Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   125 / 125
(#) oriza hozzászólása Nov 7, 2017 /

Sziasztok!
2 éves használat után elaludt az alábbi mennyezet lámpa. Kimértem: az alsó sorban balról a második LED szakadt. Ha rövidre zárom az ő kivételévem mindenki világít, persze élénkebben, mint korábban!
A panel mérete 19cm x 19cm, a LED 3 x 5mm, a nyák hátuljára fém lemezt ragasztottak.
Próba képen 220ohm/2W-os ellenállást kb. 1 percig bírtam a hibás LED-en tartani.
Hogyan lehetne javítani, lehet darabra ilyet kapni? Kínai piaci - semmilyen jelzés nincs semmin!
(#) RoliNyh válasza oriza hozzászólására (») Nov 7, 2017 /

Mérd meg az SMD LED méreteit, vagy jobban jársz ha leforrasztod, beviszed egy elektronikai szaküzletbe, megmutatod, és veszel néhányat tartalékba is. A hibásat kicseréled és "megy" tovább...

(De lehetőleg ne nagyon fogdosd üzem közben, mert kb 120V (vagy még több is) van rajta...)
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2017
(#) oriza válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 7, 2017 /

Találtam egy helyet, ahol darabra is van: https://led.digitalsat.hu/5630_SMD_LED
(#) RoliNyh válasza oriza hozzászólására (») Nov 7, 2017 /

Mindenhol van darabra...
(#) oriza válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 8, 2017 /

Hol tudsz még? Amit találtam itt van darabra.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2017
(#) wbt hozzászólása Nov 8, 2017 /

Turkáltam a hazai szabadalmak között és a "Graetz+ellenállás+kondi+sorbakötött sok LED a 230V-ra" fergeteges kapcsolás le van védve (2016-ban). Akkor most én ha így vezérlem a LED-jeimet (meg még vagy 200 millióan) akkor törvénysértést követek el? A "tegyünk SMD LED-eket a plexi lap élére és akkor az egész világít" is védelem alatt áll, szóval majd jön a jóember és elviszi a monitoromat?
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 9, 2017 /

Sziasztok!
Tudom a google a barátom... és találtam is vagy 20 kapcsolást de rutin hiányaban nem tudom az alkatrészméreteket!
Tudnátok nekem javasolni 1 és 3 watt-os ledekhez kisméretű meghajtókapcsolást?
(#) Epu2 válasza wbt hozzászólására (») Nov 10, 2017 /

Nem követnek el törvénysértést, amig nem sajátjukként terjesztik a kapcsolást, csak a mennyezetre szögelik.
(#) Primary hozzászólása Nov 18, 2017 /

Rendeltem egy ehhez hasonló 12W-os RGBW PowerLED-et. Csodatáblázat.
4db PT4115-tel tervezem meghajtani.

A kérdés az, hogy milyen hűtést használjak hozzá?
(#) Wind-Storm hozzászólása Jan 14, 2018 /

Sziasztok!

Ebay-ről rendelt 5W-os (15-17V) MCOB LED panelhez Bővebben: Link kéne valamilyen kis helyen elférő kész meghajtó PCB.
GEL akkukról körülbelül 25V áll rendelkezésre tápfeszültségnek, úgy vélem töltés után is 30V alatt marad, nem mértem még.
A kisebb hőtermelés miatt lett 5W-os teljesítményű választva, kezdetnek csupán 1-2W-tal lenne meghatjva, de ez még változhat, lesz tartalék teljesítmény legalább.
Mit javasolnátok? Legrosszabb esetben megfelelne egy SMD IC is kevés alkatrészigénnyel, DIP átalakítással tudnék hozzá körítést forrasztani.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2018
(#) nedudgi válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 15, 2018 / 1

PT4115 alapú meghajtó. Néhol készen kapható, legfeljebb az árambeállító ellenállást kell kicserélni.
Amit vettél, 260mA körül 5W, addig csökkented az áramot, amíg jól esik. Ez megteheted a dimmelő feszültséggel is.
(#) Wind-Storm válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 15, 2018 /

Szia!
köszi!
Ez a típus nem csak PWM-mel, hanem feszültséggel is dimmelhető? Valamint mindkét esetben szaggatja a kimenetet?
(#) wbt hozzászólása Jan 15, 2018 /

Sziasztok!
Nappali fény gépkocsihoz, 23mm-es lapon. Mekkora teljesítményű lehet ez? Sajnos meghalt az egész; 2-sorba, 4 csoportban. Gondolom kb. 6V/1.2A... A meghajtó PT4205, ami max 1.2A-t tud. Jól gondolhatom, hogy ez kb. 8W? A PT4205 / 4115 között mi a különbség? (én nem találtam semmit, de csak 4115 van itthon)
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2018

8led.jpg

(#) nedudgi válasza wbt hozzászólására (») Jan 15, 2018 /

A PT4205 pontosabb árambeállítást tesz lehetővé. (Ennyit vettem észre: 3% illetve 5%)
(#) RoliNyh válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 15, 2018 / 1

Idézem az adatlapot.: "Single pin on/off and brightness control using DC voltage or PWM"

Szerény angol tudásom szerint.:
Egyérintkezőn be / kikapcsolás, és fényerőszabályozás DC feszültség vagy PWM használatával.

A "kimeneti szaggatás" alatt nem teljesen értem mit takar a te értelmezésedben, de mivel ez egy PWM szabályozó (nem pedig disszipatív), egyértelmű, hogy mindkét esetben PWM -et kapsz a kimeneten.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2018
(#) wbt válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 15, 2018 /

Ah, efelett elsiklottam. Most mondjuk nem annyira vészes. Beraktam egy méregdrága 30W-osnak mondott 4-chip-es LED-et, az megy most 6V/1.27A-el, elméletileg akkor a meghajtóval ennyit tud, max. nem fog hamar (-abb) tönkremenni. Lehet, inkább túrnom kellene 2-3A-es meghajtót, mert így a PT csúcson jár. Köszi!
(#) Wind-Storm válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 15, 2018 /

Kösz az idézést, igen, PWM-re gondoltam.
(#) Saggitarius válasza Wind-Storm hozzászólására (») Feb 7, 2018 /

Ha nem igazan akarsz epitgetni, akkor a szamodra olyasmi kellene mint a Texas TPS92550 modulja. Sajnos a kimeneti aram min 300mA es akkor csak 1 ellenallasra lenne szuksege meg egy tapszuro kondira es kesz. 350mA eseten meg csak a szurokondi kell, semmi mas. Kapcsolouzemu es 90-95% hatasfoku.
(#) nedudgi válasza Saggitarius hozzászólására (») Feb 8, 2018 /

Sajnos tényleg csak hasonló kellene a kollégának, az általa beszerzett LED 260mA körüli áramra lett méretezve.
(#) martin96 hozzászólása Feb 8, 2018 /

Sziasztok!
Létezik olyan led driver ami képes lenne akár 5A-t is adni egy lednek 12V-os betáp mellett?
(#) Kovidivi válasza martin96 hozzászólására (») Feb 8, 2018 /

5A 3V vagy 30V mellett? Egyáltalán nem mindegy...
(#) martin96 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 8, 2018 /

3 vagy 6v mellett. Sst40 ledről vagy xhp70.2-ről lenne szó. Attól függ hova kerülne majd.
Lehetőleg elég legyen pwm-el vezérelni, illetve ne keljen levegős forrasztó sem az összeszereléshez.
(#) Wind-Storm válasza Saggitarius hozzászólására (») Feb 10, 2018 /

Van az ajánlottból is kész megoldás. Bővebben: Link
Azért köszi!
(#) nedudgi válasza Wind-Storm hozzászólására (») Feb 10, 2018 /

Ne felejtsd el, az áramérzékelő ellenállást le kell cserélni a panelon. A kondenzátort is ellenőrizd, bírja-e a tápot?
Következő: »»   125 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu