Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?

Témaindító: zozz12, idő: Dec 16, 2007
Lapozás: OK   94 / 94
(#) nagym6 válasza sargarigo hozzászólására (») Vas, 21:12 /

Idézet:
„Mindkettő négy digites”
De a 8000-es 4000-ig mér, a 8008-as 9999-ig. Ezután jön méréshatár váltás.
(#) tbarath válasza sargarigo hozzászólására (») Vas, 21:20 /

"Mi a különbség az AN8000 és AN8008 között? Melyiket ajánlaátok?"

Gyors gugli alapján az első 4000 count, a második 10k count. Ez alapján teljesen eltér a két multi, még ha hasonlítanak is.
A 8008-asnak elég jó a visszhangja, míg a másikról semmit se tudok, ez alapján szerintem egyértelmű, hogy én melyiket venném. Ezzel nem azt mondom, hogy az olcsóbb nem jó, csak azt, hogy semmit se tudok róla. De ha utánajársz, akkor kérlek oszd meg velünk a megfejtést.
(#) sargarigo válasza tbarath hozzászólására (») Vas, 21:43 /

A hirdetés szövegében láttam hogy írták mindenhol a 4000 count-ot, de fogalmam sem volt hogy mit jelent. Na ezért kell mindig megkérdezni a hozzáértőket!
Mindenesetre most már megvárom, ennyi pénzért szerintem jó lesz nekem. Ha ideér, akkor tesztelek nektek amit szeretnétek, hadd tudjon többet a közöség! Írjátok meg mit próbáljak ki rajta, és posztolom
(#) NGY válasza sargarigo hozzászólására (») Vas, 22:52 /

Alább csatoltam egy összehasonlító táblázatot. Saját összeállítás - ezek a készülékek mind voltak a kezemben (illetve vannak a birtokomban), ellenőriztem az adatokat. Remélem, nincs benne hiba, ha valaki mégis talál, jelezze.

Ilyenket nem részleteztem, hogy hány megaohm vagy hány megahertz a felső határ, egyrészt mert 10 mega felett egyiknek sincs hobbi használat mellett jelentősége, másrészt egyes modellek éppen túlteljesítik a specifikációt.

Nem saját megfigyelés, de több internetes oldalon állítják, hogy a DMM chip (a 1999 változatokat leszámítva) ugyanaz mindben, csak a felprogramozás illetve a user interface (= forgókapcsoló) különböző.

Orosz szaktársaknak sikerült pl. a 6000 kijelzésű modelleket felhekkelni 9999 kijelzésűre, mint ahogy a DM700-ban is elérhetővé tették a hőmérséklet mérést.

compare1.jpg

(#) RoliNyh válasza NGY hozzászólására (») Vas, 23:00 /

Az első oszlopban valóban csak 200mA a felső méréshatár?
Az szerintem nem jó, vagy én nézek el valamit?
(#) tbarath válasza sargarigo hozzászólására (») Vas, 23:03 /

A count azt jelzi, hogy mennyit képes kijelezni.
0-1999 között -> 2000 count
0-3999 között -> 4000 count
0-5999 között -> 6000 count
0-9999 között -> 10000 count
Ezek a 4 digitesek, de vannak 5, 6, stb. digites műszerek is.

Ez nem jelenti azt, hogy a ne lehetne pl. 2000 count-os mérni, csak az a 3,456125 Voltot 3,46-ként tudja kijelezni, míg egy 4000-et (vagy többet) kijelezni képes multi képes a 3,456 Voltot mutatni. Persze más kérdés, hogy szükséged van-e ilyen pontosságra, a legtöbb esetben a 3,5 is pont elég.
(#) NGY válasza RoliNyh hozzászólására (») Vas, 23:25 /

Idézet:
„Az első oszlopban valóban csak 200mA a felső méréshatár?”

Igen, az a modell csak annyit tud. Cserébe viszont 100 nA a felbontása mikroamper állásban.

Célközönség lehet pl. aki sokat játszik mikrokontrolleres áramkörökkel, vagy a másik műszere árammérésben nem ennyire érzékeny. ~2500 forintos műszer.
(#) sargarigo hozzászólása Hé, 12:25 /

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, megrendeltem, várom hogy ideérjen.
Következő: »»   94 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Nov, 21. Kedd
22:18:47
Jelenleg 356 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu