Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   130 / 250
(#) sector99 válasza NGY hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Szia !
No én szerencsésen és gyorsan visszakaptam két rendelésem árát. Egy héten belül lezajlott az egész, szóval le a kalappal előttük.
Azt hogy lehet megállapítani, hogy tracking nr.-t ad hozzá az eladó ?
(#) tbarath válasza sector99 hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Ebay írja, és ha azt a számot beírod pl. track17.net-en akkor valódi dolgot látsz
(#) NGY válasza tbarath hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Így van.
Az a legjobb, ha a posta.hu/tracking oldal is látja, akkor szinte biztos, hogy megjön. Ha a magyar posta rendszerében nem látszik a feladást követő egy-két napon belül, akkor esélye, hogy valami nem jó.
(#) RoliNyh válasza NGY hozzászólására (») Máj 5, 2017 1 /
 
Ez azért nem olyan biztos.
Vannak követési számok, amit a magyar posta nem tud követni, de a track17 pl igen. És megjön...
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2017
(#) NGY válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Olvasd el mégegyszer, amit írtam !
(#) tbarath válasza NGY hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
"Ha a magyar posta rendszerében nem látszik a feladást követő egy-két napon belül, akkor esélye, hogy valami nem jó."

Ezzel én sem értek egyet. Haa magyar posta rendszerében nem jelenik meg az pont nem jelent semmit. A feladást követő pár nap is max. légipostán vagy EU-n belül igaz, mert ha hajón jön pár hétig csájnából akkor azt nézheted
(#) sector99 válasza tbarath hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Ok, de ezt már a megrendelés előtt is látom, hogy melyik termékhez ad az eladó számot ?? Vagy csak utána, amikor már megjött a "shipped" értesítés ?
(#) tbarath válasza sector99 hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Az eladó a termék adatlapján leírhatja, általában X összeg alatt tracking nélkül küldik, fölötte van tracking. De rá is kérdezhetsz, illetve sok esetben van erre lehetőség a fizetésnél is.
(#) sector99 válasza tbarath hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Rendben, most már értem. Köszi !
(#) llaci80 hozzászólása Máj 6, 2017 /
 
Sziasztok, nekem 2 hete nem változik a track id-nél a státusza (security check China export) valami ilyesmi.Aztán írtam az eladónak , annyit válaszolt hogy 40 dollár alatti küldeményeknél olyan track id-t ad amit kínában lehet csak nyomonkövetni ?! Egyébként 1 krimpelő fogót vettem kb 4000-ért :S 157 vásárlásból kb 95% megjött amúgy a többi REFUND volt.
(#) Moderátor hozzászólása Máj 8, 2017
 
Uraim!
A vita elmérgesedését megelőzendő, töröltem a hozzászólásokat, és kéretik befejezni ez irányú megnyilvánulásaitokat.
(#) molnarp hozzászólása Máj 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Mostanában a vámköteles küldemény nálatok mennyi idő alatt érkezett meg?
USA-MO. - 4 nap.
MO. dokumentumok feldolgozása 21 nap, ebből 14 munkanap és még mindig semmi...
(#) RoliNyh válasza molnarp hozzászólására (») Máj 15, 2017 1 /
 
Nem vagy egyedül. Íme egy csomagom, amit már két hónapja várok. Megkaptam az értesítést, még aznap este visszaküldtem az igazolást e-mailben. Négy napba telt, mire egyáltalán hozzászagoltak a feldolgozáshoz, és ha jól látom, már két hete ülnek rajta, mire eljutottak odáig, hogy "mehet tovább".
No comment.

A moderátornak pedig ez úton üzenem
(mivel neki válaszolni nem lehet),
hogy amelyík üzenetemben leírtam részletesen, hogy miért nem követhető minden csomag belföldön,
nyugodtan bentmaradhatott volna a rendszerben.
Attól, hogy neki nem tetszett a kis vitánk, szerintem sokaknak hasznos olvasmány lett volna
(mármint nem a vita, hanem amiket írtam abban az üzenetben),
mert pontosan ehez a topichoz kapcsolódó információk voltak benne, amiben egyértelműen indokoltam, némelyík csomagkövetési számot miért nem lehet belföldön követni.

Ui.: Köszönjük Emese...

Tracking.png
    
(#) cimopata válasza molnarp hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Ugyan ez nálam is tiszta szégyen:
Idézet:
„2017.04.27
15:04 99205(United States
Item information :
Küldemény postai feladása / Item accepted by postal operator
2017.04.28
08:01 USSFOA(United States
Item information :
Indító nemzetközi feldolgozó központba érkezett / Item in office of exchange
2017.04.28
08:02 USSFOA(United States
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad
2017.04.28
13:45 USSFOA(United States
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad
2017.04.30
23:45
Item information :
Célországban feldolgozva / Processed in the destination country
2017.05.01
22:39
Item information :
Vámköteles küldemény NAV regisztráció / Under postal customs procedure
2017.05.02
07:56
Item information :
Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted
2017.05.06
12:14
Item information :
Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents”



Még aznap másodikán megküldtem nekik az adatokat holnap lesz két hete hogy ülnek rajta.
Pusztulat egy ország. Ennél már csak a mexikói meg az orosz posta szánalmasabb.

Ja és még valószínű fizetnem is kell érte mert bár egy forintomba nem került a cucc mivel ismerős küldi de az EMS 66$ díja több mint 45eur. Könyörgöm 45 eur határ 2017-ben amikor már minden olyan drága? Nevetséges.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2017
(#) Massawa válasza cimopata hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Ne beszélj félre, az ilyen vámkezelés bárhol Europában 3-6 hétig tart. Vannak extra felado országok (pl USA vagy Singapore) ahonnan még hosszabb az idö, mert valoszinüleg njncs harmonizálva a vámrendszer. Ezért pl Singaporet kimondottan érdemes kerülni (a világ leglassubb postája van ott - az amerikaiaknak meg néhány éve még fogalmuk sem volt arrol, hogy egy vámügyintéshez hiteles számla is kell, mert amit ök szoktak nyomtatni az csak egy fecni), mig Kinábol 1 hét alatt elintézik a dolgot a singaporei csomagra 6 hetet vártam ( ápr.4-n érkezett Europába a vámra - Hollandia). Igen, és fizetned kell érte.
Szoval nem az ország van pusztuloban, hanem egyesek akik nagyképüsködve ilyesmit állitanak...
(Ráadásul miután Europában nincs már nagyon vámkezelés, mindenhol leépitették a személyzetet igy akik marad(hat)tak vagy ujak, azok csak erre képesek).
(#) sanaxx hozzászólása Máj 16, 2017 /
 
Sziasztok,
Rendelt e már valaki ebayról, cseredarabos terméket,?
Esetemben autó alkatrész, mondjuk 100 dollár, posta 20, depositja 50, amit visszakapsz ha megérkezett a cseredarab hozzájuk. A kérdésem a következő:hogyan küldöm vissza a cseredarabot ki állja a postát ebben az esetben, csak odaadom a futárnak aki az újat hozza, vagy plussz költséggel kell számolnom és előtte meg kell rendelnem valahogy a szolgáltatást. Vannak sejtéseim, de nem hiszem , hogy olyan egyszerűen működne. A választ előre is köszönöm.
(#) Massawa válasza sanaxx hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Attol függ, hogy honnan vetted. Ha europai forrasbol ( akkor nem dollarban számolnának) általában vállalják a visszaküldés postai költségeit, azaz feladod az ö költségükre. Ilyenkor már a megvételkor kapsz egy RMA nevü papirt számmal, amit visszaküldés elött jelezned kell, amit egy másik számmal megerösithetnek. Igy a posta/futar köteles átvenni ingyen ( az is rajta van jobb esetben, hogy melyik szállitási céggel küldheted). Ha nincs ilyen dokumentum akkor a posta/futár dönti el, hogy ki fizet (többnyire te, a felado).
A kinaikkal az ilyesmit le kell tárgyalni, mert a rossz cuccokat felesleges visszavitetni, igy általában fenntartanak egy reklamácios telepet valahol Europaban, ahova a reklamált alkatrészt küldened kell, általában fizetni is kell a postát, amit utánna jováirnak (leszámolnak a köv megrendelésböl).
Mindan más EU-n kivüli reklamácio bonyolult és drága (elöfordul, hogy még a kiviteli vámot is intézend kell).
Az ebay csak a fizetési tranzakcioért vállal felelöséget, azaz csak azért, higy a rossz árut nem kell megfizetni. Minden más a ti ügyetek (elado-vevö). Persze tájékoztasd az ebayt is az esetröl, mert akkor jo az esélyed, hogy visszakapod a pénzt ha valoban rossz a termék.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2017
(#) sanaxx válasza Massawa hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
A dollárt csak írtam, mindegy, ebben az esetben, németből rendelnék, de itt sehol nem említik ezt az RMA dolgot. Azért szeretném tudni mert nem mindegy mennyi a vége, könnyen lehet hogy itthon is megkapom annyiért és fele kockázatért. Mondjuk sejthetően 25 euróért nemigen viszik vissza is

http://www.ebay.com/itm/Turbo-Turbolader-KIA-Sorento-2-5-CRDI-CRDi-...dCntId
(#) Massawa válasza sanaxx hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Ezt tisztázd az eladoval, de ritkán szokott ilyesmi hibás lenni, azaz azt ne várd, hogy beépited tesztelni aztán kiderül, hogy nem ez a kocsi baja, és akkor visszaküldöd. Ezt még a márkaszerviz sem igen vállalja. A nejem kocsijában a processzorra gyanakodtak és meg akarták velünk vetetni az ujat. A 3. szervizben derült ki, hogy csupán egy szenzor volt beteg.
(#) sanaxx válasza Massawa hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Félreérted akkor a dolgot, nem a garanciás visszaküldésre gondolok.
Ebben az esetben veszel egy turbót, leteszed az árát a postaköltséget, és 80 euro depositot, ha mégsem küldenéd vissza a rossz turbódat cseredarabként. Na erre vagyok kíváncsi ez a cseredarab visszaküldés hogy működik jön az új adom a régit és mindenki boldog vagy van extra díja a visszaküldésnek. Van ahol írják hogy nekem kell fizetni, több helyen nem is említik, akkor most mi a helyzet?
(#) Massawa válasza sanaxx hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Ebben ez esetben természetesen neked kell fizetned a visszaküldés diját.
(#) sanaxx válasza Massawa hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Ok, köszönöm.
(#) csabeszq hozzászólása Máj 16, 2017 /
 
Rendeltem az aliexpress-től ÁFA köteles cuccot és még nem érkezett meg 50 napja.

Kihozza ilyenkor a postás? Még nem rendeltem VÁM/ÁFA köteles cuccot, ezért érdekelne.

2017.04.03 13:01 (GMT-7): Depart from transit country
2017.04.03 01:55 (GMT-7): Célországba elküldve / Item sent abroad
2017.04.01 14:49 (GMT-7): Arrive at transit country
2017.03.31 15:17 (GMT-7): Security check success
2017.03.30 23:13 (GMT-7): Leave the processing center and shipped
2017.03.30 10:16 (GMT-7): Célországba elküldve / Item sent abroad
2017.03.30 09:03 (GMT-7): Küldemény postai feladása / Item accepted by postal operator
2017.03.29 21:47 (GMT-7): Item sorting by shipper in shenzhen
2017.03.29 17:01 (GMT-7): Item received by shipper in shenzhen
2017.03.29 08:53 (GMT-7): Outbound in sorting center
2017.03.29 08:48 (GMT-7): Inbound in sorting center
2017.03.29 08:18 (GMT-7): Accepted by carrier
2017.03.28 09:42 (GMT-7): Waiting for pick up
2017.03.26 20:42 (GMT-7): Shipment confirmation
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2017
(#) Massawa válasza csabeszq hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Ha vám köteles a cucc, akkor majd valaki felszolit (posta/futar), hogy jelenj meg vagy küld a papirokat és utánna fognak csak vámolni.
Kitudja hol van a szállitmány most, ha nincs több tracking infod. A lista szerint valahol a tranzitban van, lehet, hogy ott döntöttek, hogy vámolnak vagy nem, vagy ki vámol.
(#) papus51 hozzászólása Máj 17, 2017 /
 
Sziasztok!
Tapasztalta valaki, hogy mostanában felgyorsult a szállítás Kínából? 10-én rendeltem Alin keresztül toroidokat és 16-án már Mo.-n van.
Mástól is olvastam, hogy NYÁK rendelése 3-4 nap alatt érkezett meg.
Ezek kivételes esetek, vagy valami alapvetően változott?
Köszi.
(#) kadarist válasza papus51 hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Ha nagyobb értékben rendelsz, akkor jobban szeretnek és ezért más útvonalon indítják el a termékedet.
(#) tbarath válasza papus51 hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Nálam a "sima"' untracked csomagok kb. 90%-a 30 nap körül érkezik, a maradék meg ahogy alakul, néha itt van 5 nap alatt, néha 5 hét alatt.
De ez csak érzésre, erről nem vezetek nyilvántartást.
(#) pont válasza papus51 hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Van, hogy légipostával küldik, de olyan is van, hogy van nekik Európában lerakat, és onnan szolgálnak ki, ilyenkor tud gyors lenni a dolog. Az sem mindegy mikor indul a hajó, fel fér-e még azonnal a rendelésed, vagy meg kell várni a következőt...Ugyan lehet semmi köze hozzá, de nekem meg az tűnt fel, hogy az összes sérült csomagom ilyen túl gyorsan jött....(persze nem minden csomagom sérült ha gyorsan jön)
(#) Massawa válasza papus51 hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Ez van valoban. Hozzám rendeszeresen jön áru gyakran napokon belül, néha 2-3 hét, kivétel Singapore onnan jo ha hat hét alatt megkapod az avizot a vámra, majd még 2 hét mire azt elintézik.
(#) Kovidivi válasza papus51 hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
A toroid nagy súlyú, nem levélként, hanem csomagként van feladva. A nyák sem levél, hanem már csomag, és ott a postaköltséget (3-4$) belekalkulálják az áraiba. Míg egy 1$-os levél csak a legolcsóbb úton jut el hozzábk (3-4 hét alatt).
Következő: »»   130 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem