Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ZC-18 kazán
 
Témaindító: szabó valéria, idő: Feb 3, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 31
(#) Atis41 válasza mrteo hozzászólására (») Okt 15, 2017 / 1
 
Szia!
Szerelő, a termoelem nem tartja meg az őr láng gombját .
Valószínűleg cserélni kell ,de ezt szigorúan csak szerelővel szabad csináltatni !!!
Remélem a válaszom hasznos volt.
(#) mrteo válasza Atis41 hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Igen, köszönöm
(#) Gafly válasza mrteo hozzászólására (») Okt 16, 2017 / 1
 
Azért előtte 10-es villáskulccsal óvatosan nem árt utánahúzni ahol csatlakozik a lángőr termoelem (vastag "réz drótnak kinéző izé)" az armatúrába ("nagy réz izé", ahová minden bemegy).
Nagyon kicsi feszültség, és nagy áram kell ahhoz, hogy megtartsa a mágnest...
De nem értek hozzá...
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2017
(#) mrteo hozzászólása Okt 16, 2017 /
 
A pirossal jelzett csavar laza volt, meghúztam, ha jól tudom ez tartja a termoelemet.
A csövet amiben a kis rugó van kifújtam, és meghúztam mindent.
Tegnap este beindult, azóta megy.
(#) mrteo válasza mrteo hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
A kép:
(#) Gafly válasza mrteo hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Én ugyan nem erre gondoltam, hanem a másik végére, de így is jó
Ha így működik, akkor ne piszkáld tovább...
(#) mrteo válasza Gafly hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Tudom, nem is akarom piszkálni.
Mindenképp kihívom a szerelőt, nehogy a nagy hidegben dögöljön be nekem...
(#) afp hozzászólása Nov 6, 2017 /
 
Üdvözlök mindenkit!

ZC-18.1-es cirkóval kapcsolatos problémám lenne. Egy-két hét óta az utánkeringetést már nem csinálta a készülék. Most volt időm javítani.
Kicseréltem az elkót (C2, 1000uF, 16V, LowESR, 105C került bele) és a tirisztornál lévő kondit (C1, 4n7, 400V, kerámia). Ez utóbbi kondi eredetileg fóliakondi volt és gyakorlatilag elolvadt, zárlatos volt. A vele sorban lévő ellenállásról (R2, 47k) egy részen lejött a lakk (gondolom kapott terhelést rendesen). Ezt is cserélni kéne?
Kipróbáltam, egy percre feltekertem a fűtést.
Most lehet hallani, hogy a szivattyú megkapja az utánkeringetésre a feszültséget, de szerintem nem megy, csak zúg. Mi lehet a gond?
Másik probléma, hogy csak 10-12 másodpercig "zúg" utána lekapcsol, holott régen fél percig, vagy tovább is ment az utánkeringetés.

Köszi:
Péter
(#) Gafly válasza afp hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Egyrészt nézd meg a "nagy zöld" ellenállást (820 Ohm). Szeret nem jól érintkezni. Ha rám hallgatsz, akkor kiválthatod egy hagyományos 60-as izzóval.
Ha az R2-ről lejött a bunda, akkor azon sem spórolnék (lehet hogy meg is nyúlta magát). Több darabból is összerakhatod.
(#) afp válasza Gafly hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
A nagy zöld rendben van. Lecserélem az R2-t és meglátjuk mi lesz.
Köszi!
(#) VIM válasza afp hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Szia! ITT volt róla szó és azt az ellenállást okvetlenül cserélni kellett.
(#) afp válasza VIM hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Szia!

Mikor a kondikat cseréltem, akkor még a fenti rajzot nem találtam meg, csak utána, és az ellenállásra rámértem és rendben lévőnek tűnt.
Kicseréltem.
Most "hangosabban zúg", nem hallom, hogy a szivattyú a vizet mozgatná, de lehet hogy félfordulaton nem is hallanám.
Viszont még mindig csak néhány másodpercig megy a dolog.
A panelban mérve minden rendben van.
Mi lehet még a gond?
(#) Gafly válasza afp hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Zener?
(#) afp válasza Gafly hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Nem tudom, hogy a zener miért ment volna tönkre az R2-C2 tönkremenetelétől.
Mindegy, holnap azt is cserélem.
(#) Gafly válasza afp hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Nem cserélni, mérni
(#) afp válasza Gafly hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Már végig mértem a panelt multiméterrel és minden jónak tűnt.
Érdekes, hogy a kiforrasztott R2 a panelban és kiforrasztás után is 50k Ohm volt, csak "melegen" nem volt jó.
Ezért gondoltam, hogy cserélem a zenert, meg az elkót is egy nagyobbra, hátha azzal megoldódik a probléma.
(#) joker89 hozzászólása Nov 14, 2017 /
 
Üdv!

Igaz nekem nem a címben szereplő kazánom van hanem egy 96- os c18-as, de hátha mégis tud valaki segíteni. Végig olvasva a topicot sok hasznos dolgot megtudtam. A következő számomra zavaró jelenségekkel találkoztam. A kazánnak ez az első idénye nálam, ezzel vettük a házat. Indításkor hatalmas lángon égett, azt az itt talált információk alapján visszavettem annyira, hogy biztonsággal begyulladjonaz egész égősor, szép kék lánggal égjen. A számomra zavaró dolog az lett, hogy kb. 17 másodpercig fűt majd 50-et pihen, aztán kezdi elölről míg a szobatermosztát ki nem kapcsolja. az egyik kérdésem az lenne, hogy ez mennyire egészséges neki? meddig fog így üzemelni? továbbá, a főégőt eddig csak azért vettem visszább mert magyon zavaróan hangos, és látványosan nagy lánggal égett, de érdekelne, hogy azt mennyire lenne egészséges és gazdaságos beállítani, illetve milyen hőfokú vizet melegíteni vele? A másik dolog az lenne, hogy a fülemet egy csavarhúzóval a hőcserélőre tapasztva furcsa hangot hallok. Az egy dolog, hogy nemrég cserélt radiátorszelepek miatt hangosabb lett a rendszer, de ha jobban figyelek néha olyan hangot hallok, mintha meg meg akadna valami miatt a víz áramlása. Én arra gondoltam, hogy talán egy levált vízkődarab szorul meg valahol... ?! létezhet e ilyen?

A segítségeket előre is köszönöm!
(#) Gafly válasza joker89 hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
A sűrű kapcsolgatás ügyében én arra tippelnék, hogy a kazántermosztát (baloldalon alul, a fekete dobozon lévő tekerentyű) van túl alacsonyra állítva. Az előremenő cső hőmérsékletét nézd meg, ha csak langyos, akkor nyugodtan fentebb veheted.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2017
(#) zolika60 válasza joker89 hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Vagy a kazántermosztát van alacsony hőfokra állítva, (mint ahogy Gafly kolléga írj) vagy elvízkövesedett a hőcserélő. Ki kell szerel ni és kisavazni. Persze olyannak aki kellőképp felkészültnek érzi magát a feladatra, netán ez a szakmája.
(#) joker89 hozzászólása Nov 14, 2017 /
 
Gafly: Eddig 40 fokra volt állítva, ezzel produkálta ezt. Most 50-re van állítva így változott kicsit az arány. Több ideig fűt kevesebbet pihen, de másdpercekben mérendő a változás. A sűrű kapcsolgatás okára visszább az idős termosztát lecsökkent hiszterézisét mondták, így nem is az oka mint inkább az érdekelne, hogy bír e így üzemelni akár egész fűtési szezonban?
zolika60: Ezt a vízkövet nem tudom. Ahogy elkezd fűteni pillanatok alatt melegszik az előremenő cső. A csövön rendesen nyomon követhető, hogy mikor fűt a kazán és mikor áll le. Bár nem szakmám távolról sem, de ha ott is lesz probléma akkor kénytelen leszek magam megcsinálni. Nem szívesen bízok másra semmit.
(#) uniman válasza joker89 hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Idézet:
„40...50 fokra”
A berendezés élettartamát növeli és a komfortérzetet is javítja, ha az előremenő víz hőmérsékletét 70-75 oC-ra csökkentjük. Kilencvenről...Bővebben: Link
A keringető szivattyúnak forognia is kellene folyamatosan, amíg a láng ég...
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2017
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Tökéletesen igazad van
Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy amennyire én tudom, kazántermosztát lekapcsolásnál (védelem) nincs utánkeringetés, ellentétben a szabatermosztáttal (üzemi működés).
40 fok az szerintem nagyon kevés, akkor még macska is didereg a radiátoron
De nem értek hozzá...
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2017
(#) zolika60 válasza joker89 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Ahogy a kollégák is írják a 40C°kevés. Állíts 70C°környékére.
(#) Sendi válasza joker89 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Elnézést, hogy hozzászólok, de hasonló hibával már találkoztam.
Ha a fűtés rendszer túl öreg, és iszapos, lassan kering és ér körbe a víz. A kazánban gyorsan felmelegszik, de a szivattyú nem tudja továbbítani a kellő sebességgel. Ekkor kikapcsol a kazán termosztát, amint kissé visszahűl a víz, kazán termosztát bekapcsol, és néhány másodperc alatt újra túlfűti a kazánt. És kezdődik minden elölről.
(#) Gafly válasza Sendi hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Szerintem neked is igazad van.
És ez is "kézrátevéssel" diagnosztizálható
(#) joker89 hozzászólása Nov 19, 2017 /
 
uniman: igen ezt én is olvastam, csak gondoltam hátha valakinek van valami tapasztalata. A keringető funkciójának megfelelően működik.
Gafly: Én pont fordítva tapasztalom. Mikor kapcsol a szobatermosztát elindul a fűtés, mikor a víz eléri beállított hőmérsékletet, akkor kazántemosztát kapcsol és az intenzív keringetés visszamérséklődik egész minimálisra.
zolika60: ha a lángmagasság vissza van véve akkor az egész fűtési ciklus alatt sem képes 70 fokra felfűteni.
Sendi: a melegvíz terjedési sebességével nem gondolnám, hogy baj van mert mint írtam, ahogy elkezd fűteni szinte pillanatok alatt érzékelhető a melegvíz a csövekben. Ha a csőrendszer nem is, de a radiátorok le lettek véve is ki lettek mosva. Viszont a kazán hőcserélő valószínűleg vízköves lehet, ugyanis ha feljebb vettem a lángmagasságot mikor kikapcsolt a fűtés abban az egy másodpercben mintha forrás hallattszott volna benne. Mosásnál keringetni kellene benne az ecetet vagy elég ha fejreállítom és felöntöm vele?
(#) Gafly válasza joker89 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Idézet:
„Mikor kapcsol a szobatermosztát elindul a fűtés, mikor a víz eléri beállított hőmérsékletet, akkor kazántemosztát kapcsol és az intenzív keringetés visszamérséklődik egész minimálisra.”


Akkor marad a "B" terv, úgymint szerelő.

Ekkora távolságból csodát tenni (legalábbis én) nem tudok. Mellesleg minden szükséges információ többszörösen le van írva, én innen el is engedem a témát...
(#) uniman válasza joker89 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Idézet:
„"Ecetet"”
...a rézből készült kazán-hőcserélőbe !?
(#) joker89 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Írtam, hogy megfelelően működik a készülék így nincs szükség szerelőre.
(#) joker89 válasza uniman hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
aAkárhogy is nézem ez alumíniumból van.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2017
Moderátor által szerkesztve
Következő: »»   15 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem