Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   133 / 251
(#) MikulaSan válasza uniman hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Köszi. Mondjuk nem értem higy "lefoglaltam" amikor kifizettem a telót, és elkelett volna küldeniük. Na mind1. Remélem kövhéten megjön mert szükségem lenne rá.
(#) uniman válasza MikulaSan hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Nem valószínű, hogy a következő héten kézbe veheted.
Előbb be kell szereznie az eladónak, utána kezdődhet a szállítása.
Én visszakérném a pénzt és ezt megrendelném...igaz jelenleg ezt is csak előrendelni lehet!
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2017
(#) MikulaSan válasza uniman hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Nekem is ezt írta hogy 5-12 nap mire megjön, amikor megrendeltem kifizettem ugyanezt csak pirosban. Így nem értem higy lehet készlethiány ha ugyanezt írta. Vagy csak én vagyok értetlen.
(#) MikulaSan válasza MikulaSan hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Kis kiegészítés. Annyi hogy gyors szállításal rendeltem (3500ft)
(#) Bakman válasza MikulaSan hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Számolj rá akár több hetet is, az itthoni NAV szigorítottan ellenőrzi a csomagokat és ez bezony lassan megy. Tele ezzel az internet magyar szekciója.
(#) MikulaSan válasza Bakman hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Legutóbb amazonon rendeltem a előző telóm ott megvolt 7 nap alatt. Csak ezt öcsi örökli ami most van és úgy számoltam meglesz legkésőbb 12 nap múlva az új.
(#) Bakman válasza MikulaSan hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Konkrét tapapsztalatom nincs, ilyen értékben nem szoktam külföldről rendelni, csak azt írtam le, amit viszonylag sok helyen megemlítenek. Ha gorsabban megkapod, csak öröm és boldogság van.
(#) pipi válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Hali!
az újraküldéssel az a baj hogy kicsúszol vele a reklamálhatósági időből,
ez gáz, ha csak mondja, de nem küldi....
(#) MikulaSan válasza Bakman hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Rengeteg alkatrészt rendeltem telefonok,laptopok javításához. mind megjött max 1-3 nap csuszással és volt amelyet fel is nyitottak a vámon. ebayről hosszadalmas mire Kínából megjön vagy ázsiábol. Máshonnét mindig időbe itt van/volt. Alapjáraton csak az nem koppan le nekem. Hogy akkor választottam,fizettem ki a terméket mikor volt belőle. Gyors szállításra is költve pluszba. Vasárnap rendeltem és állítólag hétfőn nekiálltak csomizni feladni. Ma látom hogy megállt a küldés a fenti értesítéssel. Előtte miért nem lehetett felmérni azt hogy belefér e, és értesiteni hogy várni kell a készletre.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2017
(#) Bakman válasza MikulaSan hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Idézet:
„Előtte miért nem lehetett felmérni azt hogy belefér e”
Gondolom azért, mert így mástól rendeltél volna.
(#) MikulaSan válasza Bakman hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Ebben lehet igazad van. Szerencsére itt még senki sem mondta hogy a refund rendszerrel gond lenne. más nem refund és keresek valami helyet ahol hama ideérne.
(#) Ivan93 válasza pipi hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
RoliNyh, Pipi: köszönöm válaszotok!
Az újraküldésnél írta, hogy az idő limit miatt nem kell aggódnom, mert 'replacement'-et ad hozzá ami ezt megoldja. Ebben nem bíztam, így megírtam neki, hogy inkább a refund legyen. Azt válaszolta, erősítsem meg, hogy javítható-e és mit szólnék részleges visszatérítéshez. Megírtam neki, hogy szerintem nem javítható, mert az ic-n majdnem rövidzárat mértem, és megkérdeztem mit ért részleges visszatérítés alatt (remélem konkrét aránnyal válaszol majd, nem csak körülírja).
Amint lesz fejlemény, megírom, szükség esetén még kérdezek.
(#) sector99 hozzászólása Jún 24, 2017 /
 
Sziasztok !
Szeretnék a Pay-Pal-omhoz security key-t beállítani, de semmilyen formátumban nem fogadja el a mobil számot. Tudja valaki, hogy hogyan kell megadni ?
Egyébként legyetek résen, mert ma kaptam egy SPAM-et ami első ránézésre úgy tűnt, hogy a Pay-Pal rendszer küldte. De gyorsan meg is buktak, mert nem a regisztált e-mail címemre érkezett az üzenet és a feladó se a megszokott, hanem: sales-report@clara.net volt !
(#) Ivan93 válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Ma válaszolt az eladó, megkért, hogy erősítsem meg a részleges visszatérítés összegét. Az a gondom, hogy nem írt semmilyen összeget. Nekem kellene megírni, hogy mennyit küldjön, vagy pontosan mit szeretne, mit erősítsek meg?
(#) uniman válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Semmi konkrétumot nem árultál el a "híbás modulodról" Így nem tudni, hogy tizenvalahány avagy 1,5 dolcsis cuccról van szó. Ha 100 dolcsis cuccról lenne szó és teljesen használhatatalan, akkor csak 1 dolláros "dísz"-nek jó...vagyis 99-et kérj vissza!
(#) Ivan93 válasza uniman hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Igazad van, 5$ UV érzékelőről van szó. Nem nagy tétel, de akkor sem működik. 3-4$-ra gondoltam válaszként az eladónak.
(#) MikulaSan hozzászólása Jún 26, 2017 /
 
Hello. Bangoodról kb mennyi idő mire megjön a refund?
(#) uniman válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Az ilyen cucc semmit sem ér hibásan...
(#) RoliNyh válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Egyébként csak halkan kérdezném meg, teljesen biztos vagy abban, hogy valóban "csak" a modul nem működik? Vagy esetleg a programod nem jó amivel használnád...
(#) Ivan93 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Az enyém analóg szenzor, nem digitális. Közel zárlatos az egész (~20 Ohm), megnéztem, nem forrasztási hiba. 0,1mA helyett 140mA-t vesz fel, forró és büdös lesz gyorsan, de nem füstöl.
(#) RoliNyh válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Ha mindezt 3.3V tápfesznél tapasztalod, akár az egész árát is visszakérhetnéd akár...
(#) papus51 hozzászólása Jún 28, 2017 /
 
Sziasztok!
NYÁK-okat rendeltem Kínából. Adtak egy osztrák tracking-et, ami elég érdekes, meg az is érdekes, hogy kb. másfél hónap után jelent meg a nyomkövető rendszerekben.
Viszont már hetedik napja Mo.-n van és nem értem mi a fenét csinálnak vele. 21-én az írta a nyomkövető, hogy célországban feldolgozva, azután 26-án, hogy belföldi feldolgozásra továbbítva, azóta ez látszik, csomag meg nem akar megérkezni.
Ha tényleg Ausztriából jött akkor uniósnak számit, nem? Nem kell vámmmal foglalkozniuk, amúgy is 5.000,-Ft alatti tétel.
Érti ezt valaki?
(#) uniman válasza papus51 hozzászólására (») Jún 28, 2017 /
 
Nekem tegnap hozta a postás a cuccot, amelyet 2017.06.16-án raktak ki Ferihegyen a repülőből...
Lehet rosszul fordítod le magyarra a nyomkövető sorait...vagy az magyarul írja ki azt amit leírtál?
(#) Massawa hozzászólása Jún 28, 2017 /
 
Érdekes olvasni ezeket a hozzászolásokat. Az a tracking/nyomkövetö amint látom inkább elégedettlenséget, gondot, munkát okoz ( naponta benéztek hol van már a csomag...) ahelyett, hogy azt adná, amire a tervezök szánták. Nem tudom, hogy igy van-e egyáltalán értelme a nyilvánosság elé tárni az adatokat, hiszen mi csak mérgelödni fogunk anélkül, hogy bármit is tudnánk változtatni a tényeken. Félö, hogy ez megint csak egy olyan szolgáltatás ami az embereket feleslegesen felizgatja és kritikára kényszeriti. Szerintem jobb volna, ha ilyen tracking helyett ( az legyen csak azoknak hozzáférhetö, akiknek ez a dolga és tenni is tudnak valamit) inkább adnának egy határidöt, és ha addig nem jön meg a szállitmány, akkor a cimzett reklamálhat. Semmi másra szerintem nincs szükség ( ahogy korábban sem volt ilyen szolgáltatás, mégis többnyire müködött a posta), ha csak föleg morgásra meg elégedettlenségre ad okot.
(#) papus51 válasza uniman hozzászólására (») Jún 28, 2017 /
 
Viszonylag jól fordítok angolról, de ezt a Magyar Posta nyomkövetője írta, magyarul.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2017
(#) pipi válasza papus51 hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Kár hogy a nyomkövetőben nem látszik a vámhivatal melyik sarkában mennyit áll
Szerintem az hogy melyik posta adta a trackinget, nem jelent semmit, nem onnan fog jönni a csomag, mint írtad Kinából rendelted, így átmegy a vámon.
Több eladónál is láttam hogy több nemzetiségű postával is szállít.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2017
(#) Doky586 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Igazán szerelhetnének már minden 1eFt értékű csomagra ajándékként egy gps modult+ gsm modult+ forgatható ip kamerát+ elemet ami bírja ezeket 2-3 hónapig amíg megérkezik kínából...
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2017
(#) uniman válasza Massawa hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Az utóbbi rendeléseimnél még $0.99 értékű cucchoz is adtak nyomkövetési számokat...pedig nem is szerepelt az a megrendelt árunál.
(#) tbarath hozzászólása Jún 29, 2017 /
 
Én most futottam bele valamibe, ami minimum érdekes.
Májusban rendeltem ebay-ről, elvileg júni közepéig kellett volna ideérni, gondoltam már utánanézek. A tracking number kamunak tűnt, de ebay-en rákattintva azt írja, hogy a YANWEN nevű cég szállítja, és a tracking szerint május 17.-én megérkezett a reptérre (at Hungary), és ez az utolsó bejegyzés. A tracking number alapján se a track17, se a magyar posta nem tud semmit (elektronikusan).

Na ilyenkor mit lehet csinálni? Kit lehet piszkálni?
(#) nedudgi válasza tbarath hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
A Magyar Posta ügyfélszolgálatát megtámadhatod a ragszám alapján.
Következő: »»   133 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem