Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért milyet?

Témaindító: zozz12, idő: Dec 16, 2007
Lapozás: OK   88 / 88
(#) SMartin_HU hozzászólása Ápr 3, 2017 /

Sziasztok!

Itteni ajánlások alapján vettem és már 4 hónapja használom a Uni-T UT139C multiméterem.

Teljesen meg vagyok elégedve vele.

Egy kérdésem viszont lenne. A hőmérséklet mérésnél az van írva a használati utasításba, hogy 230°C alatt használható. (Ni-Cr és Ni-Si elemek használhatók hozzá)

Gondolom ez nem a multi hőmérséklet méréshatárának a felső értéke, hanem a mellékelt "K" típusú hőelem maximuma.

Hogy is van ez pontosan?
(#) vision61 válasza SMartin_HU hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /

Szia!
Természetesen a műszer többet is tud mérni, csak a hőelem "burkolata" nem alkalmas a magasabb hőmérséklet mérésére.
Mi a laborban ilyen K típusú hőelemeket is használunk, ezek az egyszerű multiméterekhez is alkalmasak, ha az is K bemenettel rendelkezik. (Általában igen.)
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2017
(#) SMartin_HU válasza vision61 hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /

Köszönöm!

Igen K típusú.

Honnan érdemes venni?
(#) vision61 válasza SMartin_HU hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /

Attól függ, mire szeretnéd használni, mennyi a rendelkezésre álló keret. Egy strapabíró tapintó hőmérő többe kerül, mint a multimétered.
Mi a C+D-től szoktuk venni.
K típusból akár 0,5 mm-es átmérőjű köpenyhőelemet is gyártanak, a megrendelő által megadott hosszban.
Beépíthető kivitel.
(#) SMartin_HU válasza vision61 hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /

Semmilyen extra kívánalmam nincs. Csak hogy ne kelljen nézni a felső méréshatárt. Bedugom, működik és nem ég el, ha mégis egy elborult pillanatomban magasabb hőmérsékletet akarok ellenőrizni. Előfordulnak ilyenek
(#) Csupasz hozzászólása Ápr 7, 2017 /

Cégnek kellene rendelnem 3db multit, kérnék egy kis segítséget.
Árhatár: max.15eFt
Szokásos váltó, egyen, áram, feszültség, ellenállás,kapacitás, szakadásvizsgáló.
Extra: automata méréshatárváltás, háttérvilágítás, esetleg bargraph.
Mit tudnátok ajánlani?
(#) tbarath válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /

Ha darabonként 15k a limit akkor UT139C. Ez itthon bruttó 15k alatt is kapható.

Ha együtt, akkor itt írtam olcsóbb cuccokról: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2017
(#) Csupasz válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /

15k/db, és belföldi (számlás kell). Összehasonlítva a 61B-vel, melyik a nyerő?
(#) teglascs hozzászólása Ápr 7, 2017 /

Sziasztok, akinek filléres alapműszer kell, javaslom ezt megnézni: Bővebben: Link (az unalomig ismert DT-830, 1.38 USD áron).
Ha 300 Ft-tal számoljuk a dollárt, akkor 414 Ft a műszer, és 752 Ft a szállítás, összesen kevesebb, mint 1200 Ft.
(#) tbarath válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /

Mire használva melyik a nyerő?

A 61B-t nem ismerem, de amivel spec. szerint jobb a 139c mint a 61b: true rms, 6000 count, ncv, ceruzaelemmel megy, olcsóbb, újabb típus. Ezekből nem tudom mi számít nektek.

A CAT rating nem tudom mennyire fontos nektek, én CATII 250V-nál többet úgyse hiszek el az ilyen lowcost márkáknak. A kapacitásmérés pedig nem erőssége a multiknak, arra inkább célszerszám való.

Illetve - vessetek a mókusok elé - ebben a sávban már akár a Conrad-ban is kapsz Voltcraft vagy Extech autorange-es multit.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2017
(#) tbarath válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /

Ebay-en DT830-ra az első találat free shipping-gel 830 Ft, még csak sorba se rendeztem ár szerint.

Egyébként a cucc szigorúan 48V alatt használandó, ezekkel a mérőzsinórokkal pedig ott se lehet sokáig.
Következő: »»   88 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Ápr, 23. Vas
7:30:13
Jelenleg 237 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu