Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Transmission Line hangsugárzó építés

Témaindító: menya, idő: Feb 29, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 7
(#) reloop válasza furko hozzászólására (») Ápr 2, 2014 / 1

Szia! Vesd össze az érzékenységi adatokat!
A hangszórót javaslom járatás után bemérni, lásd Ptesza blogja. E szerint méretezni.
(#) furko válasza reloop hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /

Köszönöm!
Ezekből el lehet indulni.
(#) reloop válasza furko hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /

Ha gondolod egyeztessünk szabás előtt. Magam is TL építésben vagyok, Sony autóshangszóró a kiszemelt áldozat
(#) furko válasza reloop hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /

Nálam ez még csak "egyszer majd csinálok ilyet" kategória. De nagyon távol áll tőlem a doboztervezés. A mérés még jobban. Tervben van egy sztereó erősítő építése 7294-ic-vel aztán ha az meglesz utánna állok neki. Jelenleg anyagilag nem állok jól, hogy sokat költhessek hobbyra (költözés). Van két Orion HS 288-asom azokat halgatgatom, de nem az igazi. Nagyon megköszönném ha itt a fórumon leírnád a tapasztalataidat az épülő sugárzódról. Szerintem sokan vannak rajtam kívűl is akik szívesebben járnak egy hozzáértő által kitaposott úton. Saját tudásomra alapozva nem mernék súlyos ezreket költeni egy olyan hangsugárzó építésére ami nem biztos hogy jó lesz.
(#) crapgame hozzászólása Ápr 17, 2014 /

Sziasztok.

Nekem van egy originál RFT L3401-es hangszóró párom, amihez dobozt szeretnék fabrikálni. A neten nem találok pontos T/S adatokat, de amik vannak az tulajdonképpen kizárják a reflex és a zárt konstrukciókat. TL illetve rezonátor kialakításon töröm a fejem. Ha minden igaz, egyáltalán nem rossz minőségek ezek a régi RFT-k, sőt!
Találkozott már valaki ilyen típusból készült hangsugárzókkal? Esetleg vélemény a kialakítást illetően?
Valószínűsíthetően 70-71Hz lehet a szabadlevegős rezonancia pontja.

Ezt találtam róla:
s=71Hz
Re=6Ohm
Qes=0.93
Qms=5.31
Qts=0,79
Vas=79l
Sd=509cm²
SPL=95dB
qts=0.79
Pmax=12,5W
Übertragungsbereich: 60 Hz - 8000 Hz
Kennempfindlichkeit: 98 dB
Einbauöffnung: 278 mm

Elsődleges a hangminőség! Nem akarok falat bontani, sem megsüketülni, bár a 95-98 db-es érzékenység nem rossz. L3402-nek a frekvenciamenetéről vannak mérések a neten, csak az 8 ohm-os, a 3401-es meg 6

Köbzoli, Lamalas, Shalafi és a többi gyakorlott építő, ne fogjátok vissza magatokat az véleményezés terén!
(#) ptesza válasza crapgame hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /

Nem nehéz megmérni ezeket a paramétereket.
(#) uniman válasza crapgame hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /

Hello!
Ilyen van pl. ebben...ezeket a szélessávú, kiváló hatásfokú, pápírszélű hangszórókat nem véletlenül nyitott ládákhoz találták ki!
(#) crapgame válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /

Van egy multiméterem és egy szkópom.
Qes, Vas és társait hogyan mérem?
(#) crapgame válasza uniman hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /

Igen, azért írtam, hogy zárt és reflex szerintem nem járható út.
(#) ptesza válasza crapgame hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /

Nem kell hozzá még szkóp sem, elég a multiméter is.
mérőkábel

Míért zárod ki a zárt dobozt?
(#) crapgame hozzászólása Ápr 19, 2014 /

UniBox-ba bepötyögtem az adatokat, és durva frekvencia menetet adott ki, jó nagy kiemeléssel. Ráadásul negatív dobozméretet, amit nem igazán tudok értelmezni.
Van javaslatod?

l3401.jpg

(#) crapgame válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /

Van itthon egy kb. 45 literes reflex ládám. Lepróbáltam benne, a lyukat betömve is.
Hát a gitárzene és jazz nagyon szépen szól, de kb. 140Hz-től lefelé elkezd esni elég rendesen, 50 környékén tulajdonképpen már elhallgat. Ezt kellene kiküszöbölni.
(#) ptesza válasza crapgame hozzászólására (») Ápr 21, 2014 /

Ezzel a hangszóróval nem tudsz ebben a dobozban 80 Hz F3 pont alá menni. Ez az ára az érzékenységnek. Túl kemény a felfüggesztése.
(#) trionaudio hozzászólása Aug 24, 2014 /

Sziasztok, van négy beak hx 125-8-as hangszóróm, ezekből szeretnék majd egy TL dobozt csinálni, milyen méreteket alkalmazzak ?
(#) Primary válasza trionaudio hozzászólására (») Aug 25, 2014 /

Kalkulátor
Én ezzel számoltam.
(#) kormika hozzászólása Feb 22, 2015 /

Sziasztok! Tervben van egy 5.1-es hangfalszett építése, Hangszóró 2000 hangszórókból. A front hangfalakat TL hangfalnak szeretném megcsinálni, kinézetre hasonlót szeretnék, mint a képen láthatóak. A mélyközepek HA18-620-asok lennének, a magasak pedig HG1,9-623-esek lennének. A kérdésem arra vonatkozik, hogy 2 mélyhangszóró esetén hogyan kell számolni? Egy hangszóróval már építettem TL hangfalat, és gyönyörűen szólnak, de nem tudom, hogy 2 hangszóró esetén mi változik... Valaki össze tudná nekem röviden foglalni az ide tartozó dolgokat, esetleg képleteket?
(#) andras99 válasza kormika hozzászólására (») Feb 22, 2015 /

Szia!
Én itt is feltenném a kérdést.
(#) kormika válasza andras99 hozzászólására (») Feb 22, 2015 /

Köszi a tippet
(#) Primary válasza kormika hozzászólására (») Feb 22, 2015 /

Ez a elrendezés nem biztos, hogy jó TL dobozhoz. Ott a cső hossza a fontos tényező, így viszont a két hangszóróra vetítve nem ugyanolyan hosszú lesz. De ha mindenképpen két mélyt akarsz, arra van egy ötletem.
(#) P_Laszlo válasza Primary hozzászólására (») Feb 23, 2015 /

Ez önmagában még nem volna probléma.
(#) kormika válasza Primary hozzászólására (») Feb 25, 2015 /

A két mélyközépsugárzó elvetve, a másik fórumon komoly érveket kaptam, hogy ez az elrendezés miért nem jó, és a kiválasztott hangszóróim sem a legjobbak a célra...
(#) andras99 válasza kormika hozzászólására (») Feb 25, 2015 /

P_Laszlo = shalafi66
(#) P_Laszlo hozzászólása Feb 25, 2015 /

Úgy értve, hogy a két mélyközép a TL szempontjából nem gond, még egy-két rezonancia hatását lehet csökkenteni is vele, de váltás szempontjából nehezebb ügy.
Következő: »»   7 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Aug, 20. Vas
17:30:49
Jelenleg 346 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu