Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   125 / 125
(#) oriza hozzászólása Nov 7, 2017 /

Sziasztok!
2 éves használat után elaludt az alábbi mennyezet lámpa. Kimértem: az alsó sorban balról a második LED szakadt. Ha rövidre zárom az ő kivételévem mindenki világít, persze élénkebben, mint korábban!
A panel mérete 19cm x 19cm, a LED 3 x 5mm, a nyák hátuljára fém lemezt ragasztottak.
Próba képen 220ohm/2W-os ellenállást kb. 1 percig bírtam a hibás LED-en tartani.
Hogyan lehetne javítani, lehet darabra ilyet kapni? Kínai piaci - semmilyen jelzés nincs semmin!
(#) RoliNyh válasza oriza hozzászólására (») Nov 7, 2017 /

Mérd meg az SMD LED méreteit, vagy jobban jársz ha leforrasztod, beviszed egy elektronikai szaküzletbe, megmutatod, és veszel néhányat tartalékba is. A hibásat kicseréled és "megy" tovább...

(De lehetőleg ne nagyon fogdosd üzem közben, mert kb 120V (vagy még több is) van rajta...)
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2017
(#) oriza válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 7, 2017 /

Találtam egy helyet, ahol darabra is van: https://led.digitalsat.hu/5630_SMD_LED
(#) RoliNyh válasza oriza hozzászólására (») Nov 7, 2017 /

Mindenhol van darabra...
(#) oriza válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 8, 2017 /

Hol tudsz még? Amit találtam itt van darabra.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2017
(#) wbt hozzászólása Nov 8, 2017 /

Turkáltam a hazai szabadalmak között és a "Graetz+ellenállás+kondi+sorbakötött sok LED a 230V-ra" fergeteges kapcsolás le van védve (2016-ban). Akkor most én ha így vezérlem a LED-jeimet (meg még vagy 200 millióan) akkor törvénysértést követek el? A "tegyünk SMD LED-eket a plexi lap élére és akkor az egész világít" is védelem alatt áll, szóval majd jön a jóember és elviszi a monitoromat?
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 9, 2017 /

Sziasztok!
Tudom a google a barátom... és találtam is vagy 20 kapcsolást de rutin hiányaban nem tudom az alkatrészméreteket!
Tudnátok nekem javasolni 1 és 3 watt-os ledekhez kisméretű meghajtókapcsolást?
(#) Epu2 válasza wbt hozzászólására (») Nov 10, 2017 /

Nem követnek el törvénysértést, amig nem sajátjukként terjesztik a kapcsolást, csak a mennyezetre szögelik.
(#) Primary hozzászólása Szo, 0:23 /

Rendeltem egy ehhez hasonló 12W-os RGBW PowerLED-et. Csodatáblázat.
4db PT4115-tel tervezem meghajtani.

A kérdés az, hogy milyen hűtést használjak hozzá?
Következő: »»   125 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Nov, 21. Kedd
22:17:49
Jelenleg 356 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu