Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7265 2x25wattos erősítő

Témaindító: Árpy, idő: Márc 23, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 8
(#) patkany válasza reloop hozzászólására (») Dec 2, 2017 /

Na igen, ez már a fáradság jele, nem jó helyre húztam a vezető sávot, ez fel sem tünt. Valamit a bemenetnél is jól belekavarodtam. Felcseréltem a 9 és 11 lábak funkcióját.
Köszönöm az észrevételeket!
(#) patkany válasza patkany hozzászólására (») Dec 3, 2017 /

Javítottam a hibákat.
A +Vcc vezető sáv rátéve a kondira, a puffereket elforgattam 90°-kal, így javult kicsit a huzalozás.
Bemenet javítva, 9 láb gnd-re rakva és a 7 láb is kapott egy becsatoló kondit.
Ennek ügyében érdeklődnék, hogy a rajzon a híd egyik becsatoló kondija testre van téve. Első nyáktervemnél felhívtad a figyelmem, hogy vállsszam szét a jel és táp gnd-jét. Most úgy fest a nyák, hogy az ic mind két bemenete egy-egy kondin keresztül megy egy 2 pólusú csatlakozóra. Gyakorlatilag magam döntöm el, mejik lesz a jel és a jel föld. Ez maradhat így, vagy az egyik bemeneti ágat húzzam testre egy néhány ohmos ellenállással?
Remélem kihámozható mit írtam, nem akarok még egy NyÁK rajzot feltölteni.
(#) reloop válasza patkany hozzászólására (») Dec 3, 2017 /

A 7 és a 11 lábak közül szabadon választasz melyikre adsz testet és melyikre megy a jel. Amelyikre a jelet kötöd, annak az erősítő résznek a kimenete lesz a hangszóró +.
A mellékelt ábrára háromszög-alakú jelföldet rajzoltam. Ezt elég egyetlen ellenállással elválasztani a teljesítmény földtől, hiszen a jelforrásnál úgyis össze lesznek kötve. A jelföldek egy elkülönített rendszert alkothatnak.
Amennyiben ezen végerősítő tápfeszültségét nem használod más jelfeldolgozóhoz, mondjuk előerősítőhöz, akkor elég a csillagpontos testkialakítás, a 10 Ω-ot nem kell beiktatnod.
Nyugodtan tölts fel rajzot, jó ha más is átnézi. Az előbbin is a bal IC táplábai közé zárlatot rajzoltál, amit bizonyára orvosoltál azóta, de ha mégsem, akkor kellemetlen meglepetés ér.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2017
(#) patkany válasza reloop hozzászólására (») Dec 4, 2017 /

Köszönöm a segítséget, ismét hasznos volt! A C8-cat, a 9 lábat is teljesítmény testre kötöttem. Akkor ezeket még javítom.
Az erősítő önmagában lesz üzemeltetve, tehát a tápjára semmi más nem lesz rákötve.

Azt a zárlatot észre sem vettem feltöltéskor, az egy csoportos átmozgatás miatt alakult úgy. Természetesen javítottam.
(#) patkany hozzászólása Dec 4, 2017 /

Nos, megfogadva a tanácsokat, ez született.
Jel és táp föld szétvéve, mindkét bemeneten csatoló kondi, az esetleges későbbi előerősítős bővítés lehetősége miatt a 10 ohmos ellenállás is betervezve.
Mint írtam, a pufferkondikat elforgattam, és a táplálás ketté vettem. Remélem ezen a kis távolságon ez nem okoz szimmetria problémát!
(#) patkany válasza patkany hozzászólására (») Dec 4, 2017 /

A zárlatot a táp ágban észrevettem (most).
(#) reloop válasza patkany hozzászólására (») Dec 4, 2017 /

Apróság, megesik
Tudnád úgy korrigálni, hogy az 1000 µF kondik lábáról külön induljon a táp az IC-khez?
A test-vezetés szerintem hibátlan.
(#) Godypapa válasza patkany hozzászólására (») Dec 5, 2017 /

1-es lábak egyszerre +Vss-t és -Vss-t kapnak!!! 3-as lábak nem kapnak semmilyen tápfeszt!!!
A 0,1 µF-os kondik ELKO-k???
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
(#) patkany válasza reloop hozzászólására (») Dec 5, 2017 /

Úgy, hogy ne így "villában" menjem a tápfesz, hanem mint két IC kapjon saját táplmlást?
Ha a panelt megnyújtom és az elkókat lentebb teszem, szerintem megoldható az ami az előzőnél volt, csak két oldalra és nem teszek átkötést a két IC közé.

Gadypapa: elsiklottál egy fontos momentum felett: jeleztem, hogy a zárlatot észre vettem! De köszönöm hogy szóltál!
Iggen, a 0,1µF kondik nem 100n kerámia kondik, hanem elkók.
Egy gyári hifi végfokját éppítem újra, de smd ellennállásos és elég rossz sáv vezetésű, hogy azt alakítsam át. Ezért új panelt kap. A gyári végfok is elkókat használ. Meglepő számomra is, de mivel bontásból építek, az megy vissza is. Rosszabb minőséget nem kap, sőt, a híd miatt még javul is a torzítási tényező.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
(#) Keresztes Vitéz válasza patkany hozzászólására (») Dec 5, 2017 /

Szia! 2 dolgot látok:
1. a kondi lábai közt mintha vezetősáv lenne, így zárlatban van,
2. a vezetősáv túlhúzása.

hiba.JPG

(#) patkany válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Dec 5, 2017 /

Úgy van! Köszönöm, ezeket a hibákat észre sem vettem!
Ezek az alkatrész mozgatásából eredő hibák, mikor ki kapcsolom a vezető sáv alkatrész követését.
Azt hiszem alaposabb önellenörzést kell végeznem!!!

Gadypapa: Szivem szerint a táp puffereken kívül az összes elkót kihajigálnám belölle és jó minőségű fóliákat, vagy polipopilén kondikat raknék bele. De akinek készül, annak tökéletes ezzel a minőséggel is.
Nem nagy munka átrajzolni, és teljes kompatibilis a 7269 és a 7265. Utóbbinak szebb hangja is van, van is belőlle, lehet megépítem 65-tel és jobb kondikkal...
(#) reloop válasza patkany hozzászólására (») Dec 5, 2017 /

Ilyesmire gondolok.

Táp.jpg

(#) patkany válasza reloop hozzászólására (») Dec 5, 2017 /

Én hasonlóra gondoltam.
Köszönöm a javaslatot!
(#) patkany hozzászólása Dec 6, 2017 /

Még kicsit csinosítottam rajta, és reloop elgondolását tovább vittem. Gadypapa aggályát is fontolóra vettem, dobtam még fel pár forszemet, hogy lehetőség legyen fólia kondi használatára is.
A részleges tele főlddel remélem nemlőttem túl a célon... ?!

[i]Egyébként nekem most itthon, egy 7265 muzsikál egy Thonet & Vander Hok aktív dobozban. Kategóriáját tekintve és a doboz szoba érzékenységét leszámítva, szépen szól a kínai német (low cast) hangdoboz.
Egy ledöglött Genius aktív 5.1-ből van hátramaradva még 7265, ha már ennyi munkát és időt fektettem bele, mostmár kíváncsi vagyok, hogy jobb kondikkal, alacsony tápfeszen hídban, mit produkálhat?[/i]
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu