Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   805 / 1149
(#) uniman válasza armand789 hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Élesebb képet is készíthettél volna, csak a "paramétere" miatt...Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2017
(#) uniman válasza Chainsaw hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Illő lett volna megadni, hogy ez milyen készülék része...de akár megrendelésre szállított alkatrész is lehetne. (tranzisztor...tirisztor...stb)
A "7140"-es felirat a gyártás évére is utalhat...
(#) armand789 válasza KBal76 hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Magyarul ez egy normál biztositék csak fém ágyban nem ugy mint rég üvegben ????
Van nékie még más dolga is?????
(#) Stewe válasza armand789 hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Nem normál biztosíték!
Ez nem az átfolyó áram erőssége miatt olvad ki, hanem akkor, ha a készülék amibe be van építve, valamiért túlmelegszik. Jó hőkontaktusban kell lennie pl. a vasalóban a talppal.
(#) armand789 válasza uniman hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Na szóval erröl lenne szó
Mi veszély ha ki iktatom?
(#) Sebi válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Igen. Van benne gy golyó, ami helyzetfüggően zár érintkezőket.
(#) armand789 válasza Stewe hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Értem, na most azzon gondolkozom mit tudnég tenni hejete
(#) Sebi válasza armand789 hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Ahogy a képen látható, hozzáér a hőforráshoz. Alatta van egy klixon (ami egy bimetál hőkapcsoló) - először ez kapcsol ki túlmelegedéskor, de kihűlve visszaáll. Ha összeégne és nem tenné a dolgát, akkor a hőbiztosíték véglegesen megszakad. (Ennek nyilván pártíz fokkal magasabb az oldási küszöbe, mint a beépített klixonnak.)
(#) Chainsaw válasza uniman hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Bocsánat! Ez egy gyújtásállító stroboszkóp alkatrésze. A villanócső táptrafójához tartozik. Van itt még néhány kép. A trafó is le van égve valószínűleg... Azon is vannak feliratok, bár nemhiszem, hogy bármelyik is hasznomra lenne. Én is gondoltam rá, de csaknem 71-ben gyártották, a 90-es években került használatba. Arra is gondoltam, hogy a 466 a tetején esetleg 2sd466 lehet, de az egész másképp néz ki.
(#) vargaf válasza armand789 hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Mivel a biztosíték adatait nem írtad meg válasszad ki a megfelelőt:
Hőbiztosíték
(#) Stewe válasza armand789 hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
A védelmi célú alkatrészeket csak azonos mutatókkal rendelkező alkatrészre szabad.
Nem szabad varázsolni, a tűzveszélyesség komoly dolog.
(#) Stewe válasza Chainsaw hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Hacsak nem cél a készüléket eredeti állapotában megtartani, én a villanócsövet lecserélném egy LED csomagra...
(#) FDAssasin hozzászólása Jún 23, 2017 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy jó nagy dobozt tele szovjet IC-kkel. Elolvasni is képtelen vagyok a típusukat, soha nem tanultam oroszt. Hogy tudnám kikeresni hogy mik lehetnek ezek? 14 lábúak, 3 típusszámát többé kevésbé le tudtam másolni, de nem találok róluk semmit
Ezek lennének azok:
К531ТВ9П
КР531ЛА3
К158ЛА3
Ha valaki nagyon vállalkozó kedvű, elküldöm szívesen az összes típust, csak gondoltam így elsőre ez is elég feladat.
Köszi előre is a válaszokat!
(#) elektroncso válasza armand789 hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Az, hogy túlhevülhet utána felgyullad, felrobban stb. Leég a házad és esetleg te vagy egy hozzátartozód meghal. Filléres áru, nem ér annyit, hogy spórolj vele.
(#) erdgab válasza FDAssasin hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
К531ТВ9П Itt van
КР531ЛА3 Nézelődj
К158ЛА3 Ime
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Londonban egy kigyulladt hűtőszekrénytől leégett egy toronyház. 79 áldozat.
(#) Sebi válasza Chainsaw hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Én az egész villanócsöves részt kihagynám és pár fehér LED-et használnék fényforrásként.
Legnagyobb érték az ergonomikus ház...
(#) proli007 válasza Sebi hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Hello! Nem is látom benne a fénycsövet, mint ha valami másfeles drót lenne beforrasztva és feltekerve helyette. Nem valami "szakértő dolgozott" már ebben?
(#) Bakman válasza proli007 hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
És tényleg. Ha valaki villanócső helyett vezetéket rakott be, akkor ez igen erős vicc.
(#) Stewe válasza proli007 hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Egy jó képet ha meg tudnál osztani..... egyre inkább érdekel ez a "megoldás"
(#) mraulajos válasza Sebi hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Igen, hallani is kotyog benne.
(#) Chainsaw válasza proli007 hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Igen, mert a villanócsövet kiszereltem, hogy ki tudjam venni a panelt, de mindjárt összeszerelem aztán csinálok pár képet. Ha nem nagy munka akkor szeretném megtartani az eredeti villanócsöves megoldást.
(#) Chainsaw válasza Stewe hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Na összeraktam csak úgy provizor. Nem egy tákolmány a szerkezet egyébként, nemhinném, hogy bárki is piszkálgatta volna. Én sem tudom, hogy a feltekert vezetéknek mi a szerepe.
(#) Chainsaw hozzászólása Jún 24, 2017 /
 
Az a feltekert vezeték a villanócső gyújtótrafójának a közepén van áthúzva.
(#) proli007 válasza Chainsaw hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Hello! Oké, ezek szerint a drót vagy árnyékolja a csövet, vagy segíti a begyújtását. (attól függően, hogy hova van kötve a vége. Minden esetre én még ilyen megoldást nem láttam.
A nagy tranyó a transzvereter meghajtója. Ránézésre az emittere megy a trafóra. Meg kellene nézni, a kollektor a negatív tápon van, vagy a pozitívon, mert ez szerint lesz NPN vagy PNP. Ha npn, akkor lehet egy 2N3055 is jó lesz bele, ha nincs túl nagy induktív feszültség a trafón. Egy áramkorlátos táppal esetleg kipróbálható "halál nélkül" is.
Egyébként nembiztos hogy a trafó rossz, lehet csak meg van sülve cseppet a primer tekercs.
Egy rajz nem ártana, mert lehet a tranyónak az lett a halála, hogy nem hajtotta meg valami. Mert a trafón csak két tekercs kivezetést látok. Mint ha nem lenen rajta visszacsatolás. Persze rajz nélkül, csak tippelgetni lehet.
(#) fifadani hozzászólása Jún 24, 2017 /
 
Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem.
Adott egy Wega erősítő, amiben a hangerőt "racsnis" potméterrel lehet állítani.
( 2x100K ohm nagyságrendű poti. )

Kérdés:
Honnan, melyik webáruházból tudnék beszerezni egyet?
Vagy netán lenne valakinek itt a fórumon?

Köszi!
(#) Doky586 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
"Persze rajz nélkül, csak tippelgetni lehet."

Keressen egy olyan programot ami ezen fotókból aitomatikusan generál egy kapcsolási rajzot..?
Jó lenne. és a képernyőn villogtatott alkatrész a hibás..
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2017
(#) kameleon2 válasza armand789 hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Hőbiztosíték. Általában az értéke is rá van írva hány foknál kell kioldania. Sajna a fotón ez nem látszik. Nekem utoljára 130 fokos ment ilyen tönkre egy készülékben.
(#) Chainsaw válasza proli007 hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget. A feltekert fekete vezeték másik vége nem megy sehová. Gondoltam már rá, hogy csinálok egy rajzot róla, hogy könnyebben elmenjek rajta, mert ráadásul a nyák is az a fajta hogy kanyarog minden mindenhova. A trafónak egyébként négy kivezetése van egy sárga, egy fekete (ami most lóg a levegőben, de a tranyó egyik lábára volt forrasztva) meg két piros. A feketét meg a sárgát összemértem, gondolom az lehet a primer, de ilyen 0,2-3 ohm ellenállást mértem. Egyébként igencsak zabálta az áramot valóban, mert mikor kipróbáltam a szétszedés előtt, hallottam mikor meghúztam a ravaszát, hogy megrántja a generátort rendesen persze forró is lett a ház a trafójánál. Egyelőre köszönöm a segítséget! Lehet majd csinálok egy rajzot, legalább ennyivel is gazdagszik a fórumtársadalom
(#) Chainsaw válasza proli007 hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Na lerajzoltam a nagyfesz panelt. Csináltam egy képet a szóban forgó fekete drótról is. A gyújtótrafó közepén át van húzva, a másik fele meg lóg a levegőben. Az alkatrészeken nemigazán van típus vagy érték minden esetben, ezért van a kondenzátor "nagy fehér"-ként jelölve. A diódákon sincs semmi, fehér cuccból vannak és kék vagy ezüst csík jelölés van a katód felőli oldalán.
Következő: »»   805 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem