Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompakt fénycső bekötése
 
Témaindító: balazsbotond, idő: Márc 14, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 10
(#) Alexis válasza uniman hozzászólására (») Máj 6, 2022 /
 
Továbba nem tudom mennyire számít, de a régi kimenete 250V az új peddig 430V.
(#) uniman válasza Alexis hozzászólására (») Máj 6, 2022 /
 
Itt két (fél előtét) fénykép látható...az most egy cucc, vagy két különböző? Mi lenne, ha egyben is lefotóznád a régit!? ...vagy mutass egy linket róla.
Én másfélméterest írtam, az FT8/58W-os pedig annyi !
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2022
(#) Alexis válasza uniman hozzászólására (») Máj 6, 2022 /
 
Bocsánat, de azt tegnap kerestem az interneten és valami hasonlóra emlékeztem, és nem volt fotóm róla.
A fénycsövet pedig azért kevertem össze, a 120-assal mert, a régi az 120-as ami van a műhelyben és az még starteres és megzavart. Közben a kolléga is szívta a véremet hogy, akkor most az önéletrajzomba bele írjuk a villanyszerelőt is? De az a lényeg hogy, ma volt villanyszerelő és tőlem kérdezte, hogy kötöttem be? Mondom, a régi alapján de, a rajzot is elmagyaráztam neki mert hogy ő még soha nem kötött be ilyet. Mondom rendben. De most megint jó egy darabig. Lehet csak egy hibás darab volt. Mert a kötés nem rossz, fénycső is bele való csak kicsit bánt a dolog hogy miért pont nálam? A régi is ugyan ezzel a specifikációkkal rendelkezett arról sajnos, nem csináltam fényképet pedig akartam! Csak a kimeneti feszültség volt egyedül 250v helyet 430v.
(#) FAZ1 válasza VIM hozzászólására (») Máj 7, 2022 /
 
Nekem a fürdőszobában van hasonló, ami csaknem 30 éves, és két csövet visz el (azt hiszem 36W-osakat) Abban a régi villogós-gyújtós fojtótekercsest cseréltem ki ehhez hasonló modern félvezetős elektronikára. Felkapcsolásakor rögtön úgy gyullad, mint a régi villanykörte.
A hagyományos kicsi fémdobozka gyújtó már egyáltalán nem kell hozzá.

Ráadásul lenn a pincémben is van egy hasonló armatura, az pl. 3 db. 36W-os csövet visz.

Ezeknek az elektronikájukon általában rajta van, hogy mit hová kell bekötni.
Következő: »»   10 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem