Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD forrasztás profin
Lapozás: OK   104 / 104
(#) antiktelefon válasza BZoli94 hozzászólására (») Okt 19, 2023 / 1
 
Teljesen lehetetlen kezdőként, csak szét fog gyilkolni mindent. Kellő tapasztalattal persze megoldható, de az valószínűleg nincsen, ha itt kérdezed. Nem szabályozható légáramlat és változó hőmérséklet, ez nem erre való.
2 sebességes ventilátor működés 250 és 500 l/min
Egy átlagos hot air 100-120l/percet tud és a legtöbb munkához 50-60l/perc körül van használva.
Ennél kevesebbért is kapsz már kínai hot airt, ami nem túl jó minőségű, de legalább nem éget szét mindent.
(#) bbatka válasza BZoli94 hozzászólására (») Okt 19, 2023 / 1
 
Semennyire. Ez nem erre való.
(#) BZoli94 válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!
(#) Inhouse válasza BZoli94 hozzászólására (») Okt 19, 2023 / 4
 
Amennyire egy gereblyével meg tudsz fésülködni, gyakorlás kérdése.
(#) bbatka válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 19, 2023 / 1
 
Csak szétfújná vele az alkatrészeket.
(#) antiktelefon válasza bbatka hozzászólására (») Okt 19, 2023 / 1
 
Cseréltem már 2kW-os festős hőléggel ict LCDre integrált tconon és köszöni szépen jól működik, de elég izzadós munka volt és van jópár év tapasztalat azért
De messze nem ajánlanám senkinek, annyira olcsók már a rendes hot airek és az Atten 862d még jobb is, mint a sokszoros áron kapható 2k USD körüli JBC állomások.
(#) SlyChocolate hozzászólása Feb 12, 2024 /
 
Sziasztok.
Az éjjeli órában cserélnem kell pár smd ledet.
Kérdezném milyen forrasztó pasztát ajánlanátok?
Illetve van egy fahrenheit gázos pakám ami ha lecsavarom a forrasztó hegyet hőlégfúvóként is tud működni.
Ezzel lehene alkatrészt forrasztani?
(#) dB_Thunder válasza SlyChocolate hozzászólására (») Feb 12, 2024 /
 
Műanyag tokos smd ledet megfelelő pákával is kritikus forrasztani, nemhogy egy szabályozatlan pörzsölővel!
(#) jefflynn válasza SlyChocolate hozzászólására (») Feb 12, 2024 /
 
Idézet:
„Illetve van egy fahrenheit gázos pakám ami ha lecsavarom a forrasztó hegyet hőlégfúvóként is tud működni.
Ezzel lehene alkatrészt forrasztani?”

Én elég sokáig használtam hasonló pákát smd-hez (bár az weller pyropen volt, de ez szerintem mindegy) és szépen tudtam vele dolgozni, de led-hez nem alkalmas mert túl forró, meg fogja olvasztani a műanyagot.
(#) villámkéz hozzászólása Márc 23, 2024 /
 
Sziasztok!

Tegnap az 'óccón szokat" szellemiség jegyében vettem 5 fecskendőnyi kínai fluxot, de a ráírt figyelmeztető címke kissé megrökönyített. Tudom, hogy aránylag ritkán ajánlják gyógyászati vagy egészségmegőrzési célra a forrasztás közbeni gőzökkel való inhalálást vagy a flux rendszeres napi fogyasztását, de azért az már kicsit gyanús, ha a kínaiak azt írják rá valamire, hogy csak ipari használatra ajánlott, és hogy rákkeltő. Szerintetek mennyire kell ezt komolyan venni? Más is használ ilyen fluxot? (Persze az, hogy használ, és még él, nem garancia arra se, hogy minden oké vele, végülis a világ legöregebb embere is láncdohányos volt.)

flux.jpg
    
(#) img válasza villámkéz hozzászólására (») Márc 23, 2024 /
 
Szia!

Érdemes komolyan venni: ha eddig nem használtál elszívót, akkor ideje beszerezned.

Én egyszer véletlenül direktben mellre szívtam az Amtech-t, utána napokig köhögési ingerem volt.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2024
(#) bbatka válasza villámkéz hozzászólására (») Márc 23, 2024 /
 
Elég sok háztartási cikk rákkeltő. A lúgosak egészen biztosan. pl.hideg zsíroldó
(#) villámkéz válasza bbatka hozzászólására (») Márc 23, 2024 /
 
Jó, jó, de azért vannak folyasztószerek, amikre nincs ráírva külön, hogy rákkeltőek, sem az, hogy "CSAK IPARI FELHASZNÁLÁSRA!"
Következő: »»   104 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem