Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tv Scart csatlakozóból hang
Lapozás: OK   1 / 3
(#) lizard01 hozzászólása Jan 22, 2008 /
 
Sziasztok,
van otthon egy samsung tv-m. Le szeretném róla szedni a hangot, hogy átrakjam a sztereo erősítőmre. A tv-n van scart csatlakozó. Véleményetek szerint elérhető rajta a hang, vagy csak bemeneti jeleket tud rajta fogadni?
Mielőtt nekiállnék megnézni, hogy jön-e belőle hang, szeretném a véleményeteket kérni, mertfeleslegesen nem veszek scart csatlakozót addig. Ha nem jön hang, akkor
tudtok elegáns megoldást. A tv-t szétszedem ha kell, nem gond.


Köszi
Atesz
(#) Mzolee válasza lizard01 hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
A google 2 mp-alatt ide küldött: Bővebben: Link 1-es 3-as és 4-es lábak kellenek neked.
De ezt neked kellett volna!
(#) valve válasza lizard01 hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Szia,

Megkéne add a TV típusát,.. De amgy a SCART csatlakozón, igen, kijön a hang,..

üdv, Imre,..
(#) Ricsi89 válasza lizard01 hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Hi. A hang tuti kijön belőle, de igy fejből nem tudom melyik lábon. de lehet venni olyan scart csatit amin RCA aljzatba kijön a hang, direkt ilyen célra van.
(#) AQLMGabor válasza lizard01 hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
EZT nézd meg.
(#) Mzolee válasza lizard01 hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Ja igen az mégjobb amit gr89 említett.
Mellékletben megláthatod >>

3576.jpg
    
(#) AQLMGabor hozzászólása Jan 22, 2008 /
 
Tehát:
Pin1 : Audio Jobb oldal
Pin2 : Audio Bal oldal ( ha mono az adás csak itt jön jel)
Pin4 : Audio test
(#) Ricsi89 válasza AQLMGabor hozzászólására (») Jan 22, 2008 / 1
 
Kicsit elírtad a linket. Itt van kijavítva. Ja és nekem is ugyanilyen adapterem van.
(#) AQLMGabor válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Igen Ugyanaz csak nem kell vele "bíbelődni" :yes:
(#) AQLMGabor válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
OOPS! majd figyelek. THX.
(#) lizard01 válasza valve hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Szia valve,
samsung televízió
model no: cz-20f32z
type no:ks1a20f3

Ezek voltak a hátuljára írva.
Érzésem alapján nem minden tv képes kirakni a hangot a scart csatin csak fogadni, de ha ez alapján meg tudod mondani, az tuti lenne.
Itt a scrácok egyre többen azt mondják, hogy tudja, úgyhogy nagyon kezdek reménykedni.

Köszi a hozzászólásokat mindenkinek!
Várom a folytatást!
Üdv Attila
(#) valve válasza lizard01 hozzászólására (») Jan 22, 2008 / 4
 
Igen, megvan a Tv,.. Nincs rajta simmán RCA kijövet? (a Tv oldalán, elején-hátulyán?) Akkor kell menjen Scart csatlakozóval,.. Ha nem akarsz venni akkor kiprobálhatod, egy simma fejhallgatóval,..
A fejhallgatónak a Test -jét, tedd a Scart Gnd -jére, az egyik jel az 1 -es a másik a 3 -as lábon van,..
(megvan a Tv adatlapja, ha kell elküldöm, mert 1.6Mb, és nemsok hasznos infót közöl,..)
(#) patexati válasza valve hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Ami a tv elején,oldalán található rca aljzat az mind video/audio BEMENET és nem jön ki rajt ebből adódólag jel
(#) valve válasza patexati hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Ennél a Tv -nél, lehet,.. De van melyen kijön,.. Samsung Plazma meg a Sony CRT Flat -nál is,..
(#) lizard01 válasza valve hozzászólására (») Jan 23, 2008 / 1
 
Sziasztok srácok,

kimenet nincs rajta, de megpróbálom a fejhallgatós megoldást holnap este. Ha nem megy ,akkor nyissak egy új témát a további megoldásokról(tv-be piszkálás stb.), vagy itt folytathatom?

Üdv

Attila
(#) valve válasza lizard01 hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Mindenképp Itt folytasd,.. Halehet nyiss egy újj Topicot neki,.. Minden félcsendélet nem újj Topic!
Ha nem megy, a Scart csatlakozón, akkor leveheted egy kapcsolóval a jelet a hangszoróról,.. Mikor a Tv hangfal(-ait) szeretnéd használni akkor egyik állás, mikor a jel kell a Tv -ből akkor a másik állás,..
(#) dezsi001 hozzászólása Jún 15, 2009 /
 
Üdv. Nem tudja valaki hogy a beltéri milyen módon kapcsolja be a TV-t Scart-on keresztül? Előre is köszi.
(#) Dudus válasza dezsi001 hozzászólására (») Jún 15, 2009 / 1
 
A 8-as lábra 12V-ot kapcsol.

Itt láthatod a részleteket...
(#) dezsi001 válasza Dudus hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Köszi. És a testet hova kössem?
(#) dezsi001 válasza dezsi001 hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
már megvan köszi
(#) sved002 hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
Szijasztok nekem a aproblémám a következő!

Összecsatlakoztattam a tévénket a laptopommal mind másodlagos monitor eddig ez rendben is van.
Aztán kitaláltam hogy én így fogok filmet nézni mivel jóval nagyobb és jobb is a tévén nézni!
Jött a probléma, a laptop ba a hangszórók elég kicsik és nem eléggé hallani a filmnézés kozben!

Azt szeretném megoldani hogy a hangot alaptopból átivnni a tévé belső hangfalaira!
Próbáltam aux kábellel deh semmi!
(#) sved002 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Jah igen ewwel megtudom oldani deh a VIDEO r anem kötök semmit mert az egy monitor kábellel kötöm össze a tévével
(#) lac08 hozzászólása Ápr 29, 2012 /
 
Nekem az a gondom ezzel a "kijön-e a hang a tévéből" kérdésse, hogy
IGEN, kijön - de hogyan?

Először kijön a hangszórókon. OK.
Másodszor kijön a fülhallgató csatlakozón. OK.
Harmadszor pedig kijön valami optikai csatlakozón, de az többnyire digitális jel. Feldolgozása analóggá külön tudomány, ami házilag, amatőri szinten gyakorlatilag megoldhatatlan feladat. (csak drágább házimozirendszerek képesek üvegszál-optikán keresztül befogadni és feldolgozni azt.)

aztán lenne még egy negyedik, eléggé elhallgatott megoldás is
- a 21 lábú SCART dugó három lábán (ha az a kimenet valóban szabvány szerint van beépítve) Ezen azonban NEM szabályozott, hanem a DIN szabvány alapján mérhető jelszintű fix értékű, azaz 0,775 mV szintű jel jön ki.
Magyarul - a TV távszabályzójával ez a kimenet egyáltalán NEM szabályozható! Kijön a hang csővastagon és egy erősítő beiktatásával külön lehet szabályozni.
Hogyan lenne megoldható az - a TV különösebb felboncolgatása nélkül (még garanciális) a hangot úgy kihozni belőle, hogy a távszabályzó valóban hasson rá?
A fülhallgató kimeneten már teljesítmény jön ki ( néhány tized watt a 32 ohm-on), amit tovább erősítve alaposan megnőhet a torzítás. Ám egyetlen erősítő se szereti, ha már a bemenetén kissé túlvezérelt jellel hajtják.
Mi lenne hát az ideális megoldás?
(#) kadarist válasza lac08 hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Szia!
Ha olyan tévéd van, aminek a hangerőszabályzását nem a végerősítő IC végzi egy változtatható feszültség hatására (VCA), akkor a hangfrekvenciás végerősítő bemenetéről el lehet vezetni a szabályozott jelet.
(#) user666 hozzászólása Feb 24, 2013 /
 
Sziasztok!

Ugyanez a problémám.
A TV scart-ra rádugtam egy átalakítót, ahol átkapcsoltam out-ra, és az RCA bemenetbe (bal, mono) bedugtam a fejhallgatót. Mégsincs hang, mi lehet az oka?
(#) StMiklos válasza user666 hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Szevasz!

Részlet ..

A scart csatlakozó bekötése
21 kivezetéses SCART
Funkció Jelszint Impedancia
1 AOR Audio Out Right 0.5 V rms <1k ohm
2 AIR Audio In Right 0.5 V rms >10k ohm
A 0,5V RMS az maximum 200mV színuszos, márpedig mi azt (keverék gyanánt ugyan) hallgatjuk.

Miért kellene szólnia? Ott nincs érdembeni teljesítmény, mint fenti "idézetben" láthatod.
A csatlakozóban megjelenő, átvitelre szánt jel erősítésre kerül további "felhasználásra"..

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2013
(#) user666 válasza StMiklos hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Ebből sajnos nem sokat értettem, csak azt, hogy így nem fog menni.
Nekem egy jack-RCA átalakítóra lenne szükségem?
Van egyáltalán ilyen?
(#) Inhouse válasza user666 hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Azt jelenti, hogy nem teljesítménykimenet, nem lehet a mostani 8-32ohmos fülesekkel terhelni.
(#) StMiklos válasza user666 hozzászólására (») Feb 25, 2013 /
 
Szevasz!
Nem!!
Neked egy erősítőre van szükséged!
Hogy megértsd (bár a példa durva).
Egy pucér mikrofon kimenetre akarsz hangszórót kötni...
Pedig a mikrofon is jó (ha erősitik a jelét), meg a hangszóró is szól, ha erősítőre kötöd.
De a kettőt ne akard összekötni, bár egyiknek sem lesz baja.
Üdv: StMiklos
(#) Macsek71 hozzászólása Márc 24, 2013 /
 
Üdv Mágusok !

A problémám a következő : Tv csere után nem tudom az eredeti jól megszokott felállást összekábelezni . Adott egy öregebb DVD játékos, egy múzeumba való HiFi, és egy laposTv.
Az igényelt üzemmódok ( )
1, Mozizás DVDről: forrás dvd, kép a tvn, hang az erősítőn.
2, Filmnézés DVDről : forrás dvd, kép és hang tv.
3, zenehallgatás : Forrás dvd, hang az erősítőn, kép csak a kíválasztásig (mp3)
4, Tvnézés hangosan : forrás tv műsor, vagy a tv usb-lejátszója, hang az erősítőn.

Eddig így működött:
DVD erőlködő közt RCA-RCA
DVD Tv közt "vastag" scart-scart
Tv erölködő közt scart-rca
( a TV-n volt 2 scart, illetve az erősítőn több vonalbemenet van )

Az új Tvn csak 1 scart van
-működik az 1, üzemmód a vastag kábellel
-működik a 4, üzemmód a másik kábellel ...

Ha a tvbe scart<->6RCA korbácsot dugok, a DVDbe scart->3RCAt , a maradék audio out megy az erősítőhöz, a tv NO signal felirattal boldogít ...

Csatlakozók :
DVD : scart, RCA video, RCA audio, s-video
TV : scart, s-video, RCA video, RCA audio in,
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem