Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   810 / 1150
(#) Sebi válasza Stewe hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Igen, az. Rá is van írva - cirill betűkkel.
(#) Stewe válasza Sebi hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Я читатал оно....
(#) vargaf válasza Stewe hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Helyesen: Я читал оно
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2017
(#) Stewe válasza vargaf hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Reszketett kezem, nem fordítóból másoltam
(#) attikanagy hozzászólása Aug 3, 2017 /
 
Köszönöm mindenkinek.
(#) zoli75 hozzászólása Aug 4, 2017 /
 
Üdv.
Segítséget kérnék smd alkatrész ügyben. Nem találom a jelölés alapján az alkatrészt. Az egyiken 4E JC, a másikon 2F E2 látható. Samsung tv led háttérvilágításán található a led szalagon.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Stewe válasza zoli75 hozzászólására (») Aug 5, 2017 /
 
Ugye nem titok a formája vagy kivezetések száma elosztása sem?
Esetleg egy kép is közzétehető, vagy mindenki aki segítene, bontson szét egy üzemképes darabot?
(#) Balabmw válasza V8engines hozzászólására (») Aug 5, 2017 / 1
 
TKF-re ajtónyitáskor testet kap.
(#) zoli75 válasza Stewe hozzászólására (») Aug 5, 2017 /
 
Nem titok. Itt a kép a két alkatrészről.
(#) elektromos hozzászólása Aug 6, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. A képeken látható kijelzőről nem találok sehol információt.
Ez a legújabb GM328-as klón ,alkatrész teszter kijelzője. Aki ismeri ezt a típust, és meg tudná mondani, hogy mi a lábkiosztása, nagyon megköszönném. Addig megvagyok vele, hogy 1-es láb a háttér led, a 7-es láb +5V, 8-as láb GND. A többivel kísérletezgettem, de csak annyira jutok vele, hogy megjelenik a kijelzőn az amit szeretnék, de kb fél mp alatt el is tűnik minden.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2017

1.jpg

2.jpg
   
(#) Jancsi30 hozzászólása Aug 6, 2017 /
 
Sziasztok.
A képen egy occó kinai tápegység kimenete látszik.
A volna a kérdés, hogy miért van összekötve V+/V- ág egy 3.3K ellenálással? (kondenzátor helyére van forrasztva)
Kicsit feljavítanám tápot, de nem tudom, hogy tanácsos e kiszedni onnan azt az ellenálást?

IMG_0961.JPG
    
(#) Sebi válasza Jancsi30 hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Műterhelés. Üresen hagyott kimenetnél nem minden táp indul/jár stabilan.
Ha a terhelés sosincs lekapcsolva (primerben kapcsolsz), akkor elhagyható.
(#) Jancsi30 válasza Sebi hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Akkor marad, mondjuk így is befér még egy plussz kondi.
(#) tango51 válasza elektromos hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Ha van arduinod kösd rá. Ha szerencséd van megadja soros monitoron a csip tipusát.
(#) thomas016 hozzászólása Aug 8, 2017 /
 
Sziasztok!

A minap szétszedtem egy akkus LED lámpát, mert nem tölti a benne lévő akkut. Az előtét ellenállásokat és a diódát megmértem, és egyik sem tűnt rossznak. Így én a képen látható 017hL feliratú alkatrészre tippelek. A gond csak az, hogy a felirat alapján nem találtam meg, hogy mi lehet, és így nem tudom hogy mit kellene rajta mérnem vagy hogy mivel tudnám kiváltani.
(#) V8engines válasza Balabmw hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Köszi! Majd kiméricskélem. Már rég foglalkoztam az autóval. A világítás nincs benne, ne törjenek a műanyag patent részei, míg nem lesz hibátlanul működőképes a lámpa. Ergo, fel nem tárom a hiba okát és ki nem javítom.
(#) domi64 válasza thomas016 hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Szia! Ez egy SMD (felületszerelt) félvezető lehet, tehát vagy egy IC, vagy egy tranzisztor! Én elsőre IC-nek látom!
(#) sonajkniz válasza domi64 hozzászólására (») Aug 9, 2017 / 4
 
Erről a válaszról a következő vicc jut az eszembe:

Egy helikopternek elromlik a navigációs berendezése. Este van. Tanácstalanul kőröz a toronyházak között.
Egyszercsak az egyik toronyház tetején meglát a pilóta egy embert. Közel repül, és odakiabál neki:
- Elnézést! Meg tudná mondani hol vagyunk?
- Egy helikopterben.- Jött a válasz.
A pilóta megköszöni, majd elfordul, és néhány perc múlva biztonságosan landol a reptéren.
Az utas döbbenten kérdi, hogy találta meg a repteret.
- Egyszerű volt.- Válaszolt a pilóta.
- Miután meghallottam a tökéletesen igaz, de teljesen használhatatlan választ, egyből tudtam, hogy ez csak a Microsoft székháza lehet. Azt meg jól tudtam, hogy onnan merre van a reptér.
(#) uniman válasza sonajkniz hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Ez jó! Azonban a kérdező is olyan képrészletet mutat, mintha olyat kérdezne, hogy egy a világ bármely településén fekvő háztömbnek mi a címe....vagy még jobb!!: Ez a zene melyik kocsmában szól?
Persze én tudom a választ, mert ittam ott egy "pofa" sört !

Szóval azt akarom írni, hogy illő lett volna többet mutatni arról a lámpáról, pl.: a típusszáma..."teljesalakos" fotója, esetleg beszerzési forrása ...
Úgy talán nagyobb az esély, hogy valaki felismerheti, hogy találkozott már vele...
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2017
(#) zamatőr válasza thomas016 hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Légyszíves tegyél fel teljes képet az alkatrész oldalról és a fólia oldalról ha segítséget vársz.
(#) Massawa hozzászólása Aug 9, 2017 /
 
Egy SMD alkatrészt keresek. Hátha itt valaki ismeri:

EZT

Kösz
(#) Doky586 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Ez egy 10 lábú IC. Mi van ráírva? (ezen a homályos bemozdult képen nem látni)
(#) Massawa válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Ez az, hogy semmi. ( mikroszkopomra meg kellen valami távkapcsolot szerkeszteni, mert amikor megnyomom a kioldot mindig egy kicsit bemozdul ( ezért életlen a kép).
(#) csabagalcsaba hozzászólása Aug 10, 2017 /
 
Üdv!
Ez egy fénycsöves steklámpának a paneljáról rajzoltam vissza. Után is építettem, működik is. De hogyan képes begyújtani a csövet? A cső begyújtásához igen nagy (10KV körüli) feszültség szükséges. Ugyanis nem használja a cső izzószálát. De nem látom, hogy a kapcsolásban mi tud ekkora feszültséget előállítani.
Olyan alkatrész sincs benne ami kibírna ekkora feszültséget. Akárhogy nézem, kaszkád kapcsolást sem ismerek fel a rajzban. A cső D2 és R4 közé van kötve. Valakinek ötlet?

fénycső.jpg
    
(#) kameleon2 válasza csabagalcsaba hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Már 200-300V-tól begyújtva lehet tartani - hiszen így működik alapból is, csak akkor az izzószál kell a strathoz. Itt csak egy "rúgás"-t kap a diódás, kondis köröktől (feszültségsokszorozók) a gyújtáshoz, a többi már csak a cső működésének fenntartásához kell, amihez a kisebb feszültség is elegendő.
(#) domi64 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Szia! Ez egy A3909-es motorvezérlő SMD IC.

A3909 motorvezérlő SMD IC adatlapja (datasheet) PDF formátumban
(#) pistij hozzászólása Aug 12, 2017 /
 
Sziasztok!
Van valakinek ötlete milyen akkumulátor lehet ez? Véletlenül bukkantam rá az alkatrészeim között, és valamire akár még el is tudnám használni, csak nem tudok róla semmit. Annyi biztos hogy valami ős lelet 6V-ot tudok rajta mérni, de valószínűleg nem ez a feltöltött állapta, mert már ki tudja hány éve pihen. Elég merev anyagból van, hajtogatni nem lehet, bár a középső része viszonylag puhább hatású. Méretileg 66X83mm, vastagabb részén kb olyan 3mm-es. Védő elektronika nincs benne, csak az az egy ellenállás ami nem tudom mi célt szolgál.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2017
(#) Sebi válasza pistij hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Erősen hasonlít a régi Polaroid instant kamera fotopapír pakk-jának telepéhez.
Az nem akku volt, hanem lítium elem.
(#) BarnaPili válasza Massawa hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
A fotómasina beépített időzítője nem megoldás?
(#) c27 hozzászólása Aug 13, 2017 /
 
Sziasztok!

Valamelyikőtök meg tudná írni, hogy a SWC5003 az pontosan milyen alkatrész? FET vagy sima tranyó? Esetleg adatlapot vagy helyettesítőt tudnátok írni vagy elég csak a főbb paramétereit is.
Sajnos nem találtam róla semmi biztosat.
Következő: »»   810 / 1150
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem