Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1269 / 1318
(#) Wezuv válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 8, 2017 / 1
 
Korábban írtad, hogy csak a bemeneteknél releváns az analog-digital beállítás és ugyan, most pont a bemenet fura használata miatt kellett még is digitre állítanod, ennek ellenére, ha digitként használsz egy lábat érdemes iránytól függetlenül digitre állítani.
(#) usane válasza Wezuv hozzászólására (») Szept 8, 2017 / 1
 
Mondjuk ha nem rutinból vezetnétek benne van az SPI reference manualban.
12. oldal.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2017
(#) Wezuv válasza usane hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Na ja!
(#) Kovidivi válasza Wezuv hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Ez egyértelmű szöveg! Fontos kétszer map-elni az SCLK-pin-t kétszer! Mint bemenet és mint kimenet is!
(#) Wezuv válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Nem szeretném ismételni magam, számodra biztosan egyértelmű. Az adatlap szövege ellenben nekem is az lett volna, ha elolvasom, de annyira nem tudtam belemászni, van saját dolgom is.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Végre ki tudtam próbálni a Chipcadben egy ICD4-et. Pár percet játszottam csak vele, az alapján tényleg gyorsan programoz (a PICkit3-hoz képest), de ami még szembetűnőbb hogy a debuggolás amennyire eme pár perc alatt ki tudtam próbálni, piszok gyors! PICkit3-al a léptetés és a Watch ablakban a változók betöltése durván 3-5 másodperc, az ICD4-el meg szinte azonnal megy! Majdnem olyan gyors mintha szimulátorban futna a program. Na jó annyira nyilván nem, de eszméletlen gyors. Kattintok egyet és tovább lép.
Ja és ha az egymás után következő sorokban függvényhívások vannak, akkor azon a PICkit3-al nem tudom átléptetgetni, mert a második függvénybe (és az az utániakba) belelép. Ilyenkor debuggoláskor mindig tele kell tűzdelnem Nop();-okkal hogy normálisan léptethessem. Na az ICD4-nél nincs ilyen hiba, ezzel normálisan tudtam léptetni a PC-t.

Szóval annyira megtetszett hogy hazahoztam.
Ezek mindössze néhány perc ismerkedés tapasztalatai, majd még nyúzom...

Ja és meglepően nehéz, fémből van az egész háza. Van benne két RGB LED amelyeknek a fényerejét az MPLABX-ben lehet állítani.
Az User Guide-jában azt írják hogy egy "PIC32 C" típusú mikrovezérlő van benne. Nos az egy Atmel chip, egész pontosan ez az: ATSAME70Q21
Nem tudom hogy ezt az ICD3 is tudta-e, de a PGC és PGD lábakra be lehet kapcsolni felhúzó és lehúzó ellenállásokat, melyek értéke kOhm-ban megadható. Érdekes.
Állítólag 1A kimenő áramot tud, a programozási sebessége pedig három fokozatban állítható.
Jár hozzá 2db matrica, csodálatos.
(#) icserny válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Idézet:
„Jár hozzá 2db matrica, csodálatos.”

Milyen matrica? Egyik Microchip, másik Atmel felirattal?
(#) cross51 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Csak egy kis eszme futtatás volt mikor írtad, hogy ki próbálod az icd 4-et.

De lehet tényleg csak "átmatricázás" lesz a PIC32C...
(#) Ktulu hozzászólása Szept 8, 2017 /
 
(#) Attila86 válasza cross51 hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Kipróbálom majd 32 bites PIC-kel, csak még nincs 32 bites PIC-em. Viszont kértem egy barátomtól, csak még nem kaptam meg.
(#) usane válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 10, 2017 / 1
 
Miért a Pickit-hez hasonlítod az ICD-t? Az ICD-k mindig is gyorsabbak voltak, programozásra meg debugra is, mert erre lett kitalálva. A Pickit meg csak egy basic kategóriás programozó eszköz. Az ICD-3-al kellene összehasonlítani ahhoz képest miben javult.
(#) usane válasza usane hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Azért vicces, hogy az űj eszközbe már nem is a "saját" procijukat rakják.
Ahogy elnézem jóval rövidebb az erratája mint a PIC32-eseknek, de azért van ebben is szarvashiba.
(#) Attila86 válasza usane hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Idézet:
„Miért a Pickit-hez hasonlítod az ICD-t?”

Azért, mert nincs ICD3-am. Egyszer volt nálam kölcsönben egy kb másfél hétig, az alapján azt mondom hogy az ICD3-nál is lényegesen gyorsabb.
(#) pajti2 válasza usane hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Szerintem az új eszközüket már nem is ők csinálják, és atmeles fejlesztők = atmeles mag
(#) Attila86 hozzászólása Szept 25, 2017 /
 
Kicsit OFF, de nem találtam neki jobb helyet:
Felismeri esetleg valaki hogy ez milyen protokoll lehet? Annyit tudok róla mindössze, hogy "5000 BAUD-os" a jel:
(#) Lénárth János hozzászólása Szept 25, 2017 /
 
A Microchip megszerezte magának az Atmelt, azért látsz a termékben Atmel feliratú kontrollert.
(#) pipi válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Hali!
talán ha elárulnád a hardwerkörnyezetet...
(#) Attila86 válasza pipi hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Szia! Arról sajnos semmit nem tudok elárulni. Annyit tudok csupán hogy egy csavart érpáron megy ez a jel. Semmi mást nem tudok a hardverről, még csak hozzá sem férek.
(#) pipi válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
felvetődik bennem, akkor minek megfejteni?
(#) Tasznka válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Talán ez segít.Nem bizti,hogy ez az,de eléggé hasonlít hozzá .
(#) pajti2 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Trafóval leválasztott jeleknél van olyan probléma, hogy ellentétes irányba kell mindig mágnesezni ahhoz, hogy ne menjen tönkre a vasmag. Ha nem lenne ott az 5k baud, én azt mondanám, mezei ethernet
(#) Attila86 válasza pajti2 hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Igen én is erre gondoltam, mert mindig ugyan annyi a negatív és a pozitív impulzusok száma. Én arra tippelek hogy az impulzusok az 1-ek (mindegy hogy negatív vagy pozitív), amikor nincs impulzus az pedig a nullának felel meg. Ha így van akkor az azt jelenti, hogy egy ilyen jel amit lefotóztam, 32 bitnyi információt hordoz.
(#) killbill válasza pajti2 hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Idézet:
„hogy ellentétes irányba kell mindig mágnesezni ahhoz, hogy ne menjen tönkre a vasmag”
Dehogy megy tonkre, csak telítésbe megy.
(#) pajti2 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Valójában nem tudhatjuk, hány bitet látunk. Csupán feltételezzük, hogy az első impulzus "kezdi" a bitcsomagot, és vélhetően a bitcsomagnak fix hosszúsága van. Ethernetnél 4b5b kódolást használnak.
(#) mark_domonkos hozzászólása Szept 27, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy projecthez kéne nekem olyan, hogy 2 motort egyszerre szabályozni (robot), adva van a két motor encoderrel és hozzá H-bridge senzor. A kérdés az lenne, hogy szerintetek milyen PIC-el oldjam meg (lehetőleg valami nem túl drága verzió kéne)? A PIC egy másik eszköztől kapná a 2 motorra küldendő PWM-jel kitöltését, szóval valami I2C vagy hasonló kommunikációval az is kéne számolni.
(Igazából, ha valaki tud olyan IC-t esetleg, hogy megadom neki az irányokat és a PWM kitöltéseket és ő elvégzi a szabályzást az is jó).
Köszi előre is
(#) killbill válasza pajti2 hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Idézet:
„Ethernetnél 4b5b kódolást használnak.”
Marmint 100 Mbit/s Ethernetnel. Mert 10 Mbit/s-nal Manchester-t. És a byte-ok kozott egyiknel sincs szunet.
(#) Peter65 válasza mark_domonkos hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Szia!
Pontosítani kellene a dolgot. Odáig értem, hogy I2C vagy valamilyen más kommunikációval kap 2 pwm értéket a vezérlő. A kérdés, hogy mit kell vezérelni. A "H-bridge szenzor" kifejezés alatt nem tudom mit értesz. Csak feltételezem, hogy H híddal a motort akarod meghajtani, és talán lesz áram szenzor is. Szóval jó lenne, ha pontosabban megadnád, mi lesz a motor körül. Ha még nem tudod, az sem baj, de akkor legalább a motor jellemzőit ad meg. Ha még az is megválasztható, akkor meg a rendelkezésre álló tápforrásokat, és a szükséges teljesítményt lenne jó tudni.
Egyébként meg lehet célszerűbb volna egy-egy motor szabályzó PIC-et létrehozni, és a felettes vezérlő áramkör meg csak az elvárt nyomatékot/sebességet/pozíciót küldené le sorosan, és a szükséges visszavezetett jelet meg visszakapná. De te tudod, mi szükséges a robotba, mi a jó feladat elosztás.
(#) icserny válasza mark_domonkos hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Idézet:
„A kérdés az lenne, hogy szerintetek milyen PIC-el oldjam meg (lehetőleg valami nem túl drága verzió kéne)?”
Mióta a Microchip az ATMEL-t felvásárolta, talán nem számít szentségtörésnek, ha ebben a topikban azt javaslom, hogy használj inkább Arduinot! Ezerféle kész és félkész projektet és építési útmutatót találsz hozzá.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2017
(#) Hp41C válasza mark_domonkos hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Egy motor vezérléséhez (L293 vagy L298) három kimenet kellene ( irány, engedélyezés, PMW), az encoder -hez további 2. Összesen a motorokhoz 10 láb kell, amiből 2 PMW kimenet. A kommunikációhoz 1..3 (uart 1, I2C 2, SPI 3) láb kellhet még. Ehhez jön még a táp, föld, MCLR és esetlegesen az oszcillátor. Összesen legalább 18 láb, két csatorna PWM.
18 láb: 16F1847, 18F1330,
20 láb: 16F1829, 18F14K22
28 láb: Annyi megfelelő típus van, hogy fel sem tudom sorolni: 16F886, 18F2620, 16F26K20
(#) mark_domonkos válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Köszi Ezeknek utána nézek.
Következő: »»   1269 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem