Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   755 / 967
(#) sonajkniz hozzászólása Okt 31, 2017 /
 
Imádom a Google fordítót.
(#) zsoltee0001 válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Én a google fordítóra úgy tekintek mint valami bugyuta app androidos telefonhoz, mint pl vízér kereső, vagy földrengés detektor (meg se nézem, biztos van)
(#) Bakman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Melyik fordítóra nem tekintesz úgy?
(#) Joe_001 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 1, 2017 / 4
 
Göncz Árpád...
(#) pjg válasza Joe_001 hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Ő már szegény lefordult.
(#) lokátoros válasza sonajkniz hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Szia,
Láthatnánk az eredeti szöveget is?
Még viccesebb lenne..
(#) zsoltee0001 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Miért, több is van google-n belül?
Addig nincs is különösebb gond, amíg hétköznapi szöveget fordít, a puszi akkor jön amikor valami szakirányú szöveggel próbálkozunk.
Egyébként most, hogy nézem, egész sokat fejleszthettek azóta rajta amióta utoljára használtam.
Üdv
(#) sonajkniz válasza lokátoros hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Persze.
(#) zsoltee0001 válasza sonajkniz hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Nem készítették föl a fordítót, a selfi többesszámára
(#) zenetom hozzászólása Nov 5, 2017 / 1
 
Nézegetem az MCP1541 referencia IC adatlapját, szerintem elírták a mértékegységet...

Rfil.png
    
(#) kissi válasza zenetom hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Szerintem nem elírták, hanem valamelyik szoftver lecserélte a symbol karaktereket / a w pont az omega ! / !
(#) sonajkniz hozzászólása Nov 5, 2017 /
 
Betépve.

Betépve.jpg
    
(#) Mzolee hozzászólása Nov 5, 2017 /
 
Augusztusi merítés, de vegyétek vigyétek a hülyének is megéri
Minden leégett hangszóró újakra cserélve...
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2017

orion.png
    
(#) gyerek67 válasza Mzolee hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Ha már Orion és törött, akkor inkább ez.
Cpt. McLain is mindig odacsapta varangyozás közben..
Én is régi vagyok, Ö is régi, és én a klasszikusokat szeretem, lehetőleg eredetiben, sérülésmentesen.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2017

Orion.jpg
    
(#) Kera_Will válasza zenetom hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
W mint Wiederstand --- auf Deutsch Herr Ohm is így mondta annó hogy "víderstand"
(#) Kera_Will válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 6, 2017 / 1
 
Ezek után mi az ellenállás mérték egysége?

- Partizán per Négyzetméter ...
(#) Kovidivi hozzászólása Nov 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Multiméteres érdekességek.
Először csak beszélgetésként indult a történet, de később láttam, hogy mélyebb elemzésre szorul a probléma. A villanyszerelőknek általában van multimétere, nálunk valami hasonlóan védett, de olcsóbb példány lett megvásárolva, mint a mellékletben.
Vill.szer1-nek mondom, hogy ez igazán elmés megoldás, kisebb az esélye annak, hogy az ember felrobbantja a multimétert, mert rámér a hálózatra, amikor a zsinór rossz helyre van dugva. Vill.szer1 meglepődött, és érdeklődve vizslatta a műszert.
Vill.szer2-nek mesélem hogy jártam Vill.szer1-gyel. 2-es mondja, hogy ő már alapból úgy kapta a műszert, hogy: "le van dugózva az árammérés rész, de neked úgysincs rá szükséged." 2-es is megnézegette alaposabban a saját műszerét.
Vill.szer3-tól már csak azért is kérdezem, mit tud erról a ledugózásról, ő azt gondolta, nincs kiépítve ez a funkció, csak a drágább multinál, és akkor majd kitörik a dugót a gyárban. Mikor eltekertem a funkció választót, ő is csodálkozott kicsit.
Hasonló problémát és fejvakarást okoz ez a kérdés: "Ha három fázisú sütőt kötünk be, miért ugyanakkora a nullavezető keresztmetszete mint a három fázisé, hiszen ott 3x nagyobb áram folyik (micsoda???vektoriális összeg?fázistolás?). Nem kellene neki 3x vastagabbnak lennie?" - ezt a kérdést meg se merem kérdezni, mert beletörik könnyen a bicska.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) nagym6 hozzászólása Nov 13, 2017 /
 
Nemrég vérnyomásmérőt hoztak javítani. Hibajelenség: megy a pumpa motor, de nem megy levegő a mandzsettába. Nézem, a mandzsetta levegő csöve a külső DC aljzatba bedugva. Elemről megy mindig, ez az aljzat sosem használt. Átdugom a helyére, a pumpa levegő kimenetre, máris jó. Érdekessége, hogy 5 éve használja ugyanaz az ember, most mellédugta, pedig a másik oldalon van, nem jött rá.
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Lányom is beszuszakolta a USB-s web kamra csatlakozóját az Ethernet portba.
Nem volt könnyű, de cserébe nem is működött
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 13, 2017 / 1
 
Nekem olyan vérnyomásmérőm van, amit méregből szinte hozzám vágtak. Hozták javítani, hogy sokkal többet mér a valósnál. Magamon próbáltam, jól mért. A tulaj próbálta, most nagyon magasat mért, de már vörös volt az ember a méregtől, mert jónak véltem. Mondtam, látszik magán (emberen) is a túlnyomás, jó a mérő. Erre odatette az asztalra, akkor legyen az enyém ha engem jól mér, pikáns dolgot is csináljak vele, és elment.
(#) sonajkniz válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Idézet:
„Hasonló problémát és fejvakarást okoz ez a kérdés: "Ha három fázisú sütőt kötünk be, miért ugyanakkora a nullavezető keresztmetszete mint a három fázisé, hiszen ott 3x nagyobb áram folyik (micsoda???vektoriális összeg?fázistolás?). Nem kellene neki 3x vastagabbnak lennie?" - ezt a kérdést meg se merem kérdezni, mert beletörik könnyen a bicska.”

Az a villanyszerelő, aki nem tudja, hogy háromfázisú rendszereknél, azonos fázisterhelés mellett a nullavezeték elhagyható, az sürgősen addja vissza a bizonyítványát.
Természetesen egy háztartási villanytűzhely fázisterhelése többnyire nem homogén, ezért kell a nulla vezető, de semmiképp nem kell vastagabb legyen, mint a fázis vezetők.
(#) jucsaba válasza sonajkniz hozzászólására (») Nov 13, 2017 / 1
 
Majdnem igaz, kivétel ha pl indukciós a tűzhely , mert akkor valóban akár 3X áram folyhat a nullán.
Ezért is van hogy irodaházak gerincvezetékénél leégett a nulla szál (volt rá példa)
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) pucuka válasza jucsaba hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Lehet rosszul volt elosztva a terhelés. Egy irodaházban rengeteg az egyfázisú fogyasztó, nagy kérdés el lehet-e osztani tisztességesen egyáltalán, mikor elég hektikus a fogyasztók ki, bekapcsolása.
(#) Hp41C válasza pucuka hozzászólására (») Nov 13, 2017 / 2
 
Sajnos ennél sokkal rosszabb a helyzet. A fogyasztók (kapcsoló üzemű tápok, motorok frekvenciaváltói, lágy indítói) mostanság már nem lineáris fogyasztók. Az áram nem szinuszos, a feszültség maximuma körül jelentősen megnő az áram, a feszültség "ellaposodik". Rengeteg felharmonikus van. A felharmonikus komponenseket is figyelembe véve a nullvezető átlagárama meghaladhatja a fázisvezetőét is. A modern ajánlásoknál már azt olvashatjuk, hogy nem elég a háromfázisú rendszer nullvezetőjét a fázisvezetőkkel azonos keresztmetszetűre kiépíteni, hanem jelentősen nagyobb (min. kétszeres) keresztmetszetet kell kiépíteni.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) pucuka válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
A "nemlineáris fogyasztókkal" azért nem ilyen szempontból van baj, a nulla vezetőn akkor folyik nagy áram, ha az egyfázisú fogyasztók közül sok van ami fázist is tol. (induktív fogyasztók) Az, hogy a szinusztól eltérő jelalak van, az felharmonikusokat okoz, de fázistolást nem. Azt nem tudom, hogy ilyen szempontból a frekvencia váltók mit okoznak.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) sonajkniz válasza pucuka hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Ezért kötelező minden olyan létesítményben a fázisjavító szekrények telepítése, ahol meghaladnak egy adott energiafelhasználást, vagy jelentős teljesítményű fázisrontó berendezés üzemel. Szimpla háztartási berendezéseknél nem alakul ki olyan mérvű fáziseltolódás, ami veszélyeztetné a nulla vezetőt. Ugyanis akkor már a távvezeték rendszerek nullája sem bírná.

A frekvencia váltók leegyenirányítják és simítják az áramot. Mindhárom fázist egyszerre. Azután ebből a kb. 500V-ból állítanak újra elő 3 fázisú váltófeszültséget. Elméletileg nem okoznak induktív visszacsatolást. Ráadásul nem is igényelnek nulla vezetőt.
A 3 fázisú motorok lágyindítója más tészta. Az a három fázisból csak egyet piszkál, de azt durván. A fényerő szabályzókhoz hasonló módon "hasítja" a fázist.

Egyébként a fázisrontó berendezések csak akkor árthatnak a nulla vezetőnek, ha az egyik fázison csak olyan eszközök vannak, amik előre, a másikon meg olyanok, amik hátrafelé tolják el a fázist. Ekkor ugyanis a két fázis között nem lesz meg a 400V, de a fázisok és a nulla között meglesz a 240V. Így már valóban túlterhelhető a nulla. De ez egy berendezésen belűl (mondjuk a példának felhozott tűzhelyben) eléggé valószínűtlen.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) jucsaba válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Pontosan erről van szó ,az áram csk rövid ideig folyik ,a szinusz tetején , (az egyenirányítós pufferkondis szerkezetek)ezen a fázisjavítás sem segít , erre való a pfc-s előszabályzás , akit érdekel kérdezze a barátunkat...
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2017
(#) jucsaba válasza sonajkniz hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
A villanytűzhelyek egy része indukciós ,diódás pufferelkós bemenettel, esetenként 3 fázisra elosztva a terhelőáramot, a többit már leírtam.
(#) Moderátor hozzászólása Nov 14, 2017
 
Tessék mondani: Az elmúlt néhány hozzászólásban mi a vicces?
(#) Gigapixel válasza sonajkniz hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Erről jut eszembe, se rossz fordítás,
madárinfluenza
Következő: »»   755 / 967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem