Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   122 / 122
(#) Kovidivi válasza Wind-Storm hozzászólására (») Júl 12, 2017 /

Egy 5Ft-os tranzisztor is megteszi. Ha ez is problémát okoz, akkor tényleg keresned kell egy másik IC-t.
(#) Wind-Storm válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 12, 2017 /

Másról van szó...
(#) fari14 hozzászólása Júl 15, 2017 /

Sziasztok!
Találtam egy buck-boost led meghajtót (Bővebben: Link.) Szerintetek működhet? A szükséges induktivitás értékét itt vajon milyen képlet alapján lehet kiszámolni?
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) Pafi válasza fari14 hozzászólására (») Júl 15, 2017 /

Nem jó. A pFET nem fog teljesen kinyitni, fölöslegesen fűt. Innentől nem néztem tovább.
(#) fari14 válasza Pafi hozzászólására (») Júl 15, 2017 /

Köszönöm. Ennyi elég is.
(#) toto hozzászólása Júl 16, 2017 /

Sziasztok!
Szerintetek két powerLED meghajtót lehet párhuzamosan kötni? A csatolt pdf-ben lévőre gondolok. Buck konverter, max. 20 amperes meghajtást biztosít egy 3,2-4,2 voltos feszültségű LED-nek. Mivel áramgenerátornak tekinthető, szerintem össze lehet kötni kettőt párhuzamosan, de eddig még nem mertem kipróbálni.
A LED 25 amperes maximális áramot bír, a meghajtó max. 20 ampert, de ettől is melegszik rendesen. Arra gondoltam, hogy kettő vidámabban elvinné a terhelést.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2017
(#) nedudgi válasza toto hozzászólására (») Júl 16, 2017 /

Nem szabad. Orosz rulett, hogy mikor száll el valamelyik.
Mi biztosítja, hogy, egyforma áram follyon rajtuk?
(#) toto válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 16, 2017 /

Szerintem nem is kell, hogy egyforma áram folyjon rajtuk. A tekercsen átfolyó áramot szabályozza, így 0-20A között beállítható. A szabályzó elektronikának meg kell akadályoznia, hogy bármelyiken visszafelé folyjon az áram. Persze a legjobb, ha egyforma áramot veszünk ki belőlük.
(Egymagában használva a kimeneten egyenfeszültségre - max 4,2V - ültetett néhány tized voltos tüskék vannak. Ha nincs terhelés, vagyis lekapcsolom a LED-et a kimenetről, akkor is max. 6 voltra megy fel a kimenet, szóval elég intelligens meghajtónak tűnik.)

Lehet, hogy ki kellene próbálni valamilyen olcsóbb kínai, alacsonyabb áramú buck LED-meghajtókat párhuzamosan kötni, és nézni, hogy mi történik.
(#) Pafi válasza toto hozzászólására (») Júl 16, 2017 /

Ez valami LASER LED?

A komplett demo board-ot veszed meg, vagy építesz egyet a doksi alapján? Utóbbi esetben használhatsz jobb/több FET-et is. De a PCB minimum 4 rétegű kell hogy legyen!

Amúgy igen, ha áramgenerátoros, akkor minden bizonnyal párhuzamosan lehet kötni, de nem analizáltam a teljes áramkört. Egy próbát meg lehet kockáztatni.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2017
(#) Kovidivi válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 16, 2017 /

Ha ténylegesen áramgenerátoros a kimenet, akkor mindkét modulon be kell állítani a kívánt áram felét. A két modul addig emeli a kimenő feszültségét, amíg nem folyik a beállított áram. Szerintem semmi sem mehetne tönkre.
(#) toto válasza Pafi hozzászólására (») Júl 16, 2017 /

Nem LASER, sima fehér LED, csak fénykábelhez tervezve.CBT-140

Van 1db demo board, szerintem is legalább 4 rétegű lehet. Később lehet belőle gyártás is, akkor persze saját panelt kell tervezni hozzá.
Következő: »»   122 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Júl, 23. Vas
8:33:01
Jelenleg 204 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu