Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   121 / 141
(#) xr4 válasza uniman hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
20mm az eredeti szóval ilyen kelllene
1 dollárt megér a próba
de azt nem hiszem el hogy az eredetit nem lehet megmókolni valahogy, és az is vicces hogy az 5 mod vezérlés kevesebb cuccot tartalmaz mint az 1 mód
(#) nedudgi válasza xr4 hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Az eredeti egy analóg szabályzó, az utóbbi, 1 üzemmódú pedig egy kapcsolóüzemmódú szabályzó.
Az analóg egy több funkciót magába integráló IC, valamivel rosszabb hatásfokkal.
Így már elhiszed?
(#) xr4 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
én elhiszek mindent
akkor már csak 4-6 hét és meglátom mit küldenek a kínaiak 1 dollárért
még így is olcsóbb lesz nagyságrendileg mint egy lenser lámpa.......
(#) Pafi válasza xr4 hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
A kép alapján nem a negatívot kell áttenni, hanem a pozitívot, de lehet hogy az ellenállások értékét is növelni kell hogy ne nőjön a fényerő.
(#) Pafi válasza xr4 hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
Ez egy step-up konverter ami 3,6V-nál nagyobb bemeneti feszültségen és 3V körüli kimenet mellett vagy eldurran vagy csak simán baromira melegszik. Ráadásul csontra ki tudja üríteni az aksit amivel igen gyorsan legyilkolja.
(#) Pafi válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
Az eredeti nem szabályzó hanem csak egy ki-be kapcsolgató, FET kimenetű IC. Az áramot némileg a FET belső ellenállása is korlátozza, és ez pozitív hőfokfüggésével minimális mértékben csökkenti az áramot túlmelegedés esetén, de ezt azért szabályzásnak nevezni kicsit túlzás.

Az uniman által ajánlott tényleg szabályzónak látszik és valószínűleg jó hatásfokú, korrekt áramkör. Persze leírás hiányában semmire sincs garancia...
(#) xr4 válasza Pafi hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
1 dollárt megér akkor is ha nem lesz jó
Legalább megnyugszik az ember hogy a kínai cucc úgy a,legjobb ahogy kijön a gyárból....
(#) Pafi válasza xr4 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Igazad van, adj neki egy esélyt hogy tönkretegye a LED-et és az aksit! Megéri! Egyszerűbb mint kiszedni egy 3 lábú SMD-t és multifuse biztit betenni helyette. Vagy mégsem?
(#) pjg válasza Pafi hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Mi ez a multifuse? Most hallom először. Áramkorlátozó?

Bővebben: Link
(#) uniman válasza pjg hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Inkább ilyen néven ismert (külföldön)...vagy nevezhetnénk "öngyógyulós" biztosítéknak is.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2017
(#) nedudgi válasza Pafi hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Tudsz róla adatlapot mutatni? Érdekelne.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2017
(#) xr4 válasza Pafi hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Egy hétig kérdeztem mit lehetne tenni vele.... csak a csend és két semmit válasz jött
Semmi egyéb konkrétum.
(#) Pafi válasza xr4 hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Az mitől lesz "semmi" hogy a pozitívot kell átkötni? És az hogy lehet hogy nagyobb ellenállás kell?

Az magyarul mit jelent hogy "két semmit válasz"?
(#) fari14 hozzászólása Júl 7, 2017 /
 
Sziasztok!
Mielőtt bekötöm, inkább megkérdezem. Van egy 5-15V bemenő tartományra tervezett boost kapcsoló üzemű áramgenerátorom. Kimenetén 4db CREE XML van sorba kötve, kb 12V 210mA kimenetre beállítva.
Mi történne, ha a bemenő feszültséget a kimeneti feszültség fölé emelném (pl: 13,4 V)? (Jelenleg 6V-os ólomakkuról megy.)
(#) Pafi válasza fari14 hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Füstös sikert arat.
(#) RoliNyh válasza fari14 hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Ha valóban áramgenerátor, és helyálló az 5-15V bemeneti feszültség, akkor megteheted...
De azt mi nem tudjuk eldönteni, hogy az általad megadott adatok valóban helyesek -e.
(#) fari14 válasza Pafi hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Köszönöm. Inkább marad a 6V.
(#) nedudgi válasza Pafi hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Még mindig érdekel az az adatlap.
(#) Pafi válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Nincs róla adatlapom.
(#) Pafi válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
A boost konverterek közös jellemzője, hogy legfeljebb 1 diódányival tudják csökkenteni a feszültséget.

Minden áramgenerátor csak meghatározott kimeneti feszültségtartományban képes a specifikált áram tartására. Ennek ez jelenti az alsó korlátot.
(#) xr4 válasza Pafi hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
Pl az hogy vegyek másik lámpát...
De ha részletesen leírod mit csináljak és mit hová forrasszak megteszem, a pákát be tudom kapcsolni és a forrasztás is megy, de kb véget is ér itt a tudomány
A legbonyolultabb amit csináltam az egy 7805 stab ic-ből telefon-gps töltő
(#) Pafi válasza xr4 hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
A legegyszerűbb a LED pozitív vezetékét átkötni a PCB körgyűrűjére. De ahogy írtam, ekkor lehet hogy megnő a fényerő, ezt kompenzálni kell a soros ellenállások növelésével.
(#) Wind-Storm hozzászólása Júl 11, 2017 /
 
Sziasztok!

Valaki nem tudna nekem ajánlani olcsó beszerzési helyet panelre szerelt BP1601-hez?
Hasonló IC is jó lenne, ha az panelre szerelt, logikai szinttel ki- be kapcsolgatható, illetve legalább 7V-ig meg lehet táplálni.
(#) nedudgi válasza Wind-Storm hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Szerintem ez vagy ez jöhet szóba. Rendelés előtt érdemes tisztázni az eladóval, milyen IC van rajta.
Tudtommal a 4-7*1W MR16 meghajtókon van ilyen IC.
Még egy forrás.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2017
(#) Wind-Storm válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Köszönöm, ez első kettő jó árban is van, nem sikerült eddig rájuk tanálnom.
Ha erre az MR16 rákersek, találok még ilyeneket is, ezekre is rákérdezek akkor.
Legutóbb ebből egy mezei dc dc konverteres panel lett, mire ideért.
(#) nedudgi válasza Wind-Storm hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
A 3*1W meghajtására elég a 34063. Nagyobb teljesítményhez már kellhet a 1601. Dark Energy gyártmányt keress 4-7W teljesítményre. Az utolsó tíz darabos tétel.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2017
(#) Wind-Storm válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Nem gondolkodtam rajta, hogy bármire is használnám, mert még EN lába sincsen, én pedig nem akarom bonyolítani emiatt még egy FET-tel sem az áramkört.
Egyébként előreláthatólag mindössze 1 watt teljesítménnyel hajtanék meg velük egy 3 darabból álló LED láncot.
A Dark Energy egy gyártó?
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2017
(#) nedudgi válasza Wind-Storm hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Valószínűleg gyártó, vagy legalábbis tervező - több meghajtón láttam ezt a feliratot.
(#) Kovidivi válasza Wind-Storm hozzászólására (») Júl 12, 2017 / 1
 
Fogsz egy bármilyen diódát, ezt rákötöd a FB láb felé irányítva. Ha a másik végére 1.9V-nál nagyobb feszültséget kapcsolsz, nem fog a LED világítani. Kész is a home made EN bemenet. PWM-mel is szabályozhatod a fényerőt.
(#) Wind-Storm válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Kösz! Ez nem is egy rossz ötlet! Már csak az az apró szépséghiábja volna, hogy így sem úsznám meg azt, hogy az EN jelet ne kelljen invertálni külön alkatrésszel, szóval marad a másik panel...
Következő: »»   121 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem