Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony TV javítás
 
Témaindító: Skyline, idő: Feb 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 31
(#) ferzoo válasza marciart hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Akkor tényleg jó a képcső,ha fekete fehéret teliben adja.Javaslom portalanítás pumpa/porszívó,után keresd + a színpanelt forr.át a kvarcot,a harangszűrőtekercset és szín dekóder Ic.környékét a modulon.Enyém Kv2161 régebben ugyanezt produkálta,majd átforrasztás után +javult.
(#) kondorosiakos hozzászólása Nov 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Korábban volt problámám a TV-vel, amit le is írtam. Kibontottama hátulját, ahogy írtátok, de semmit sem lehetett látni, ami hábás lehetett volna. Végül szerelő lett a vége, aki 11000-ért megmondta (kijött a helyszínre, meg is csinálta és kaptunk rá fél év garanciát) hogy a nagyfesz IC ment ki. Megesküdött rá, hogy amit berakott eredeti (merthogy már ezeket is hamisítják). Összességében elégedettek voltunk a munkájával. Azóta tökéletes a gép. Nem "kattog" ki-be.
(#) fapipa hozzászólása Nov 30, 2009 /
 
Sony KV36FS76E. típusú TV-m mindig egy idő után kikapcsol. A szerelő kicserélt egy csomó kondit meg mindent, 3 hete próbálja, ua.
Ki tudna segíteni,mert még nem akarom kidobni ?
Cz. János
Mob.: ********1. j**k@***.hu

Moderálva--vicsys
Kérlek ne rakj fel telefon iszámot és e-mail címet, hacsak nem akarod, hogy teletömjék a postaládádat kéretlen levelekkel és éjjel-nappal kéretlen sms-eket kapj. Gondolom nem ez a célod.
(#) fapipa válasza kondorosiakos hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Add meg a szerelő elérhetőségét.
Kössz.
(#) ferzoo válasza kondorosiakos hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Olyan hogy nagyfesz.Ic.nincs benne,csak nf.trafó=sorkimenő.
Ez viszont Sony-nál nemigen megy tönkre,pláne nem fél év alatt.Enyém kv2164,15éve megy vele.
(#) jocek001 hozzászólása Dec 6, 2009 /
 
Sziasztok!

A minap szereztem egy gyönyörűszép képminőségű SONY trinitron KV32FD1E típusú televíziót és egyetlen problémám van csak vele(legalábbis eddig): a képcső külső felületén található tükröződésgátló réteg helyenként "elkopott", így tele van csikokkal/foltokkal. Ami főleg világosban zavaró. MEgpróbáltam utánajárni google bácsi segítségével a dolognak, hogy mit lehetne vele tenni...de sajnos nem találtam választ(azon kívül hogy vigyem el tv szerelőhöz) De először szeretném én magam kideríteni, hogy milyen lehetőségeim vannak. Teljes eltávolítása ennek a rétegnek?(ha igen akkor milyen módon?) vagy egy új réteg képzése?(ha ez lenne a megoldás akkor mivel?)
Hát remélem érthetőre sikeredett a hozzászólásom/kérdésem.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Jocek001
(#) madazg77 hozzászólása Jan 1, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy Sony Kv-29c3k tv-nk. Nagyon sokára lesz kép és akkor is halványan fehér csíkok látszódnak. Szerelő azt mondta képcsővet kellene cserélni. Tudnátok ajánlani olyan helyet ahol kapok hozzá csővet?

Köszönöm.
Üdv.
(#) snset hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy KV-21LT1K típusú tv. Jelenség, hogy bekapcsoláskor, nem jön be a kép csak hang van és kb 18 másodperc után 5-öt villan a led és ez ismétlődik. Ha megnyomok egy csatornaszám gombot akkor jön csak be a kép.
Mit jelent ez a hibakód?
Köszönöm a válaszokat.

Üdv.
(#) kadarist válasza snset hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia!
Esély van rá, hogy gyengül a képcső. A screen potin kellene feljebb tekerni. itt írnak a LED-villogások jelentéséről:Bővebben: Link
(#) snset válasza kadarist hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Köszi a gyors választ.
Azt hol tudom megnézni, hogy mennyit ment a tv?
Priviben is jó.
Köszönöm.
(#) kadarist válasza snset hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Hogy mennyit ment, azt sehol nem tudod megnézni. Nincs benne üzemóraszámláló funkció.
(#) snset válasza kadarist hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Még annyit megkérdeznék, hogy legkönnyebben hogy állapítható meg, hogy gyengül a képcső?
(#) joco_0907 hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Tiszteletem !
Azt szeretném kérdezni önöktől ? Kaptam egy Stereo sony TV-t .
De se hang se kép nincsen . Csak ha bekapcsolom
az infra led világít ! Levettem a hátoldalát , fázisceruza
mindenhol áramot mutat.De ettől még nem működik.
Ennyit tudok róla ! Csak azt szeretném tudni önök szerint érdemese szerelőhöz vinnem ! Megéri megcsináltatni?
Köszönöm .
Üdv: Jocó
(#) kadarist válasza snset hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Csökken a kontraszt, a fényerő, az erős kontútrok elmosódnak, beszínesednek. A fekete nem fekete, hanem valamilyen színes árnyalatot vesz fel. Ugyanúgy a fehér képrészek is beszínesednek. Ha a kék elektronágyú gyengélkedik, akkor a fehér képrész sárgás árnyalatot vesz fel.
(#) kadarist válasza joco_0907 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
El kell vinni szerelőhöz és árajánlatot kell kérni tőle. Ha nem irreálisan magas árat mond, akkor érdemes megcsináltatni.
(#) joco_0907 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Köszi szépen !
Akkor még nem szedem szét ! Mert arra gondoltam legalább a hangszórókat kimentem !
Üdv: Jocó
(#) kadarist válasza joco_0907 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
De gondolom, hogy nem az infra led az ami világít rajta.
(#) ligyakeli hozzászólása Jan 19, 2010 /
 
sziasztok segitségeteket szeretném kérni van egy KV-C2961D számu sony tvém ha valakinek lenne hozzá kapcsolási rajza kérem begitsen
(#) kadarist válasza ligyakeli hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Szia!
A rajzot innen letöltheted. Ne zavarjon meg, hogy más a típus, a sassziszám számít.Bővebben: Link
(#) ligyakeli hozzászólása Jan 19, 2010 /
 
Köszi a linket
(#) phc hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
Üdv mindenkinek

egy SONY KV29X1E típ. tv vel lenne problémám

bekapcsoláskor türelmesen várok mire megjön a kép
ilyenkor villogva meg is kezd jönni, és mikor nézem akkor is villog most már.
minél több a fehér a képen annál gyakrabban kezd rá.

hozzáteszem hogy hang van, és mikor felvillan a kép olyan mintha csatornát váltanék, szóval megjelennek az infó feliratok pl melyik adón van, de a hang az nem némul el stb szóval állandó

hozzáteszem mintha kicsit el lenne csúszva a vörös szín
fogtam magam megpróbáltam a mágnes gyűrűkkel és egy képminta generátorral beállítani a dolgot, és itt jött a meglepetés

3 színes kör középen metszik egymást (R G B) és itt lettem figyelmes hogy a piros kör nem szabályos
az egyik oldalon kitorzul

beléptem a szervíz menübe és a kép geometriákkal bíbelődtem de nem javult a dolog, főleg hogy csak egy színről van szó...

valaki találkozott közületek ilyen problémával?
előre köszönöm a válaszokat
(#) kadarist válasza phc hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Szia!
Gyengül a képcsöved. Ne a szervízmenüben keress megoldást, hanem tekerd feljebb a G2 (screen) potmérert. Esetleg a képcső fűtőáramkorlátozó ellenállásának értékén is csökkenthetsz.
(#) phc válasza kadarist hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
próbálkoztam vele de nincs G poti
kicseréltem az ellenállatot de nem javult
viszont azon agyaltam ha a képcső gyengüle, akkor miért villan be a csatorna száma meg hogy sztereó stb
nincs köze képcső melegedéshez se mert ha kikapcsolom és egyből be kezdődik előröl a várakozás

meg nem olyan öreg ez a képcső sem hogy eldobós legyen
(#) kadarist válasza phc hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Az OSD bekapuzásakor nem nézi a proci a sugáráram alakulását, azért van ilyenkor képed. A Sony-nál a G2 poti a képcsőpanelon szokott lenni. Ha mégsem lenne, akkor a fűtőáramon emelj.
(#) phc válasza kadarist hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
a poti helye valóban ott van, de átkötés a helyén...
ez tuti jelent valamit

közben kaptam egy utalást tv szerelőtől hogy ez ennél a szériánál nép betegség, és szín "###@&#" beállítással orvosolják...

letiltja a képcsövet a proci és vissza...

természetesen nem árulta el hogy kell orvosolni
egy TV árából megjavítaná....
(#) phc válasza kadarist hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
kipróbáltam a tanácsod de most egyből letiltott az egész

led villant hármat és KO kicsit finomítottam rajt amíg be nem indult, de ismét várakozás a képre....

nem oldottam meg sajnos
(#) phc hozzászólása Jan 27, 2010 /
 
forrpontokat szorgalmasan átnéztem... elkók nincsnekem kiszáradva púposodva itt valami egészen más dolog lesz...
felfigyeltem rá hogy a csövön az eltérítő mozog, vele együtt a kép is....

ez lehet esetleg a szín torzulás oka is...
van valakinek valami ötlete mit kezdjek vele?
ha más a villogást nem tudom megállítani legalább a kép ne legyen ennyire barna
(#) dörögdi péter válasza phc hozzászólására (») Jan 27, 2010 /
 
hi! egyszer javítottam hasonló hibával sony tvt! nálam a txt modul zavarodott meg ő is krix kraxokat irkált a képernyőre! szóval önkényesen lefoglalta a képernyőt! én meg csak kihúztam a modul tápját és mondtam a gazdájának hogy neked nem kell txt mert az neked jó! szóval ilyen is van !
(#) phc válasza dörögdi péter hozzászólására (») Jan 27, 2010 /
 
TXT vel minden rendben de érdekes jelenség

reggel jön érte a TV szaki majd megkérdezem tőle mi volt a diagnózis...
sajnos sok időm nincs bíbelődni vele

ha a szaki elárulja mi volt a megoldás, megírom nektek mert ahogy látom pontosan ilyen gondokkal küzdenek páran ugyanilyen szériánál...

azért köszi mindenkinek a segítséget
(#) tunderlalika hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Sziasztok fórumozók. Egy kis segítséget kérek van egy Sony Kv 29LS30K tip 50 Hz 94 W televízióm amely az alábbi hibaüzenetet produkálja: bekapcsoláskor a piros led 11 villog és a tv nem indul be , kikapcsolás többször bekapcsolás és mák működik is semmi gond vele. Tv szétszedve sehol púposodás vagy kilazult láb stb. ez biztos hogy nem jó biztos egy komolyabb gond elő üzenete. Aki tud segítsen köszönök minden hozzászólást
Következő: »»   9 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem