Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   801 / 1149
(#) maluch hozzászólása Jún 7, 2017 /
 
Jó napot, jó napot!
Lenne pár apró kondenzátor meg egy induktivitás?, aminek kíváncsi lennék a pontos megnevezésére és az értékére.
Előre is köszönöm a segítséget.

lastscan.jpg
    
(#) uniman válasza maluch hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Elárulom, hogy min. 5-6 fajta alkatrész van fotódon...de ugye nem képzeled, hogy ezeket mi egyesével beazonosítjuk neked!?
Amúgy sem lenne semmi értelme, hogy megtudd, hogy mik azok...utána meg megkérdeznéd, hogy mire lehetne felhasználni...nekem ilyenekből 20 cipős doboznyival van...kiborítsam?
Sokkal hasznosabb, ha saját magad deríted ki...addig is tanulsz. Egy példa...kezdetnek.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2017
(#) Lamprologus hozzászólása Jún 7, 2017 /
 
Egy áramkört próbálok visszarajzolni ...
Van két alkatrész aminél elakadtam...
A102 M024
C102 M025
Tokozása, ha minden igaz TO-92S
Én tranzisztorra tippelnék, de a szokásos 600-700mV-os feszültségek helyett 1-1,5V-okat mérek műszerrel diódavizsgáló állásban, és a Kollector - Emitter között is mintha lenne egy dióda.
És ami még érdekes, a kapcsolásban műveleti erősítő kimenetéről vannak hajta "bázis" ellenállás nélkül.
(#) kadarist válasza Lamprologus hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Itt is érdemes a 2S előtagot használni a keresésnél: Bővebben: Link.
(#) pucuka válasza Lamprologus hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
2SA102, 2SC102 -vel próbálkoztál?
(#) elektroncso válasza maluch hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
1. régi "alacsony ESR" kondenzátor ha jól látom 1µF/100V
2. talán 270pF-os tárcsa kondenzátor, elképzelhető, hogy 1kV-os
3. 220pF-os kerámia kondenzátor
4. 115°C hőbiztosíték
5. passz, talán kondenzátor
6., 7. fólia kondenzátor, a jelölési rendszere a ma megszokott
8. passz, kondenzátor, PTC, NTC bármi lehet (bár én 18pF-os kondenzátorra tippelek)
9. 5,58MHz kerámia rezonátor
10. passz, talán dióda
11. 6,95MHz kerámia rezonátor
12. 100nF-os kondenzátor
(#) kadarist válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
10. VDR (varisztor), csöves tévé buszterfeszültség stabilizálásához.
8. Kerámiakondenzátor.
5. Szintén csöves tévéből származó VDR.
2. Megint csak egy varisztor, tévéből, a vezetési feszültsége olvasható az oldalán.
(#) nedudgi válasza Lamprologus hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Ha minden más rendben van, akkor Darlington tranzisztor lehet a delikvens. Az áramerősítése mekkora?
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2017
(#) vteo válasza Lamprologus hozzászólására (») Jún 7, 2017 / 2
 
Hívják digitális tranzisztornak is. Két ellenállás (ennél 10kohm) van beépítve a bázishoz.
Így keresd KRA102 és KRC102.
(#) Bendegúz válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Szia!
Itt keresgélj: smd kódok
(#) maluch válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Andrew-V hozzászólása Jún 8, 2017 /
 
Tiszteletem a hozzáértőknek!

Apósom szerzett egy villanymotort ami remekül működik - de baromira nem értjük, hogy hogyan Tehát simán konnektorba kell dugni, van a tetején egy kapcsoló meg a nagy mechanikus kar a hátulján, ami ha középállásban van akkor csak búg, valamelyik állásba forgatva pedig megindul egyik-vagy másik irányba és a fordulata is változtatható.

Milyen típusú motor ez, hogyan működik a vezérlése - van róla valami leírás vagy infó valahol?
Köszönöm!
(#) Doky586 válasza Andrew-V hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Szénkefés motor: ez mindent elmond. AC+DC
(#) kadarist válasza Andrew-V hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Szia!
Szerintem Pucuka válasza kielégítő: Bővebben: Link.
(#) Lamprologus válasza vteo hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Köszönöm! Valószínű ők lesznek azok ... a mérések is alátámasztják, és a hiányzó bázis ellenállásokat is megmagyarázza.
(#) Andrew-V válasza kadarist hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Köszönöm, tökéletes! "Repulsion motor" keresésre már van egy rakat rajz és leírás.
(#) rammeradrian hozzászólása Jún 8, 2017 /
 
Sziasztok!

Találkozott már valaki a képen látható ketyerével? A neten csak annyit találtam róla, hogy valami micro számítógép, melyet a német Andras cég gyárt és a típusa TSM-CPU-A. De még csak egy bekötési rajzot sem találok róla, hogy kipróbálhassam, működik-e. Érdekelne, hogy mire lehet használni. Ebayen meglehetősen drágán lehet venni.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2017
(#) vargham válasza rammeradrian hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Írj levelet a gyártónak: Andras, és kérdezd meg. Vagy próbáltad, és nem válaszolnak?
(#) Stewe válasza rammeradrian hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
NC vezérléstechnika. Önmagában nemigen lehet kipróbálni, csak felépített rendszerben.
Bővebben: Link
(#) rammeradrian válasza Stewe hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Igen, ezt az oldalt találtam én is, de itt semmi infó nincs róla. Csak hogy párhuzamos bust használ. Nekem máraz is eredmény lenne, ha táp hatására világítanának a visszajelző ledek, aztán tudnm h legalább esély van rá, higy működjön. (úgy is eladnám, csak nem mindegy, hogy működik-e)
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2017
(#) Doky586 válasza rammeradrian hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Valószínű azért dobták ki mert az egyik vagy több i/o port hibás rajta és olcsóbb volt új lapot venni mint heteket ölni a hibakeresésbe..
(#) kameleon2 válasza rammeradrian hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Szia! Nekem erősen valamilyen folyamatvezérlő PLC-nek tűnik. Árulkodó jelek: csatlakozóként bontható sorkapcsok, amik segítik a terepi munkát. Forgó enkóderek, amikkel címezni lehet. Hűtőventillátor ami a 24 órás üzemmódra utal. Akkumulátor a memóriában tárolt adatok megőrzésére. 8db input led a zöld sorkapocsor fölött, ez 8 digitális bemenetet feltételez. A bal alsó részen van egy stabkockának tűnő cucc, ott keresgélnék a tápfesz igényt illetően de gyanús, hogy a betápot az elkülönülő kettes sorkapcson kaphatja, ami UB-U jelet visel. Rákerestem képkeresőben, egyértelműen ELZET PLC néven lehet megtalálni az ebay-en is. ezen az oldalon lévő képen ha ráközelítesz látszik a 24V DC betáp ott, ahol mondtam, illetve a DC táp visszajelző ledjei és a polaritása is, azaz bal oldalon a + jobb oldalon a -. Sőt jól látható egy bemenet behuzalozása is, ha leköveted a kék vezetékeket. Mivel PLC, jó eséllyel szükséges hozzá valamilyen programozói környezet és egyedi szoftvert tartalmaz.
(#) rammeradrian válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Egy kapcsolószekrényből lett kiszerelve. Kompletten került hozzám, csak nagy lelkesedésemben előbb bontottam ki mindent, mint utánanéztem volna, hogy mik is amik benne voltak. Úgyhogy nem feltétlenül rossz.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2017
(#) rammeradrian válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Valóban elzet néven is meg lehet találni. Kérdéses viszont, hogy használható-e valamire... Csábító, hogy ebay-en 100e Ft-okért árulják. De nem hiszem, hogy túl kelendő lenne. Egyébként pedig nem is értem miért ragadtam le ott, hogy nincs róla infó, a tápot még ki lehet találni a panelt vizsgálva és több mint valószínű hogy 24V. Majd átnézem, hogy ki merre megy.
(#) kameleon2 válasza rammeradrian hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Ez is tipikusan azért drága mert német - legalábbis német nyelvezetű infókat találtam leginkább. Ez eleve 5x-ös szorzó. Meg hát sok helyen ha cnc-hez kell, az is szépen emel rajta. De nem szólok semmit, mert én sem vagyok már olcsóbb a saját termékeimmel. Igaz - azok legalább 2017-es technológiára épülnek.
(#) Doky586 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Idézet:
„azok legalább 2017-es technológiára épülnek”

Minnél régebbi technológiájú eszközbe keresel új kiváltó panelt/mikrokontrollert az annál drágább
Mert ritkábban van rá szükség.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2017
(#) rammeradrian válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Az a legnagyobb probléma vele, hogy zárt nyelvű. Nem lehet csak úgy felprogramozni egyedi célokra. Itthon szerintem nincs piaca.
(#) Gafly hozzászólása Jún 9, 2017 /
 
Nem akarlak elszomorítani, de olyan "ingyen vihetős" kategóriának tűnik.
Mondjuk nekem még úgy sem kellene, még ingyen postával sem (de nem értek hozzá).

Próbáld meg "Áron/2" eladni a neten, információid alapján több autót ér
(#) kameleon2 válasza rammeradrian hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Ne keseredj el... A finnek már célbadobó-versenyt rendeztek volna belőle. Nekem is van már jó adag ilyen cuccom és már soktól megszabadultam. Persze van amit jó alaposan meg is bántam utólag.
(#) rammeradrian válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Hát, utánajárok, hogy e-bay-en hogy tudok eladni és valószínűleg felteszem olyan 30 környékén licittel és meglátjuk. Nekem igazából nem került sok pénzembe. De jó lenne kipróbálni, hogy mit tud Írtam az Andras.de-nek de nem válaszoltak még. (könnyen lehet, hogy nem is fognak)

Ha esetleg valakit érdekel írjon egy pm-et
Következő: »»   801 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem