Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   139 / 250
(#) zolee1209 válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 1, 2017 / 2
 
Múlt héten ugyanezt eljátszottam én is. Ezen a héten már csak a limit tréfált meg.
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Ma meg megérkezett az áru...aug. 20-án végződött a licit, aug. 26-án került postára.
Mi van ilyenkor ?
(#) lalibatyo válasza uniman hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Türelmetlen vagy annyi. No meg a Magyar Kir Posta lassú mint a csiga. Én sűrű elnézések közepette visszaküldeném a zsét. Épp ma jött egy szept 10 én postázott rendelésem, tehát 2 hónapot utazott, de le merem fogadni hogy ebből legalább 1 hónapot itt országon belül.
(#) uniman válasza lalibatyo hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Ezt azért nem mondanám...amúgy is csak aprópénzről van szó, licittel ez 1.25 USD volt. Persze szívesen kifizetném neki, csak nem tudom hogyan.
Érkezett meg már rendelésem Kínából 7 nap alatt is...
(#) nedudgi válasza lalibatyo hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
A Posta a legkevésbé tehet erről. A megnövekedett forgalmat nem bírja a NAV.
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
A fene tudja. Érdemes megnézni pár hozzászólást az alábbi bejegyzések között. Különösen azok érdekesek, melyeket maguk a levélkihordók írtak.
(#) llax válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Az elmúlt kb. negyedévben Magyarországra érkezés után max. 2 munkanappal a kezemben voltak a csomagok. Amit kivettek vámolni, de tovább engedtek, további 1 munkanap késést okozott. A nemzetközi utazás (célországba elküldve - célországba megérkezett) 5 nap - 1,5 hónap között változott. A hazáig követhető csomagjaimnál (ilyen nem sok volt) egy esetben sem láttam olyat, hogy a hazai postánál állt volna napokig-hetekig.
Hozzá kell tenni, hogy egyik áru sem volt "problémás" (nagyobb méretű, akkut tartalmazó, NAV ingerküszöbét elérő, stb.).
(#) llax válasza lalibatyo hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Egy követhető kínai csomagom, hasonló időszakból:
Vásárlás: szept. 17.
Feladás: szept. 20. (lassú volt az eladó...)
Mo.-ra érkezett: okt. 1. (még aznap belföldi feldolgozásra továbbítva)
Postásnéni kihozta: okt. 2. (SzSzB megyében)
Ennyire lassú a Magyar Posta...
(#) morgo válasza llax hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Irigyellek érte. Van csomagom, ami a nyomkövető szerint október 3-án érkezett az országba. Persze azóta is várom.
(#) llax válasza morgo hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
6 csomagot adtak fel szeptemberben, szeptember végétől október közepéig mind megjött. Nemzetközi csomagszámom csak a fenti példához van (Sencsenből hozta a PostNL), talán az volt a leggyorsabb, de a többinél sem volt fennakadás.
Ha a Magyar Posta nyomkövetője szerint is az országban van a csomagod, akkor a postánál lehet érdeklődni. Ha olyan csomagszáma van, amit a Magyar Posta nem követ (nem nemzetközi ajánlott), akkor az sem biztos, hogy az országban van (itt nem szkennelik).
(#) pipi válasza uniman hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Az ebay felületen írsz neki, megmondja hogyan tudod visszafizetni...
Nekem volt olyan hogy vegyem meg újra, és a Messagage to sellerhez írjam hogy ne postázza,
és volt olyan hogy adott paypal címet, oda kérte a pénzt
(#) lalibatyo válasza llax hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
konkrétum :
Múlt év Novemberben a vámolás után 20 nap alatt ért Ferihegyről Fehérvára az árum
Jelenleg épp még a posta honlapja sem megy.
már 1 perce homokórázik
erről ennyit

Ez volt a száma : RF420574211SG
Bővebben : http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9090368
(a 259 es hozzászólástól)
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2017
(#) lalibatyo válasza lalibatyo hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
még mindig nem megy

posta.JPG
    
(#) RoliNyh válasza lalibatyo hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Nálam megy most néztem, nálad van a hiba...
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2017
(#) llax válasza lalibatyo hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Az ilyen témák nálam eddig 6-8 nap alatt megvoltak (országba érkezéstő kézbesítésig). Családon belül volt ennél több is, de az is két héten belül volt.
Persze voltak már 2 hónapon túl érkező csomagjaim is, de 7-8 nap alatt érkezők is (Kínából). Ezek a kivételek. Idén több jött az EU-n belülről, mint korábban összesen. Ezek a problémamentesek
(#) tbarath hozzászólása Nov 9, 2017 /
 
Nekem volt olyan csomagom, ami május 17.-én ért az országba (tracking szerint) és július 6.-án sikerült kiszállítaniuk...

Jelelnleg is van több olyan szeptemberi rendelésem, ami még nem érkezett meg hozzám. Azt nem tudom, hogy ülnek-e rajta vagy már ellopták, remélem az előbbit.
(#) lalibatyo válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
KB 15 perc után nálam is működöt. Te 1 órával az észlelt hibát követően írtál.
(#) llax válasza tbarath hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Nálam most az október vége felé vásároltak jönnek. Két 25.-én vásárolt, 26.-án feladott csomag ma érkezett. Ezek is abszolút problémamentes áruk, a CN22 is valós adatokkal lett kitöltve (valós ár, nem ajándék).
Utóbbi megjegyzéseket csak azért, mert valami oka lehet annak, ha rajta ül egy csomagon (pontosabban: levélen) a posta. Pl. a kézbesítők leterheltségének ehhez semmi köze. A kézbesítés külön cég (leányvállalat), a helyi postától viszik házhoz a küldeményeket. A központok leterheltsége is kérdéses: ha így lenne, minden, nem elsőbbségi áru késne. Olyat el tudok képzelni, hogy az alaposabb ellenőrzésre és/vagy vámolásra félretett áruval nem bírnak el.
(#) tbarath válasza llax hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Nekem az október 10.-én vásároltak közül már jött meg 3, másik 3 még a csőben van.
A szeptemberiek közül viszont egy csomó nem jött még meg, 12. és 27.-e között rendeltek, 7 különböző rendelés különböző eladóktól, eladónként 1-3 dodós tételek. Másik 8 szeptemberi tétel már megjött, ezek nem.

És de, a postás hozza ki, már ha egyáltalán hajlandó kihozni, és nem csak egy értesítést hoz hogy menjek érte be én a postára. Ez nem az mpl.
(#) llax válasza tbarath hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Október végéről még 8db. úton van, azokat 25.-29.-én vásároltam. A szeptember közepén (17.-19.) vásároltak mind megjöttek október első felében. Ezek amolyan "watch list" takarítások voltak. Vagy megveszem, vagy törlöm a listáról.

A helyi postán, ablaknál ügyintéző a Magyar Posta Zrt. dolgozója. Aki ugyanott a küldeményeket szortírozza és házhoz kihordja, a Posta Kézbesítő Kft. dolgozója. Egy hivatalban dolgoznak, nálunk, faluban egy helyiségben is, de 2013 óta semmi közük egymás munkájához.
(#) tbarath válasza llax hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Hát engem nem nagyon érdekel, hogy hogyan szervezik szét n+1 cégre magukat, ez _a_ posta és pont. Legalábbis számomra.
(#) Csupasz hozzászólása Nov 9, 2017 /
 
Tehát én tartom a csúcsot, a szinte napra pontosan 1év ( azaz egy év! ) alatt megérkezett csomaggal. Tartalmazott 10db 16x2 LCD kijelzőt.
(#) sany hozzászólása Nov 11, 2017 /
 
Sziasztok!
Szerintetek ez a PIC használható lenne? Elég olcsó.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
(#) proba válasza sany hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Rossz félvezetőt is kaptam már, de többségében jók voltak. Egy fettel jártam úgy, az eredeti helyére berakva, tönkrement. Mérés szerint pontosan a határadatokat tudta, de azt voltra. A másik esetben két azonos egy helyről származó dióda közül az egyik átvezetett, a másik már egy éve gond nélkül viszi a TV-t.A többivel nem volt bajom, és azok vannak (nagy) többségben.
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Ne felejtsd el, hogy kvarc kell még hozzá. Gyakorlatilag elavult típus, amit a nagyszámú elkészült panel tart életben.
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Az áramkör meg van hozzá ahova beépíteni szeretném, de az itthoni oldalakon kb. 3000 Ft -ért árulják. Persze, tudom az boltból való és viszonylag azonnal megvásárolható sokat nem kell rá várni. Azért gyanús, az ára meg vonzó.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
(#) kissi válasza sany hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Szia!

Itt 1220 Ft nettó, ha jól láttam, az a kérdés a posta mennyire kell Neked ?!
Bővebben: Link
(#) Bakman válasza sany hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Ha nem valami extra dolog, szinte bármelyik fiatalabb 28 lábú 16F - 18F PIC-kel helyettesíthető. A gond az, hogy a programot kb. újra kell írni.
(#) kokozo válasza sany hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Szia!
Nyugodtan rendeld meg, én is ilyet használok, semmi baj nincs vele.
(#) ha6qt hozzászólása Nov 13, 2017 /
 
Sziasztok,

Először rendeltem E-bayről, eddig az Aliexpress-t használtam. Egy elektronikai alkatrész csomagot vártam, kb. 4.000 Ft értékben.

Azonban friss vásárlóként belefutottam egy olyan eladóba, akinek napról-napra nőnek a negatív értékelései (tegnap még 220 db, ma ma 280 db van neki). Írtam neki üzenetet, nyitottam egy requestet, egyszer adott az eladó egy kitérő választ, de úgy tűnik, azóta letiltották a profilját.

A requestnél most az alábbi olvasható: "If you don't hear back by Nov. 16, or if there's a problem, you can ask us to step in and help on that day."

Gyakorlatilag bármit továbblépni csak 16.-a után tudok, vagy van lehetőségem korábban is valamelyik menüponton keresztül az E-baytől visszatérítést kérni?

Köszönöm!
Következő: »»   139 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem