Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Toroid transzformátor
 
Témaindító: amex, idő: Jan 3, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   80 / 94
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Erről írtak magyarázatot; épp imént.
(#) at22 hozzászólása Júl 29, 2017 /
 
Sziasztok ! Hozzám került egy toroid trafó amit erősítőbe szeretnék.

A szekunder az kevés nekem. 2x26,4VAC Kb 2x30VAC lenne jó de az se baj ha nagyobb

A kérdésem az hogy, ha a 2x26,4V-ra ráforrasztanák ugyan olyan vastag huzalt és folytatnám a 3 kivezetést egy pár menettel akkor emelkedne a szekunder feszültség? A teljesítmény nem romlana?
Vagy ez így nem kivitelezhető?
(#) ferci válasza at22 hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Szia!
Mindkét "véget" meg kell így hosszabbítanod a hiányzó 4-4 volttal és "fázishelyesen" hozzákötni.
Előtte egy kb. 5-6 menettel mérd meg, hány menet kell mégis voltonként..
A levehető teljesítményed marad nyilván, de az áramot csökkentened kell arányosan.
(#) at22 válasza ferci hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Köszi. Ez gyárilag a szekunder 3 kivezetése van. Gondolom úgy gondolod hogy, a közöz (GND)
Az gyárilag össze van kötve és így van 2x26,4V. Akkor a közöst is szét kell szegyem és amerre van tekerve azt is folytassam meg a másik 2 kivezetést is? Itt egy rajz. Jó gondolom rajz alapján?
Nem igazán értek a tekercseléshez

rajz.png
    
(#) Ge Lee válasza at22 hozzászólására (») Júl 29, 2017 / 1
 
Nem kell szétszedni a közepét. A két végét folytatod, az egyiket az egyik irányba, a másikat meg a másik irányba, azaz ha kézbe veszed a magot, akkor az egyiknél balról jobbra (vagy kintről befelé) fűzöd a huzalt a másiknál meg fordítva.
(#) at22 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Akkor a GND huzalt azt nem kell hogy tekerjem? Csak akkor a két szélsőt kell meneteljem? Azt tudom hogy , ellentétesen kell tekerni (folytatom a tekerést)
(#) ferci válasza at22 hozzászólására (») Júl 29, 2017 / 1
 
A közös ( gnd lesz.. ) kivezetést hagyd úgy, ahogy van. ezért írtam a "2 véget".
A rajzodon a "26.4"-es írásoknál növeld a menetszámot.
Előtte pedig a külön feltekert mérést csináld meg és számolj.
Ha elhibázod az egyik menetirányt, végleges feszmérésnél korrigálhatsz a "póttekercs " végeinek megforgatásával. Rossz menetiránynál csak 22 voltot mérsz ( 26-4 ), jónál pedig 30-at ( 26+4 ).
(#) at22 válasza ferci hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Rendben köszönöm. Így már világos

Ha vastagabb huzallal tekerném az nem gond? Mert lehet nem lesz pont olyanom ami olyan vastag mint ami a toroidon van.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2017
(#) ferci válasza at22 hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Nem gond, csak nehezebb betekerni talán.
(#) at22 válasza ferci hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Ok.
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Júl 29, 2017 / 1
 
Szia! A 15 % tápfeszültség növelés 1,2 dB-lel növeli a kivezérelhetőséget. Ez oly kevéssé érzékelhető, hogy nem éri meg fáradnod a tekercseléssel.
(#) Naszrai válasza at22 hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Milyen vegfokhoz lesz ez? Ha elbirja a nagyobb aramot, egyszerubb lenne +2 vegfokozat es azt hidali.
(#) at22 válasza Naszrai hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Szia! St151-modulokhoz lesz.
(#) at22 hozzászólása Aug 1, 2017 /
 
Sziasztok ma került a kezembe a toroid. Utána néztem és 2x110V meg 1x120V ott tud. Az a baj nem tudom hogy lehetne bekötni 230V-ra.
Sorrend Bemenet: Kék, barna, kék ,barna, narancs.

A toroid model: TD-230-0500I.
Amibe üzemelt: KEF KIT100PSW 500W

Ha valaki tudná a bekötést azt megköszönöm előre is
(#) zotya1983 válasza at22 hozzászólására (») Aug 1, 2017 / 1
 
A 2x110 v os tekercsek közepét összekötöd a maradék 2 szélső vezeték na az lesz a 220v os primered. A közepe meg a földön...
(#) at22 válasza zotya1983 hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Köszi a gyors választ. Megnézem
(#) zotya1983 válasza at22 hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
2x12v~ És 2x60V ~ AC t tud.Adatlapja itt olvasható. És 230v os bemenete van csak.
(#) at22 válasza zotya1983 hozzászólására (») Aug 1, 2017 / 1
 
Ahogy leírtad úgy jó lett) Köszi
(#) at22 válasza at22 hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
2x25VAC meg 2x20VAC a szekunder. Rászeretnék tekerni a 2x25VAC-ra de sajna ki van öntve a közepe a toroidnak.
(#) zotya1983 válasza at22 hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Ha ki van öntve elég necces lesz rátekerni sajnos
(#) blasz válasza at22 hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Szia még mindig az ST:-hez keresel trafót?
(#) at22 válasza blasz hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Köszi, de már nem keresek
(#) Ge Lee válasza at22 hozzászólására (») Aug 1, 2017 / 1
 
Minek akarsz rátekerni? Már leírták (és meg is indokolták), hogy semmi értelme sincs! Ezzel a kétféle kettős szekunderrel lehet csinálni +/-28V-ot, +/-56V-ot, +/- 35V-ot és +/-70V-ot. Miféle végfok lehet az, amelyiknek ezek közül valamelyik tápfesz ne felelne meg, vagy ne lehetne hozzáalakítani?
(#) at22 hozzászólása Aug 13, 2017 /
 
Sziasztok! Olyan probléma lépet fel nálam a toroiddal kapcsolatos hogy, eddig nem volt vele baj de most olyat csinál gondol egyet és kinyomja a biztosítékot a primer ágon. Már eddig 3,15A meg 4A-es biztosítékot kiégetett. St-151 végfok pár hajt meg hangfalvédelem van rajta. Most ki iktattam a biztosítékot direktre kötöttem. Jól üzemmel nincs így vele gond. A biztit miért nyomta ki valaki tudna tippet adni? Valahol lehet valami bibi? Aggaszt mert lehet így hosszú távon lesz valami baja.
(#) ferci válasza at22 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Szia!
Tegyél be nagyon lassú 6.3-as biztit, ha nem akarsz lágyindítással foglalkozni.
(#) at22 válasza ferci hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Köszi. A lágyidítás nem hiszem szükséges mert 500W a toroid. Tudtommal 600W fölött ajánlott.
(#) RoliNyh válasza at22 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Mérj primer áromt folyamatosan, és számold ki mennyi a teljesítménye. Ha nagyon eltér az eredeti gyári adattól, lehet, hogy menetzárlatos lett, de éppen még működik, viszont ilyenkor jobban melegszik is...
(#) Cinema válasza at22 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Ha bekapcsoláskor nyomja ki a biztosítékot, akkor nagyobb áramot vesz fel egy rövid időre, azért megy ki a biztosíték. (Ebben a melegben nem is csoda ez, minden készüléket megvisel a nagy meleg.)
Nagyjából 100W-onként kell T1A-es biztosíték, toroid transzformátorhoz a primer oldalon.
A "T" jelű a lassú biztosíték, az "F" az gyors, az "N" az pedig normál sebességű kioldással dolgozik.
Azért egy 500W-os toroidhoz már kell a lágyindító-bekapcsoló áramkör, ez nem nagy plusz költség megépíteni.
Én nagyon egyszerűen egy 230V-os relével és 680Ohm/5W-os ellenállással oldottam meg, a relé öntartó lesz, ha meghúzott.

Üdv!
(#) at22 válasza Cinema hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Köszönöm szépen. Így már nyugtató hogy nincs vele gond Ha nagyon szükséges akkor kap lágyindítót.
(#) Ge Lee válasza at22 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Ezért tetszik nekem az összeragasztott majd leszigetelt U mag (hiperszil) ugyanúgy körkörösen megtekerve cséve nélkül mint a toroid. Hellyel közzel ugyanolyan paraméterei lesznek, viszont a 2kW-os sem csapkodja le az automatát, nem kell hozzá lágyindító.
Következő: »»   80 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem