Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alternatívák Peltier-re
 
Témaindító: durkonorbi, idő: Dec 19, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 8
(#) proli007 válasza tdi75 hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Ez most abszolút alkalmazkodik a topik címéhez. "Alternatívák Peltier-re"..
(#) tdi75 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Tudom és igazad van.
Csak gondoltam megosztom veletek a fejleményeket. a peltierrel kapcsolatban.
Igazából nem értem hogy hogyan tudott a gyári peltiercella 7 fokot tartani a dobozban, amikor a kicsit nagyobbal sem sikerült azt elérnem. Ezért tértem át a B tervre.
(#) uniman válasza tdi75 hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Hello! Közel egy hónapja várjuk, hogy a konstrukciódat megmutasd!
Elég, ha kihagytad a friss hővezető pasztát, vagy...
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2017
(#) proli007 válasza tdi75 hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Félreérted, én csak jól mulattam, mert a cím alternatívákról szól, egy hűtő pedig az..
(#) tdi75 válasza uniman hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Igazából túl sok mindent nem tudok mutatni. A hűtőborda az maradt a régi csak kapott két nagy teljesítményű hűtőventilátort. A friss hővezető pasztát sajna nem hagytam ki. Igaz képet nem tettem fel bocsánat. Csak nekem az a furcsa hogy a saját cellájával ami eddig jól működött azzal 7 fokos belső hőmérsékletet tudott tartani amég kint volt vagy 35 fok. Ez utóbbi verziók nekem csak 15-18 fokig tudták lehűteni a belső teret akármennyire hűtöttem a külső meleg oldalt. Nem értem hogy a 706-tal miért nem tudtam lejjebb vinni a hőmérsékletet. Sajna az eredeti cellán ami venne volt semmi jelölést nem láttam. Meg mértem a felvett villamos teljesítményt, (tudom ez nem ugyan az mint a termikus) és az kb65-70 watt körül volt.
És hiába téptem szét magam 15 fok alá nem ment le. És még kint sem volt meleg.
(#) uniman válasza tdi75 hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Én csak olyanokkal találkoztam, amelyekben a hűtőbordák mellett voltak a ventilátorok.
A burkolatban volt kiképezve a hozzájuk illő "légfolyosó"...s ha te ezeket "átvariáltad"...
Volt egymotoros is, a két tengelyvégen két különböző méretű ventilátorlapátokkal.
Az rendben van, hogy a forró hűtőbordáról intenzíven lefújod a hőt...de a hideg részről én hanyagolnám a ventilátor "felturbózását". Én hagynám rendesen átfagyni azt és csak kevésbé intenzíven mozgatnám körülötte a levegőt. Így valószínűleg sokkal "hidegebb" levegőhöz lehetne jutni.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2017
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem