Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)

Témaindító: Stakypot, idő: Jan 18, 2008
Témakörök:
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok! NAV
Lapozás: OK   134 / 134
(#) Massawa válasza tbarath hozzászólására (») Jún 29, 2017 /

Senkit, ha a szállitmány nem volt ajánlva ( registered parcel) feladva, akkor a sohivatal a jo cim és a felado ( ill az ebay segithet, mert ök vállalják a felelöséget). A magyar postának van ehhez a legkevesebb köze.
(#) tbarath válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 29, 2017 /

köszi, ennek holnap nekilátok.
(#) uniman válasza tbarath hozzászólására (») Jún 29, 2017 /

Hello! A "Yanwen" azonosítót itt ellenőrizheted...
Pont ezt említettem...érdekes, hogy ott még csak a jún 13-i "Transit out from HKG" áll...
(#) tbarath válasza uniman hozzászólására (») Jún 29, 2017 /

Jaja, ott is néztem, bár ott érdekes módon egy május 14.-ei bejegyzés az utolsó: "Handled by airline,flight No.."
Ebay-en nézve a tracking-et van egy május 17.-ei is: "Arrive at Hungary airport."

Na mindegy, írtam már délután az eladónak, meglátom mit válaszol.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2017
(#) pipi válasza tbarath hozzászólására (») Jún 30, 2017 /

Hali!
A várható száll. -tól-ig idő lejárta előtt nem illik reklamálni, Tudtommal, a várható idő vége után 30 napig tudsz reklamálni.
máj->júni közepe nagyon kis idő...., két hónap simán lehet mire ideér
(#) tbarath válasza pipi hozzászólására (») Jún 30, 2017 /

A szállítási idő vége június 15, ami rég elmúlt. Ráadásul a tracking szerint a május 10.-ei rendelést az eladó feladta 14.-én és magyar reptérre ért 17.-én.
És nem is igazán reklamáltam, csak leírtam a helyzetet és rákérdeztem, hogy tud-e tenni valamit.
(#) kzozo válasza pipi hozzászólására (») Jún 30, 2017 /

Bocs hogy beleszólok, de pl. én a lejárat előtt pár nappal szoktam írni az eladónak, hogy még nem ért ide. Legutóbb pont így derült ki, hogy azért nem kaptam még meg, mert még Kínán belül a szállító visszaküldte nekik, csak nekem elfelejtettek szólni. Mivel kell nekem a cucc, kértem hogy adják fel mégegyszer.
(#) Kovidivi hozzászólása Júl 5, 2017 /

Mi van most Kínában? Két megrendelésemet is rosszul teljesítették. Teljesen más terméket küldtek, mint amit rendeltem... Most utoljára 3.7$ értékű helyett 6.2$ értékűt, de azzal meg semmit sem tudok kezdeni, nem is kell...
(#) kameleon2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 5, 2017 /

Nem Kínában. A "petya" elözönlötte a hajózási társaságokat. Akkora a káosz, hogy csoda, ha a konténerek jó helyre kerülnek.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2017
(#) tbarath válasza tbarath hozzászólására (») Júl 7, 2017 /

Na tegnap meghozta a posta.
Közben beszéltem az eladóval, ő resell-t vagy refund-ot ajánlott, végül resell-ben egyeztünk meg. Remélem még nem küldte el...
(#) GPeti1977 hozzászólása Júl 7, 2017 /

Van egy rendelt árum ami már "Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents" állapotban van, 2017.06.24. | 11:31 kezdettel, mivel ez a z első ilyen hogy megfogták így azt sem tudom hogy amit elküldtem az elégséges-e, vagy már szóltak volna, meddig ülnek még rajta?
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2017
(#) Bakman válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 7, 2017 /

Mostanában sok csomagot megfognak, ebből pedig egyenesen következik a lassabb ügyintézés.
(#) GPeti1977 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 8, 2017 /

Hány napig ülhetnek rajta?
(#) Bakman válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 8, 2017 /

Ahogy én láttam, akár két-három hét is lehet. Ráadásként: Kiszámítható kalandok a NemPosKicseKö rendszerében.
(#) Doky586 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 8, 2017 /

Tudtommal a közszférában az ügyintézési határidők 30 naposak szoktak lenni, amibe nem számít bele ha közben tőled kérnek valamit.
A vám-ot különbenis a külső kereskedelem megnehezítésére találták fel (hogy a belsőt támogassák vele), úgyhogy ez ilyen..
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2017
(#) tbarath válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 8, 2017 /

Az ilyen 30 napos határidőknél sokszor van olyan, hogy kb. indoklás nélkül hozzátehetnek meghosszabbíthatják még 30 nappal. (Persze csak ha az államnak kellene valamit X napon belül elintézni.)
Nem tudom vámnál hogy van, nekem tracking szerint május 17-én ért az országba a csomagom és július 6.-án sikerült is kiszállítaniuk. De ez nem vámos volt, legalábbis felbontva nem volt és meszse vámhatár alatti tétel.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2017
(#) attika hozzászólása Júl 12, 2017 /

Sziasztok.
Egyesült Királyságból rendelt csomagokról kinek mi a tapasztalata?
Hamarabb ide ér vagy ugyan úgy hetekig kell rá várni?
(#) steelbird válasza attika hozzászólására (») Júl 12, 2017 / 1

Szia
Nekem max 1 hét volt általában.
(#) tbarath válasza attika hozzászólására (») Júl 12, 2017 / 1

Általában gyors (értsd: pár nap), de a magyar posta képes erre is ráülni...
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2017
(#) MikulaSan hozzászólása Júl 14, 2017 /

Sziasztok ez megéri?Szettecske
(#) uniman válasza MikulaSan hozzászólására (») Júl 14, 2017 / 2

Ehhez regisztrálnunk kéne...
(#) bbb válasza MikulaSan hozzászólására (») Júl 14, 2017 / 1

Nem kell regisztrálni, és szerintem nem éri meg Ha egyenként megrendeled a darabjait a szettnek, akkor kb. a 2/3-ából, vagy feléből kijössz a végére.
(#) MikulaSan válasza bbb hozzászólására (») Júl 14, 2017 /

Köszike! Csak érdeklődés egyenlőre.
Következő: »»   134 / 134
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Júl, 23. Vas
8:39:36
Jelenleg 204 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu