti erősítők kimeneteit az indukciós feszültségektől.
(#) xxxyyy válasza steelbird hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Szia

Én is nagyjából erre jutottam. Az átalakításnál ráadásul azt is be kellene biztosítani, hogy véletlenül se kerülhessen W-os nagyságrendű teljesítmény a fülesre.
Jövő héten megjön 2 különböző trafó, elsőként azokkal fogok kísérletezni (100V/20W/16Ohm és egy kis teljesítményű hálózati.)

Szerinted a műveleti erősítő védelmére elegendő lehet 2db zener?
(#) Gafly válasza xxxyyy hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Idézet:
„Szerinted a műveleti erősítő védelmére elegendő lehet 2db zener?”

Két egyszerű 1N400x) dióda is megvédi (fordított polaritással sorban, tápfeszültség és kimenet között).
(#) goreny válasza Gafly hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Sorban? Nem inkább anti-paralel?
(#) gg630504 válasza goreny hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Nézőpont kérdése.
(#) Pafi válasza gg630504 hozzászólására (») Júl 28, 2017 / 3
 
Ha a feszültségek egyformák, akkor párhuzamos kapcsolásról, ha az áramok egyformák akkor soros kapcsolásról van szó. Ez nem nézőpont hanem elektrotechnikai törvények kérdése. Egyetlen esetben lehet kérdéses hogy soros vagy párhuzamos: ha az áramkör kizárólag két darab kétpólusból áll, melyek mindkét végükkel csak egymáshoz kapcsolódnak. Ebben az esetben a kapcsolás egyszerre soros és párhuzamos is.
(#) Pafi válasza xxxyyy hozzászólására (») Júl 28, 2017 / 3
 
Fontos még hogy a trafóra ne juthasson egyenáram. Ha nem biztos, hogy az erősítő kimenete kellően DC mentes, akkor két elkóval le kéne választani a DC-t.

Hálózati trafóból olyat célszerű venni, ami nem osztott csévés, mert azoknak nagy a szórási induktivitásuk. (Ez a magas hangok átvitelét gátolja.) Pl. a hagyományos Puskás trafók extrán rosszak ilyen szempontból.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2017
(#) andras99 válasza ozpecs hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Mióta használatod? Milyenek a tapasztalataid vele?
(#) ozpecs válasza andras99 hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Nálam még elég uj játékos, de partnercégek használják, és ugye ezt a tipikus hibát (leszakad a wifi) leszámítva nem panaszkodott senki. én főleg épp ezért kábelesen szándékozom hasznláni a wifi marad kiegészítésként... kell egy router mellé és sokkal jobb a helyzet. A kezelőfelület egyszerű, meg nagyon hasonlít a nagy pultoméhoz, igy nem szokatlan.
(#) xxxyyy válasza Pafi hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Köszönöm a figyelmeztetést. 2 db trafót szereztem, szinusz generátorral és szkóppal ellenőriztem a határfrekvenciájukat. Mindkét esetben csupán néhány 10mW-al terheltem őket.

1. 20W-os 100V-os illesztő trafó. 30KHz felett volt a -3dB-s pont.

2. 4,5W-os osztott csévés trafó elvileg 4:1 áttétellel, ami elvileg jó lehetett volna nekem. 700Hz körül volt a -3dB-s pont...

A 20W-os trafót kipróbáltam ma a helyszínen, működik. További kísérletezések jövő héten lesznek.
Köszönöm még egyszer.
(#) ssk73 válasza andras99 hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Nekem Ui24R van a közelemben, három hete használtam is élesben. Fasza. Külső routerrel (csak egy alap 10e forintos TPLinkkel próbáltam, de érdemes egy dual band routert venni. TPLink C7 vagy ha kicsit merészebb vagy, a létező legjobb a MikroTik Omnitik UPA5HnD) atom stabil. Jó hang, teli van funkciókkal, stb.
130-ért tudok eladót egyébként a 16-ból.
(#) andras99 hozzászólása Aug 20, 2017 /
 
Megvettem az Ui16-ot, egyelőre csak tesztelgetem, eddig elégedett vagyok vele. A legfrisseb firmware-rel (7048) nekem nem tűnnek zajosnak a preampek, ha nem tekerem +30dB fölé a gaint, teljesen jó hangosításra. (Fantomtáppal egyelőre nem próbáltam.) Letisztult a kezelőfelület, tényleg bármilyen eszközről használható és a hangja is tetszik. Ami még feltűnt, hogy elég nagy a kimenő jelszintje, a masteren és az auxokon is. A WI-FI pedig tényleg megbízhatatlan, szerintem tablettel fogom használni vezeték nélkül, egy laptop pedig fixen ott lesz vezetékkel csatlakoztatva, ha gond van legyen hová nyúlni. Ennyi pénzért szerintem remek vétel!

Másnak milyen tapasztalatai vannak vele? Van amire érdemes figyelni?

Illetve lenne még egy kérdésem: Szeretnék venni hozzá egy tabletet. Egy műszaki áruházban kipróbáltam sokfélét (a webes demóval), de az Androidos eszközökön (30-125eFt-os árkategóriáig) bőngészőtől függetlenül mindegyiken laggolt, az olcsóbbakon már használhatatlan szinten. iPaden persze tökéletes... Van aki Androidos táblagéppel használja? A keverővel is laggol, vagy ez csak a demó hibája lehet? Emiatt nem szeretnék almásat venni, ha megoldható olcsóbban is.

IMG_0826.jpg
    
(#) Lovas Gabi válasza andras99 hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Több helyről is hallottam a Wi-fi problémát ezzel a pulttal. Mindenképpen külső routerrel kellene használnod, mint valaki az előzőekben már leírta. Viszont ha tényleg stabil kapcsolatot akarsz, akkor az almás cucc mindenképpen javasolt. Használtan már egy Ipad-air is viszonylag jó áron beszerezhető. Az almás cuccok munkára vannak tervezve. Ezért nem fontos megvenni egy újat. A tabletre javaslok egy ütésálló tokot a jobbik fajtából. Tapasztalat alapján mondom.
(#) game4812 válasza habazutty hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Csak most volt időm foglalkozni vele, de teljesen releváns volt, nem gondoltam eddig végig. Az volt a fő baj, hogy van egy sima RCA-s Pioneer keverő. amit passzív DI boxon keresztül használunk közetlenül a rendszer hajtására, ennek kis jele van, és emiatt úgy van beállítva a proci, hogy innen is ki lehessen hajtani. Csak ez azt eredményezi, hogy az XLR-es keverő -6dB-es állásban kihajtja teljesen. Beszéd közben meg valahol -30--40dB környékén van a jelszint. Az meg gondolom összemérhető már a zajjal. Most írtam egy új beállítást a régi mellé, ahol +9db bemenőnél limitálja a kimeneteit a proci, így kb. nyertem 15dB-t jel-zaj arányban, és sokkal jobb.
(#) Csupasz hozzászólása Szept 4, 2017 /
 
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy a képen látható Mackie keverőről jó helyen veszem-e le a kontrolládáknak a jelet? Vagy honnan kell? Ha kamerás felvétel készül, a TV technikusa kér hangot. Azt honnan tudok adni?
Köszönöm a segítséget
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2017

DSC_0695.jpg
    
(#) szpeter92 válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Hello! Ha a mon send 1-2 kimenetekről veszed la akkor igen.
Én a TV-s rádiósoknak vagy main 2 kimenetről ha van ilyen, vagy CR (control room kimenetről), ha kell nekik minden csatorna; ha nem kell nekik minden csatorna akkor pedig subgroup outról, mert ugye minden csatornát ezen a kimeneten rátudok kapcsolni egyesével, és a subgroup master potiján állítod nekik a kimeneti jelszintet.
Ha valami kérdésed van még, írj nyugodtan.
(#) Csupasz válasza szpeter92 hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Szia! Köszönöm a segítséged! A kontrolt a két átalakítóról veszem le, a main2-t viszont nem tudom melyik. Megnéznéd?
(#) szpeter92 válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Ezen main2 kimenet nincs szóval vagy CR (control room) kimeneten adod ki neki a jelet és a cr potival állítod a jelszintet (Main tolópoti felett) (ezen a kimeneten az összes aktív (nem mute-olt) csatorna hangja kimegy).
vagy
Subgroup kimeneten adod neki ki (Sub 1-2-3-4) és mindegyik csatorna tolópotija mellett az 1-2 vagy 3-4 gombbal kapcsolod subgroupra a csatornát és a sub 1-2-3-4 tolópotival pedig a kimeneti jelszintet beállitod. Így ha csak egy bizonyos szónokra kiváncsi a tv-s akkor csak az ő mikrofon csatornáját kapcsolod rá a subgroup-ra így csak azt a csatornát fogja a tvs hallani.

Én általában az utóbbit használom mert sok tv-s meg rádiósnak az szokott lenni a problémája hogy csak valami nagy ember beszéde szóljon a többi ne.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
(#) GARFIELD13 hozzászólása Szept 5, 2017 / 2
 

IMG_0374.JPG
    
(#) golem hozzászólása Szept 10, 2017 /
 
Sziasztok!
Máma teszteltem ezt a kis saját rendszeremet udvaron mit ne mondjak nagyon szépen szól.
Meg álja a helyét kint és bent is egy aránt.
(#) Csupasz válasza golem hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Milyen keverőt használsz?
(#) golem válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Voice craft me602
(#) Csupasz válasza golem hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Kellene vennem egy ilyen kis keverőt, mi a véleményed róla. Nem zajos? Én Yamaha és Mackie keverőket használok, de kellene valami kisebb, beépített USB-s.
(#) golem válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Zajosnak nem zajos nem hallok bármi féle zúgást a hang sugárzók ból
Bár nekem a végfok nincs 100% ig fel tekerve csak 45%ig kb.
Nekem amire kell ara bőven meg teszi bár nincs benne usb lejátszó hiányolom belőle de enyi pénzértteljesen jó.
(#) Csupasz válasza golem hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Ezt a márkát nem hallottam szólni, azért kérek infót. Néztem, van USB-s is, nekem jó a bejátszáshoz. A Mackie aktív falakat én is kb. fél teljesítményen használom.
(#) golem válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Mindjárt adok egy youtub linket ott van egy kis szöszenet az én rendszerem hangjáról.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2017
(#) Csupasz válasza golem hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Kellemesen szól, de igazán élőben a jó hallgatni. Mennyire bevált ez a márka? Több helyen láttam, de pl Volt olyan előadóm, aki kikötötte, hogy a Behringer nem jó neki.
(#) golem válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Szerintem kisseb rendezvények konferenciák hangositására elég. Sok helyen használják.
Következő: »»   223 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem