Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1252 / 1318
(#) Wezuv válasza tomi52 hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
A "genereált" állományok *.c.ftl, *.h.ftl, vagy *.h illetve *.c meglévő fájlokból születnek. Semmi valódi generálás, minden megvan, csak van egy csomó elágazási lehetőség a generálás során, amikre a harmony konfigurációja hat. Ha beteszed a pipákat, akkor az annak megfelelő állományok másolódnak a megadott helyekre. Mivel jól fel van építve a struktúra, amit érdemes is követni, jól érthetően bekerülnek a megfelelő sorok a megfelelő helyekre. A saját régi állományainkkal is meg lehet tenni ugyanezt. Semmi varázslat nincs benne, csak jól ki van találva.

Az utat én is végigjártam, ez vele járt a korszakkal...

Igaz, hogy C++ fordó is az XC32 (gcc++), de nem használtam még, nem is nagyon erőlteti az MC sem, de az állományokban elő van készítve, ha valaki akarja használni. Elvileg a C++ már objektumorientált, de szerintem ezt még bőven lehet hanyagolni...
(#) tomi52 válasza killbill hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Nos megint pongyolán fogalmaztam. A 90-es években a C-t windows alatti programozással együtt tanulgattam, lényegében hobbiból, mert érdekelt. Használhattam volna objektum orientált program írásra, de nem használtam.
(#) Wezuv válasza tomi52 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Idézet:
„Használhattam volna objektum orientált program írásra, de nem használtam.”

Ismét pongyolán fogalmaztál? A C-t nem használhattad volna arra, mert nem az. A C++ lett az, ezért nem való PIC-re, szerintem. A hardver közeli programozás más mint a PC-s felhasználói szoftverek fejlesztése, ahol nagy segítség, hogy objektumokban és eseményekben lehet gondolkodni, de egyben bejön egy korlátozottság is. A C++ erőforrás pazarló, főleg a memóriát pazarolja, miután egy objektumnak előre meghatározott területei, tulajdonságai vannak és azok akkor is dekralálódnak, ha nem használod őket. A linuxot is C-ben fejlesztik a mai napig (de alkalmazást rá már nem feltétlenül), ami nem véletlen. Mindent arra, amire való.
(#) pajti2 válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Filozom rajta, hogy van 512 kbyte sram némelyik mz-ben, az már nem annyira low. Van mit pocsékolni.
(#) Wezuv válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Azt gondolom, hogy biztosan van olyan project, amire objektum orientált környezet kényelmesebb, de még nem írtam ilyet PIC-re, pedig már ott tartok az MZ-vel, hogy szinte mindent kipróbáltam, ami érdekelt.
(#) tomi52 válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Idézet:
„Ismét pongyolán fogalmaztál?”

Mondhatjuk, megint. A fejlesztő rendszer alkalmas volt C++ fejlesztésre, de én nem használtam, csak "C"-ként.
(#) Wezuv hozzászólása Máj 3, 2017 /
 
Használt már valaki fejlesztéshez J-TAG debuggert PIC32-höz? Ha igen, milyet és milyen IDE-vel? Támogatja a microchip ezt a kommunikációt, vagy csak dísznek van?
(#) icserny válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Az MPLAB X v2.15-től kezdődően állítólag támogatja a Segger Jlink-et. Ki is akartam próbálni, de csak a Jlink V9 támogatott, nekem meg V8 van. Pech...

A PIC32 Ethernet Starter Kit (DM320004) kártyára egyPIC32MX440F512H-vel megvalósított on-board programozót és nyomkövetőt építettek. Az lehet, hogy JTAG módban dolgozik (mérget azért nem vennék rá). MPLAB 8 és MPLAB X is ismeri valamelyik Startek Kit-es menüpontban.
(#) Wezuv válasza icserny hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Ez jó hír, most szemezgettem egy V9-essel. Köszi!
(#) cross51 válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Egy apró kérdés ehhez én nem olyan rég munkából adódólag foglalkozok Silabsos (ARM MCU) kontrollerekkel és az is JTAG-es ott megy az unlimited hw breakpoint a Michrochipnek a debuggerjei 32mx/mz meg csak 6-ot támogatnak? Hogy van ez?
Ja meg nem kell megállítani a programot (jó bár ez ICD, Real ICE nál se gond) a breakpointhoz..
Kicsit megint azt érzem hogy átverés az egész.
Vagy teljesen rosszul gondolom?
(#) glaci hozzászólása Máj 3, 2017 /
 
Sziasztok!
Mitől van az hogy a pickit2 nem ismeri fel a pic18f46k80 ic-t?
(#) nedudgi válasza glaci hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Miért? Kellene neki? A Pickit2 támogatását abbahagyták a K80 megjelenése előtt.
(#) glaci válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Köszi!
Tehát a pickit3 a megoldás?
(#) Hp41C válasza glaci hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
A PICkit2 a 18F26k80 -at ismeri csak, azt is csak LVP módban. Az ok egyszerűen az, hogy a Microchip a programozási utasításának nem megfelelő scriptet írt a HV programozási módba való beléptetésre.
Több évvel ezelőtt feltöltöttem ide egy Pk2DeviceFile.dat -ot 1.63.146 verzióval. (Elírtam, itt. nem állítottam vissza a verziószámot 1.62.146 -ra és most így kering a net -en.)
Pfissítani kellene a leírót a 146 -osra és talán kezelni fogja a 18F46K80 -at is.
Pk2DeviceFile.dat 1.63.146
(#) Wezuv válasza cross51 hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Hát, hogy mi benne az átverés nem tudom, de tény, hogy kicsit vacak a 6 pont és a lassúság. Az ICD3 már használható komolyabb munkára, illetve az idegeink védelmére, de nem fenékig tejfel! Sokszor eldobja a drivert, sokszor újra kell csatlakoztatni, van mikor hiába és akkor csak a káromkodás marad (75 rugó ellenében ugyebár!). Ezért godnolkodtam, hogy a J-tag talán jobb lenne, de majd kiderül. Aztán lehet, hogy ha meglesz a V9-es, az egyenes út lesz az ARM felé...
(#) icserny válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Most nézem a PIC32 Ethernet Starter Kit elvileg JTAG debuggerét, s a 6 töréspont után már nyöszörög . Úgy látszik, ennyit tud. Ja, PIC32 Starter Kit néven kell kiválasztani az MPLAB 8 Debugger menüjében. A programmer menüben nincs neki megfelelő.

A Segger Jlink V9 tapasztalatokra sokan kíváncsiak lennénk. Majd írd le ide a tapasztalataidat, légy szíves!
(#) cross51 válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Most a sulitól van nálam RealICE az is néha összef*ssa magát, bedug kihúz utána megy csak unalmas ezt csinálni óránként, de PICkit3-mazni 32MZ-vel egy őrület.
Most utána olvastam egy kicsit vannak sw breakpointok is kíváncsi vagyok rá mert az unlimeted, bár azt olvastam, hogy az elég lassú.

Én az ARM-al most kezdtem el foglalkozni (Silabs) és többet szívtam vele C-ben mint az elején a PIC-el assembly-ben.
Nem tudok nyilatkozni az STM32-őkről (ARM-ról általában ez ami első eszébe jut az embernek), de legalább a Silabs doksijaihoz képest a Microchip-es szerintem sokkal jobb (az apró hibáit leszámítva, nekem sokkal átláthatóbb).

Szerk.: Most azt láttam, hogy V9-től felfelé ICSP support is van a J-Link ben ha azon gyorsabb mint a Microchip programozói akor.......
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2017
(#) Wezuv válasza icserny hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Nem mostanában ér ide, de természetesen...
(#) Wezuv válasza cross51 hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Félek tőle, hogy ezek a megszakadások Java-ban gyökereznek.
Ez a V9 ICSP érdekes, hol olvastad?
(#) cross51 válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Bővebben: Link

Ha már a java is szóba jött megint Microchip VS Silabs.
Azért a Netbeans IDE tűrhetőbb mint az eclipse-es IDE az állandóan ki crash-el, meg nem jöttem rá hogy lehet benne projekt-et megnyitni meg bezárni törlés nélkül..

Szerk.:
Vagy PDF 1.3.2.3 alatt
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2017
(#) Wezuv válasza cross51 hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Ez jónak tűnik, kiderül... Köszi!
(#) cross51 válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Ez is érdekes Bővebben: Link
És, hogy hogy kell ICSP-be kötni a J-link et Bővebben: Link
(#) icserny válasza cross51 hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
A "Supports an unlimited number of breakpoints in flash memory" opcióra ne számítsatok!

Note 1: Requires J-Link PLUS, ULTRA+ or PRO. Can be used in eval mode with any other J-Link model.
(#) glaci hozzászólása Máj 4, 2017 /
 
Találtam egy oldalt, a pickit2 frissítésre ismeri valaki?Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza glaci hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Nem hiszel nekem? Én töltöttem fel ide és a Microchip forumára...
(#) Bakman válasza glaci hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Használd nyugodtan, én is használom éppen a már említett ...K80-as szériához, tökéletesen üzemel, hála Hp41C-nek.
(#) glaci válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Nem hitetlenség, csak körülnéztem. De köszi.
(#) cross51 válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Wezuw, ez hasznos lehet neked Bővebben: Link ezzel felismerte nálam a mplab x a Silabs-os onboard debuggert (az is j-link).
(#) glaci válasza glaci hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Meglehet, hogy a mindenféle felismertetési próbálkozásom tönkretette a picet mert a Hp41C által közzétett dat fájllal sem sikerült a PIC18F46K80-at felismertetni.
(#) Bakman válasza glaci hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
A menüben ki kell választani a K80 -as csoportot. Most nincs előttem, de könnyű megtalálni. Apropó, Vcap kondenzátor kell a programozáshoz is.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2017
Következő: »»   1252 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem