Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?

Témaindító: zozz12, idő: Dec 16, 2007
Lapozás: OK   102 / 102
(#) Doky586 válasza usane hozzászólására (») Szept 13, 2018 /

Akkor használd a régit. (ha neked az a fontos)
Általánosan elmondható hogy egyik 1950 előtt gyártott multiméter sem mászkál..
(#) usane válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 13, 2018 /

Csak egy kérdést tettem fel, nem kell ezen így felhorkanni
Mindketőt használom. Ám nem 1950-es. 2010 körüli. Nem egy UNI-T, de me, is a gagyi kategória volt akkor sem.
(#) neogeo2 hozzászólása Okt 30, 2018 /

Sziasztok!
Tudom, nem igazán idevágó a kérdésem, de nem találtam jobb témát.
Most érkezett meg Kínából a képen látható multiméter. Szépen működik, de sajnos áramot mérni nem tudok vele. Nem tudok rájönni, hogyan lehet árammérési funkcióra állítani. A bekapcsoló gomb felett fel van szitázva az DCA/ACA felirat, de ezzel a gombbal csak be és kikapcsolni sikerült (hosszan nyomva tartva) a műszert. Rövid nyomásra nem történik semmi. Ha esetleg valakinek van valami megoldási ötlete, kérem segítsen.
Köszönöm.
(#) szapcsika válasza neogeo2 hozzászólására (») Okt 30, 2018 /

Kövesd a "használat előtt tépd le" útmutatást a sárga matricán!
(#) neogeo2 válasza szapcsika hozzászólására (») Okt 30, 2018 /

Közben rájöttem a megoldásra. Nem kell gombokat nyomogatni az áramméréshez. Simán a mérőkábel csatlakoztatásakor átvált a műszer autómatikusan... ez persze még a használati útmutatóban sincs benne így.
(#) Teaway válasza neogeo2 hozzászólására (») Nov 1, 2018 /

Bekapcsolás után röviden megnyomod a bekapcsoló gombot. Mi történik?
(#) neogeo2 válasza Teaway hozzászólására (») Nov 1, 2018 /

Semmi. Ahogy csatlakoztatom a kábelt, arra vált. Ha már árammérésben van, akkor a bekapcsológombbal lehet váltani az AC és DC között.
(#) BI-AMP hozzászólása Sze, 21:43 /

Üdv! Aliexpressről szeretnék rendelni egy multimétert ebben a 12 dolláros kategóriábban. Én a képen láthatót találtam, mi a véleményetek róla?
(#) tbarath válasza BI-AMP hozzászólására (») Sze, 22:40 /

Az a véleményem, hogy inkább linket kellene ilyen esetben megadni, és nem képet. Ami a linken csak egy kattintás, az ebben az esetben leolvasás és begépelés, amit szerintem sokan kihagynak - én is.
Az adott multit amúgy nem ismerem, de ránézésre viccnek tűnik. Én inkább rádobnék még pár dollárt, és vennék egy AN8008-at, arról Dave is jókat mondott: Bővebben: Link. Már nyilván az árhoz képest, mert ős se cserélte le erre a Fluke-ot, de érted.

Egyébként az ilyen lowcost multikhoz jellemzően kritikán aluli minőségű mérővezetékeket adnak, azt javasolt cserélni az első adandő alkalommal valami normálisra. Ha hálózati feszültség közelében szeretnél mérni vele, akkor ezt értsd úgy, hogy mielőtt annak a közelébe mennél a multival.
(#) pipi válasza BI-AMP hozzászólására (») Sze, 23:53 /

Hali!
Szerintem ez ugyanaz
Bővebben: Link
Előnye hogy nyomógombos, nem megy tönkre a tekerője.
Azt nem tudom előny vagy hátrány, hogy kitalálja mit akarsz mérni.
Nekem szimpatikus, gondolkodom hogy rendelek egyet, DE megjegyzem van normális műszerem IS, sajnos tekergetősek(gagyibb is, profibb is kb 5-6db). Volt hasonló mastech nyomógombosom itthoni beszerzésből, imádtam, sajnos tönkrement kb 20 év után, már nem kapható. Jelenleg 3-at használok, egy a táskámban, másik fesz mérésben az asztalon, harmadik ellenállásmérésben az asztalon(áramot nagyon ritkán mérek, akkor tekerészek). Ezt egyedüli műszerként nem tudom elképzelni.
(#) BI-AMP hozzászólása Csü, 5:41 /

Bővebben: Link erről lenne szó. Javarészt csak hobbi célra használnám, meg autó szerelésre. Van e mellet még két műszerem, ami jól működik évek óta.
Következő: »»   102 / 102
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu