Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műgyanta
 
Témaindító: csaadaam, idő: Jan 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 27
(#) laci09 hozzászólása Jan 11, 2010 /
 
Sziasztok! Köszönöm a segítséget. Találtam egy anyagot, nem tudom a célnak megfelelne-e?Bővebben: Link
Az akrilgyantáról nem sokmindent találtam a neten, ezért jól jönne a segítségetek.
(#) szabopeteke hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
Sziasztok.Én villanymotorok forgórészeinek tekercseléséhez keresek műgyantát. Régen dolgoztam egy Eporapid FM 20 nevű anyaggal, volt hozzá Eporezit t16 nevű térhálósító. ezt kellett 1:5 arányban összekeverni. De egy idő után kikristályosodott a műgyanta. Meg nem kötött meg. Puding állagú lett. Gyakorlatilag nem vagyok megelégedve vele. Aztán valami orosz műgyantához jutottam hozzá. azzal az volt a baj, hogy sűrű volt, nem szivárgott be a tekercselésbe, csak a tetején kötött meg, a szálak szárazak maradtak. A harmadikkal az a bajom, hogy kiválik belőle parafin miközben köt és nem köt rá az egyensúlypaszta. Tudtok valami olyat, ami segítene rajtam?Jó lenne, ha szobahőmérséklet alatt sem állna le a kötés folyamata, illetve minél magasabb hőfokot bír annál jobb. A huzalokon, amiket használok 210C fokig bírja a szigetelés, ugyanígy a horonyszigetelő. De 150-180 Cfokot ha bír, az már jó nekem...
(#) entity válasza szabopeteke hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Szia Szabopeteke!

A villamosipari gyantákban a Korax Kft és P + M Polimerkémia Kft munkatársai tudnak segíteni. Bár ez utóbbi termékével problémád volt... Sejtésem szerint erős hidegben tároltad ... általában akkor kristályosodik ki és marad úgy nyáron is ( esetleg vissza lehet melegíteni ) ...a térhálósító meg egy idő múlva lebomlik ill. oxidálódik ( bebarnul és amónia szagú ) és persze nem térhálósít tisztességesen... A hőfok dolgot a furán gyanta oldaná meg... (EVM termék volt). Sok száz fokot is kibir és hidegben is polimerizálható... de nem véletlen, hogy nem ezek a megoldások terjedtek el. Egyszerűbb és olcsóbb rendes meleg környezetben gyantázni, mint a hidegben szerencsétlenkedni, ahol bár megköt a gyanta, de a viszkozitása jelentősen megnő és nem folyik be a tekercs szálai közzé. Persze a poliészter gyanták is jók lehetnek, de azok tényleg parafint tartalmaznak, ami feljön gyanta felületére és lezárja a levegőtől, hogy ne maradjon ragacsos a felületük ( esetleg oldószer ?) ... és az epoxi dolgok, paszták amúgy sem kötnek hozzájuk... A mugyantapadlo.lap.hu oldalon nézelődtél már gyanta után?
(#) otto54 válasza szabopeteke hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Szia!
Öröm a kísérletezés,de létezik direkt erre a célra szolgáló műgyanta is!
A kiöntés céljára kifejlesztett gyanta nem a tekercsek impregnálására szolgál.
Most típust nem tudok mondani,de majd megnézem a raktárban a gyanta dobozán.
Nekem kiöntésre ajánlották (a hozzá nem értők)!
A megvásárlás után derült ki,hogy motorok tekercselésére használható.
Majd megírom a típusát.
Amennyiben megfelel,akkor a Neked szükséges mennyiségtől függően tudok belőle adni,illetve eladni.
Üdv. Ottó
(#) szabopeteke válasza otto54 hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Nekem nem volt öröm a kisérletezés, kifejezetten idegesített, és most is idegesít, hogy Veszprém megyében nincs egyetlen ki**szott hely sem ahol lehet erre a célra műgyantát összeszedni. De kerestem én általánosságban az országban, eredménytelenül. Azt még nem tudom, hogy azért nem találtam, mert konkurenciaként kezeltek akik tudnak forrást, vagy tényleg annyira kevesen foglalkoznak vele az országban, hogy az emberek többsége nem is tudja mi az a műgyanta. Nekem kényszer megoldás volt, hogy abból próbáltam dolgozni, amit sikerült beszerezni. Nagyon jól jönne, ha tudnál segíteni a dologban. Sürgős lenne, de érdekelnek a tulajdonságai. Pl. hogy kell-e melegíteni a forgórészt mielőtt ráöntjük, ha igen akkor mennyire. Menyi idő alatt köt meg, menyibe kerül,mekkora kiszerelésben, mekkora tételben van(nem akarok 50kilót venni, mert abból 45 csak tönkre menne) milyen arányba kell keverni a műgyantád a térhálósítóval, hány fokig bírja, a kötési folyamatot nem áll-e le ha szobahőmérséklet alá süllyed a hőmérséklet, elektromos szigetelő tulajdonságai milyenek, hozzá köt-e az egyensúlypaszta...most például van egy mosógép- motor- forgórészem, amivel 5 emberre mosnának, most tekercseltem meg, holnap megpróbálom kicsikarni a főnökömből, hogy engedje meg a cégnél impregnálni, mert ami műgyantám itthon van, arról biztosra tudom, hogy lerepül az egyensúlypaszta. Ráadásul ami itthon van, az kiöntögyantának sem minden esetben jó, mert nagy hő fejlődik benne kötés közben, és a hötágulástól összerepedezik, ha nem keverek bele valami mást is, ami elvonja a hőt, de elektromosan szigetel. Legalábbis jelentősebb menyiségben(0,5 kg)
(#) otto54 válasza szabopeteke hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Hello!

Előre bocsátom,hogy soha nem tekercseltem villanymotort!

Ismeretem szerint ezt használják motorokhoz,trafókhoz.

Kiöntőnek ajánlották,de arra nem felel meg.
Nem "szilárdul" meg csak néhány mm vékonyságú rétegben. Az oldószer nem tud elpárologni belőle,ha kiöntésre használjuk. Természetesen panel "leöntésre" jó.
Egy komponensű!
A megadott web lapon lévő műszaki leírásból még néhány információ kiderül.
Egyébként valóban nehezen lehet ebben a témakörben információhoz jutni!


SOMAX Elektromos szigetelő- és védőlakk
Enyhén sárga színű, átlátszó, jó terülő-képességű, nagy átütési szilárdságú, szintetikus, levegőn száradó, egykomponensű szigetelő- és impregnáló lakk. MSZ 4802/3-80 szerinti minőségben.
kiszerelés: 400 ml, 1, 4, 23, 189kg
Biztonsági adatlap
Műszaki leírás
------------------------------------
Megye:
Csongrád
Cím:
6758 Röszke, II. ker. 70.
Telefon:
(+36) (62) 573-960
Mobil:
(+36) (20) 946-0259, (+36) (20) 414-1200, (+36) (20) 549-7973
Fax:
(+36) (62) 573-961
E-mail:
,
Web:
www.hsvmodulkft.5mp.eu
-----------------------------------------------
(#) szabopeteke válasza entity hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Köszönöm a segítséged. utána nézek ezeknek az ötleteknek. A fűtést egyenlőre nem tudom hatásosabbra változtatni,16-18 C körül van, de igazad van abban, hogy az lenne az igazi megoldás. Jelenleg úgy próbálom javítani a helyzetet, hogy felteszem rezsóra vagy a kazán tetejére egy kis időre a forgórészt, és mikor már puszta kézzel alig botom megfogni, akkor berakom egy forgatógépbe, és egyből csurgatom rá a gyantát, még mielőtt kihül
(#) szabopeteke válasza otto54 hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Köszönöm szépen az infót. Az állórész-tekerszelésekhez ezt a lakkot használom. Arra nekem bevállt.Meg van a telefonszámuk is, meg a lakkos dobozon is rajt van.De azért köszönöm.
(#) p1go hozzászólása Feb 15, 2010 /
 
Sziasztok !
Nem olvastam végig az egész topicot, csak nagyvonalakban Hangfalat szeretnék bevonni műgyantával, hogy szép legyen
Milyen anyagot ajánlanátok erre a célra?
Előre is köszi
(#) hugi00 válasza p1go hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
En semmilyet !

Miert ?
- mert a fa szebb.

Milyen anyagot szeretnel szebbe tenni ?
(#) p1go hozzászólása Feb 15, 2010 /
 
Én MDF-et szeretnék bevonni
És mivel olyan helyen lesz használva a hangfal ahol szépnek kell lennie, így muszáj lenne bevonnom valamivel.
üdv
(#) hapro válasza p1go hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Vegyél furnért, meg PVAC ragasztót, és egy vasalóval rá tudod vasalni a furnért, és szép fa erezet lesz rajta. A PVAc az a "fehér tejföl".
(#) hugi00 válasza hapro hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
- vagy, ami mostansag kezd elterjedni: bambusz.

Ez is nagyon szep.

http://www.bambusz.info/
Most latom bambusz furner is van. )
http://www.bambuszparketta.hu/bambuszfurner.php

Amit en hasznaltam az 3mm vastag.
(#) p1go hozzászólása Feb 15, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat, de én nem tölgyfa mintát szeretnék rátenni, sem virágokat, sem egyéb mintákat, én műgyantával szeretném bevonni, feketére. Azért ebbe a topicba irtam.
köszönöm
(#) kobold válasza p1go hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Ha fekete kell, de legyen benne erezet, akkor vegyél fekete fóliát, és vasald fel. Ha erezet nem kell, egyszerűen tapaszold ki a lapot, csiszold fel, és fújd le festékkel.
A műgyanta igazából egyik művelethez sem kell, a fentiek közül.
(#) jakusv válasza kobold hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Ti még nem láttatok profi hangfalat (ládát)? Miért bagatelizáljátok el p1go kérdését. Egyébként engem is pont ez a téma foglalkoztat manapság. Egy profi hangfal akár az esőn is muzsikál, és 2 nap múlva nem igazán akar az ember egy másikat készíteni azért, mert az előző szétázott! Más fórumokon (és most nem ilyen megbeszélős, mindenki beledumál fórumról beszélek) igenis szó van erről a témáról, de ott sem írják le, hogy mivel, mit és hogyan, mert a profi láda készítés ezen része nem mindenki számára nyílt. Tehát teljesen jogos a kérdés, mivel kell a hangfalat kezelni, hogy ne ázzon át, ne dobja le a festéket, és stb. Ha durva lettem volna, akkor bocs, de aki nem tudja a választ, az inkább ne szóljon. Uff.
(#) hugi00 válasza jakusv hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Van Google !
- ha mar o sem a baratod . . . ott baj van.

Ettol fuggetlenul:
1, egy mugyanta bevonatos hansugarzo nem lesz vizalo.
2, esoben nem lehet zenet hallgattni.
3, valoszinuleg tarom (a komentedbol itelve), hogy fogalmad sincs rola, hogy milyen mugyantak leteznek.


Visszakanyarodok az elejehez, nekem a google jo baratom a mai napig.
Betudvan, hogy nemileg indulatos voltal mert valamit nem kaptal meg (mint egy kisgyerek), ezert elnezheto amit irtal, de kerlek maskor elobb szaolj el 10-ig.

En pedig megprobalok erdemben is segiteni.
Errol az 5 oldalrol szereztem be a legtobb infot:

http://www.radikalmod.hu/index.php?p=6&y=193&z=3&st=0
http://mugyantak.hu/table/termekeink/
http://www.novia.hu/
http://pufika0.extra.hu/mugyanta.html
http://www.alvin-plast.hu/forum.php?topic=6

A mugyantak es a fak kozt eleg nagy elteres van hotagulas szempontjabol.
- relative nagy feluletet mar meg se probald "gyantazni".


Jahh es ha mar profi hangfalat emlitesz, erdekelne mit jelent a profi a te szemszogedbol ?
Ten a benne levo alkatreszek milyensege ?
A hangszorok minosege ?
Netan a "lada" kivitelezese ?
- valoszinuleg tartom az utobbira gondolsz.

Ezert linkelek neked "profi" hangfalat (ladat)


http://xsech.uw.hu/hugi0/RE.8.Closed.keszuloben.JPG
http://xsech.uw.hu/hugi0/RE8-10L-Closed-marvany-002.jpg
http://xsech.uw.hu/hugi0/marvany.lada.infinity.sub.001.jpg
(#) p1go hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Én ezt nezem profi ládának:
Natúran , bevonva.

Ezt én műgyantának véltem, azért érdeklődtem itt. És ha akarod, ez is fog szólni esőben is
(#) hugi00 válasza p1go hozzászólására (») Feb 16, 2010 / 1
 
Szia !

Ez festek.
Itt erdeklotdj a technologia felol:
Accus Hangtechnika
(#) edvárd válasza p1go hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
helló
Én asztalos vagyok és csináltam már hangfalat.Magsfényü volt igaz de nem fekete és Mdf hanem tömör fa és pácolva volt az igénynek megfelelően.
Ha vizállóvá szeretnéd tenni akkor ahoz speciális izolálót kell használni.És utána pedig magsfényü PU lakkot kell hozzá használni alapozóval.Több réteg felhordás és csiszolás után és ha a felületet felpolirozod akkor tükör fényes is lesz .
(#) jakusv válasza hugi00 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Sziatok! Mielött beleszóltam volna a témába, már hetek óta a téma után jártam. Már jártam én is az Akkus oldalon, és pontosan ott volt leírva a hangfal kezelés ára, és egy-két elejtett szóban, hogy műgyantáról van szó. Nyilván félreértettem. Vagy nem? Nem hinném, hogy a csatolt képeken lévő hangfalat szívesen cipelnéd magaddal a koncertekre, hogy a gitár azon keresztül szóljon. Hifire biztosan eléggé csillapított lesz, és arra valószínűleg én is szépen bevonnám valamilyen dögös mintájú furnérral, de itt nem arról van szó. Ha úgy érzi bárki is, hogy mergsértettem, akkor megkövetem magam, és hamut szórok a fejemre, egyébként nem volt szándékomban, de ha visszaolvastok, akkor láthatjátok, hogy olyan megoldást erőszakoltatok p1go-ra amit nem akart, és ezt szóvá is tette. Egyébként már megérte az eddigieket elolvasnom, mert pl a PVAC-t nem ismertem. Tehát egyikünk sem ellenség, hanem információra vágyunk. Egyébként ajánlott linkjeid közül Pufika oldala valóban ismeretlen előttem, de más csónakos oldalt már böngésztem korábban, a többin pedig már jártam. Ezzel kapcsolatban egyetlen egy idevágó jó dolgot találtam ez pedig a cédrusolaj és szilikonolaj keverékét tartalmazó keverék, ami vízhatlanná, és vetemedésmentessé varázsolja a fát. Nyilván az MDF-nél a vetemedés nem játszik, de a víz kizárására ott is tökéletes. Erre lehet festeni is. De vajon mivel?
(#) padri986 hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Kompozit anyagokbol tudomásom szerint csinálnak hanszoro dobozokat,de nem a vizálloság a fő szempont hanem a doboz akusztikája(állitólag jobban visszaveri a hangot). A dic...overy-n láttam h. komplett hegedűket csinálnak szénszálas anyagbol
(#) jakusv válasza hugi00 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
"Akkuson" ezt találtam, Sándor írta: -- Szia! Adom a cégnek a nevét SafeCase Dunakeszin vannak és a festésnek az elnevezése (WBSkin) 3500- / m2, a másik fajta meg (RhinoSkin) 10,000- / m2. --

Én megnéztem az oldalt, ott nem találtam a festékekről semmit, majd holnap felhívom Őket. Valószínűleg ez lesz az, amit keresünk.
(#) llaci56 válasza padri986 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Ami viszont nagy különbség a hegedű és a hangfal között, hogy a hegedűnél a hegedű anyaga adja a hangot, a doboz "rezonál" a húrokkal. Ezzel szemben a hangfal anyaga nem rezonálhat együtt a hangszóróval, nem lehet saját hangja.
(#) slogan válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
És ez mekkora tévedés.....
(#) padri986 válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Tudomásom szerint a hurok rezgését a doboz erősiti fel és az "f" lyukakon távozik a hang...a hangfalnál is ugyanez az elv.
Mondjuk ha autoba akarsz gyári mélynyomot akkor vannak hengeres kivitelűek és a hangszorót helmholz rezonátorba szerelik.Ugyanez van a zümmereknél is

helmholz.jpg
    
(#) szalai75 válasza jakusv hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Hali! a stasztikában láttam, hogy ránk linkelt hugi00, (mugyantak.hu) beleolvastam, hogy miről is van szó. Nem értek a hangfalakhoz, de a műgyantákkal már találkoztam. Ha a fa részeket szeretnéd megóvnia víztől, az SR 5550-es epoxi rendszert ajánlanám, ezt tengeri hajókhoz fejlesztették, talán megfelel hangfalhoz is, ami nem áll egész évben sós vízben. Ez a gyanta kikeményedve magasfényű és átlátszó, jól laminálható üveg és szén szövettel is, (üveggel csak erősítesz de ha szén szövetet használsz akkor mai szemmel egész csinos ládát fabrikálhatsz). A WBSkin nekem így elsőre elég drágánk tűnik, ha az csak egy festék, főleg a másik (10,000/m2). Így-itthonról nem akarok hasraütéssel árakat mondani, de ennél az epoxis megoldás is olcsóbb lehet (de azért ennk még utána számolnék). Egykét link még ami közelebb vihet:
Az epoxi rendszer és ha bármiben segíthetünk vegyétek fel velünk a kapcsolatot
(#) hugi00 válasza szalai75 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Szia !
En orommel olvastam a hozzaszolasod.
- mert hangszorohoz szeretnek az emlitett anyagokbol membrant kesziteni, ugyhogy valoszinnuleg talalkozunk szemelyesen is. )
szerkesztve:
Vagy megsem ?
- siofok messze van am.
(#) szalai75 válasza hugi00 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Van futár nem gáz, de ezt még pontosítani kellene, mert a membrános téma messze áll tőlem. De talán a Miki
Következő: »»   11 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem