Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?

Témaindító: zozz12, idő: Dec 16, 2007
Lapozás: OK   101 / 101
(#) tbarath válasza SMartin_HU hozzászólására (») Máj 21, 2018 /

Esetleg Conrad-nál is szét lehet nézni
(#) SMartin_HU válasza Gafly hozzászólására (») Máj 21, 2018 /

Csúnyán benéztem... örülök, hogy nem lett baj belőle.

Köszönöm a tippet
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2018
(#) SMartin_HU válasza tbarath hozzászólására (») Máj 21, 2018 /

Köszi a tippet
(#) usane hozzászólása Aug 1, 2018 /

Üdv!

Ha az Uni-t 139-et űberelni akarom akkor mit javasolnátok?

Mondjuk olyan 20000Ft-on belül van ami jobban megérné?
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2018
(#) tbarath válasza usane hozzászólására (») Aug 2, 2018 /

Az UT139C a saját kategóriájában egy elég jó ár/érték arányú multi. Nyilván nem egy Fluke, Agilent vagy Gossen, de az nem is ez az árkategória.
De 20k alatt már elég sok multit megkapsz, ennyiért akár már a Conrad-nál is lehet jókat venni, pedig az minden csak nem olcsó. Pl. ott a VC175, a maga kategóriájában nem rossz, és árban kb. ugyanaz.

Az én tippem: ami 20k alatt jobban megéri mint _egy_ UT139C, az egy UT139C (vagy valami hasonló) _ÉS_ egy másik multi, pl. egy AN8008. Mert ugye így tudod egymáshoz is kalibrálni őket, szóval ha az egyik elhülyül azt kiszúrhatod. És két multi kell ha pl. áramot és feszültséget is kell egyszerre mérned, vagy épp egy áramkörben feszültséget több helyen. Ha az egyik tud pl. hőmérsékletet mérni és a másikban van valami alat fv generátor, akkor pláne jól jársz.
(#) usane válasza tbarath hozzászólására (») Aug 2, 2018 /

Van már egy régebbi Maxvell-em, feszméréshez jó az, de áramot már nem jól már, túl lett terhelve és nem csak a bizti ment ki benne. Majd egyszer megnézem ha annyi időm lesz amennyi nincs. Viszont egy AN8008-at lehet, hogy rendelek az UT mellé. Fluke nekem nem éri meg 3x annyiért mint ez csak a márka miatt. A kérdés a tudásra vonatkozott. Ha több kell akkor majd nézek valami jobbat. Akkor egyenlőre maradok ennél. Köszi.
(#) tbarath válasza usane hozzászólására (») Aug 2, 2018 /

Ami Fluke csak 3x ennyi, az a kínai belpiacos Fluke, amit elvileg nem is lehetne Kínán kívül forgalmazni ha jól tudom. Egy "normális" Fluke 10x ennyi...
(#) usane hozzászólása Aug 8, 2018 /

Üdv!

Új kérdés.
A UNI-T 139c-nél az, hogy mV tartományban szalad negatív irányba szép lassan ha nincs rákapcsolva feszültség az normális? A MASTECH-em 200mV tartományban nem csinál ilyet. Meg kb 10mV-ot ugrál mérés közben, igaz a labortápom kimenetét mértem vele. Majd megnézem akksin mit mutat csak ahhoz össze kell dobnom egy osztót, arra meg most nincs időm. Ja és ezt auto vagy DC módban, ha AC-re kapcsolom akkor marad 0-n.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2018
Következő: »»   101 / 101
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu