Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ZC-18 kazán

Témaindító: szabó valéria, idő: Feb 3, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 18
(#) vision61 válasza VIM hozzászólására (») Dec 17, 2017 /

Szia!
Az általad hivatkozott hozzászólás nem egészen helyes.
Csak hogy képben legyünk ezzel kapcsolatban:
(#) Psztk34 hozzászólása Dec 24, 2017 /

Ha már a kazántermosztátnál tartunk, a C-18 esetében a hiszterézis állítható valahogy? Nekem úgy tűnik, hogy a beállított vízhőfok elérését követően túl gyakori (néhány percenkénti ) a ki-be kapcsolgatás. Engem nem zavarna ha kicsit jobban lehűlne a keringetett víz, cserébe nem lenne a gyakori ki-be kapcsolgatás.
(#) Gafly válasza Psztk34 hozzászólására (») Dec 24, 2017 / 1

Akkor ne úgy állítsd be, hogy a kazántermosztát kapcsoljon üzemszerűen, hanem hogy a szobatermosztát
Normális esetben a kazántermosztát inkább védelmi feladatot lát el.
Én, annó, levettem a gázmennyiséget (jobb oldali gomb, koaxiális tekerő). Ezután csak akkor kapcsolt le a kazántermosztát, ha nagyon hideg volt. Akkor meg jogosan, hogy macska talpa ne süljön meg a radiátoron)

Mivel december 24 (azaz Karácsony) van, ne most állj neki tekergetni/szerelni.
Két oka is van:
- Senki nem szeret hidegben karácsonyozni (kivéve a rénszarvast, bár őket meg nem kérdezik erről),
- Senki nem szeret Karácsonykor másnál kazánt szerelni (csak mert a tulajnak most jutott eszébe piszkálni).

De nem értek hozzá, inkább igyál Te is
(#) pimpoka hozzászólása Jan 9, 2018 /

Szervusztok! Egy C18-nak az örzőlángját szeretném nagyobbra vanni. Minden tiszta rajta a fúvoka cső is de pici a láng, így nem éri el az érzékelőt. Köszönöm a segítséget.János.
(#) zolika60 válasza pimpoka hozzászólására (») Jan 9, 2018 /

Amennyire én tudom nem állítható. Az érzékelőt vidd lejjebb.
(#) proba válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 9, 2018 /

Ahol kijön a gáz, azt is kitakarítottad? lehet az a pici lyuk van eltömődve, illetve talán alatta van egy levegő bekeverő hasíték, azt is szeretik beszőni a pókok.
(#) Gafly válasza pimpoka hozzászólására (») Jan 9, 2018 /

A "szentháromság" beállításával sokat bajlódtam, annó.
Úgymint:
- Hőelem,
- Gyújtó elektróda,
- Deflektor (ha így hívják, mert nem értek hozzá, és még van rajta egy acél "izé is").
Nekem az jött be, amikor biztosan "körbenyalta" a láng a hőelemet, és a szikra is biztosan meggyújtotta az őrlángot.
Sajnos egy csavar alatt vannak, szerintem a polip is így alakult ki

Armatúra és a hőelem csatlakozása ugye finoman meg lett húzva?
(#) Psztk34 hozzászólása Jan 29, 2018 /

SOS! Most délután nem indult el a C-18 kazán. Őrláng oké, termosztátot ha feltekerem, kb 30 másodpercig halkan kattog, majd csend. Vezérlés talán két hónapja lett cserélve. Szivattyut néztem nem szorult-e meg, de nem látom problémásnak.
(#) Psztk34 hozzászólása Jan 29, 2018 /

Vezérlopanelen kicsit szabalyoztam a szivattyu feszültséget és beindult most rendben van.
(#) hepi02 hozzászólása Aug 18, 2018 /

Sziasztok,

ZC18.1 típusú gázkazánt hogyan kell begyújtani?

2^3-on variációval próbáltam már, de egyik állás szerint sem indul az őrláng. (Van ugye a gázcsap, a gázcsap után egy fekete lefelé húzható kar, amin egy “O” betű van és ha meghúzom úgymaradmert egy “F” jelölésű retesz reteszeli. És van ugye a baloldali nyomógomb, ami az indítója).

Van beépített szikráztató és UK1.3 vezérlése. A fali termosztátot, ha feltekerem, akkor indul a szivattyú. Vízzel fel van töltve. Gáz is van, legalábbis a sütő működik, ami közvetlen előtte ágazik le.

Segítenétek? Hátha csak én vagyok béna
(#) Gafly válasza hepi02 hozzászólására (») Aug 19, 2018 / 1

Röviden a működése, hogy ne csak kombinatorikai alapon próbálkozzál
Két gomb van:
- Az egyiket megnyomva szikrát ad
- Másikat megnyomva nem történik semmi látványos (halk sziszegésen kívül), mert az csak a az őrlángnak ad "gázt" (kézzel felülírva a biztonsági rendszert a gyújtás idejére).
Amikor üzemszerűen ég a gyújtóláng, akkor egy hőelem (amelyet körülnyaldos a gyújtóláng) komoly áramot hajt át az armatúrában lévő mágnestekercsen, és így tartja a fegyverzetet ami engedi a gáz áramlását. Ha nincsen áram (hideg a hőelem, érintkezési hiba) akkor nincs gáz, nincs láng.
Az egyik gombbal ezt a fegyverzetet tudod kézzel "odakínálni" az elektromágneshez, ami ott tudja tartani, amikor elegendő az áram ehhez (elég ideje ég az őrláng).
Tehát, én azt csinálnám, hogy:
- Bal gomb benyom és benyomva tart -> halk sziszegés hallatszik
- Jobb gomb ütemesen nyomkod -> minden esetben egy szép kövér szikra látható
- Ezt folyamatosan ismételni ameddig égni nem kezd a gyújtóláng
- Ezután már nem kell szikráztatni, de a bal gombot még nyomni kell tovább
- Egy idő után el lehet engedni azt is, kis szerencsével égve marad az őrláng

Ha a fenti szekvenciában bármi nem passzol, akkor gondolkoz/kijavít/szerelőt hív
De nem értek hozzá...
(#) hepi02 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 19, 2018 /

Köszönöm!

Na, a sziszegésen kívül minden úgy van, ahogy írtad. Én is úgy gondolom, hogy az őrláng gázát kellene hallanom, de semmi. Szikra az szép kövér. Tehát szerintem nincs gáz. A gázcsonkon van az a fekete húzogatós, reteszelős izé. Gondolom azzal kell nyáriasítani, de nem tudom hogy működik.
(#) VIM válasza hepi02 hozzászólására (») Aug 19, 2018 /

Szia! A nyíl irányába lehúzni amíg be nem reteszelődik. Az őrláng csövecskéjét lehet hogy ki kell fújni a portól. Ezt lehetőleg alulról kell fújni, mert a fúvóka el fog törődni.
Következő: »»   18 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu